Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

rogoz94: Jest też inny amulet i inna koszulka. Zdaje się też, że dodatki są nieco inne. Gdzieś coś czytałam, że jest jakiś bonus dla odpowiednich charakterów w poszczególnych wersjach (chyba jakieś specjalne przedmioty), ale nie wiem, jak jest w polskiej wersji.

Zapytam jeszcze raz, bo moje pytanie gdzieś w odmętach zginęło: czy można jakoś sprawdzić jak zmienia się charakter? W NWN1 był taki pasek i można było sobie zobaczyć, a tutaj czegoś takiego nie znalazłam, ale może nie szukałam tam gdzie trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 08:47, Saovin napisał:

rogoz94: (...)

Atuty i przedmioty są wspólne dla obu wersji.

Dnia 15.12.2006 o 08:47, Saovin napisał:

Zapytam (...)

Sam tego nie znalazłem. W instrukcji też nie ma o tym wzmianki. Czyli wypada na to, że tego nie ma. Może w którymś z patchy to wejdzie? Oczywiście na to po cichu liczę, bo człowiek nie wie teraz na ile może sobie pozwolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 08:47, Saovin napisał:

rogoz94: Jest też inny amulet i inna koszulka. Zdaje się też, że dodatki są nieco inne.
Gdzieś coś czytałam, że jest jakiś bonus dla odpowiednich charakterów w poszczególnych wersjach
(chyba jakieś specjalne przedmioty), ale nie wiem, jak jest w polskiej wersji.

Zapytam jeszcze raz, bo moje pytanie gdzieś w odmętach zginęło: czy można jakoś sprawdzić jak
zmienia się charakter? W NWN1 był taki pasek i można było sobie zobaczyć, a tutaj czegoś takiego
nie znalazłam, ale może nie szukałam tam gdzie trzeba?

W okienku komunikatów (lewy dolny róg) powinien pojawiać się żółty tekst, "Twój charakter zbliża się o 1 pkt do charakteru Dobry" (lub podobny), ilekroć twój wybór spowoduje odpowiednią zmianę. Tyle, że może to być trudne do zauważenia, bo zwykle ten tekst jest szybko przewijany na rzecz kolejnej kwestii wypowiedzianej przez postacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2006 o 08:52, Rangar napisał:

W okienku komunikatów (lewy dolny róg) powinien pojawiać się żółty tekst, "Twój charakter zbliża
się o 1 pkt do charakteru Dobry" (lub podobny), ilekroć twój wybór spowoduje odpowiednią zmianę.
Tyle, że może to być trudne do zauważenia, bo zwykle ten tekst jest szybko przewijany na rzecz
kolejnej kwestii wypowiedzianej przez postacie.


No tak, ale faktycznie jest to ciężkie do uchwycenia. Tym razem postanowiłam zagrać postacią chaotycznie złą i wcale nie jest mi łatwo wybierać odpowiednie opcje :) Ale się staram. Ciekawa jestem, kiedy krasnolud się do mnie zniechęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie odnosiło się do zmiany charakteru, tylko do paska lub cyfer wskazujących tą zmianę i jak bardzo jesteśmy nastawieni na jaki charakter. W NWN1 było to poprzez np Neutralny (50) Neutralny (50) lub Chaotyczny (15) Dobry (75). O tym mowa... Obecnie mamy tylko Praworządny Dobry, Neutralny Zły, ale nie mamy podanych wartości ile mamy w poszczególnej cesze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram, gram, gram i gram i nie mogę oderwać się od kompa.. od poneidziałku gram po 6-8 godz. dziennie i dopiero uratowałem emisariusza z Waterdeep, zatem ciągle 1 akt :) Gra naprawdę wciąga, nie można się oderwać..

Tylko mam nadzieje, że poza Czarnystawem, Dokami i Handlową coś jeszcze w Neverwinter będzie, jakieś dzielnice? Możecie uchylić rąbka tajemnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 08:26, PolishWerewolf napisał:

Wszystko jest w innej kolorystyce i ma innego patrona na pudełku. Ogólnie CE jest ciemnoczerwona,
LG żółtawa.

Patrick->
1. Musisz mieć broń na pasku skrótów, i wtedy jak ją klikniesz to ją chowasz.
4. Wojownik nie może korzystać z tej umiejętności.
5. U mnie świeci normalnie gdy ją wezmę do ręki.

Na resztę nie znam odpowiedzi.


1. A rzeczywiscie Dzieki Wielkie. Nie moge sie przestawic na uzywanie tego PPM bo dopiero po kliknieciu pojawia sie opcja zdejmij.
4. Moj wojownik moze korzystac a w opisie w grze jest ze kazda klasa moze z tej umiejetnosci korzystac ( to chyba zmiana w edycji D&D 3.5 ale pewny nie jestem ). Kolejny blad w tak zwanej Rozszerzonej Instrukcji w EK :(
5. Kurde u mnie tez sie zapalila jak odpalilem gre na nowo:). Pewno jest tak jak z muzyka raz sie pali a raz nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 09:02, Patrick Connor napisał:

1.

Lub poprzez podwójne kliknięcie na broni.

Dnia 15.12.2006 o 09:02, Patrick Connor napisał:

4.

U mnie w instrukcji, też mam EK, jest wyraźnie zaznaczone że nie może korzystać.

Dnia 15.12.2006 o 09:02, Patrick Connor napisał:

5.

Nie mam takich problemów.

Walec-> Jak opisujesz fabułę używaj czegoś takiego jak SPOILER. I w tym momencie on będzie, na Twoją własną prośbę. Końcówka II aktu i nie ma nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zastraszenie jest na charyzmę? Wydawało mi się, że w jedynce było na siłę i dla mnie to było bardziej logiczne. Chyba, że coś mi się zdawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 09:04, PolishWerewolf napisał:

> 1.
Lub poprzez podwójne kliknięcie na broni.
> 4.
U mnie w instrukcji, też mam EK, jest wyraźnie zaznaczone że nie może korzystać.
> 5.
Nie mam takich problemów.

Walec-> Jak opisujesz fabułę używaj czegoś takiego jak SPOILER. I w tym momencie
on będzie, na Twoją własną prośbę. Końcówka II aktu i nie ma nic nowego.


4. Moj wojownik spoko rzuca czary ze zwojow i gra se na mandolinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 10:39, Patrick Connor napisał:

4. Moj wojownik spoko rzuca czary ze zwojow i gra se na mandolinie:)

Hmm zgodnie z zasadami nie powinien tego robić. Nie mieszałeś go przypadkiem z żadną inną klasą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 10:42, PolishWerewolf napisał:

> 4. Moj wojownik spoko rzuca czary ze zwojow i gra se na mandolinie:)
Hmm zgodnie z zasadami nie powinien tego robić. Nie mieszałeś go przypadkiem z żadną inną klasą?

Nie to czysty wojownik zreszta dopiero na 4 levie. Mowiac o zasadach masz na mysli instrukcje czy system D&D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PolishWerewolf -> OK :)

Twórcy zapewniali, ze Neverwinter w drugiej części będzie 4 razy większe niz w "jedynce"! Ciekawe jak to się ma w praktyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pecha jak uzbierałem kase na NWN2 Ek to w sklepie gram nie ma. Zastanawiam sie kiedy będzie. Którą wersje polecacie dobrą czy złą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 11:38, Raukar napisał:

Ja mam pecha jak uzbierałem kase na NWN2 Ek to w sklepie gram nie ma. Zastanawiam sie kiedy
będzie. Którą wersje polecacie dobrą czy złą?


Po prostu już zabrakło :D Kańec filma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 11:37, PolishWerewolf napisał:

3.0

Walec-> Jest większy. Masz większą swobodę niż w pierwszej części. Nie jesteś aż
tak ograniczony.

No wlasnie a NWN2 jest na zasadach 3.5 i tam prawdopodobnie umozliwili Uzywanie Magicznych Urzadzen kazdej klasie a zrezygnowali z Dyscypliny. A tak poza tym ciekawe kto pisal instrukcje niezgodna z gra?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że NWN2 jest na 3.5. Nie musisz mi tego mówić.

Część instrukcji jak i opisów została skopiowana z pierwszej części, dlatego są niezgodności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować