Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2006 o 13:12, jcl99 napisał:

Zamierzam kupić NwN2 wiecie czy mi pójdzie na medium ?
Celeron D 2,93 ghz
512 ram
GeForce 6800GS

Pójdzie. Nie ma tylko w tej grze pojęcia "medium". Jest wiele opcji, które się ustawia bądź nie zaleznie od szybkości karty i rozdzielczości. Zaglądnij na poprzednie strony tego tematu - napisałem tam jak sobie najproście te opcje ustawić, żebyś miał średnio 20-25 klatek/s

Dnia 17.12.2006 o 13:12, jcl99 napisał:

Czy może lepiej obliviona?

Mam obie, a gram w NWN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olamagato, wiele razy w tym temacie podawałeś na jakich detalach chodzi Neverwinter Nights 2 na różnych konfiguracjach sprzętowych. Czy mógłbys ocenić na jakich detalach będzie działął NWN2 na moim PeCecie:

Intel Pentium 4 3,4 GHz
GeForce 6600 256MB
512 MB Ramu (możliwe, że w styczniu 1 GB)

Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, to ja w 2 sprawach. Pierwsza identyczna jak u poprzednika:

Pentium 4 3ghz
512 DDR
ATI Radeon 9700Pro

Czy jest jakakolwiek szansa na plynna gre na najnizszych detalach?

2 sprawa. Nie chce nikogo urazic i naprawde doceniam, ze komuś się chce, ale czy nie uważacie ze oficjalny Polski site NWN2 jest troche... biedny? Nie ma zadnych działów, tylko wszystko wwalone jak groch z kapusta (heheh, swieta sie zbliaja :P) w dzial artykuly + forum. Może przydałby się tam gruntowny remoncik, żeby wyszło coś na wzór strony o NWN1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 14:14, Lex napisał:

Olamagato, wiele razy w tym temacie podawałeś na jakich detalach chodzi Neverwinter Nights
2 na różnych konfiguracjach sprzętowych.

Podawałem jak chodzi na kartach z którymi mam do czynienia. Akurat zwykłe 6600 nie miałem i nie wiem.

Dnia 17.12.2006 o 14:14, Lex napisał:

Czy mógłbys ocenić na jakich detalach będzie działął NWN2 na moim PeCecie:

Na pewno tekstury mógłbyś ustawic na średnie, rozdzielczość 1024x768 i wtedy anizo i filtrowanie liniowe powinno pójść. Ilość świateł nie większa niż 3-4, wodę w Neverwinter musisz całkowicie wyłączyć, mapowanie terenu normalnymi, gładkie cienie i cienie punktowe wykluczone. W 1280x1024 poza średnimi teksturami wszystko na minimum, a i tak w dużym mieście fps spadać będzie do 16. Możesz ustawić horyzont na 100 o ile nie przeszkadza Ci mgła (mi strasznie przeszkadza). Wtedy niektóre opcje mogą zostać włączone, a wydajność pozostanie znośna.

Najlepiej jednak włączyć sobie wyświetlanie ilości klatek i samemu ustawić najlepsze opcje i ustawiając się w róznych lokacjach tak, żeby ilośc klatek spadała najniżej. Wtedy należy indywidualnie poeksperymentować z opcjami bo nawet na podobnych konfiguracjach może być różnie. Z tego co widziałem wydajność dość porządnie spada przy moście w Zachodnim Porcie (początek), w Forcie Locke patrząc sponad ostrokołu na góry i mając w kadrze przynajmniej dwie pochodnie (nia niezłych kartach spada do 15 fps w 1280x1024 przy połowie opcji włączonych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 14:33, krapeczek napisał:

Pentium 4 3ghz
512 DDR
ATI Radeon 9700Pro
Czy jest jakakolwiek szansa na plynna gre na najnizszych detalach?

No pewnie. Wydajność 9700 Pro jest całkiem przyzwoita. Szczególnie przepustowość pamięci pomaga. W zasadzie na ustawieniach zbliżonych do minimalnych da się przyzwoicie grać w 1600x1200, co nie jest możliwe na żadnych innych kartach z tego okresu lub nawet późniejszego.
Tekstury możesz sobie ustawić największe (oszczędzisz kiepskiego widoku nawet przy niskim filtrowaniu), cienie niestety musisz wyłączyć całkowicie, albo dać niskie co nie ma sensu bo daje to tylko ciemną plamę od postacią. Mapy cieni w takim wypadku nie mają znaczenia. Odbicia i załamania z wody wyłączone całkowicie. W 1280x1024 da to przeciętnie 20 klatek/s.
W 1280x1024 jakieś 28-36 kl./s. Ale indywidualnie to sobie sprawdź.

Dnia 17.12.2006 o 14:33, krapeczek napisał:

2 sprawa. Nie chce nikogo urazic i naprawde doceniam, ze komuś się chce, ale czy nie uważacie
ze oficjalny Polski site NWN2 jest troche... biedny?

Ze stronami o NWN2 jest o tyle dziwnie, że robią je zwykle entuzjaści NWN1, którzy mają już swoje naleciałości z tej gry, przyzwyczaili się do jedynki i trudno im się przestawić na grę, która jest najlepsza w tych miejscach, gdzie Obsidian całkowicie odszedł od pierwowzoru. Inaczej mówiąc wielu osobom, które zagrywały się w NWN dwójka często nie podoba się i na odwrót.
Tak więc na przykład pakowanie obu częsci w EK jest moim zdnaiem bez sensu bo ktoś albo będzie grał w dwójkę, albo w jedynkę. Te gry poza nazwą, miejscem i dostępnym dla graczy toolsetem, i kawałkiem muzyki nie mają ze sobą nic wspólnego.

Na przykład jedną z rzeczy, która pozostała z jedynki w postaci zupełnie nie zmienionej jest sterowanie kamery - wszyscy nowi gracze na wszystkich forach na nią narzekają. To co było do wybaczenia w grze sprzed wielu lat - w grze z 2006 roku jest nie do przyjęcia.
Nie ma sposobu na szybkie obrócenie postaci w kierunku widoku z kamery, co eliminuje z sensownego działania w czasie walki bez pauzy kamerę sterowaną, kamera podążająca przestawia swój kąt zgodnie z obrotem postaci, co jest kompletnie dezorientujące, a kamera swobodna ma ogromne ograniczenia kątów wyświetlania i często jest przysłaniana całkowicie, przez kawałek muru. Przy wyjściu z wysokich budynków nawet kamera z góry pokazuje nam często tylko mur i dopóki się nie ruszymy jesteśmy ślepi. A walki czesto zaczynają się w takiej sytuacji.
Już pomijam takie bugi jak za niski kąt kamery w czasie dialogów co powoduje, że gdy na widoku jest postać z którą rozmawiamy, to nasza własna jest ucięta na wysokości pasa - widzimy często tylko jej tyłek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy z takim kompem pogram ze wszystkim na max lub coś? :D
intel c2d e6400 - 2.13
2giga ramu - corsair ddr2 - 800
Galaxy GeForce 7900gs 512 mb ddr3/256bit. zalman, 1,2 ns 540/1500
Chyba starczy na granie z fajerwerkami? :) a jak nie doradź co wyłączyć żeby dobrze wyglądało i żebym miał chociaż te 30 fps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam kilka pytań odnośnie edycji kolekcjonerskiej, a nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi w gąszczu tych wszystkich postów. Tak wiec:

1. Czy edycja kolekcjonerska bedzie jeszcze dostepna w sklepie gram.pl? Napisane, że nakład wyczerpany. Tymczasowo czy już nie da rady kupić? Jeśli nakład jest już wyczerpany, to lepiej czym prędzej udać się do empika, gdzie widzialem kilka egzemplarzy?

2. Wiem, że oprócz wyglądu edycje kolekcjonerskie różnią się kolorem koszulki i amuletu. Dodatkowo mają kilka gotowych postaci, dobrych lub złych w zależności od wersji. Czy oznacza to, że po zakupie wersji chaotic evil nie będę mógł zagrać dobrą postacią, czy też nie ma pod tym względem ograniczeń w tworzeniu postaci? Czy te gotowe postacie są jakieś dobre, czy nawet nie zwracać na nie uwagi przy zastanawianiu sie "kim zagrać"? Czy dodatkowe umiejętności i aury dostępne w edycjach kolekcjonerskich różnią się od siebie pomiędzy wersja dobra i złą? Czy też są takie same? Czy oprócz tego są między nimi jeszcze jakieś różnice? Np. inne arty w artbookach?

3. Czy gdzieś mogę zobaczyć zdjęcia tych dodatków "z bliska", tzn. w jakimś sporym zbliżeniu, z możliwością porównania wyglądu koszulki i amuletu?

4. Jaki rozmiar koszulki dają? Jakieś wymiary może ktoś podać?

Mam nadzieję, że nie bedzie dla Was problemem odpowiedzenie na moje pytania. Z góry dziękuję i przepraszam, jeśli rzeczy, o które pytam są już na forum, ale nie udało mi się ich znaleźć. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla wszystkich, którzy nie wiedza jakie opcje graficzne NWN2 ustawić, żeby było najładniej i obraz był płynny.
1. Ustawić w grze rozdzielczość tekstur (wymaga restartu gry)
- Niska dla kart 4 potokowych, 128-bitowych (poniżej wymagań minimalnych gry) [GF 6200, Radeon 9500/9550/9600 ]
- Średnia lub niska dla 8-potokowych kart 128-bitowych, jeżeli będziemy ustawiać rozdzielczość ekranu większą niż 1024x768 (np. 1280x960, 1280x1024, 1154x864). [GF 6600, Radeon 9800 128-bit, 9500 Pro]
- Średnia lub wysoka dla kart 128-bitowych w rozdzielczościach conajwyżej 1024x768 lub 256-bitowych Radeonów [np. GF 6600 GT, Radeon 9700/9800 Pro/XT, Radeon X800 GT]
- Wysoka dla kart 256-bitowych, szczególnie 12 potokowych lub więcej [np. GF 6800, Radeon X800 Pro]

2. Włączyć wyświetlanie chwilowej ilości obrazów na sekundę.
- wcisnąć klawisz tylda (~), napisać na konsoli showfps, Enter i ponownie tylda, żeby wyłączyć konsolę (również w ten sam sposób wyłączamy wyświetlanie informacji o klatkach).

3. Nie zmieniając żadnych ustawień znaleźć w grze miejsce i widok z najniższą wyświetlaną liczbą FPS. Zwykle jest to miejsce nad wodą z widokiem na dużą ilość budynków, conajmniej dwiema pochodniami i kilku postaciami blisko oraz daleko.

4. Nie zmieniając widoku kamery ustawiać lub wyłączać opcje graficzne w grze tak aby uzyskać najwyższą mininalną wartośc klatek na sekundę. Po każdej zmianie odczekać kilka sekund, dla ustabilizowania obrazu i wydajności. Docelowo dla obrazu nieruchomego powinno to byc conajmniej 25 fps, ale da się grać również przy 19-24 fps (jednak będą występować widoczne szarpania w przypadku wielu dodatkowych efektów wizualnych w czasie walki).

Zamienniki opcji wydajnosciowych i dodatkowe informacje:
- Ekrany w czasie ładowania modułu i map pokazują obrazy z gry przy najlepszej jakości wyświetlania. Można sobie je porównać z ustawionym u siebie obrazem.
- Efekt rozjaśnienia można nieco symulować przez lekkie podniesienie gamma, które obliczeniowo nie kosztuje nic. Efekt ten powoduje rozmycie obrazu, który staje się przez to nie co mniej ostry. Warto włączyć jako jedną z ostatnich opcji o ile wydajność na to pozwala. Zmniejsza "plastikowość" postaci, ale bardzo obniża ogólną wydajność na słabych kartach.
- Włączenie cieni na poziomie średnim zmniejsza wydajność ogólną, a niewiele polepsza obraz.
- Włączenie cieni na poziomie wysokim bardzo obniża wydajność ogólną, ale najbardziej polepsza obraz w grze. Efekt włączenia wszystkich cieni przy najniższym ustawieniu rozmiarów map wszystkich cieni wyglada znacznie lepiej niż wyłączenie cieni w ogóle i ustawienie wszystkich innych opcji graficznych na maksimum.
- Ustawienie niskich rozmiarów map cieni wygląda podobnie jak opcja gładkie cienie, ale o wiele mniej pogarsza wydajność.
- Mapowanie terenu za pomocą normalnych (Normalne mapowanie terenu) bardzo obniża wydajność i polepsza obraz dopiero przy wszystkich pozostałych opcjach ustawionych na maksimum. Opcja ta powinna być włączana jako ostatnia i tylko na kartach graficznych o najwyższej wydajności.
- Wyłączenie filtrowania skalowania wbrew pozorom pogarsza wydajność karty bo wymusza wyświetlanie w szczegółach dalekich detali. Najlepiej ustawić filtrowania skalowania na punktowe dla większej wydajności.
- Źródła światła na członkach drużyny można włączyć, ale efekt tej opcji widoczny jest tylko w dobrze oświetlonych lochach gdy jest dużo odbić światła od ścian i same światła punktowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 15:31, Radzisz napisał:

i żebym miał chociaż te 30 fps

Przypiąłem na górze posta, który większość spraw wyjaśnia.

Dla wszystkich: Proszę nie wrzucać więcej próźb o zgadywanie przeze mnie (lub innych osób) liczby klatek na podstawie części komputera. Można to sobie łatwo sprawdzić samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zapytać się o pewną rzecz związaną z toolsetem do NwN2.
Otóż gdy robię pomieszczenia(interior) i chcę je przetestować gra mi się wyłącza. Dokładniej gdy rozpocznę grę w stworzonym module X(jako startową lokację mam interior) nie mogę nigdzie poruszyc się moją postacią. Gdy klikam niezależnie gdzie za chwilę NwN2 się wyłącza i pisze mi, że wystąpił błąd. Nie wie ktoś czy może o czymś zapominam w tworzeniu modułu i dlatego występuje ten błąd? Proszę odpiszcie.
A i jeszcze jedno. Jak tworzę exteriory to nie ma żadnych błędów gdy je testuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 17:36, Patrick Connor napisał:

Male pytanko: Czy ktos wie czy sie da wylaczyc odglosy postaci np. po wybraniu jej lub przy
uaktywnianiu tego nieszczesnego Blogoslawienstwa Waukenn???

Nie. Możesz ściszyć do minimum odgłosy środowiska 3D (efekty). Ale pozbawisz się również ćwierkania ptaszków, walenia młotem, szumu drzew itd. Ewentualnie można sprawdzic czy w nwn.ini nie ma opcji tylko dla głosów (ale chyba nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 16:19, Zienio napisał:

1. Czy edycja kolekcjonerska bedzie jeszcze dostepna w sklepie gram.pl? Napisane, że nakład
wyczerpany. Tymczasowo czy już nie da rady kupić? Jeśli nakład jest już wyczerpany, to lepiej
czym prędzej udać się do empika, gdzie widzialem kilka egzemplarzy?

Nie wiem.

Dnia 17.12.2006 o 16:19, Zienio napisał:

2. (...) Czy oznacza to, że po
zakupie wersji chaotic evil nie będę mógł zagrać dobrą postacią, czy też nie ma pod tym względem
ograniczeń w tworzeniu postaci?

NIE !! Różnice są TYLKO w kolorach Ek itp.

Dnia 17.12.2006 o 16:19, Zienio napisał:

3. Czy gdzieś mogę zobaczyć zdjęcia tych dodatków "z bliska", tzn. w jakimś sporym zbliżeniu,
z możliwością porównania wyglądu koszulki i amuletu?

Raczej nie. Chyba, że kogoś ładnie poprosisz o pstryknięcie zdjęcia ;)

Dnia 17.12.2006 o 16:19, Zienio napisał:

4. Jaki rozmiar koszulki dają? Jakieś wymiary może ktoś podać?

Ja dostałem M i mi pasuje, ale powiadali, że są losowo od M - XL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem związany z fabułą
******** SPOILER *********
Uwolniłem kobiete (chyba Shandra jej było) z jaskiń gifjanków - wracam do neverwinter i nic się nie dzieje. Wg poradnika (w końcu do niego zajrzałem) powinienem zostac oskarżony o wyrżnięcie wioski, ale nic takiego sie nie dzieje. Czy komuś się zdarzyło coś takiego? Jak temu zaradzić bez rozpoczynania gry od początku? Z misji pozostała mi ostatnia próba Khelgara - chyba Sprawiedliwości. Byłem nad Zwierciadłem, magowie szykują się na Quarę, ale w głównym temacie nic sie nie dzieje.
Ciekawostka - zaraz po zabiciu Zairy i powrocie do Dzbana przy próbie rozmowy z Shandrą wtrącał się Bishop i pytał czy możemy już iść - dialog z siedziby gifjanków.
B. proszę o pomoc.
******* /SPOILER *******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 13:05, jcl99 napisał:

Neverwinter Nights 2 , Obliviona czy może drukarkę ???


Zdecydowanie Neverwinter 2. Oblivion jak patrze z perspektywy czasu, to strasznie niewykorzystany potencjał. A NWN 2 jest super, strasznie wciągająca gra, jak lubisz rpg nie zawiedziesz się :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 19:25, flymar napisał:

Problem związany z fabułą
******** SPOILER *********
Uwolniłem kobiete (chyba Shandra jej było) z jaskiń gifjanków - wracam do neverwinter i nic
się nie dzieje. Wg poradnika (w końcu do niego zajrzałem) powinienem zostac oskarżony o wyrżnięcie
wioski, ale nic takiego sie nie dzieje. Czy komuś się zdarzyło coś takiego? Jak temu zaradzić
bez rozpoczynania gry od początku? Z misji pozostała mi ostatnia próba Khelgara - chyba Sprawiedliwości.
Byłem nad Zwierciadłem, magowie szykują się na Quarę, ale w głównym temacie nic sie nie dzieje.
Ciekawostka - zaraz po zabiciu Zairy i powrocie do Dzbana przy próbie rozmowy z Shandrą wtrącał
się Bishop i pytał czy możemy już iść - dialog z siedziby gifjanków.
B. proszę o pomoc.
******* /SPOILER *******


Z tego co pamiętam wystarczy wrócić do gospody w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 13:06, Olamagato napisał:

Na razie powoduje on spowolnienia gry na niektórych kompach.
Poniekąd dopóki osób w drużynie nie może być więcej niż 5, to moim zdaniem lepszy jest skype
do wspólnego grania.


:O ja nawet nie moge mieć włączonego skypa podczas gry (bo tak muli) a nie mówiąc już o rozmowie z 5 i więcej osobami :/ Ja jak gram z kolegami to się porozumiewiamy przez txt a nie głosowo (bo z różnych krajów jesteśmy, a każdy ma inny akcent i niewiele z tego wychodzi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować