Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2011 o 12:35, malaczek1 napisał:

Było tak, że chciałem zapisać grę i mi wyskakuje, że nie mam miejsca na dysku więc usunąłem
wszystkie zapisane stany gry i nadal to nic nie pomogło. Więc pomyślałem, że przejdę
do innej lokacji i tam mi się uda zapisać, jednak chciałem jeszcze odpocząć całą drużyną
a moja energia tego ducha wynosiła 13 no i po odpoczynku spadła do zera i koniec padłem.
Ponad 10H w Maskę Zdrajcy poszło spać.

No to klops. Może ktoś Ci jeszcze pomoże bo jak już wcześniej pisałem nie mam żadnego pomysłu. :/

Dnia 23.08.2011 o 12:35, malaczek1 napisał:

Mam jeszcze pytanie te 2 ostatnie dodatki wymagają podstawki NWN2 i czy są związane fabularnie
z podstawką NWN2 i maską zdrajcy?

Tak. Wymagają podstawowej wersji gry. Wrota Zachodu to całkowicie inna historia która w żaden sposób związana z oficjalną kampanią NWN2. Natomiast Gniew Zehira zawiera kilka smaczków dla tych którzy grali w podstawkę. Między innymi

Spoiler

Khelgar jako władca Warowni na Rozdrożach

czy też
Spoiler

Candril, Daerred, Maxil i Juen jako nauczyciele naszej drużyny (to Ci poszukiwacze przygód których w podstawce wysyłałeś na trzy misje dotyczące Króla Cieni itp. )

. Jednakże jeżeli ktoś nie zaznajomiony z fabułą podstawki i Maski Zdrajcy chce zagrać w Gniew Zehira to śmiało może to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej grze istnieje klawisz odpowiadający za quicload? Bo quicksave jest pod F12, ale quickload nie zlokalizowałem.
Aha, jeszcze jedno. Czy istnieje klawisz zaznaczający wszystkie postaci w drużynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 18:44, Abi_Dalzim napisał:

Czy w tej grze istnieje klawisz odpowiadający za quickload?

Z tego co wiem, to nie istnieje.

Dnia 25.08.2011 o 18:44, Abi_Dalzim napisał:

Aha, jeszcze jedno. Czy istnieje klawisz zaznaczający wszystkie postaci w drużynie?

Trzymasz prawy klawisz myszy i z poleceń wydajesz rozkaz "Za mną". Nie ma takiego klawisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2011 o 12:25, Zebek napisał:

Czy jest mozliwość grania w NWN2 w trybie co - op?
Warto spróbować?



Co- op na jednym kompie nie, ale da się na multi zagrać w kampanię. Ale trzeba mieć 2 egzemplarze gry. Nie wiem jednak jak się do tego zabrać. Nie próbowałem nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 12:49, Shelazar napisał:

Ostatnio bawiąc się edytorem zauważyłem taki przedmiot: ''Dwuręczny miecz pokryty runami (jakoś tak)'', wie ktoś gdzie się znajduje?

Wydaje mi się że można go było kupić w Masce Zdrajcy w Akademii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem po pokonaniu Ammona Jerro w jego siedzibie. Portal nie działa, nie było także filmików i motywów z Shandrą jak to miało miejsce gdy grałem pierwszy raz. Ammon ze mną przegrywa, demony są wolne, czarnoksiężnik udaje się do Mefasma a ja zostaję uwięziony w pomieszczeniu gdzie stoczyliśmy walkę.
Czy to jakiś bug?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 13:15, Transylvanian_Hunger napisał:

Mam problem po pokonaniu Ammona Jerro w jego siedzibie. Portal nie działa, nie było także filmików i motywów z Shandrą jak to miało miejsce gdy grałem pierwszy raz. Ammon ze mną przegrywa, demony są wolne, czarnoksiężnik udaje się do Mefasma a ja zostaję uwięziony w pomieszczeniu gdzie stoczyliśmy walkę.
Czy to jakiś bug?

Tak, kiedyś taki sam problem opisywał w tym temacie Fleming08. W jego przypadku (i być może w Twoim także) bug wynikał z tego że Shandra "zniknęła" z gry i nie odtwarzała się kluczowa cut-scenka z nią (podczas całego Twojego pobytu w Sanktuarium co chwila powinieneś być świadkiem cut-scenek z nią, jeśli ich nie miałeś to znaczy że to jest właśnie to). Aby to naprawić musisz załadować ostatniego sejwa w którym ją widziałeś (najprawdopodobniej z momentu kiedy otworzyła Sanktuarium) i powtórzyć wszystko co było potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 14:44, Karharot napisał:

Tak, kiedyś taki sam problem opisywał w tym temacie Fleming08.

Zdążyłem już sam rozwiązać ten problem. Tak się dzieje, gdy po zniknięciu Shandry opuścimy teren/dodamy inną postać do drużyny w jej miejsce. Ja tak zrobiłem - wróciłem do Warowni, dodałem postać i wróciłem.
Po wczytaniu save''a już tego błędu nie popełniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy w dwójce jest możliwość otwarcia ekwipunku dwóch postaci na raz i przesuwanie przedmiotów między nimi?
Tak dawno nie grałem, że już nie pamiętam :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to nie ma. Przynajmniej ja nigdy takiej opcji nie znalazłem. Trzeba wszystko przerzucać z eq jednej na portret drugiej i dopiero się przełączać na tą drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2011 o 23:16, Thalanthas napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to nie ma. Przynajmniej ja nigdy takiej opcji nie znalazłem. Trzeba
wszystko przerzucać z eq jednej na portret drugiej i dopiero się przełączać na tą drugą.

Hmm, to byłoby dziwne, skoro w jedynce taka możliwość była. No trudno będę musiał kombinować i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 20:04, cubba napisał:

Ciągle zadanie Czystki w Dokach... :/
Na screenie jest pokazana ca3a sytuacja. Bandyci sobei stojąobok stra?ników miejskich.
Nie moge ich zatakowaa, ani porozmawiac. Co mam w3aściwie w tym zadaniu zrobia?

Jak rozwiązałeś ten problem?? Bo mam to samo, najpierw bylo wszystko ok bo udalo mi sie rozmawiac z ludzmi z posterunku i pokonac bandytow, ale po wczytaniu save''a bandyci stoja w miejscu i nie da sie ich zaatakowac, a rozmowa z sierzantem nic nie wnosi.

20111027123546

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 15:59, cubbek napisał:

Odpowiedziałeś na mojego posta sprzed niemal 5 lat i niestety, nie pamiętam już jak sobie
poradziłem z tym questem. Przykro mi. :(

no nic dzieki, ale jak ktos jeszcze wie jak to naprawic to niech napisze.
Wielka prośba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 12:35, hydrant91 napisał:

> Nie moge ich zatakowaa, ani porozmawiac. Co mam w3aściwie w tym zadaniu zrobia?
Jak rozwiązałeś ten problem??

Po prostu gadaj z sierżantem to, że strażnicy są skorumpowani wyjdzie w trakcie rozmowy. Wtedy będziesz mógł ich zaatakować, albo oni zaatakują Ciebie. Możesz też odpowiadać tak jakby nic się nie stało i zadania chyba nie zaliczysz.

Dnia 27.10.2011 o 12:35, hydrant91 napisał:

rozmowa z sierzantem nic nie wnosi.

Złe kwestie wybierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 16:11, Olamagato napisał:

> > Nie moge ich zatakowaa, ani porozmawiac. Co mam w3aściwie w tym zadaniu zrobia?

> Jak rozwiązałeś ten problem??
Po prostu gadaj z sierżantem to, że strażnicy są skorumpowani wyjdzie w trakcie rozmowy.
Wtedy będziesz mógł ich zaatakować, albo oni zaatakują Ciebie. Możesz też odpowiadać
tak jakby nic się nie stało i zadania chyba nie zaliczysz.

> rozmowa z sierzantem nic nie wnosi.
Złe kwestie wybierasz.


nie o to chodzi... raz mi sie udalo normalnie przeprowadzic rozmowe i doprowadzic do walki, jednak pozniej zginalem i musialem wczytac save''a. od tej pory gra zachowuje się jakby wogole ta misja nie byla aktualna chociaz jest napewno. dialogi sa takie jakbym dopiero przybyl do neverwinter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 22:06, hydrant91 napisał:

nie o to chodzi... raz mi sie udalo normalnie przeprowadzic rozmowe i doprowadzic do
walki, jednak pozniej zginalem i musialem wczytac save''a. od tej pory gra zachowuje
się jakby wogole ta misja nie byla aktualna chociaz jest napewno. dialogi sa takie jakbym
dopiero przybyl do neverwinter

To niestety na trafiłeś na jednego z wielu bugów NWN2. Gra jest niestety napisana badziewnie i jedyny skuteczny sposób, to wczytać jeszcze wcześniejszy zapis. Dlatego należy się posługiwać zawsze wszystkimi trzema zapisami - autosave, quicksave oraz normalnymi. Te dwa ostatnie naprzemian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować