Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

W sumie masz rację w tym co mówisz. Aż takim dużym problemem to nie jest jak na chwilę ci komputer narzuci towarzysza. Szczególnie że wspomniałeś że narzuca ci go ale nie każe jednocześnie zrezygnować z innego komapana. Jednak dalej będą się przyczepiał do postaci czarujących. Jak dla mnie zbyt marny wybór. Druidem nigdy nie lubiłem grać,a do klasy czarnokiężnika nie mam przekonania. Zostaje mi znawca przemian ( czego też za bardzo nie lubię ) i zaklinaczka. Czemu akurat te szkoły magii ? Jak dla mnie jedyną słuszną szkołą jest szkołą wywołań, a żeby pograć takim magiem musiałbym sam nim być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że zamierzaja poprawić te kamery. Co do zachowania drużyny, niestety w *trudnym* obszarze będzie to chaos przy każdych ustawieniach. W sumie wiele ich nie ma. Raptem walcz i nie walcz plus osłaniaj dowódcę lub nie. Na przykład w Dungeon Siege AI drużyny było dobrze rozwiązane.

A zainteresowała mnie porada bym kliknął dwa razy na głównym ekranie gry, by wybrać postać. Lecę sprawdzić!. :] Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, podwójny klik podczas gry na postaci nie wybiera jej. :( A już miałem nadzieje, ze uniknę machania myszką do rogu ekranu za każdym razem, gdy chcę wybrać innego bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta metoda skutkowała :/

Spróbuj jeszcze F1-F2-F3 etc. To są klawisze wyboru postaci w takiej kolejności, w jakiej masz je poustawiane, czyli docelowo pod F1 masz zawsze swoją główną postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś móglby mi podać angielski odpowiednik nazwy finezja w walce?? albo Id tego atutu?? mam taki problem ze musze uzyc kodu na atut bo zauwazylem ze na 6 poziomie nie wzialem go a na 7ym nie dostaje zadnego atutu a chce utworzyc od 8 poziomu szermierza (tak zeby miec wojownik 7 mistrz broni 7 i szermierz 6) prosze o pomoc. tak to nie korzystam z kodow ale teraz musze bo sejwa mam tylko jednego i to z poziomu miedzy 7 a 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiec po 1 strasznie denerwujace jest 200 logowan zpisow i podawania e-maili skoro zaplacilem za gra i chyba jakas pomoc powinienem dostac w zamian.
A problem przedstawia sie mianowicie ze zainstalowalem nwn2 i wszystko smigalo pieknie do momentu gdy zmeczylo mnie 30 min przewijanie kamery i postanowilem zmienic je w opcjach gry. Po zmianie predkosci przewijania gra zmienila rozdzielczosc i zaczela lagowac i zamiast gry mam pokaz slajdow (co nie jest spowodowane zbyt slabym komputerem tego jestem pewien) rozdzielczosci rowniez nie moge teraz zmienic, a zmiana predkosci przewijania kamery do poprzedniego tempa nic nie zmienia. Krótko mowiac gra nie nadaje sie do dalszego grania. Probowalem przeinstalowac nwn 2 to rowniez nie pomoglo gdyz wciaz gra sie zacina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglby mi ktos doradzic ktora opcje powinienem zmienic aby gra chodzila mi naprawde plynnie? Na sprzecie podanym ponizej naprawde ladnie dziala, ale jakby balansowala na krawedzi malej przycinki i plynnej gry, co moge zmniejszyc zeby gra wygladala tak samo ladnie i zeby chodzilo rownie ladnie jak wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 22:14, Mistic napisał:

Moglby mi ktos doradzic ktora opcje powinienem zmienic aby gra chodzila mi naprawde plynnie?
Na sprzecie podanym ponizej naprawde ladnie dziala, ale jakby balansowala na krawedzi malej
przycinki i plynnej gry, co moge zmniejszyc zeby gra wygladala tak samo ladnie i zeby chodzilo
rownie ladnie jak wyglada?


cienie zmień na średnie albo jeszcze na mniej i wylacz odbicia w wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 22:14, Mistic napisał:

Moglby mi ktos doradzic ktora opcje powinienem zmienic aby gra chodzila mi naprawde plynnie?

Ja Ci dam lepszą radę, zebyś mógł sobie ustawić komfortowe 22-25 klatek/s, a obraz wygladał jak najładniej.

Ustaw się w prologu (Zachodni Port) przy mostku nad wodą.
Tak żeby woda była na ekranie wraz z ewentualnymi odbiciami, również powinieneć uchwycić kamerą conajmniej dwie lub trzy pochodnie (ruchome obiekty świetlne). Dodatkowo w kadrze powinnny znaleźć blisko conajmniej dwie osoby i ze 3 daleko.

Teraz włącz konsolę przez wciśnięcie klawisza z literą ~ (tylda), bez shift.
Napisz showfps, Enter i tylda.
Od tego momentu* w lewym górnym rogu masz liczbę klatek (fps). Możesz sobie więc co chwilę ustawiać inne opcje graficzne i od razu sprawdzać jak to wygląda i jaki ma to wpływ na wydajność.

Kamerą nie ruszaj, jeżeli chcesz sobie porównać dokładnie. Po każdej zmianie odczekaj 5 s. żeby wyeliminować początkowe wahnięcia i z liczb odczytywanych przez kolejne 5s. zorientujesz się w minimalnych wartościach fps.
Pamiętaj, że możesz ustawiać wszystkie opcje w ramach tej samej wielkości tekstur, których zmiana wymaga restartu gry.
Dla pełnego określenie najlepszych opcji powinienes powtórzyć to samo w lochach w ciemnościach i z wieloma źródłami światła.
*Wyłączenie pokazywania info robi się identycznie jak jego włączenie.

Wyłaczenie niektórych opcji paradoksalnie obniża wydajność - na przykład jeżeli wyrzucisz filtrowanie skalowania, to wyświetlać się będą ze szczegółami do jednego piksela nawet najdalsze trawki, co bardzo obniża fps. Zreszta sam do tego dojdziesz.
Jeżeli masz panel 1280x1024 lub CRT, to często zamiast FSAA ustawianym ze sterownika warto po prostu podwyższyć rozdzielczość bo efekty są lepsze, a wydajność ta sama lub lepsza. Jezeli brakuje Ci 5 fps do komfortowego grania, to ustaw mapy wszystkich cieni (przede wszystkim otoczenia, na jak najniższe wartości. Cienie wyglądają równie dobrze zarówno gdy gra odzwierciedla promienie słoneczne doskonale, jak i gdy robi to byle jak. Efekt dla oka prawie się nie różni, a nawet bywa odwrotnie w przypadku cieni ostrych i braku efektu rozjaśnienia.
Jeżeli chodzi o wygląd, to dla mnie nie ma sensu wyłączenia żadnych odbić czy załamań w wodzie bo ten efekt naprawdę mocno polepsza wygląd gry i ładne wydaje się ustawienie wszystkich cieni, ale przyżulenie na opcjach map cieni, efekcie poświaty (przede wszystkim), światłach na druzynie, filtrowania i ewentualnie ograniczenia ilości świateł do 3-4.
Jeżeli za chiny ludowe nie da się włączyć maksymalnych cieni, to praktycznie można je zupełnie wyłączyć (bo cienie wygladają naprawdę ładnie tylko gdy są wszystkie). To da ogromnego kopa w wydajności, którą można zużytkować na podrasowanie wszystich innych efektów - przede wszystkim anizo, filtrowania, i światłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 09:36, barsum napisał:

Ja nigdy nie gralem w NW2 a kupilem i jest super!Ja radzę ci żebyś kupił.

i chyba tak zrobie thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 09:21, RadeXMaster napisał:

czy nikt mi nie pomoze z atutami?? (pare postow w gore) prosze bo grac nie moge

Robisz tak:
wciskasz tylde (~`), wpisujesz DebugMode 1, wciskasz ENTER, powinna sie aktywowac konsola kodow. Nastepnie wpisujesz GiveXP - x ,gdzie x jest liczba punktow EXP ktore chcesz odjac lub dodac postaci ktora jest zaznaczona ( musi buc podswietlona), aby odjac liczbe EXP poprzedzasz ja minusem. Liczba EXP w przeliczeniu na levele na stronie 140 instrukcji do EK. Wiecej na ten temat w linku ponizej:

UWAGA STRONA DO KODOW DO NWN2, NIE UZYWASZ NIE POTEPIAJ POPROSTU NIE KLIKAJ

http://www.cheathappens.com/show_cheat.asp?ID=21843

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 20:02, hehe napisał:

W sumie masz rację w tym co mówisz. Aż takim dużym problemem to nie jest jak na chwilę ci komputer
narzuci towarzysza. Szczególnie że wspomniałeś że narzuca ci go ale nie każe jednocześnie zrezygnować
z innego komapana. Jednak dalej będą się przyczepiał do postaci czarujących. Jak dla mnie zbyt
marny wybór. Druidem nigdy nie lubiłem grać,a do klasy czarnokiężnika nie mam przekonania.
Zostaje mi znawca przemian ( czego też za bardzo nie lubię ) i zaklinaczka. Czemu akurat te
szkoły magii ? Jak dla mnie jedyną słuszną szkołą jest szkołą wywołań, a żeby pograć takim
magiem musiałbym sam nim być...

Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził :)

Aczkolwiek akurat jeśli chodzi o szkołę wywołań (Evocation?) to do szybkiego i częstego rzucania fireballi doskonale nadaje się pyromaniaczka Qara, a i Sand sobie nieźle z tym radzi.

Aczkolwiek 2, przynajmniej w "papierowym" D&D czarodziej do ''wbijania gwoździ'' jest mniej optymalną budową niż czarodziej-kontroler pola bitwy.

Ja mając w drużynie Sanda i Zhaijeve kazałem im boostować drużynę, przyzwać żywiołaka albo biesa, a potem włączyć się do walki (o ile cokolwiek zostało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 21:32, RadeXMaster napisał:

czy ktoś móglby mi podać angielski odpowiednik nazwy finezja w walce?? albo Id tego atutu??
mam taki problem ze musze uzyc kodu na atut bo zauwazylem ze na 6 poziomie nie wzialem go a
na 7ym nie dostaje zadnego atutu a chce utworzyc od 8 poziomu szermierza (tak zeby miec wojownik
7 mistrz broni 7 i szermierz 6) prosze o pomoc. tak to nie korzystam z kodow ale teraz musze
bo sejwa mam tylko jednego i to z poziomu miedzy 7 a 8

Weapon Finesse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postępując według twoich rad, porobiłem parę testów. Co prawda dość prymitywnych ale zawsze to coś. Cienie wyłączyłem zupełnie ( chociaż ustawienie ich na "niskie" nie miało jakiekogś tam wpływu na wydajność ). Nie bded opisywać wszystkich ustawień jakimi się bawiłem tylko te skrajne. A więc wszystko na max i wszystko na min.Zaznaczetez że pośrednie ustawienia dawały takie same wyniki. Pierwszy pomiar fps zrobiłem sobie biegając po festynie dożynkowym, od jednego krańca miasta do drugiego. Drugi pomiar przy pierwszej bitwie na samym początku gry. Różnica w fps pomiędzy tymi 2 ustawieniami w wyglądzie była diametralna, w wydajności to było ok 2 fps... Cały czas klatki utrzymywały się ok w przedziale 18- 25. Zauważalna różnica była tylko w momencie kiedy nieruchomo stałem na polanie i patrzyłem w dal. Przy niskich ust. było to ok 40-45, przy wyskokich ok 35.
Przy pojawieniu się większej ilości postaci fpsy spadały do ok. 15. Bez względu na ustawienia. Nie miało kompletnie znaczenia czy był "efekt poświaty", czy były 4 źródła światła czy 2. Na wydajność nie miało to praktycznie żadnego wpływu. Spodziewałem się wzrostu wydajności przy zmniejszeniu detali, a szczególnie po zmniejszeniu tekstur. Ciekawe czemu jakiekolwiek zmiany nic nie dały ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sobie ostro pogralem i musze stwierdzic ze gra jest swietna :D O ile SP w 1 czesci czasem byl nudnawy (SoU moim zdaniem to najlepsza kampania do pierwszej czesci) to tutaj gra mnie wciagnela jak cholera ;-) Krasnolud smiesznawy jest, a Neeshka z glosem J. Jabłczyńskiej tez mnie rozwala :P Problemy z inkatacjami i glosem nie przeszkadzaja mi zbytnio, ale moze mi ktos podac link do teg o pliku pdmieniajacego inkatacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 11:26, Rangar napisał:

Aczkolwiek akurat jeśli chodzi o szkołę wywołań (Evocation?) to do szybkiego i częstego rzucania
fireballi doskonale nadaje się pyromaniaczka Qara, a i Sand sobie nieźle z tym radzi.

Firebal to czar ze szkoły wywołań, ale w sumie to tylko kwestia nazywnictwa. Bo przynależność do danej szkoły niby daje ci silniejsze czary z tej szkoły, ale to jest chyba niezauważalne. Z braku laku może i zaklinaczka rzucać kule ognia, szczególnie jeżeli jest ładna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować