Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2009 o 11:59, Blackbird napisał:

Budo, masz cały pakiet NWN2, czy tylko podstawkę?


Podstawkę.

Moje pytanie- jaka rasa dla barda? Zastanawiałem się standardowo nad Aasimarem, ze względu na wysokie staty (to chyba moja ulubiona rasa :P). W ogóle w co inwestować w trakcie rozwoju? Może jeszcze pyknę kapłanem, gra mnichem już mi się znudziła, nic ciekawego...

Jeśli chodzi dalej o klasę prestiżową to niesamowity rycerz (jak to brzmi xD), albo uczeń czerwonego smoka. Czy ten pierwszy dostaje czary mistyczne w miarę awansowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 16:27, Budo napisał:

Moje pytanie- jaka rasa dla barda?


Na pewno nie krasnolud :). Nie wiem też czy jest sens brać sobie rasę, która jest z awansem do tyłu... Hm, człowiek albo niziołek?
Grałem czarownikiem, więc w kwestii barda mogę tylko się domyślać.

Dnia 06.06.2009 o 16:27, Budo napisał:

Jeśli chodzi dalej o klasę prestiżową to niesamowity rycerz (jak to brzmi xD), albo uczeń
czerwonego smoka. Czy ten pierwszy dostaje czary mistyczne w miarę awansowania?


Musiałbym Shelion spytać, bo ona grała wojownikiem i paladynem, o ile pamiętam.

P.S. Rozpocząłem grę w BG łowczynią. Dobrze idzie. Problem mam tylko z czarnymi ekranami zamiast przedmiotów w opisie przedmiotów. Jak możesz to mi coś poradź na GS''ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 16:27, Budo napisał:

Może jeszcze pyknę kapłanem, gra mnichem już mi się znudziła, nic ciekawego...



A ja ci radzę zagrać czarodziejem. Bardzo dobrze się gra, choć na początku nie jest łatwo ze względu na małą liczbę zaklęć. Ale potem to jest killer na 102.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spróbować barda, tylko widzę, że to trudniejsze niż kiedyś... jaka broń, jakie atuty, jaka rasa, jakie staty.
Jak nie bard to czarownik ze względu na ucznia czerwonego smoka, albo niesamowitego rycerza.

btw jak wyglądają tutaj kary doświadczenia za wieloklasowość?

Yarr---> Aasimar jest tylko jeden poziom do tyłu, a masz +4 do statystyk, co jest mega ważne dla klas używających kilku statystyk jednocześnie, jak bard, czy paladyn. Tylko nie wiem czy brać Aasimara, bo nie wiem jakie kary dostanie przy multiclassingu.

btw nie czaję jak działa ta pieśń barda, zaśpiewałem sobie i żadne ikonki się przy mordach towarzyszy nie pojawiły, jakby nie dostali żadnych bonusów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 17:28, Budo napisał:

btw nie czaję jak działa ta pieśń barda, zaśpiewałem sobie i żadne ikonki się przy mordach
towarzyszy nie pojawiły, jakby nie dostali żadnych bonusów...


Może najpierw poćwicz, gdzieś w ustronnym miejscu :)
A na serio - powinni dostać jakieś bonusy (tylko nie wiem, czy one się pojawiały przy buźkach kolesiów).
Spytam Ani jak to działało, bo sam już nie pamiętam, a ona chyba chodziła z bardem w drużynie.
A przy okazji - dobra rada: pograj czarodziejem lub czarownikiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kurde, w ogóle poratuj ktoś, bo już sam nie wiem co wybrać, za dużo opcji T_T

Rasa:
człowiek, aasimar, półelf

Klasa:
czarownik---> uczeń czerwonego smoka,
czarownik---> niesamowity rycerz,
bard---> uczeń czerwonego smoka,
bard---> niesamowity rycerz,
czysty bard,
złodziej---> złodziej cienia z Amn.

Argumenty mile widziane, dzięks za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Użyłem pieśni obronnej, która daje bonus do kp i nic innego, dlatego (chyba) nie bylo ikonki, tylko po prostu zwiekszyła się im kp, muszę to jeszcze sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


btw ponoć w wymaganiach niesamowitego rycerza jest błąd w instrukcji i wymaga on innych atutów niż jest napisane (np. broni bojowych)... jak to jest? O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 17:48, Budo napisał:

Klasa:
czarownik---> uczeń czerwonego smoka,


Moim zdaniem nie ma sensu chyba że masz już 20lvl czarownika i bierzesz UCZ w Masce. UCZ nie dostanie żadnych zaklęć co moim zdaniem deklasuje go jako prestiżówka do podstawki.

Dnia 06.06.2009 o 17:48, Budo napisał:

czarownik---> niesamowity rycerz


Niesamowitym rycerzem nie grałem nigdy, ale sądzę że to kwestia gustu. Jeśli chcesz mieć maga lepszego w walce niż czysty czarownik to bierz (nie wiem czy dostaje zaklęcia bo nie mam instrukcji przed oczyma)

Dnia 06.06.2009 o 17:48, Budo napisał:

bard---> uczeń czerwonego smoka


Bardem nie grałem więc nie wypowiem się.

Dnia 06.06.2009 o 17:48, Budo napisał:

bard---> niesamowity rycerz,


Tu tak samo.

Dnia 06.06.2009 o 17:48, Budo napisał:

czysty bard


I tu.

Dnia 06.06.2009 o 17:48, Budo napisał:

złodziej---> złodziej cienia z Amn.


Łotrzyk i ZCA to dobra kombinacja ze względu na zniżkę na 5lvl ZCA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 20:28, Thalanthas napisał:

> czarownik---> niesamowity rycerz

Niesamowitym rycerzem nie grałem nigdy, ale sądzę że to kwestia gustu. Jeśli chcesz mieć
maga lepszego w walce niż czysty czarownik to bierz (nie wiem czy dostaje zaklęcia bo
nie mam instrukcji przed oczyma)


To może być ciekawe połączenie i chyba spróbuję. W instrukcji jest napisane, że dostaje czary, ale ta instrukcja jest dziurawa i tłumaczona przez orkliny, już parę błędów znalazłem.

Dnia 06.06.2009 o 20:28, Thalanthas napisał:

> bard---> uczeń czerwonego smoka

Bardem nie grałem więc nie wypowiem się.


Ciekawe o tyle, że przeciwnie do czarownika taka postać dostanie lepsze charakterystyki do walki w zwarciu i potężnego buffa do statystyk, co dla barda się przyda na pewno. Dla mnie druga kombinacja do rozważenia.

Dnia 06.06.2009 o 20:28, Thalanthas napisał:

> złodziej---> złodziej cienia z Amn.

Łotrzyk i ZCA to dobra kombinacja ze względu na zniżkę na 5lvl ZCA.


W ogóle złodzieje cienia to klimat i gratka dla każdego fana bg2 się w jednego wcielić, tylko że złodziej... jest w drużynie ogólnie nieprzydatny :/

Nadal prosiłbym o wskazówki dotyczące błędnych wymagań na niesamowitego rycerza i opisu kar pd za wieloklasowość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ci to nie odpowiadać, ale ja grałem bardem/ agentem harfiarzy który był gnomem głębinowym.
Całkiem fajnie się gra, i czaruje i walczy nawet całkiem, całkiem. Do tego według mnie przy awansie możesz brać atut "czarujący w bitwie" który pozwoli ci nosić średnie zbroje. Bard raczej nie powinien iść na "pierwszy front", ja wrogów eliminowałem z daleka, i jakoś mi to nie przesadzało. Koncentruje się wg. mnie na wspomaganiu drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 20:48, Elminster napisał:

Może ci to nie odpowiadać, ale ja grałem bardem/ agentem harfiarzy który był gnomem głębinowym.


sorewicz, ale to juz zbyt wybuchowa kombinacja jak dla mnie /poza tym harfiarze to

Spoiler

cioty

/

ps. orientujesz się jak wyglądają kary za wieloklasowość, bo nie wiem czy mogę brać Asimara i go wieloklasować z klasami innymi niż paladyn bez obawy o jakieś kosmiczne kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 20:56, Budo napisał:

sorewicz, ale to juz zbyt wybuchowa kombinacja

Przecież nie musisz grać gnomem :)

Dnia 06.06.2009 o 20:56, Budo napisał:

jak dla mnie /poza tym harfiarze to

Spoiler

cioty

/

Dla kogo są to są :)

Dnia 06.06.2009 o 20:56, Budo napisał:

ps. orientujesz się jak wyglądają kary za wieloklasowość, bo nie wiem czy mogę brać Asimara
i go wieloklasować z klasami innymi niż paladyn bez obawy o jakieś kosmiczne kary.

Klasy prestiżowe się nie liczą do kar za wieloklasowość. Mam nadzieję, że akurat o to ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 20:59, Elminster napisał:

Klasy prestiżowe się nie liczą do kar za wieloklasowość. Mam nadzieję, że akurat o to
ci chodzi.


O super, pomogłeś mi, właśnie o to mi chodziło. Czyli mogę spokojnie robić Aasimara i cieszyć się życiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Dnia 06.06.2009 o 20:41, Budo napisał:

Nadal prosiłbym o wskazówki dotyczące błędnych wymagań na niesamowitego rycerza i opisu
kar pd za wieloklasowość...


NR wymaga broni bojowych i 3 kręgu magii mistycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzięki wielkie, no to już chyba wszystko wiem ;]
Zrobię człowieka, lub Aasimara, czarownika, a potem pójdę w niesamowitego rycerza, wezmę finezję w walce itd itp i powinna być całkiem zgrabna postać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hehe, kolejne pytanie- jak zamknąć okno kodów w nwn2? Chciałem dać sobie kilka poziomów, żeby sprawdzić umiejętności klasowe niesamowitego rycerza, ale po wpisaniu kodu nie wiem jak zamknąć okno do kodów, a nic innego w tym czasie nie można kliknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 23:48, Karharot napisał:

Albo tym samym klawiszem którym je otworzyłeś (to chyba tylda) albo escapem.


Na tyle to wpadłem, ale obie opcje nie działały ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No way. To musi być tylda. Nawet w przypiętym poście to jest. Jeśli to u Ciebie nie działa to coś jest nie tak, spróbuj wyjść z gry i odpalić ją ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować