Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Mam problem. Może mi ktoś wyjaśnić czemu moja drużyna się na siebie rzuca? Stoją na ziemi i nagle durny krasnal atakuje paladyna, ten palant z kolei rzuca się na maga i tak dalej. Czegoś tak idiotycznego jeszcz nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że nie mają na sobie przypadkiem oszołomienia ani dominacji, lub innego czaru wpływającego na umysł? Bo takie właśnie są efekty większości z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe ja zadnej rozmowy w ruinach nie mialam. moze to dlatego? sama na piechote wrocilam. ech to 3 raz to przejde i jak nie bedzie zadnego dialogu to nie wiem:D zaczne gre od poczatku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zabraniu klejnotu Bevil powinien z Tobą pomówić. Inaczej nie będziesz miała nic zaliczone. I tak, ruiny to nie jest aż tak daleko w grze, żeby nie móc zacząć gry od nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w NWN 2 ? Czy może jest wszystko bardziej zbalansowane ?
Za wcześnie pytasz. Żeby odpowiedzieć na to pytanie ktos musi przejść kilka razy całą kampanię od początku do końca - za każdym razem inaczej.
Na razie wygląda na to, że wszystko jest dość dobrze zbalansowane.

Ech, co ja mówię. Od czasów Icewind Dale 1 i 2 tak dobrze mi się nie siekło.
Wstępne wrażenie jest takie, że jest to połączenie walki z IWD2 (ze świetnymi efektami czarów), i fabuły porównywalnej z tą z BG2, a wszytko to w ładnym 3D. Genialnym pomysłem jest pojawianie się ikonki czaru nad znanymi lub rozpoznanymi czarami rzucanymi w czasie walki. W ten sposób nie potrtzeba w jej trakcie żadnych napisów nad głowami.

Dialogi też niczego sobie. W przypadku przechodzenia kobietą rozmowy schodzą nawet na takie rzeczy jak na obrazku nr 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 11:56, Olamagato napisał:

Ech, co ja mówię. Od czasów Icewind Dale 1 i 2 tak dobrze mi się nie siekło.

dolacze sie do tej opinii :) w zasadzie od pierwszej walki w glowie mi siedzialo porownanie do iwd2- nie wiem dlaczego ale w bg2 cos bylo inaczej/nie tak.

Dnia 14.12.2006 o 11:56, Olamagato napisał:

Dialogi też niczego sobie. W przypadku przechodzenia kobietą rozmowy schodzą nawet na takie
rzeczy jak na obrazku nr 4.

przy przechodzeniu facetem tez jest ten dialog :) hm, ciekawe czy sa rozne opcje dialogow zalezne od plci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 12:02, gmx napisał:

przy przechodzeniu facetem tez jest ten dialog :) hm, ciekawe czy sa rozne opcje dialogow zalezne od plci...

Tak, są różne. Z ciekawości sobie raz włączyłem grę facetem i przeszedłem do pierwszego Fortu. Rozmowy niektóre były toczone w trochę innym tonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 11:42, joaska85 napisał:

hehe ja zadnej rozmowy w ruinach nie mialam. moze to dlatego? sama na piechote wrocilam. ech
to 3 raz to przejde i jak nie bedzie zadnego dialogu to nie wiem:D zaczne gre od poczatku :P

SHIFT + PRAWY PRZYCISK MYSZY (NA BEVILU W RUINACH ) WYBIERZ POROZMAWIAJ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 09:56, GuzikTheGreat napisał:

ta Khelgar jest super, ale z Neeshka mnie szlag trafia - nikt mi nie traci praktycznie przytomnosci
podczas walki - ona prawie zawsze... dajesz jej cos specjalnego ?

Hmmm, dziwne u mnie Neeshka jest jedną z najsprawniejszych postaci bojowych. Współdziałanie z Khelgarem ma idealne. Krasnal z toporem podchodzi z przodu dla zmyłki i czasem nawet rąbnie, ale jeżeli ją w tym samym czasie ustawię za plecami (a nie zawsze muszę), to robi się tylko duże chlast i zostaje woreczek. Walka w obozie Bandytów, to była bajka. Stosunek w ludziach 4:30 (albo więcej) i Neesha 3/4 z nich ubiła jednym cięciem. A gram na poziomie "bardzo trudny".

Dnia 14.12.2006 o 09:56, GuzikTheGreat napisał:

w ogole mam w grze od czasu do czasu chyba blad... zdarza mi sie ze jak ladnie na pasku mam
ZESTAW UZDRAWIAJACY to nie moge wybrac kogo mam uzdrawiac tylko postac do ktorej zestaw jest
przypisany podchodzi do osoby stojacej najblizej i ja uzdrawia na chybil trafill :/

Zasady dotyczące celów czarowania, uzdrawiania są takie:
1. Kliknięcie krótko prawym klawiszem na jednej z postaci lub przedmiocie ustawia ten obiekt jako cel czarów, przedmiotów lub umiejętności. Obrazek tego obiektu pojawia się na prawo od minimapki. Od tego momentu każde kliknięcie na pasek skrótów od razu uaktywnia na tym obiekcie czar.
2. Ostatnia interakcja z obiektem (otwarcie skrzyni, rozmowa, itp.) powoduje, że obiekt ten staje się celem i obrazek tego obiektu pojawia się na prawo od minimapki.
3. Usunięcie obiektu/celu domyślnego robi się przez kliknięcie na obrazku koło minimapki prawym klawiszem. Od tego momentu wszelkie czery, umiejętności itp. będa wymagały dodatkowego kliknięcia określającego cel.

Dnia 14.12.2006 o 09:56, GuzikTheGreat napisał:

to samo z Elanee jak przybiera ktoras z tych swoich postaci zwierzecych

Jezeli w zachowaniu wyłaczysz używanie umiejętności, to nie będzie zmieniać się w zwierzaki bez Twojego wyraźnego polecenia.

Dnia 14.12.2006 o 09:56, GuzikTheGreat napisał:

to rzadko kiedy moge kogos uzdrowic tzn. jak klikam czar LECZENIE RAN (czy jakis inny z tych leczacych)

Żeby druid mógł czarować w postaci zwierzęcej potrzebny jest atut "Naturalna magia".

Dnia 14.12.2006 o 09:56, GuzikTheGreat napisał:

a czasem mi sie pokazuje ikonka zebym wybral na kogo czar ma zostac rzucony... :-/

Przypadek opisany powyżej w punkcie 2. Wystarczy zastosować się do punktu 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 12:32, joaska85 napisał:

ale tym razem z oddaniem rzeczy z domu terresa czy jak mu tam.

Mi ten miniquest do teraz wisi w aktualnych. Gra ma kilka bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 12:15, Olamagato napisał:

1. Kliknięcie krótko prawym klawiszem na jednej z postaci lub przedmiocie ustawia ten obiekt
jako cel czarów, przedmiotów lub umiejętności. Obrazek tego obiektu pojawia się na prawo od
minimapki. Od tego momentu każde kliknięcie na pasek skrótów od razu uaktywnia na tym obiekcie
czar.
2. Ostatnia interakcja z obiektem (otwarcie skrzyni, rozmowa, itp.) powoduje, że obiekt ten
staje się celem i obrazek tego obiektu pojawia się na prawo od minimapki.
3. Usunięcie obiektu/celu domyślnego robi się przez kliknięcie na obrazku koło minimapki prawym
klawiszem. Od tego momentu wszelkie czery, umiejętności itp. będa wymagały dodatkowego kliknięcia
określającego cel.

Mnie bardzo pomogło zaznaczenie opcji "Automatycznie wybierz jako cel" bodajże. Wtedy kliknięcie lewym przyciskiem na przeciwniku ustawia go jako cel.
Mam pytanko:
Czy/jak można ustawić, żeby u postaci w drużynie było widać nakrycia głowy - pokazuje się tylko na mojej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 12:36, flymar napisał:

Czy/jak można ustawić, żeby u postaci w drużynie było widać nakrycia głowy - pokazuje się tylko na mojej postaci.

W tym właśnie tkwi problem że nie da rady tak zrobić. Sam bym z chęcią widział hełmy na innych postaciach.

A co ciekawe, przy mojej zbroi jaką posiadam, gdy nie mam żadnego nakrycia głowy to mam pełny hełm na sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 11:39, Karister napisał:

Mam problem. Może mi ktoś wyjaśnić czemu moja drużyna się na siebie rzuca? Stoją na ziemi i
nagle durny krasnal atakuje paladyna, ten palant z kolei rzuca się na maga i tak dalej. Czegoś
tak idiotycznego jeszcz nie widziałem.

Wygląda na to, że jest to zamierzone i jest to efekt nienajlepszego "docierania się" drużyny. U mnie to samo wystąpiło ze dwa razy i musiałem wszystkich porozstawiać do kąta.
Prawdopodbnie ma na to wpływ np. rzucanie czarów i bombek, które ranią również postacie z drużyny.
Najprościej wydać napastnikowi polecenie stania w miejscu, a broniącą się postacią odejść spoza zasięgu tej pierwszej (często trzeba zrobić to z wszystkimi). Żeby tego uniknąć można pogadać z każdym członkiem drużyny i jest tam opcja rozmawiania o innych członkach drużyny, żeby wywiedzieć się jak bardzo inan postać ma u tej przechlapane. Jeżeli mamy na postać duży wpływ, to możemy przynajmniej częściowo zmienić jej stosunek do innej. Generalnie trzeba rozmawiać z członkami drużyny uwzględniając ich charakter, dążenia i marzenia. Spójnośc drużyny wydaje się zależeć od charyzmy zarówno bohatera jak i samych członków - wreszcie cecha ta ma jakieś konkretne znaczenie dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eja. dostalem wczoraj NWN2:EK,LG. gralem do hm... rana:)
mam tylko jedno pytanko, gdzie sa te unikalne atuty w grze (nowy atut dodający bonus +1 do wszystkich rzutów na obronę, dwa specjalne przedmioty, dostęp do unikalnych broni oraz magiczną złotą aurę nad postacią gracza).
pozdro dla wszystkich maniakow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować