Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Myślałem nad zostaniem Uczniem Czerwonego Smoka, bo to jedyna klasa prestiżowa jaką mogę osiągnąć grając czarownikiem, więc mam pytanie. Czy warto??
Czy to co da mi ta klasa jest przydatne? Wiem, że będę słabszy jako czarownik ale czy ta druga klasa wyrówna lub nawet podwyższy siłę mojej postaci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 16:35, GodOfLiar napisał:

Myślałem nad zostaniem Uczniem Czerwonego Smoka, bo to jedyna klasa prestiżowa jaką mogę
osiągnąć grając czarownikiem, więc mam pytanie. Czy warto??
Czy to co da mi ta klasa jest przydatne? Wiem, że będę słabszy jako czarownik ale czy
ta druga klasa wyrówna lub nawet podwyższy siłę mojej postaci??



Sprawdź w instrukcji co daje ci ta klasa. Moim zdaniem to nie ma sensu być dawał w UCS. Lepiej Bladego Mistrza, bo on przynajmniej dostaje zaklęcia co drugi poziom. Jednak jeśli chcesz być jak najlepszym czarownikiem to ja polecam ci czystego czarownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 16:41, Thalanthas napisał:

Sprawdź w instrukcji co daje ci ta klasa. Moim zdaniem to nie ma sensu być dawał w UCS.
Lepiej Bladego Mistrza, bo on przynajmniej dostaje zaklęcia co drugi poziom. Jednak jeśli
chcesz być jak najlepszym czarownikiem to ja polecam ci czystego czarownika.


Blady mistrz zaklęcia co dwa poziomy, z UCS nie wiem jak jest gdyż w instrukcji nie jest to napisane, więc zastanawiam się czy w ogóle jakieś dostaje. Blady mistrz para się nekromancją a ja nigdy za nimi nie przepadałem choć bonusy klasowe ma bardzo interesujące, a czy wiesz może czy posiada on na późniejszych poziomach w swoim arsenale potężne zaklęcia niszczące?? Jak nie to chyba zostanę czarownikiem choć chciałem wybrać jakąś dodatkową klasę.

I jeszcze jedno pytanie, czy mogę zmienić chowańca dla czarownika?? Od 1 poziomu latam z ta fretką, czy da to się zmienić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UCS nie dostaje ich w ogóle. A arsenał zaklęć BM zależy od tego jakie zaklęcia wybierasz podczas awansu. Nie dostaje nic po za tym co jest napisane w opisie klasy. A chowańca nie możesz zmienić po stworzeniu postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 17:59, Thalanthas napisał:

UCS nie dostaje ich w ogóle. A arsenał zaklęć BM zależy od tego jakie zaklęcia wybierasz
podczas awansu. Nie dostaje nic po za tym co jest napisane w opisie klasy. A chowańca
nie możesz zmienić po stworzeniu postaci.


Przy tworzeniu postaci nie widziałem zadniej zakładki z chowańcem, więc nie bardzo wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Czasem tak jest że nie ma zakładki. To chyba jakiś bug, albo nie ma wyboru chowańca będąc czarownikiem. Zresztą ona nie musi za tobą chodzić. Możesz ją odesłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 20:08, GodOfLiar napisał:

> UCS nie dostaje ich w ogóle. A arsenał zaklęć BM zależy od tego jakie zaklęcia wybierasz

> podczas awansu. Nie dostaje nic po za tym co jest napisane w opisie klasy. A chowańca

> nie możesz zmienić po stworzeniu postaci.

Przy tworzeniu postaci nie widziałem zadniej zakładki z chowańcem, więc nie bardzo wiem
o co chodzi.


Możliwe, że dałeś standatrowego czarodzieja(i nie modyfikowałeś postaci tzn. nie dawałeś mu pkt umiejętności, atutów itp. na początku wtedy nie możesz także wybierać chowańca). Do wyboru jest kilka, ale są to małe stworzonka(np kot, nietoperz, pająk, fretka itp.). Każdy z nich daje jakieś premie np żuk daje +1 do hp na poziom postaci. Jednak najlepsy jest chyba nietoperz, który na wyższych poziomach daje redukcję obrażeń: najpierw 5, potem 10 a na końcu chyba 15(na każdy rodzaj niemagicznych ataków). Jednak jak chowaniec zginie traci się premie oraz dostaje się dmg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonuje właśnie zadanie "Największy złodziej w Neverwinter" i nie wiem ja mam się dostać do skarbca Kolekcjonera. Zdobyłem już klucz ale do otwarcia drzwi potrzeba jeszcze szyfru. Jestem pewny, że ma to coś wspólnego z książką w której są zapisane jakieś liczby, jednak jak je wpisuje uruchamia się alarm. Nie wiem co jeszcze mam zrobić.
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w książce, to jest po prostu zagadka. Przechodziłem to zadanie z miesiąc temu więc nie pamiętam tego zbytnio, ale chyba to było 513 lub 516.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 12:25, Wielki_Bubba napisał:

Wszystko jest w książce, to jest po prostu zagadka. Przechodziłem to zadanie z miesiąc
temu więc nie pamiętam tego zbytnio, ale chyba to było 513 lub 516.


513, kod się zgadzał ale potrzebuje jeszcze 2 klucza, wyczyściłem cały dom i nie mogę go znaleźć, obstawiam, że jest w kominku ale nie mam żadnego pomysłu jak ugasić płomienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 12:42, GodOfLiar napisał:

513, kod się zgadzał ale potrzebuje jeszcze 2 klucza, wyczyściłem cały dom i nie mogę
go znaleźć, obstawiam, że jest w kominku ale nie mam żadnego pomysłu jak ugasić płomienie.

Woda będzie na partrze w kociołku o ile pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 12:46, olamis napisał:

> 513, kod się zgadzał ale potrzebuje jeszcze 2 klucza, wyczyściłem cały dom i nie
mogę
> go znaleźć, obstawiam, że jest w kominku ale nie mam żadnego pomysłu jak ugasić
płomienie.
Woda będzie na partrze w kociołku o ile pamiętam


A pamiętasz może gdzie on stoi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 12:51, GodOfLiar napisał:

A pamiętasz może gdzie on stoi??

hmm... dawno w to grałam, nie pamiętam, parter jest dość mały, poszukaj.
Może zobacz w kuchni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 13:03, olamis napisał:

> A pamiętasz może gdzie on stoi??
hmm... dawno w to grałam, nie pamiętam, parter jest dość mały, poszukaj.
Może zobacz w kuchni?


W kuchni znalazłem pustą butelkę, wywnioskowałem, że trzeba ją czymś napełnić ale żadnego kotła nie znalazłem. Może tam był ale został zniszczony jak "wrzuciłem" kule ognia do kuchni, choć wątpię bo skoro był do czegoś potrzebny to raczej nie dało by się go zniszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 13:08, GodOfLiar napisał:

/.../

W takim razie nie wiem gdzie to może być...
Pochodź po domu, może znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>choć wątpię bo skoro był do czegoś potrzebny to raczej nie dało by się go zniszczyć.

Mnie się raz udało, ale wczytałem save''a, bo grę przechodziłem 2 raz i wiedziałem, że to się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się ostatnio jaką zrobić drużynę w Gniewie Zehira aby była całkowicie optymalna. Pomyslałem że mozna by zrobić: awatar: łowca - dwie bronie, krasnolud wojownik (tarcza+ krasnoludzki topór/ mistrz broni/ UCS), ewentualnie mógłby używać dwuręcznego toproa, wybraniec bogów - długi miecz, mag/czarownik(bohater magicznego wsparcia i enchanter). Co o tym sądzicie?, Jakie macie włacne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zaczynam sobie nwn2, jaką postać polecacie? Jakieś rasy, klasy, bronie w które nie warto inwestować (bo są do chrzanu, albo nie ma ich w grze w ogóle)? Myślałem o mnichu, albo warlocku. Nowa klasa kusi, chociaż nie lubię specjalnie grać spellcasterami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 11:01, Budo napisał:

Zaczynam sobie nwn2, jaką postać polecacie? Jakieś rasy, klasy, bronie w które nie warto
inwestować (bo są do chrzanu, albo nie ma ich w grze w ogóle)? Myślałem o mnichu, albo
warlocku. Nowa klasa kusi, chociaż nie lubię specjalnie grać spellcasterami.


Czarnoksiężnik to kosiarka, bardzo przyjemnie się go prowadzi, a z graniem magiem raczej niewiele ma wspólnego. Nie wiem jednak jak sprawdza się nowa klasa prestiżowa, bo nie miałem okazji spróbować, ale czysty warlock i tak daje radę.
Po prostu wybierasz najpotrzebniejsze inwokacje, których możesz używać do woli, a wrogów atakujesz Niesamowitym Uderzeniem. Na epickich poziomach możesz jeszcze tak je podpakować, że nie będzie mocnych na Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować