Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Witam!

Macie jakieś nowe informacje nt. nowego dodatku (a właściwie nowego dla Polaków) Storm of Zehir?
Chodzi mi o wymagania sprzętowe - wzrosną czy spadną? Ktoś się może śmiać, ale mimo lekiej poprawy grafiki przy dodatku Hordes of the Underdark wymagania spadły...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie instalacji. Otóż czas najwyższy na zainstalowanie ek. I teraz jak mam to zrobić? najpierw podstawka i później dodatek? czy podstawka, przejść całą i dopiero dodatek? jak patchowac? najpierw podstawke, a później dodatek? czy może jeżeli wszystko razem zainstaluje do jeden patch wystarcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 13:17, żyrafa napisał:

Mam pytanie odnośnie instalacji. Otóż czas najwyższy na zainstalowanie ek. I teraz jak
mam to zrobić? najpierw podstawka i później dodatek? czy podstawka, przejść całą i dopiero
dodatek? jak patchowac? najpierw podstawke, a później dodatek? czy może jeżeli wszystko
razem zainstaluje do jeden patch wystarcza?

Najlepiej i podstawkę i dodatek, bo dodaje parę rzeczy do podstawki, w instrukcji coś takiego było napisane. A co do patchowania to niby można Maskę od razu na podstawkę ale na neverwinter2.gram.pl przeczytałem że lepiej jest spatchować podstawkę do możliwie najwyższej wersji bo mogą być jakieś błędy.
Więc tak:
Podstawka --> patche --> Maska Zdrajcy

Pierwszy patch dociągnie ci autoupdater, następne dwa będziesz musiał ściągać sam. Z gram.pl słabo leci (przynajmniej mi) więc lepiej poszukać jakichś linków na rapidshare. Na neverwinter2.gram.pl chyba kiedyś widziałem.
Do Maski istnieje jeden patch, niestety nie ma go oficjalnie na polską wersję gry. Asgraf z powyższej strony przerobił go nieoficjalnie (ale ma pozwolenie na to od CDP) i możesz ściągnąć i zainstalować. A jeśli chcesz grać w multi to musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś wymienić oznakowania tych 3 patchy do podstawki? bo widzę, że w ek mam płytkę z 2 modułami i jakimś patchem więc może obędzie się bez ściągania jednego. A i jak moge ustawić w opcjach graf odświeżanie ekranu? bo mam na 60 hz a chciałbym zmienić na 75.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 15:03, żyrafa napisał:

A mógłbyś wymienić oznakowania tych 3 patchy do podstawki? bo widzę, że w ek mam płytkę
z 2 modułami i jakimś patchem więc może obędzie się bez ściągania jednego.


1. Zainstaluj oficjalne patche aktualizujące grę do 1.06(980) (najpierw instalujesz tego z płytki. Tylko jaki on ma numer? 1.06.720? jeśli tak to po zainstalowaniu gry ten odpalasz na początku ale trochę to zajmie. Jeśli nie ten to możesz też pobrać ten patch ale w formie dwóch tu http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1503 i tu http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1566, potem ściągasz patch 1.06.780 ( http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1583) i nierozpakowane wsadzasz do folderu z grą i odpalasz automatycznego aktualizatora, każdy patch oddzielnie na wszelki wypadek.
2. Zainstaluj dodatek Maska Zdrajcy.
3. Odpal standardowego aktualizatora gry.
4. Ściągnij patch Asgrafa 1.13 hotfix stąd: http://rapidshare.com/files/137494020/Nieoficjalny_Patch_Asgrafa_1_10PL_do_1_13hotfixPL.exe lub stąd ftp://eros.gram.pl/neverwinter2/Patch_Nwn2/ .
5. Przed instalacją tego patcha wyjmij plik nwuptade.exe z folderu z grą a po zainstalowaniu patcha wsadź go tam z powrotem


Mam nadzieję że się połapiesz. Jeśli nie to powiedz co to wytłumaczę ci jeszcze raz.

Dnia 03.02.2009 o 15:03, żyrafa napisał:

A i jak moge ustawić w opcjach graf odświeżanie ekranu? bo mam na 60 hz a chciałbym zmienić na 75.



Jaki masz Windows? Vista: PPM> Personalizuj> Ustawienia ekranu> Ustawienia zaawansowane> Monitor i tam ustawiasz na 75Hz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Co może być przyczyną okropnej wydajności? Na najnowszych sterach i najnowszym patchu beznadziejnie mi działa. Kiedyś już przeszedłem tą grę na słabszym sprzęcie (9550 128 mb, sempron 2600+ i 512 mb ramu), a nie wyglądała tak źle, wręcz przeciwnie. Teraz, na lepszej karcie (GF 6200 256 mb) i większej ilości ramu(1280 mb) działa po prostu tak strasznie, że nie da się grać, a o grafice to nawet nic nie mówię. Porażka. Zna ktoś może rozwiązanie mojego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 16:20, trombocylek napisał:

Mam pytanko. Co może być przyczyną okropnej wydajności? Na najnowszych sterach i najnowszym
patchu beznadziejnie mi działa. Kiedyś już przeszedłem tą grę na słabszym sprzęcie (9550
128 mb, sempron 2600+ i 512 mb ramu), a nie wyglądała tak źle, wręcz przeciwnie. Teraz,
na lepszej karcie (GF 6200 256 mb) i większej ilości ramu(1280 mb) działa po prostu tak
strasznie, że nie da się grać, a o grafice to nawet nic nie mówię. Porażka. Zna ktoś
może rozwiązanie mojego problemu?



A na jakich ustawieniach grasz?? Jeśli masz wszystkie cienie włączone to nie dziw. Jeśli dasz dziadkowi kilo viagry to nie dziw się że nie chce ci biegać. Przede wszystkim wyłącz ciebie bo na twoim sprzęcie to gra działała będzie płynnie na najniższych ustawieniach, no może troche przesadzam. A poza tym jak zobaczyłem na pudełku z grą to twoja karta jest nieobsługiwana przez grę. Zresztą sam zobacz bo na twoim też powinno to być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm w folderze z patchem mam coś takiego: Neverwinter Nights 2_1.06-1.02_poprawka ( patch 1.6) 223 mb, a obok jakiś plik 19 mb nwn2_pc_polish_from106972_to106980.rtp. Mam xp, na monitorze normalnie 75 hz ale jak uruchamiam grę to wskakuje na 60hz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 16:41, żyrafa napisał:

hmmm w folderze z patchem mam coś takiego: Neverwinter Nights 2_1.06-1.02_poprawka (
patch 1.6) 223 mb, a obok jakiś plik 19 mb nwn2_pc_polish_from106972_to106980.rtp.



Więc najpierw odpal ten pierwszy to jest taka ikonka niebieskie pudełko i płyta. Jak to sie skończy to włóż folder z drugim patchem do folderu z grą i odpal aktualizator jaki jest przy uruchamianiu gry. A potem MZ i ściągnij patch Asgrafa.


A tego odświeżania to nie wiem jak zmienić w grze ale chyba się nie da jeśli nie masz takiej opcji w opcjach gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie zostawiłbym cieni przy zerowej wydajności. Ja też podejrzewam, że to wina karty, bo w końcu tylko to, prócz dołożenia ramu, który raczej nie zaszkodził, było wymieniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 16:52, trombocylek napisał:

Przecież nie zostawiłbym cieni przy zerowej wydajności. Ja też podejrzewam, że to wina
karty, bo w końcu tylko to, prócz dołożenia ramu, który raczej nie zaszkodził, było wymieniane.



Najprawdopodobniej to wina karty bo skoro grasz bez cieni i innych bajerów to jedyne logiczne wytłumaczenie, więc ja ci radzę albo skontaktuj sie z pomocą techniczną, może oni coś poradzą albo wymień kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo, bo miałem nadzieję pograć sobie w mojego ulubionego rpga. Kiedyś pewnie jeszcze zagram, ale na razie sobie daruję :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli zrobię tak: zainstaluje podstawke i przez aktualizator ściągnę od 1.02 do 1.04, następnie z gram.pl ściągnę http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1566 a na końcu ten z płytki ( czy może jeszcze przed nim ten http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1583 ?). Następnie zainstaluje dodatek, odpalę standardowy aktualizator. Na końcu ściągnę tego patcha Asgrafa. To by było tyle? ( jeżeli coś w złej kolejności to mnie popraw;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 17:14, żyrafa napisał:

hmmm czyli zrobię tak: zainstaluje podstawke i przez aktualizator ściągnę od 1.02 do
1.04

OK

Dnia 03.02.2009 o 17:14, żyrafa napisał:

następnie z gram.pl ściągnę http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1566

OK

Ewentualnie możesz nie używać aktualizatora i tego podanego tu http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1566 a od razu ten duży bo on zrobi ci do wersji 1.06.972. Ale to już zależy od ciebie i jak ci wygodniej.

Dnia 03.02.2009 o 17:14, żyrafa napisał:

( czy może jeszcze przed nim ten http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1583


Po tych dwóch lub tym dużym dajesz tego co podałeś teraz. Natomiast potem...

Dnia 03.02.2009 o 17:14, żyrafa napisał:

Następnie zainstaluje dodatek, odpalę standardowy aktualizator.

OK

Dnia 03.02.2009 o 17:14, żyrafa napisał:

Na końcu ściągnę tego patcha Asgrafa. To by było tyle? ( jeżeli coś w złej kolejności to mnie popraw;)).


Przed instalacją tego patcha Asgrafa wyjmij z folderu z grą plik nwuptade.exe bo on ci uniemożliwi zainstalowanie go (szczerze to ten patch Asgrafa to jest potrzebny tylko jeśli chcesz graś na multi np. na oficjalnym Polskim serwerze Aeris także nie musisz go instalować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 16:20, trombocylek napisał:

Mam pytanko. Co może być przyczyną okropnej wydajności? Na najnowszych sterach i najnowszym
patchu beznadziejnie mi działa. Kiedyś już przeszedłem tą grę na słabszym sprzęcie (9550
128 mb, sempron 2600+ i 512 mb ramu), a nie wyglądała tak źle, wręcz przeciwnie. Teraz,
na lepszej karcie (GF 6200 256 mb)

O BOŻE...
Na jakiej lepszej karcie? Obie to już dawno zapomniana archeologia, ale jakby nie kombinować, to Radeon 9550 jest z palcem w du...szy dwa razy wydajniejszy od tego badziewia GF 6200. A 256 MB pamięci na tej karcie to tak jakby do roweru przypiąć skrzydła i udawać odrzutowiec. Od karty o której mówisz wolniejsze są tylko karty GF 5200 i GF 2 MX. Czyli kompletne dno.

NWN2 praktycznie nie obsługuje tego modelu karty bo gra ostro tnie się na kartach czteroptokowych (minimalne wymagania, to karta 8-potokowa klasy GF 6600 GT lub Radek 9700 Pro), a GF 6200 to jedna z najgorszych kart najniższego segmentu. Ona była stara jeszcze przed premierą. ;)

Dnia 03.02.2009 o 16:20, trombocylek napisał:

Zna ktoś może rozwiązanie mojego problemu?

Taaa. Kupić jakąkolwiek nieokrojoną kartę, albo przynajmniej średniaka. Oto modele od najtańszych:
GF 6600GT, GF 6800, GF 7600, GF 7800 i dowolna nowsza.
Radeon 9800 Pro, X800, X1800, X1950GT lub dowolna nowsza.
Dzisiaj tych pierwszych, drugich już się nie opłaca i trudno znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować