Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2011 o 16:38, Elminster napisał:

Mam mały problem z szarymi płaszczami z Warowni na Rozdrożach. Jestem już w trzecim akcie,
mam już zwerbowaną Katrionę i przydzieloną ją do treningu żołnierzy, ale mimo tego ich
poziom wyszkolenia wynosi brak. Miał już ktoś podobny problem? Da się jakoś temu
zaradzić?



A zlecasz jako zadanie dla żołnierzy by pozostawali w warowni? Tylko wtedy się trenują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już dokładnie opcji z samej gry ale wiem że ważne przy wyszkoleniu/utrzymaniu wyszkolenia Szarych Płaszczy było to aby w opcjach rekrutowania wybrać jakość a nie ilość, niestety nie ma tu sposobu na obejście tego i albo masz armię rekrutów albo relatywnie mały ale za to elitarny oddział.
Wyszkolenie (podobnie jak uzbrojenie i opancerzenie) dostarcza jedynie mnożnik do siły oddziałów podczas określania ich sukcesu przy wykonywaniu danego zadania więc jeśli zdecydowałeś się werbować jak leci i masz tłum rekrutów to wciąż może on być skuteczny pod warunkiem że jest wystarczająco liczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 17:25, Thalanthas napisał:

A zlecasz jako zadanie dla żołnierzy by pozostawali w warowni? Tylko wtedy się trenują.

Dzięki. Mimo tego, że kampanię kończę chyba piąty raz to dopiero przy tym podejściu natrafiłem na taki problem. Zrobiłem o czym napisałeś i oczywiście udało się. Ale jestem święcie przekonany, że jak grałem poprzednio, to nie musiałem zostawiać szarych płaszczy w Warowni na Rozdrożach aby trenowali. No albo pamięć po prostu płata mi figle. :)

Karharot: Tak. Wiem. Zawsze idę na jakość i na dobry trening. Tylko tym razem jakoś ta jakość nie chciała mi "zaskoczyć". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytaniedo graczy NWN 2. A więc chce z kolgą przez internet rozegrać kampanie. I chodzi że niewiem jaki tryb rozgrywki wybrać ( chodzi o np. odgrywanie ról). Więc jakby mogłby mi ktoś powiedzieć jaki tryb wybrać byłbym wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 15:38, Transylvanian_Hunger napisał:

Który klawisz lub opcja odpowiada za podążanie towarzyszy za liderem grupy? Chyba coś
wcisnąłem i lider się porusza, a drużyna stoi. Muszę po kolei wybierać postaci i kierować
nimi osobno.


Ewentualnie o ile dobrze pamiętam to W+E+E (po kolei nie na raz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Jak patchować, pamiętam że kiedyś były z tym jakieś problemy, braki polskich patchów itd.
Mam instalować NWN2 -> spatchować do najnowszej -> zainstalować Maskę -> do najnowszej -> i tak dalej po każdym dodatku czy zainstalować wszystko i dopiero potem patchować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 15:04, Krzycho napisał:

Hej.
Jak patchować, pamiętam że kiedyś były z tym jakieś problemy, braki polskich patchów
itd.
Mam instalować NWN2 -> spatchować do najnowszej -> zainstalować Maskę -> do
najnowszej -> i tak dalej po każdym dodatku czy zainstalować wszystko i dopiero potem
patchować?


Chyba każda musisz patchować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech już raz grę przeszedłem ale wszystko pozapominałem...

Jak rozdać punkty dla wojownika? Podczas gry da się jeszcze zwiększać statystyki czy jak się rozda takie zostają? Brać jakieś konkretne umiejętności czy według uznania? I jaką w przyszłości brać klasę prestiżową? Myślę nad Mistrzem Broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 23:58, Krzycho napisał:

Jak rozdać punkty dla wojownika? Podczas gry da się jeszcze zwiększać statystyki czy jak się rozda takie zostają?

Da się zwiększyć, co parę poziomów dostajesz punkt do zainwestowania w statystyki.

Dnia 18.06.2011 o 23:58, Krzycho napisał:

Brać jakieś konkretne umiejętności czy według uznania? I jaką w przyszłości brać klasę prestiżową? Myślę nad Mistrzem Broni.

To już zależy całkowicie od Ciebie i tego jaką postacią chcesz kierować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maska Zdrajcy jest kontynuacją, dotyczy wydarzeń z podstawki - powinieneś więc importować do niej swoją postać. Niezależne są Wrota Zachodu, a w Gniewie Zehira gra się po prostu innym bohaterem, który spotyka na swojej drodze 'starych znajomych', oraz jakieś tam nawiązania do poprzednich przygód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 17:30, Shelazar napisał:

Powinieneś więc importować do niej swoją postać.

Tak też uczynię.

Dnia 20.06.2011 o 17:30, Shelazar napisał:

Niezależne są Wrota Zachodu, a w Gniewie Zehira gra się po prostu innym bohaterem

To też są oficjalne dodatki czy jakiś fanowski moduły? Gdzie je można dostać (są płatne czy do gratisowego pobrania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest taki, że teraz zarówno Gniew jak i Wrota są bardzo trudno dostępne w naszym kraju, sam mieszkając w Warszawie już od ponad roku nie widziałem żadnych egzemplarzy u w sklepach. Gniew Zehira to oficjalny dodatek, Wrota to moduł wyprodukowany przez inną firmę, chociaż wd. mnie pod względem fabularnym bije ten pierwszy na głowę. Pozostaje allegro lub inne sklepy internetowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem jestem już pod koniec dodatku Maska Zdrajcy i mam Save w którym jestem martwy i czy da się jakoś tak zrobić aby po wczytaniu tego save postać była żywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 09:58, malaczek1 napisał:

Mam problem jestem już pod koniec dodatku Maska Zdrajcy i mam Save w którym jestem martwy
i czy da się jakoś tak zrobić aby po wczytaniu tego save postać była żywa?

Naprawdę nie wiem czy to się uda bo nigdy tego nie używałem. Zawsze jednak można spróbować.
Wybierz swoją postać klikając bodajże raz prawym przyciskiem myszy na portrecie.
Następnie czasie gry naciśnij tyldę (~) i wpisz "DebugMode 1" aby włączyć konsolę.
Potem wpisz "dm_heal".
Wpisz potem "Debug Mode 0" i naciśnij ponownie tyldę (~) aby zdezaktywować konsolę i ją wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 11:42, malaczek1 napisał:

Próbowałem i niestety nic.

Hmm... szczerze powiedziawszy to już nie mam pomysłu. A gdzie teraz jesteś a z jakiego momentu masz ostatni zapis? Może jednak spróbujesz to jednak przejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 12:03, Elminster napisał:

> Próbowałem i niestety nic.
Hmm... szczerze powiedziawszy to już nie mam pomysłu. A gdzie teraz jesteś a z jakiego
momentu masz ostatni zapis? Może jednak spróbujesz to jednak przejść?


Było tak, że chciałem zapisać grę i mi wyskakuje, że nie mam miejsca na dysku więc usunąłem wszystkie zapisane stany gry i nadal to nic nie pomogło. Więc pomyślałem, że przejdę do innej lokacji i tam mi się uda zapisać, jednak chciałem jeszcze odpocząć całą drużyną a moja energia tego ducha wynosiła 13 no i po odpoczynku spadła do zera i koniec padłem. Ponad 10H w Maskę Zdrajcy poszło spać.

Mam jeszcze pytanie te 2 ostatnie dodatki wymagają podstawki NWN2 i czy są związane fabularnie z podstawką NWN2 i maską zdrajcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować