Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Witam

Zakupiłem sobie niedawno Neverwinter Nights 2 z Maską Judasza.Zwykle lubię grać 2 różnymi klasami-przechodzę powoli,ale 2 różnymi stylami gry.To mi odpowiada.Pierwszą postacią jest Duergar PN Woj,potem zrobię z niego Krasnoludzkiego Obrońcę(swoją drogą-czemu szaraki nie mogą mieć białej brody? O_o) i mi się całkiem podoba(no prawie,coś mam wrażenie,że Debilna Pięść nie zostanie mnichem) i myślę nad drugąpostacią-Nekromanta/Komuch z Thay czy Czarownik /Dziwak z Candlekeep?Zawsze może być też czysty pal,ale nie lubię tej klasy postaci.

No i na razie gra się miło,ale jest jedna wada-polonizacja.Człowiek za nią odpowiedzialny powinien teraz wisieć na klejnotach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dodatku do NWN-a 2 - Maska Zdrajcy. Pytam się tu, gdyż na temat Maski ludzie wypowiadają się raz na ruski rok. Jak mam trafić do Zatopionego Miasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na lapku Mediona (AMD Turion 64 X2 Mobile Technology TL-56 1,8GHz, 2GB RAM, ATI Radeon X200M 64 MB, Vista Home Premium SP2) pójdzie mi choćby w najniższych detalach NWN2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na laptopach ale miał bym obawy co do tej karty graficznej bo jak by lepsza karta to gra by nawet na najwyższych poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 19:36, Pawlo09 napisał:

Nie znam się za bardzo na laptopach ale miał bym obawy co do tej karty graficznej bo
jak by lepsza karta to gra by nawet na najwyższych poszła.


Hm bo wyjeżdżam nad morze i będę miał tylko tego lapka i bardzo mi zależy żeby NWN mieć na wypadek złej pogody;). Zaraz spróbuje zainstalować. Spróbuje też dać trochę pamięci karcie z RAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 19:36, Pawlo09 napisał:

jak by lepsza karta to gra by nawet na najwyższych poszła.


Chyba oszalałeś! Silnik NWN2 jest tak źle zoptymalizowany że mój czterordzeniowiec 3GHz, Radeon 4850 i 4 GB RAMu dostają zadyszki przy cieniach, a co dopiero mówić o tym laptopie. Bez cieni to może na średnich pójdzie, ale powtarzam może. Nie znam odpowiedników procesorów z laptopów na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 20:31, Thalanthas napisał:

Chyba oszalałeś! Silnik NWN2 jest tak źle zoptymalizowany że mój czterordzeniowiec 3GHz,
Radeon 4850 i 4 GB RAMu dostają zadyszki przy cieniach

Dostaje ponieważ od ponad dwóch lat nie poprawili buga, którego dawno zgłaszałem, a który powoduje, że cienie są obliczane po obu stronach każdej zamkniętej bryły. Trudno to nawet nazwać złą optymalizacją, to po prostu ogromne bugi w silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 19:34, MetaL2 napisał:

Czy na lapku Mediona (AMD Turion 64 X2 Mobile Technology TL-56 1,8GHz, 2GB RAM, ATI Radeon
X200M 64 MB, Vista Home Premium SP2) pójdzie mi choćby w najniższych detalach NWN2?

Niektórzy straceńcy odpalali grę nawet na starożytnych dziś Radkach 9600. Problem w tym, że X200 jest wydajnościowym odpowiednikiem dwukrotności 9200. A to oznacza, że nie dociąga nawet do 2/3 wydajności 9600. Gra zaczynała być grywalna (w podstawowej kampanii) dopiero od 9800 Pro czyli znacznie wyżej niż to co masz w lapku.
Nawet jeżeli uda Ci się odpalić, to raczej zobaczysz pokaz slajdów i graficzny Koszmar z Ulicy Tekstur. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 20:20, Olamagato napisał:

> Czy na lapku Mediona (AMD Turion 64 X2 Mobile Technology TL-56 1,8GHz, 2GB RAM,
ATI Radeon
> X200M 64 MB, Vista Home Premium SP2) pójdzie mi choćby w najniższych detalach NWN2?

Niektórzy straceńcy odpalali grę nawet na starożytnych dziś Radkach 9600. Problem w
tym, że X200 jest wydajnościowym odpowiednikiem dwukrotności 9200. A to oznacza, że nie
dociąga nawet do 2/3 wydajności 9600. Gra zaczynała być grywalna (w podstawowej kampanii)
dopiero od 9800 Pro czyli znacznie wyżej niż to co masz w lapku.
Nawet jeżeli uda Ci się odpalić, to raczej zobaczysz pokaz slajdów i graficzny Koszmar
z Ulicy Tekstur. ;)

a mozna grre odpalic pod rozdzialka 1600x1050?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące Maski Zdrajcy - jestem w labiryncie Skeinu i obniżyłem poziom wody za pomocą 3 żywiołaków. Teraz muszę dostać się do Gulkaush i ją pokonać. Ale za cholerę ni wiem jak. Są tam takie drzwi, ale do ich otworzenia potrzeba klucza, którego nie mam. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te drzwi można otworzyć niszcząc żywiołaka ziemi, w tej chwili już nic z tym nie zrobisz (to jest alternatywny sposób, lepiej jest wypompować wodę tak jak Ty to zrobiłeś). Użyj kanałów aby przedostać się na drugą stronę.
Na przyszłość - pytania dotyczące MZ lepiej jest zadawać w tym temacie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=30657&u=371

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się w ogóle mieć w drużynie Elanee?
Bo postacie tu nie umierają, żeby tak jak w BG niezbędna była pomoc kapłana/droida, bardzo łatwo też znaleźć miejsce do wypoczynku aby podreperować zdrowie, zatem czary leczenia nie są niezbędne (a w razie czego są torby lecznicze). Więc?
Na razie chodzę w składzie: ja (barbarzyńca), Neeshka, Quara i ta Elanee. Ale coś mi się zdaję że lepiej wziąć Khelgara, jest mniej problematyczny, bo tylko się zaznacza nieszczęśnika a ten sam umrze, nie trzeba się pieprzyć z czarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 18:51, misioo napisał:

Opłaca się w ogóle mieć w drużynie Elanee?
Bo postacie tu nie umierają, żeby tak jak w BG niezbędna była pomoc kapłana/droida, bardzo
łatwo też znaleźć miejsce do wypoczynku aby podreperować zdrowie, zatem czary leczenia
nie są niezbędne (a w razie czego są torby lecznicze). Więc?
Na razie chodzę w składzie: ja (barbarzyńca), Neeshka, Quara i ta Elanee. Ale coś mi
się zdaję że lepiej wziąć Khelgara, jest mniej problematyczny, bo tylko się zaznacza
nieszczęśnika a ten sam umrze, nie trzeba się pieprzyć z czarami.

to jak bohater zostanie pokonany to trzeba go wskrzeszac czy wystarczy po walce go podniesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 18:52, KaRkAsZo napisał:

to jak bohater zostanie pokonany to trzeba go wskrzeszac czy wystarczy po walce go podniesc?

Po skończonej walce sam/a się podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować