Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Ja bym nie powiedział, że Elanee jest przemądrzała. Sprawia jedynie wrażenie zbyt odizolowanej (w końcu leśny elf-druid) i przywiązanej do kręgu. Ale własnie za jej charakter i wrażliwość najbardziej ją lubiłem.
No i poza tym, zawsze miałem miejsce dla Zhjaeve i Khelgara. Githzerai za jej mądrość i to klimatyczne "Wiedz, że...", a Khelgara za... hm, za to, że krasnolud z niego jak mało który ;)

Swoją drogą, z taką drużyną niemal żaden przeciwnik nie był mi straszny. Większośc zdejmowana była z dystansu za pomocą magii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Nikt nie wspomniał o Amonie Jerro to dopiero kozak, koleś ma fajne teksty i mimo złego charakteru, nie przypomina Bishopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 10:52, Zelgadis napisał:

Ja bym nie powiedział, że Elanee jest przemądrzała. Sprawia jedynie wrażenie zbyt odizolowanej
(w końcu leśny elf-druid) i przywiązanej do kręgu. Ale własnie za jej charakter i wrażliwość
najbardziej ją lubiłem.


Bo przemądrzały jest Sand, ale akurat ten jego sarkazm bardzo mi się podoba. O wiele bardziej niż zadufanej w sobie Quary.

Dnia 03.03.2008 o 10:52, Zelgadis napisał:

No i poza tym, zawsze miałem miejsce dla Zhjaeve i Khelgara. Githzerai za jej mądrość
i to klimatyczne "Wiedz, że...", a Khelgara za... hm, za to, że krasnolud z niego jak
mało który ;)


Mi akurat Zhjaeve nie za bardzo przypadła do gustu, mimo że generalnie lubię Githzerai: dwóch przedstawicieli tej rasy spotkanych w grach było całkiem sympatycznych (Dakkon w Tormencie , i kapłanka z Canii w HotU)

Dnia 03.03.2008 o 10:52, Zelgadis napisał:

Swoją drogą, z taką drużyną niemal żaden przeciwnik nie był mi straszny. Większośc zdejmowana
była z dystansu za pomocą magii.


Ja przekonałem się że niezwykle potężną i uniwersalną postacią może być Ulubieniec bogów. Dobry w walce jeśli posługuje się bronią swojego boga, a odpowiednio dobrane zaklęcia pozwalają zarówno niszczyć wrogów jak i leczyć przyjaciół. Elastyczność w magii analogiczna jak u czarownika. No i można rozwijać umiejętność dyplomacja , czyli rozwiązywać zadania w sposób pokojowy. Z Ulubieńcem bogów skład drużyny może wynikać tylko i wyłącznie z sympatii do towarzyszy , a nie zależeć od ich umiejętności. No może za wyjątkiem Neeshki , bo łotrzyk zawsze jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 08:33, Don Zorro napisał:

A jakim cudem ty grasz na procku 1,8 Ghz?

1,8Ghz to częstotliwość według firmy AMD, jakbyś chciał przekształcić na częstotliwości pracy procków na Intela to wynosi 3 GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iron Ingot to nic innego jak Sztaba Żelaza - przedmiot służący do kowalstwa. Można go kupić u większości kowali i płatnerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawa mostu w zachodnim porcie: o co tu chodzi? Znalazłem 4 pnie i co dalej? Mogę co prawda przejść przez wodę i nie widać żadnych negatywnych efektów , ale wolałbym jednak ten most naprawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby naprawić most musisz kliknąć na czterech pniach drewna a także (głowy sobie za to urwać nie dam jakby co) musisz mieć wystarczająco wysoką umiejętność w rzemiośle (broń lub pancerz, nie wiem czy inne też poskutkują).
Za udaną naprawę dostaniesz trochę expa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 19:01, Karharot napisał:

Aby naprawić most musisz kliknąć na czterech pniach drewna a także (głowy sobie za to
urwać nie dam jakby co) musisz mieć wystarczająco wysoką umiejętność w rzemiośle (broń
lub pancerz, nie wiem czy inne też poskutkują).


Czyli że jak nie rozwijałem tych zdolności to nie naprawię? Ile trzeba mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 19:03, Lucek napisał:

Czyli że jak nie rozwijałem tych zdolności to nie naprawię? Ile trzeba mieć?


Hmm, przyznam że nie wiem, w moim przypadku zawsze było tak że albo rozwijałem taką umiejętność na maksa albo nie rozwijałem jej wcale więc nie znam dokładnych progów. Zgaduję że z 10-20 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 13:19, Don Zorro napisał:

Mądre pytanie: Jak tworzyć strzały?


Nie wiem czy to możliwe (choć przyznam się że nie próbowałem). Najlepiej zawsze trzymaj w ekwipunku swoich łuczników duży zapas strzał - oprócz tych które znajdujesz będziesz też niestety musiał zainwestować i kupować w sklepach.

Dnia 04.03.2008 o 13:19, Don Zorro napisał:

Głupie pytanie: Czy długi łuk ładuje się dłużej niż krótki?


Nie, strzelają tak samo szybko. Różnica w ich wielkości jest ważna przede wszystkim dla małych ras - niektóre z nich (gnomy, niziołki) pewnie nie mogą korzystać z długich łuków o ile nie mają cechy "małpi chwyt". Poza tym złodziej automatycznie otrzymuje zdolność posługiwania się krótkim łukiem podczas gdy w opanowanie długiego łuku musi już zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz elfem to nic nie stoi na przeszkodzie abyś szkolił się w długich łukach - zadają one większe obrażenia (1k8 zamiast 1k6 jak jest w przypadku krótkich łuków), ich jedyną wadą jest większy rozmiar (nieistotne przy rasie twojego bohatera) oraz nieznacznie większa waga (coś na co nie należy zwracać uwagi przy wyborze broni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 18:09, Thalanthas napisał:

Mam pytanie czy żeby grać na OPS Aeris trzeba mieś dodatek do NWN 2??

Hyym ja grałem jakiś czas, a wcale nie było wtedy dodatku więc chyba nie trzeba :P.

A teraz z innej beczki xD.
Co sądzicie o bugach w NWN2. Ja gram na niespaczowanym ;D NWN2 zwykłym (czyt. bez dodatku) i powiem, że miałem fartowne bugi jak przechodziłem tego świetnego RPGa. No więc pierwszy z nich. Zawsze przed walką Elanee zaklinam wszystkim bronie by były ogniste takie xD. I raz przegrałem, a miałem na savie już te bronie zaklęte. Potem odpoczywam, a one nie wracają do normalności! o_O W pewnym momencie dopiero się skapnąłem, że coś jest z tym nie tak xD, no ale z drugiej strony było to dosyć dobre ułatwienie, bo nie musiałem czekać aż będzie Elanee na wszystkich zaklęcie rzucała. Potem się okazało aby to przeszło trzeba było na wszystkich jeszcze raz rzucić ten czar i odpocząć :D. (Nie chciałbym cały czas z takim ognistym mieczem łazić jeszcze bym się spalił xDDDD). Drugi bug. Przebiegam przez pułapkę, a ona się nie aktywuje o_O. Było to w siedzibie tego pierwszego klanu orków (wydłubków coś takiego xD). Ponawiam pytanie co sądzicie o bugach i z jakimi się jeszcze spotkaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi wcięło Guyvena i nie pojawił się w mojej twierdzy. Udało mi się ustalić iż wynika to z błędu w dialogu który mamy z nim podczas 3 rozmowy (w Emberze) - trzeba go zaprosić do twierdzy przy pierwszej możliwości, jeśli najpierw zadamy jakieś inne pytanie a dopiero potem zaprosimy go do siebie to Guyven się nie pojawi. Niezbyt przyjemna sprawa:(
W grze jest niestety cała masa mniejszych i większych bugów i nie sądzę aby kiedykolwiek wszystkie się udało usunąć.
Aby dać jakiś bardziej optymistyczny akcent temu postowi to pamiętam że w którejś z wcześniejszych wersji gry zaklęcie pancerza aby dawał noszącej go postaci możliwość przyspieszenia powodowało że nosząca go postać była pod permanentnym efektem tego czaru, niestety któryś z patchy to poprawił. Do dzisiaj natomiast dwukrotnie zdobywa się srebrny okruch należący do Zeeaire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 18:09, Thalanthas napisał:

Mam pytanie czy żeby grać na OPS Aeris trzeba mieś dodatek do NWN 2??

Od chwili ukazania sie dodatku jest niezbedny do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie stracisz zbyt wiele (o ile w ogóle), jednak powinieneś uważać na swoje uczynki. Elanee niezbyt będzie się przejmować kiedy będziesz łamał prawo jednak wyrządzanie zła może już gorzej przyjąć. Jeśli musisz zrobić coś co powoduje spadek wpływu u niej to wróć do "Zatopionego Dzbana" i odłącz ją od drużyny na czas tego "czynu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować