Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2008 o 12:12, Zelgadis napisał:

''shandra'' musisz umieścić w nawiasie.

czyli: rs ga_party_add("shandra")


Wiem że marudzę, ale:
Ku*** Mać mam tego pie***** gó*** dosyć. Siedze o 10 z rana i "g" zrobiłem.
Ponownie zainstalowałem grę i savy nie chcą się wczytać. Ile Pi*** nerwółw trza przez to stracić?
Teraz wogle sie nie da nic wzytać a patch nuie chce się zaistalować.Co ja mam robić?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytań i problemów dotyczących oficjalnej kampanii NWN 2:

1.''Zgubiłem'' gdzieś Khelgara - tego krasnoluda. Po tym jak spotkałem tego gnodma - barda Khelgar gdześz nikną, szukałem w Zatopionym Dzbanie ale go tam niema.
2.Krótko po zniknięci Khelgara ten gnom - bard też znikną, dziwna sprawa...
3.Uratowałem Shandre przed atakiem ghiytaki i zaprowadziłem ją do zatopionego dzbana, kiedy próbuje z nią porozmawiać gra wiesza mi się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że marudzę, ale:
Ku*** Mać mam tego pie***** gó*** dosyć. Siedze o 10 z rana i "g" zrobiłem.
Ponownie zainstalowałem grę i savy nie chcą się wczytać. Ile Pi*** nerwółw trza przez to stracić?
Teraz wogle sie nie da nic wzytać a patch nuie chce się zaistalować.Co ja mam robić?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 12:12, Zelgadis napisał:

''shandra'' musisz umieścić w nawiasie.

czyli: rs ga_party_add("shandra")



Ok, pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy istnieje spolszczenie do NWN2 ? Kupiłem od znajomego NWN2 za 20zł, dostał ją wraz z kartą graficzną 8xxx już nie pamiętam ile. No właśnie ale jako, że to rasowy RPG, pasowało by spolszczenie żeby grać z pełną satysfakcją. Jest może gdzieś do ściągnięcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym mogą być problemy - gra wyszła w pełnej Polskiej wersji językowej (łącznie z dialogami mówionymi, co oznacza że zmiany zajmują dużo miejsca) więc wątpię aby CDP wypuszczało jakiekolwiek łatki polonizujące skoro w teorii każdy kto chciał mógł (i wciąż może) kupić grę w naszym języku.
Polska wersja gry różni się od zachodnich na tyle że wymaga osobnych patchy co raczej eliminuje możliwość że ktoś zrobił spolszczenie na własną rękę (a z pewnością nie byłoby to coś profesjonalnego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 22:52, oOreVenOo napisał:

Mam takie pytanie czy istnieje spolszczenie do NWN2 ?

Właściwie Karharot napisał ci już wszystko, ale dodam tylko, że radziłbym ci kupić NWN2 w Platynie albo razem z dodatkiem w Złotej Kolekcji. Nie chodzi tylko o spolszczenie (chociaż inaczej polskiej wersji legalnie nie dostaniesz...), ale o to, że jeśli chciałbyś zagrać w dodatek (a wypadałoby, bo są to dalsze losy bohatera z podstawki), to również musiałbyś szukać angielskiej wersji, bo zlokalizowana Maska Zdrajcy na twojej wersji wogóle się nie uruchomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem chodzi oto że przeszukałem te archiwa wszystko co tam było wybiłem weszłem do tej sali był filmik zabiłem te githyanki wyszłem z archiwów i mam iść teraz do gospodarstwa schandry wchodze łaże ale nic się nie dzieje i nie wiem co robić ... wie ktoś co mam zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 14:39, matiz09 napisał:

mam mały problem chodzi oto że przeszukałem te archiwa wszystko co tam było wybiłem weszłem
do tej sali był filmik zabiłem te githyanki wyszłem z archiwów i mam iść teraz do gospodarstwa
schandry wchodze łaże ale nic się nie dzieje i nie wiem co robić ... wie ktoś co mam
zrobić ??


Pogadaj z nią, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 16:19, rafekx 12 napisał:

Z tego co pamiętam musisz zabić wszystkich wrogów dopiero wtedy ona wyjdzie.Jeśli i to
nie pomoże to proponuje opuścic lokacje po czym do niej wrcić.Pozdro


niema tam żadnych wrogów i próbowałem wychodzić wchodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno w to grałem,ale czy Shhandra już od ciebie uciekła?[jak tam weszłeś?] jeśli nie to musisz rozwalic drzwi tzn. wex Quare i walnik ognistą kulą w dzrzwi.Bądź czymś podobnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 pytania:

1.Czy cd-keyów z polskiej wersji nwn2 + motb można używać w angielskiej? (czy bedą działać)
2.Czy kiedy w napędzie mam płytke z polską wersją MotB będzie można uruhomić angielską wersje gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 18:42, Shabranigdo napisał:

2 pytania:

1.Czy cd-keyów z polskiej wersji nwn2 + motb można używać w angielskiej? (czy bedą działać)
2.Czy kiedy w napędzie mam płytke z polską wersją MotB będzie można uruhomić angielską
wersje gry?


Z tego co wiem, w obu przypadkach nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie mam żadnego doświadczenia w NWN, może ktoś mi powiedzieć kim grać ? Jaką klasą, co rozwijać ? Czym się gra najmilej itp itd ? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś początkujący w tego typu grach to najprościej to chyba zrobić człowieka wojownika, a staty aby komp ustawiał. Ja tak gram i powiem, że nie jest źle. Jeśli jednak chcesz się pobawić to możesz mixować rasy, klasy itp. do woli. Wszystko zależy jaki styl gry preferujesz, np. czy lubisz walczyć, albo ciskać zaklęcia wiesz chyba o co mi chodzi :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał garrick dodam kilka rad i spostrzeżeń od siebie.
Po pierwsze: jeśli jednak zdecydujesz się grać rasą inną niż człowiek powinieneś unikać ras które mają w opisie cechę "Podwyższenie poziomu" (jak np. elfy Drowy) - tak naprawdę cecha ta oznacza że poziom twojego bohatera będzie zawsze obniżony, np elf Drow (który ma modyfikator -2) na 2 poziom doświadczenia skoczy dopiero gdy zdobędzie dość expa aby awansować na 4 poziom. Tego typu rasy otrzymują w zamian potężne bonusy jednak gra nimi może być trudna - zwłaszcza gdy popełnisz błędy przy kreowaniu postaci.
Po drugie: zainwestuj w przynajmniej jedną z umiejętności używanych w czasie dialogów (dyplomacja, zastraszanie, blef i w mniejszym stopniu prowokacja) jeśli się da to nawet w kilka - jest to niezbędne do rozwiązania niektórych questów pobocznych a także przydatne podczas rozmów z napotkanymi postaciami.
Na koniec jeszcze powiem abyś przy tworzeniu postaci i awansach zawsze uważnie czytał opisy umiejętności które będziesz mógł wybrać, każda z nich czemuś służy jednak nie każda będzie przydatna dla twojej postaci (np. "łucznictwo Zen" jest bezużyteczne dla kogoś kto ma większą zręczność niż mądrość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować