Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2008 o 17:26, Vaxinar napisał:

Działa, ale ja Grobnara nie mam nawet w wyborze - w ogóle w wyniku buga nie mam go od
jakiegoś czasu... :/
Tak więc jak rozumiem czeka mnie przechodzenie od nowa?


A masz w ogóle jego plik postaci (.ROS) w folderze z zapisem? Jeśli nie, to może niech Ci ktoś go prześle ;)
Jeśli masz, to wyedytuj plik globals.xml i wyszukaj pozycję "grobnar_available" i sprawdź czy widnieje tam "1".

Póki co tylko tyle przychodzi mi do głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 18:05, Zelgadis napisał:

A masz w ogóle jego plik postaci (.ROS) w folderze z zapisem? Jeśli nie, to może niech
Ci ktoś go prześle ;)


Nie mam. A Ty mógłbyś mi przesłać?
vaxinar@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań dotyczących odbudowy warowni, nie wiem od czego zacząć... mam już kowala, płatnerza, tych górników, karczme.
- skąd wziąść kupca, bo sklep zbudowałem?
- gdzie szukać rudy?(strasznie mało mam tych surowców)
- jak zwiększyć dochód?(to jest dla mnie bardzo ważne)

Jeśli macie też jakieś inne rady dotyczące rozwouj warowni to będę bardzo wdzięczny za porady.

A... i jeszcze jedno - nie wiem czy to tak ma być w tym akcie, ale na mapie nie mogę już wrócić do Zachodniego Portu, czyli rodzimiej wioski, w związku z tym czy to jest bug, czy też tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 21:53, Fleming08 napisał:

- skąd wziąść kupca, bo sklep zbudowałem?


Jednym kupcem zostanie Deekin którego znajdziesz w Dzielnicy Handlowej, drugą sprzedawczynię znajdziesz w III Akcie na Górze Galardrym.

Dnia 17.12.2008 o 21:53, Fleming08 napisał:

- gdzie szukać rudy?(strasznie mało mam tych surowców)


Zajrzyj do tego posta:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&pid=5765

Dnia 17.12.2008 o 21:53, Fleming08 napisał:

- jak zwiększyć dochód?(to jest dla mnie bardzo ważne)


Możesz podnieść podatki ale osobiście to odradzam - nie traktuj swojej warowni jako źródła dochodu, zwłaszcza jeśli zależy Ci na jej rozwinięciu to więcej kasy będziesz na niej tracił niż zyskiwał. W III Akcie jeśli pokonasz czerwonego smoka (a właściwie smoczycę) to Szare Płaszcze przeniosą skarb do Twojej twierdzy co przełoży się na całkiem niezłą sumkę.

Dnia 17.12.2008 o 21:53, Fleming08 napisał:

Jeśli macie też jakieś inne rady dotyczące rozwouj warowni to będę bardzo wdzięczny za
porady.


Zatrudnij wszystkich NPC jakich możesz znaleźć (lista w poniższym poście)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&pid=5761
Przy Szarych Płaszczach stawiaj na wyszkolenie a nie na ilość (ustaw odpowiednią opcję w wymaganiach stawianych nowym rekrutom), jak tylko będziesz miał dość rudy zainwestuj w pancerze i broń.

Dnia 17.12.2008 o 21:53, Fleming08 napisał:

A... i jeszcze jedno - nie wiem czy to tak ma być w tym akcie, ale na mapie nie mogę
już wrócić do Zachodniego Portu, czyli rodzimiej wioski, w związku z tym czy to jest
bug, czy też tak ma być?


A w którym Akcie jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 21:53, Fleming08 napisał:

- skąd wziąść kupca, bo sklep zbudowałem?


Możesz zatrudnić Deekina

Dnia 17.12.2008 o 21:53, Fleming08 napisał:

- gdzie szukać rudy?(strasznie mało mam tych surowców)


Szukaj w górach i kopalniach a take przy ścianach w terenie. Po prostu przeszukuj różne ścianki naturalne a jesli będzie to znajdziesz. Poza tym one się błyszczą więc trudno ich nie zauważyć.

Dnia 17.12.2008 o 21:53, Fleming08 napisał:

- jak zwiększyć dochód?(to jest dla mnie bardzo ważne)


Tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego momentu w Akcie II Zachodni Port staje się niedostępny, nie pamiętam dokładnie kiedy to następuje ale myślę że już osiągnąłeś ten etap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 13:27, Karharot napisał:

Mimo wszystko życzę Ci aby się udało.


Nie udało się i przechodzę od nowa. Mam przeto pytanie dla Ciebie.

Choć może być to dla Ciebie szok lubię drowy :P i zastanawiam się nad grą drowem, ale.... Czy jest dużo trudniej ze względu na wygórowane progi expa? To znaczy jak teraz walczyłem z Królem Cieni na lvl prawie 20 (brakowało mi ze 1000 expa) to na jakim kończyłbym grę drowem? Ktoś się orientuje? Bo jak udaje się dobić do... 18, 17 nawet to bym sobie zagrał, ale jak do 12 to chyba podziękuję.
Z góry dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 23:05, Vaxinar napisał:

Choć może być to dla Ciebie szok lubię drowy :P


:D
Co do levelu to drow będzie miał zawsze o 2 poziomy niższy niż przy tej samej ilości expa miałby np. człowiek, czyli przy Królu Cieni miałbyś pewnie z 18 level. Kara do poziomu utrudnia trochę grę ale drowem mimo wszystko warto zagrać bo różnice występują nie tylko w statystykach - również niektóre dialogi przebiegają trochę inaczej (nieznacznie ale zawsze coś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 23:19, Karharot napisał:

Co do levelu to drow będzie miał zawsze o 2 poziomy niższy niż przy tej samej ilości
expa miałby np. człowiek


Zawsze 2 niżej mówisz... Czyli z początku na takim 4 czy 5 może być ciążko... Może się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy nie zagrać znowu w kampanię tyloko nie wiem jaką klasą. Grłem wojownik/ Mistrz Broni, czarownik/łotrzyk/ mistyczny oszust (niezbyt mi przypadł do gustu) i trochę zacząłem też znów na nowo czarownikiem/ mistycznym mędrcem ale nie chce mi się znowu czarownikem na nowo i trochę druidem próbowałem ale jakoś tak niemrawo. Jaką klasę polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 15:15, ArekForn napisał:

Mi się bardzo podobał łowca-mistrz broni.


Zapomniałę dodać: łowcą też grałem ale nie MB tylko mistyczny łucznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym wrocic znowu troche do NWN2 lacznie z maska zdrajcy i z tego wzgledu mam 2 pytania :
- co do maski , jakie sa warunki atutow epickich?
-co do ogolu gry , czy da sie zrobic jakiegos fajnego lucznika , ale zeby to nie byl mistyczny lucznik ?
za odpowiedzi z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 16:54, VertigoŁDZ napisał:

Chcialbym wrocic znowu troche do NWN2 lacznie z maska zdrajcy i z tego wzgledu mam 2
pytania :
- co do maski , jakie sa warunki atutow epickich?
-co do ogolu gry , czy da sie zrobic jakiegos fajnego lucznika , ale zeby to nie byl
mistyczny lucznik ?
za odpowiedzi z gory dziekuje :)

1. Różne, ale kazdy da się zdobyć dopiero po 21 lvl.
2. Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 16:54, VertigoŁDZ napisał:

Chcialbym wrocic znowu troche do NWN2 lacznie z maska zdrajcy i z tego wzgledu mam 2
pytania :
- co do maski , jakie sa warunki atutow epickich?


Tak jak napisał kolega wyżej.

Dnia 18.12.2008 o 16:54, VertigoŁDZ napisał:

-co do ogolu gry , czy da sie zrobic jakiegos fajnego lucznika , ale zeby to nie byl
mistyczny lucznik ?


Moim zdaniem da się, jest nim łowca. Szczególnie w Masce gdy twoja postać ma 21 poziom i może wziąść epickie atuty to łowca jest potem całkiem niezły. Ale to jest możliwe tylko z czystym łowcą.

Dnia 18.12.2008 o 16:54, VertigoŁDZ napisał:

za odpowiedzi z gory dziekuje :)


Nie ma za co. ;-)


I jeszcze ja. Czy w konsoli jest jakaś komenda która dodaje expa lub kod??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba ma kolejny problem. Jestem na etapie wyprawy do siedziby Ammona. Po wyświetleniu filmiku, gdzie Grobnar rozmawia z Bishopem o golemie i wyjściu z twierdzy występuje mi takie coś, że moja drużyna przestaje za mna chodzić. Czy to jest normalne, czy mam buga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 20:51, Fleming08 napisał:

Chyba ma kolejny problem. Jestem na etapie wyprawy do siedziby Ammona. Po wyświetleniu
filmiku, gdzie Grobnar rozmawia z Bishopem o golemie i wyjściu z twierdzy występuje mi
takie coś, że moja drużyna przestaje za mna chodzić. Czy to jest normalne, czy mam buga?


Radze najpierw sprawdzic czy cos nie przestawilo sie w ustawieniach dotyczacych taktyki i zachowania postaci , juz nie pamietam jak nazywala sie ta zakladka , ale chyba "zachowanie" , jezeli wszystko jest tam ok to sproboj zmienic lokacje na sile , moze sie naprawi wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 20:29, Thalanthas napisał:

Czy w konsoli jest jakaś komenda która dodaje expa lub kod??


Jest. GiveXP ###
Wcześniej trzeba rzec jasna aktywować konsolę przez wpisanie DebugMode 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować