Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 29.02.2008 o 14:18, KrzychW napisał:

Faktycznie , troszkę brakuje pełnej swobody poruszania się po świecie gry.Szczególnie
drażni mnie zamykanie i otwieranie jakichś lokacji , w zależności od tego , w jakim momencie
rozgrywki się znajdujemy.A tak na marginesie , zastanawiam się , czy w Wiedźminie użycie
takiego samego rozwiązania spowodowane bylo zastosowaniem silnika pochądzącego od tego
z NWN , czy też wynikiem samodzielnych przemyśleń scenarzystów.Jak by nie było , rozwiązanie
, moim zdaniem , dość chybione.

Jednak całkowita swoboda odbija się na marnocie fabularnej, gdyż jak będziesz zawsze miał wszędzie dostęp to może się zrobić kolejny Gothic 3, są sytuacje, że w dane miejsce nie powinno być od razu dostępu, tak samo czasem dany teren powinien być zablokowany(ze względów fabularnych), chociaż w NWN 2 rzeczywiście jest to dość przerysowane(powinno być tak jak było w BG 2, całkiem spora swoboda, ale zależy gdzie np z Podmroku nie można było się wydostać odrazu) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak samo czasem dany teren powinien być zablokowany(ze

Dnia 29.02.2008 o 14:26, Bosper napisał:

względów fabularnych


Są inne metody.Zamiast zamykać dostęp do "prawie wszędzie" , można na drodze umieścić bardzo silnych przeciwników.Ewentualnie , dopóki fabuła nie dojdzie do określonego momentu , potrzebny do wykonania jakiegoś zadania NPC , nie pojawia się.Nie jestem zwolennikiem miliona pustych hektarów , ale podobnie jest ze zbyt restrykcyjnym wpuszczaniem gracza do jakiegokolwiek miejsca.Gdyby np Gothic 3 trochę skoncentrować , a w NWN i Wiedźmine dodać więcej swobody , byłoby akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 15:07, heyboy napisał:

> > Właśnie. Wczorajsze info było po 18
>
> Wiem...wiem ale ja bym chciał zobaczyć EK przed trenigiem ;P

No ja też bym chciał w końcu zobaczyć to cudo co zamówiłem :D

Ja tesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsze byłoby tu rozwiązanie zastosowane w Falloucie czy Arcanum - niemal od początku gry można dotrzeć do 95% lokacji, tyle że przy pierwszym przechodzeniu gry nie wie się gdzie one są (poza tym nie wszędzie jest się w stanie przeżyć).
Ponieważ jednak silnik NWN 2 by tego nie udźwignął to można by przynajmniej zrobić tak jak było w BG1 - do lokacji powiązanych z fabułą dodać ze 20 które można odkrywać wedle własnego uznania. Wtedy te lokacje które są fabularnie zablokowane już nie rzucałyby się w oczy tak bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 17:37, Arxel napisał:

Da się jakoś usunąć to czarne paskudztwo zaznaczone na screenie?


Poklikaj trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - niepotrzebnie zmieniałem ROS-y i teraz moje zbroje i u kupca edario w warowni mają 0 ochrony
( pisałem do cdproject i na forum pomocy tech. ale nie dostałem konkretnej odpowiedzi).
Co robić?


liczę na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 08:57, Don Zorro napisał:

Mam problem - niepotrzebnie zmieniałem ROS-y i teraz moje zbroje i u kupca edario w warowni
mają 0 ochrony
( pisałem do cdproject i na forum pomocy tech. ale nie dostałem konkretnej odpowiedzi).
Co robić?


liczę na odpowiedź.


Masz najnowszą wersję gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 13:30, Pawlo09 napisał:

> Mam problem - niepotrzebnie zmieniałem ROS-y i teraz moje zbroje i u kupca edario
w warowni
> mają 0 ochrony
> ( pisałem do cdproject i na forum pomocy tech. ale nie dostałem konkretnej odpowiedzi).

> Co robić?
>
>
> liczę na odpowiedź.

Masz najnowszą wersję gry?


No chyba...ale za 5 minut opowiem na pewno, zaczekaj

Dnia 01.03.2008 o 13:30, Pawlo09 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 18:07, Don Zorro napisał:

> Da się jakoś usunąć to czarne paskudztwo zaznaczone na screenie?

Poklikaj trochę :)


No ale gdzie? Na głównym ekranie gry chyba nie. :) A na tym czarnym prostokącie nie widzę żadnego elementu, po wciśnięciu którego mógłby zniknąć. Dodam, że nie instalowałem jeszcze żadnych patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 13:38, Arxel napisał:

> > Da się jakoś usunąć to czarne paskudztwo zaznaczone na screenie?
>
> Poklikaj trochę :)

No ale gdzie? Na głównym ekranie gry chyba nie. :) A na tym czarnym prostokącie nie widzę
żadnego elementu, po wciśnięciu którego mógłby zniknąć. Dodam, że nie instalowałem jeszcze
żadnych patchy.


Nie wiem, przed chwilą próbowalem to włączyć u siebie.. a znasz może rozwi ązanie na mój problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 13:48, Don Zorro napisał:

Nie wiem, przed chwilą próbowalem to włączyć u siebie.. a znasz może rozwi ązanie na
mój problem?


Niestety nie, w NWN2 jestem kompletnie zielony, mam ją dopiero od paru dni. Ale w ostateczności zawsze możesz spróbować przeinstalować grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 13:52, Arxel napisał:

> Nie wiem, przed chwilą próbowalem to włączyć u siebie.. a znasz może rozwi ązanie
na
> mój problem?

Niestety nie, w NWN2 jestem kompletnie zielony, mam ją dopiero od paru dni. Ale w ostateczności
zawsze możesz spróbować przeinstalować grę.


Próbowałem, 3 weekend bez grania, chyba se kupie gothica 3...albo rozwiąże problem

A pawlo09, odezwij się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 13:54, Don Zorro napisał:

> > Nie wiem, przed chwilą próbowalem to włączyć u siebie.. a znasz może rozwi
ązanie
> na
> > mój problem?
>
> Niestety nie, w NWN2 jestem kompletnie zielony, mam ją dopiero od paru dni. Ale
w ostateczności
> zawsze możesz spróbować przeinstalować grę.
>

Próbowałem, 3 weekend bez grania, chyba se kupie gothica 3...albo rozwiąże problem

A pawlo09, odezwij się



Moim zdaniem jakiś błąd 1 razowy pewnie źle zapisana gry czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witajcie, pytanko do ludzi dłużej grających w NWN''a, miło widziana opinia kogoś, kto zagrał już w Maskę Zdrajcy.
mianowicie, pytam się Was, jaką postać sobie stworzyć. do starych nie chcę specjalnie wracać, zagrałbym w całość od nowa, ale nie wiem jaka kombinacja [rasa/klasa/klasa prestiżowa] będzie najlepsza. i teraz proszę o polecenie jakiegoś wariantu z jakimś krótkim opisem. z góry thx ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że tutaj się zapytam:
- Jestem fajnem Gothica 3 a niedługo Gothica 3 przejdę i chcę sobie nową grę kupić a jak kupię sobie Neverwinter Nights 2 to będzie mi sie podobała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować