Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2006 o 12:37, Walec87 napisał:

a mnie zastanawia dlaczego polska wersja NWN2 ma tylko 4,14 GB a angielska prawie 6 GB ?

Czyzby CDP stosował tak dobre kompresory? Czy może coś wywalił z gry?

Pozdrawiam


Wydaje mi się że jest to związane z tym że wersja us/uk była wydawana razem z innymi językami np. francuskim stąd ta różnica. U nas jest tylko jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 12:37, Walec87 napisał:

a mnie zastanawia dlaczego polska wersja NWN2 ma tylko 4,14 GB a angielska prawie 6 GB ?

Czyzby CDP stosował tak dobre kompresory? Czy może coś wywalił z gry?

Pozdrawiam


Jeśli tak jest to dobre pytanie. Może wersja angielska jest kilkujęzyczna, a polska tylko polskojęzyczna? Chociaż prawie 2 GB - 1/6 wydania angielskiego to dużo, czyżby aż tak dużo było "dialogów mówionych"?

Polskie wydanie Tomb Raider Legends było okrojone względem angielskiego, bo twórca gry zapomniał umieścić na wersji przekazanej naszemu dystrybutorowi rozszerzonego trybu grafiki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 13:36, Olamagato napisał:

> No i niestety na otwartych terenach jest kiszka. Tzn. spokojnie da się grać ale płynnie
to
> to nie jest, szczególnie przy obracaniu kamery.
Bo masz ustawiony obrót kamery na połowę zepewne (domyślnie). Po drugie 6800 GS czy Radek X16xx,
to są karty średnie. Nie można mieć właczonych najbardziej mocożernych opcji - szczególnie
na sztywno - w ustawieniach sterowników. Trzeba poustawiać możliwość decydowania przez aplikację
(czyli sterowniki ustawiona na optimal, a nie quality lub custom z maksem na wszystko).

Na połowę czego? Jeśli chodzi o szybkość obrotu to zwiększyłem na maxa zaraz na początku. Wiem, że karta nie jest wypaśna ale lepsza niż X800, gram na "sterownikowym" ustawieniu performance, a w samej gierce różnych ustawień próbowałem... jeszcze tylko nie zmniejszałem rozdziałki (poniżej 1024x768)

Dnia 11.12.2006 o 13:36, Olamagato napisał:


> Ogólnie troszkę się zawiodłem zarówno na grafice (chropowato-oblivionowa
Jak widać na powyższych obrazkach chropowatości jakoś nie widzę. Wszystko jest "gładkie"

> czy HDR to te jarzące sie postacie po zaznaczeniu
Efekt podświetlenia można sobie wyłączyć. Nazywa się to "podświetlanie kursora". Można też
wyłączyć okrągły "znacznik ruchu celu". Wtedy gra wygląda trochę podobnie do KotORa.

Spróbuje wyłączyc to podświetlanie, ale bardziej chodziło mi o to, że nijak nie moge uzyskać takiej grafiki jak na screenach podczas ładowania lokacji.
Co mnie gryzie: Gram trochę w Guild Wars i tam grafika jest 7 razy ładniejsza a postacie ciekawiej animowane (IMHO),a chodzi płynnie niesamowicie.
>

Dnia 11.12.2006 o 13:36, Olamagato napisał:

> Na teraz moje wrażenie jest takie, że część2 jest gorsza
Na pewno jest inna. NWN1 miał swoje brzydkie strony do których trzeba było się przyzwyczaić.
Teraz od tych brzydkich stron trzeba się odzwyczaić. Ale to nie jest wada.

Być może, w 1 grałem kupę czasu temu... dlatego wspomniałem o ponownym spróbowaniu, bo pamięć czasem płata figle:)

Dnia 11.12.2006 o 13:36, Olamagato napisał:


> gdzie rewelacyjne kołowe menu?
Rewelacyjne? Toż to była jedna z większych kich z jedynki. To menu jakie jest w NWN2 jest rewelacyjne.
Udało się upchnąć wszystkie działania na dwóch poziomach. Koniec z masowym klikaniem i trafianiem
w nie to co trzeba.

Mnie się podobało

Dnia 11.12.2006 o 13:36, Olamagato napisał:

> Ciekawe czy patch 05 poprawia w jakiś sposób płynność grafiki..hmmm
05? Ludzie na 1.03 PL czekają... :)

Mój błąd oczywiście, chodziło o 03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 14:29, flymar napisał:

Jeśli chodzi o szybkość obrotu to zwiększyłem na maxa zaraz na początku.

No to ok. Masz za wolno generowany obraz.

Dnia 11.12.2006 o 14:29, flymar napisał:

Wiem, że karta nie jest wypaśna ale lepsza niż X800

Ale 1/4 słabsza niż X850XT, na którym robiłem obrazki. Spróbuj zmniejszyć ilość źródeł światła do równych 4 bo masz na karcie tylko 5 jednostek geometrycznych. Jezeli masz w grze np. 6 źródeł światła, to karta może się nie wyrabiać.

Dnia 11.12.2006 o 14:29, flymar napisał:

gram na "sterownikowym" ustawieniu performance,
a w samej gierce różnych ustawień próbowałem... jeszcze tylko nie zmniejszałem rozdziałki (poniżej
1024x768)

To niedobrze. Widocznie gra coś nie lubi tych kart. Powinieneś spokojnie grać na 1280x1024. A przynajmniej tak sądzę.

Dnia 11.12.2006 o 14:29, flymar napisał:

Spróbuje wyłączyc to podświetlanie, ale bardziej chodziło mi o to, że nijak nie moge
uzyskać takiej grafiki jak na screenach podczas ładowania lokacji.

A ja na radku w pierwszej chwili myslałem, że gra po prostu robi obrazek na bieżąco. Potem przyszło mi do głowy, że jest to zrzut w najlepszej grafice jaka istnieje. Z tego wynikałoby, że X850XT generuje identyczny obraz całkowicie płynnie.

Dnia 11.12.2006 o 14:29, flymar napisał:

Co mnie gryzie: Gram trochę w Guild Wars i tam grafika jest 7 razy ładniejsza a postacie ciekawiej
animowane (IMHO),a chodzi płynnie niesamowicie.

No ale ile patchy było w GW? Daj tej grze trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 14:40, Olamagato napisał:

To niedobrze. Widocznie gra coś nie lubi tych kart. Powinieneś spokojnie grać na 1280x1024.
A przynajmniej tak sądzę.

A może to kwestia procesora - "udawane" 2600 to tak naprawdę 1800 z haczykiem, więc mam sporo podejrzeń co do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 13:36, Olamagato napisał:

Rewelacyjne? Toż to była jedna z większych kich z jedynki. To menu jakie jest w NWN2 jest rewelacyjne.
Udało się upchnąć wszystkie działania na dwóch poziomach. Koniec z masowym klikaniem i trafianiem
w nie to co trzeba.


chyba jesteś jedynym, który nie zaakceptował kołowego menu ;)
Dziwne jest Twoje załozenie, ze wszystkim kołkowe menu tak naprawde przeszkadzało a obecne jest jedyne słuszne :o) co więcej, zdajesz się zakładać ze wszyscy kłamią mówiąc, że tamto było lepsze^^
Kwestia gustu, ale jak mowiłem na serwerach kołowe menu sprawdzało się w 100%.
Pudłem było w TOEE przez tandetowatosć wykonania.
Swoją drogą, pasek z 1+paski spod shifta i ctrl spokojnie starczały także ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GW od wydania było sliczne i chodziło bajecznie. Kwestia budowy silnika, nawet 1000 patchów nie pomoże w przypadku Nwn2. Jeśli sądzisz, że po którymś nagle gra zacznie chodzić jak niebo to się przejedziesz ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 14:40, Olamagato napisał:

> Wiem, że karta nie jest wypaśna ale lepsza niż X800
Ale 1/4 słabsza niż X850XT...


Zależy o której x 800 mówicie, bo niektóre modele to były poblokowane x850 i spokojnie dawały się przerobić na wyższy model. I były lepsze niż 6800 ge, więc chyba na np. x800 GTO da się spokojnie pograć, bo na początku troszkę mnie wystraszyliście że gra mi będzie niedomagać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rety, się boicie o swoje karty a ja na r9600 pro gram ma mediumie z fpsami 14-40 ;P
Kwestia optymalizacji sterowników+podkrecanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 15:28, skubsa napisał:

W ile dni oni przyślą mi NWN2???


W tyle ile pisze przy kazdej opcji wysylku podczas skladania zamowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolałem sterowanie z jedynki. :D Jakieś takie klimatycznie było i wygodne. To mi się kojarzy z rozwijanymi menu Windowsa. :D I chyba też jest mniej praktyczne. ;) Może się przyzwyczaję.

Gdzieś była też mowa o HDR. Jest to realistyczne oświetlenie obiektów. Czyli na przykład miejscowo oświetlone ściany budynku od słońca, czy też mury od pochodni. Słowem odbijanie światła i tworzenie się efektownego rozbłysku. W wielu grach cRPG jest on źle wykonany. Twarze od słońca i ubrania z tkaniny stają się całkiem białe, a pancerze natomiast słabo odbijają swiatło. Chyba powinno byś odwrotnie, co? HDR ładnie działa w Oblivionie. Szczególnie na murach zamków i metalowym pancerzu. Postać biegnie, a rozbłyski "śmigają" po naramiennikach pancerza. I to nawet z uwzględnieniem pory dnia (wieczorem słońce daje pomarańczwy blask na powierzchniach odbijających światło, południem -biały). Warto też wspomnieć, że karty Nvidii (oprócz G80) nie obsługują jednocześnie efektu HDR i wygładzania krawędzi. Właczajac oba, otrzymacie tylko HDR. Aby mieć wygładzone krawędzie, trzeba ręcznie wyłączyć HDR. Osobiście jednak uważam, że HDR wprowadza o wiele więcej do grafiki.

A teraz moje 3 pytanka. ;)

1) Jak wywalić członka z drużyny?
2) Czy da się zaznaczyć jednocześnie kilka postaci?
3) W jaki sposób naliczane jest doświadczenie, jeśli drużyna skada się z kilku postaci? Zauważyłem, że majac dwie osoby przy napisie "zdobyto 20 doświadczenia" obaj bohaterowie otrzymali po 20 punktów doświadczenia. Czy mając tylko główna postać, byłoby to 40?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 16:25, Karister napisał:

1) Jak wywalić członka z drużyny?

W karczmie.

Dnia 11.12.2006 o 16:25, Karister napisał:

2) Czy da się zaznaczyć jednocześnie kilka postaci?

Nie.

Dnia 11.12.2006 o 16:25, Karister napisał:

3) W jaki sposób naliczane jest doświadczenie, jeśli drużyna skada się z kilku postaci? Zauważyłem,
że majac dwie osoby przy napisie "zdobyto 20 doświadczenia" obaj bohaterowie otrzymali po 20
punktów doświadczenia. Czy mając tylko główna postać, byłoby to 40?

Hmmm sam bym chciał to wiedzieć :) Musiałbym sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 16:28, PolishWerewolf napisał:

> 2) Czy da się zaznaczyć jednocześnie kilka postaci?
Nie.


Katastrofa. :( A mogę w takim razie jakoś zabronić reszcie drużyny pić samemu mixtury? ustawiłem w zachowaniu, że mają nie uzywać przedmiotów, ale w opisie jest "prawie wcale nie będa używać mocy przedmiotów" i faktycznie czasem używają (mixturki). Włączyłem więc tryb marionetek, ale nie świeci mi się wydawanie każdemu kolesiowi rozkazu ataku z osobna, a wszyskich zaznaczyć nie mogę.

Nie da się tego jakoś pogodzić? Nie chce mi się wierzyć, że twórcy takiego babola walnęli. Przecież w BG to było już dobrze zrobione. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno NWN ma mieć bardziej rozwinięte AI, dlatego nie ma prowadzenia w pełni drużynowego.

A co do zabronienia picia, to ja Ci tego nie poradzę. Sam się tym akuratnie nie przejmuję, bo zazwyczaj nie pozwalam im stracić za dużo życia ;)

No i jak już o piciu zacząłeś (co prawda ja nie o miksturkach :) to podoba mi się tekst Khelgara jak jest przeciążony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja jeszcze tego tekstu nie doświadczyłem. :D Właśnie co tego krasnala przyłączyłem, bo przygodę z NWN zacząłem dopiero dzisiaj. jeśli uda mi się go na chwilę odłączyc, sprawdzę, jak to z tym expem jest.

A co do tracenia życia, to mam już w nawyku niechodzenie spać aż do oporu, więc w końcu im ubędzie tego życia. A oni gulp. wrrr, marnuja miksturki, bo przecież mógł zakończyć tę walkę mając 10PW. :D Chyba wybiorę marionetki, bo jeszcze mi je zużyją, a kiedyś mogą być pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem, miksturami się nie przejmuję. Grając Klerykiem z nich niemalże nie korzystam i tak.

A odpoczywać muszę, ze względu na czary. Co prawda w walce wręcz też sobie radzę, jednak czasami dobrze jest przyłożyć Młotem Bogów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kiedys zawsze grałem, wszystko zostawiałem na poźniej aż końcowy boss padał a ja zostawałem z pełnym plecakiem wszystkiego ~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masterlink jest żałosny. W dniu dzisiejszym miała dojść (nareszczcie) moja ukochana przesyłka z NWN 2 EK Lawful Good. Aby odebrać paczkę specjalnie nie poszedłem do szkoły. Dzwoniłem do ML i umówiłem się z kurierem na odbiór przesyłki o 13.00. Z sortowni paczuszka wyszła o 7.37, a do tej pory jej nie otrzymałem. Jeżeli jutro dojdzie to tak opier... niczę kuriera, że więcej do moich drzwi nie zawita. Jaki z tego wniosek? CDP musi zmienić firmę kurierską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować