Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2009 o 11:50, Thalanthas napisał:

/ciach/


I dlatego pytałem, czy epicki łowca dostaję jakiś fajny atut ;] Bo w instrukcji nie ma o tym wzmianki ;/

Dzieki za pomoc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 21:58, DemoBytom napisał:

Nie wiem o czym mówisz.. Sam przeszedłem podstawkę mając zainstalowaną Maskę - i Khelgara
mnichem zrobiłem (a zaraz potem wczytałem sejva, bo był w tym słabszy niż w profesji
wojownika).


Jest słabszy... Nie powiedziałbym. Bo w Masce są sety. Które dla mnicha dają sporo. Jednak mamy za to cenne punkty xp, oraz dodatkowe punty wpływu.

Dnia 22.06.2009 o 21:58, DemoBytom napisał:

Nie wiem jak jest w grze bez Maski - ale przeszedłem całoś, nie miałem żadnych większych
problemów (choć fakt - kilka ang. tekstów było).


W czystej podstawce jest znacznie więcej punktów wpływu. Jest także nieco więcej dialogów Khelgar, Elanee, Neeshka. I jak wspomniałem można więcej punktów zarobić, lub stracić w trakcie tych dialogów.
Co do angielskich tekstów to w Gniewie jest ich znacznie więcej niż w Masce, a nawet całe dialogi są w języku angielskim. Duncan-Sand, Khelgar-Kulmar, Elannee-główna postać przy temacie bajora. Na razie znalazłem tyle. Zobaczę co będzie dalej.

Dnia 22.06.2009 o 21:58, DemoBytom napisał:

Przedmioty sobie wyrabiałem - zarówno z rud jak i skór, wiele testów persfazji przeszedłem
(niektóre zdarzało się oblać). Wpływ na Elanee działał normalnie - najpierw nie chciała
ze mną gadać, potem zaczęła.


Pisałem już że niektóre przedmioty zniknęły w Gniewie, nie w Masce. Tam były, tu ich nie ma. Taa są u handlarzy, ale w samym mieście Never. Zanim jednak tam dochodzimy mija troszkę czasu i jesteśmy bez np: skór. Na szczęście przedmioty, które dają esencje pozostały. Co do Elanee w końcu zaczęła rozmawiać, lecz dopiero po spotkaniu z druidem w zwierciadle gwiazd. Wpływ nie jest potrzebny, szkoda.

Dnia 22.06.2009 o 21:58, DemoBytom napisał:

No chyba, ze problemy, o których piszesz (i pisałeś wcześniej) nie są przez Maskę tylko
Gniew..


W większości tak. Brak ekspresji, brak przedmiotów z dropu (choć dostępne w sklepie), brak niektórych dialogów i zadań... Na wpływ i rozmówki w drużynie miała jednak wpływ Maska. Nie jest tego dużo, ale zawsze coś. Polecam Ci przejdź sobie kiedyś (w wolnej chwili) NWN2 na czysto, a później z maską. Zobaczysz niewielką różnice.

Co do gniewu. Jak już wcześniej wspominałem jest świetny. Sam w sobie, bo jeżeli chodzi o główną kampanię to troszkę ją uszkadza... Problemy perswazji nie występują w Masce, czy też w Gniewie. Są we Wrotach Zachodu.
Kilka, czy kilkanaście dialogów z opcją dyplomacja, czy też blef ma notkę "sukces niemożliwy", tak więc próba perswazji w takim momencie to strata czasu. Po za tym każdy pierwszy rzut na perswazję kończy się niepowodzeniem, trzeba podchodzić do tego kilka razy, oczywiście każdorazowo po wczytaniu gry. Tak więc lepiej wziąć kolesia silniejszego w muskułach niż w języku. Lepiej się na tym wyjdzie...

Tak się zastanawiam dlaczego pozbawili gracza niektórych ekspresji i po co dali atuty dziedzictwa, skoro i tak ich nie weźmiemy bo nie mamy na to punktów. Grając czarownikiem i tak jestem w deficycie, brakuje mi punktów na to co jest niezbędne, nie mówiąc już o jakiś bonusowych dodatkach:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 12:17, juzio07 napisał:

I dlatego pytałem, czy epicki łowca dostaję jakiś fajny atut ;] Bo w instrukcji nie ma
o tym wzmianki ;/


On nie tyle go dostaje co możesz go wybrać przy awansie z listy atutów. Znajdziesz ten atutu w instrukcji w spisie nowych atutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawka, problem z questem. Szukam patroli z fortu Locke na cmentarzu, czyszczę całą Kryptę, znajduje się kapitan. Kazał szukać reszty, ok. Trupa odnalazłem, gościa zamkniętego mniej-więcej z środku mapki też. Trzeciego ani widu ani słychu, otwieram poradnik - a więc jest w korytarzu po samej prawej stronie mapki! Idę sobie, patrzę, drzwi zamknięte. Spoko, Neeshka próbuje otworzyć i...

Nie da się o.O Dźwignię koło kapitana pociągnąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 17:59, Ostrowiak napisał:

Nie da się o.O Dźwignię koło kapitana pociągnąłem.



Skoro ją pociągnąłeś to kraty wystarczy otworzyć jak normalne drzwi.

Jeden jest w korytarzu za kratą lub w pomieszczeniu na jego końcu na przeciwko komnaty gdzie jest komendant. Dwóch pozostałych jest w 2 różnych komnatach za kratą obok drzwi do komnaty z komendantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja prosiłbym o pomoc z odnalezieniem atutu, który zwiększy mi szanse na atak, gram paladynem, mam tylko podstawkę. Wziąłem sobie małpi chwyt

Spoiler

będzie mi potrzebny do tego ostrza gith

a walczę dwurakiem. W gdy ubrałem drugi znaleziony, dość dobry dwurak, to w ogóle nie trafiam. Szukam sposobu na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Eee, no to standardowo rozwijaj miecze dwuręczne- ulubiona broń, specjalizacja w broni, większa specjalizacja w broni itd. W instrukcji masz wypisane wszystkie atuty, poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 19:05, Gromo napisał:

Ja prosiłbym o pomoc z odnalezieniem atutu, który zwiększy mi szanse na atak, gram paladynem,
mam tylko podstawkę. Wziąłem sobie małpi chwyt

Spoiler

będzie mi potrzebny do tego ostrza
gith

a walczę dwurakiem. W gdy ubrałem drugi znaleziony, dość dobry dwurak, to w
ogóle nie trafiam. Szukam sposobu na to.


Bo walcząc dwoma broniami musisz mieć atut walka dwoma broniami, ulepszona walka dwoma broniami, obrona dwoma broniami, ulepszona obrona dwoma broniami. Lub jeśli się nie mylę większa walka dwoma boniami i większa obrona dwoma broniami. Jakoś tak to leci.

Te atuty redukują Ci kary do trafienia za walkę mieczem (czy też innym ustrojstwem) w lewej ręce o 2 punkty za każdy poziom. Z tego co pamiętam na końcu chyba zerują ją zupełnie. Nie wiem jednak czy wystarczy Ci punktów na te atuty...

Ostrowiak:

Masz za mały skill otwierania zamków. Wesprzyj się miksturką zręczności, oraz złodziejskimi narzędziami jeśli takie posiadasz. Neeshka na rzutach nie wyrzuci 27 pkt dlatego masz sukces niemożliwy. Chyba wiesz jak się używa tego badziewia. Na item i na cel... Najlepiej gdybyś miał złodziejskie +6, lub +10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 22:21, Ostrowiak napisał:

Dwie +1, zdaje się, do tego miksturka czerwona, zapomniałem efektu.
Trochę dziwne, na początku gry dawać questa wymagającego takiej motaniny o.O


Ha, nie grałeś jeszcze w Gniew Zehira. Tam to dopiero wymaga się abstrakcji. Ale wracając do tematu. Spróbuj jakoś wbić dodatkowy level tak aby diablica miała dodatkowe punkty do otwierania zamków, lub kup mikstury od tego mnicha w Forcie Lock. Powinien coś mieć z + do zręczności, albo postaraj się zakupić jakieś złodziejskie narzędzia z większym plusem.
Dobrym sposobem na wbicie levelu jest odwiedzenie obozu bandytów, tam też powinni mieć jakieś wytrychy z większym plusem.

Bo w sumie rozbija się o prosty rachunek (rzut kości + premia ze zręczności > niż 27). Jak na razie Neeshka w żaden sposób nie może mieć 28 nawet z maksymalnym rzutem. A mając narzędzia +1 masz dopiero 27.

A propos, masz przecież Khelgara, lub kogoś z siła 14+. Każ mu zrobić z tych drzwi trociny. Na jedno wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 22:21, Ostrowiak napisał:

Dwie +1, zdaje się, do tego miksturka czerwona, zapomniałem efektu.
Trochę dziwne, na początku gry dawać questa wymagającego takiej motaniny o.O



Zapomniałem, a od czego masz Khelgara? Jak łupnie w drzwi z topora czy co tam ma to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnej takiej opcji nie znalazłem o.O Problem rozwiązany, Neeshka pokombinowała z zestawem wytrychów +6. Obecnie problem jest u bandytów, czwórka cffaniaczków kładzie wyżej wymienioną ciosem, Khelga po kilku podejściach a ja smażę z czara i niestety pada max 1 >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 10:36, Ostrowiak napisał:

Żadnej takiej opcji nie znalazłem o.O Problem rozwiązany,


Tak na przyszłość: bierzesz PPM na drzwi i tam masz wyważ.

Dnia 24.06.2009 o 10:36, Ostrowiak napisał:

Obecnie problem jest u bandytów, czwórka cffaniaczków kładzie wyżej wymienioną
ciosem, Khelga po kilku podejściach a ja smażę z czara i niestety pada max 1 >.<


Które mają lvl twoi towarzysze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 10:48, Ostrowiak napisał:

Niestety, dopiero lv3, questy do tej pory robiłem jakie były.

3 lvl w obozie bandytów?! 3 lvl to się ma po ukończeniu treningu rasą bez kar do poziomu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 11:07, Ostrowiak napisał:

Bah, gram drowem, więc kara niestety jest >.<


Jakie brałeś Czary ?
Jak masz problem przejdź się do Higcliff dostaniesz... prezent. Po za tym podciągniesz statystyki i może kupisz nieco lepszego ekwipunku.
Ja z bandziorami to nie walczę, używam perswazji aby się do mnie przyłączyli. Eksp jest, a itemki też są... w końcu nikt nie broni ich obrobić po cichu;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować