Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2007 o 15:53, szerszeń45 napisał:

Na kategorię C cena kursu wynosi 1500 złotych (z egzaminem państwowym, badaniami lekarskimi
i wydaniem wynosi to 1827 złotych).
C+E wynosi 1400 złotych, a razem z wiadomymi dodatkami 1740 złotych.


czegos tutaj nieczaje, w tym co napisales, czyli robiac kat. C+E zaplace mniej w tym OSK niz mialbym robic samo C ? :> chyba na odwort... a jesli idzie o cene w woj. Ślaski to za samo C jest ~1900zł ;> a jak wiadomo samo C jest do pupy wiec z jakies 2500zł trzeba wylozyc na ta imprezke ;]

i tak jak kolega Szerszen45 napisal to juz zalezy od Ciebie, ale doloze dwa slowa przemysl to dokladnie czy faktycznie bedzie ci to potrzebne czy na cos innego wylozyc kase [nie mowie tu o kompie/imprezach ;)] tylko jakis inny kurs ect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jest to dziwne, ale w tym ośrodku jest też kategoria C1 (kurs 1250 + dodatki = 1542 złotych).
Reszta cen się zgadza, ale to tak orientacyjnie dałem.

Jeszcze raz wszystko razem w OSK Lider w WLKP (kurs, badanie lekarskie, egzamin państwowy, wydanie prawa jazdy):
C1 - 1542 zł
C - 1827 zł
E+C - 1740

Nie wiem czemu tak jest, ale może chodzi o to, że łącząc kategorie ma się rabaty na kurs ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 17:55, defQ napisał:

i tak jak kolega Szerszen45 napisal to juz zalezy od Ciebie, ale doloze dwa slowa przemysl
to dokladnie czy faktycznie bedzie ci to potrzebne czy na cos innego wylozyc kase [nie mowie
tu o kompie/imprezach ;)] tylko jakis inny kurs ect.


Generalnie od czasu jak byłam mała to marzyłam o posiadaniu prawka na wszystkie kategorie więc może czas urzeczywistnić te marzenia? A co do pieniędzy - to na pewno znajdzie się tysiąc innych rzeczy więc jeszcze muszę to wszystko przemyśleć. (Albo po prostu na razie zrobię sobie B+E i będę się rozbijać samochodem z przyczepą :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 18:07, szerszeń45 napisał:

Jeszcze raz wszystko razem w OSK Lider w WLKP (kurs, badanie lekarskie, egzamin państwowy,
wydanie prawa jazdy):
C1 - 1542 zł
C - 1827 zł
E+C - 1740

Nie wiem czemu tak jest, ale może chodzi o to, że łącząc kategorie ma się rabaty na kurs ?


A to nie będzie po prostu liczone jako osobne kategorie? I wtedy na temat ewentualnych rabatów trzeba by było porozmawiać z kierownikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 20:20, .Sabina. napisał:

A to nie będzie po prostu liczone jako osobne kategorie? I wtedy na temat ewentualnych rabatów
trzeba by było porozmawiać z kierownikiem...

W sumie to nie wiem, zresztą to jest tak w tym konkretnie ośrodku, musiałabyś się spytać jak to wygląda w innych, ja tylko dałem orientacyjne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 18:07, szerszeń45 napisał:

Jeszcze raz wszystko razem w OSK Lider w WLKP (kurs, badanie lekarskie, egzamin państwowy,
wydanie prawa jazdy):
C1 - 1542 zł
C - 1827 zł
E+C - 1740


jak dla mnie jest to dziwna polityka tego OSK, wkoncu patrzac logicznie na szkolenie C+E idzie wiecej paliwa ;) czyli koszta powinny byc wieksze a tu sa mniejsze [byc moze tak zachecaja potencjalnych kursantów, bo jakby nie bylo jest to kuszaca oferta :>] i zapytanie odrazu z mej strony gdzie znajduje sie ten OSK w jakim miescie

teraz do Sabiny, jesli naprawde myslisz o takim kursie warto wybrac sie do urzedu pracy bo niekiedy mozna taki kurs za free miec [zawsze to jest jakies wyjscie, zeby zachowac troche kasy w portfelu ;) tylko trzeba sie tam zarejestrowac i trafic na taka oferte szkolenia albo samemu wystosowac odpowiednie pisemnko o przyznanie funduszy na tak owe szkolenie [co do tego pisemka to nie jestem pewien, ale obiło mi sie o uszy]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu, ja robię tu prawko na kategorię B.
Może to jest połączenie E+C1 ? Wtedy byłoby to bardziej możliwe ? Zresztą, może to jest bug na ulotce ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 21:08, defQ napisał:

teraz do Sabiny, jesli naprawde myslisz o takim kursie warto wybrac sie do urzedu pracy bo
niekiedy mozna taki kurs za free miec [zawsze to jest jakies wyjscie, zeby zachowac troche
kasy w portfelu ;) tylko trzeba sie tam zarejestrowac i trafic na taka oferte szkolenia albo
samemu wystosowac odpowiednie pisemnko o przyznanie funduszy na tak owe szkolenie [co do tego
pisemka to nie jestem pewien, ale obiło mi sie o uszy]


To jest bardzo dobry pomysł - tylko nie wiem czy czasem te kursy nie są adresowane do osób bezrobotnych - muszę się zorientować (teraz sesja, a potem zobaczymy...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kto mi powie ile czasu wazny jest kurs prawa jazdy ? znajoma zrobila jakis czas temu (ze 2 lata chyba) i chcialaby podejsc do egzaminu tylko nie wie czy musi robic kurs od nowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurs ? Mhm... z tego co wiem wydawane jest zaświadczenie o ukończonym kursie po czym można się umawiać na egzamin teoretyczny i praktyczny. Jak się zda teorię to ma się 6 miesięcy czasu na zdanie praktyki. Po tym czasie trzeba znów podejść do egzaminu teoretycznego.
Nie wiem niestety ile ważne jest samo ukończenie kursu. Może niech twoja znajoma wyczyta to na zaświadczeniu, albo zadzwoni do ośrodka, w którym kurs zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba Twoja kolezanka bedzie musiala zrobic kurs uzupełniajacy, ale reki za to nie daje ;) bo w rozporzadzeniu nie umialem nic takiego znalesc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem egzamin i UDAŁO SIĘ :D To było moje trzecie podejście.
Egzamin miałem z tym samym facetem, który oblał mnie wcześniej... Teraz jednak nie miał żadnych zastrzeżeń do mojej jazdy. Cóż nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć przyszłym zdającym powodzenia, a ja czekam teraz na prawko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż gratuluję serdecznie zdanego egzaminu. :-)
No i dzięki za życzenia powodzenia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 14:16, Ziomuś SmS napisał:

Echh w przyszłym tygodniu mam egzamin kurde i nie mogę jakoś tego podjazdu pod górkę opanować
jakieś rady???


Wjeżdżasz na górkę, zaciągasz ręczny. Zaczynasz powoli popuszczać sprzęgło i dodawać gazu, gdy samochód zacznie "ciągnąć" (będzie chciał już jechać do przód) puszczasz ręczny i jedziesz... i to tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 14:16, Ziomuś SmS napisał:

Echh w przyszłym tygodniu mam egzamin kurde i nie mogę jakoś tego podjazdu pod górkę opanować
jakieś rady???


najlepsza opcja jest taka ze wpierw znajdujesz polsprzeglo [musisz uslyszec to ze silnik zaczyna innaczej chodzic, mrowienie w pupie bedzie ;P], wtedy zwalniasz hamulec reczny i jesli dobrze zlapales polsprzeglo to auto winno stac lub juz zaczac jechac do przodu wtedy tylko lekko gazu i grzecznie sprzeglo popuszczasz :>... bo to co kolega hunter22 napisal jest tez dobra opcja ale dla tych co umieja to perfekcyjnie [wg. mojej opinii]

Markus89 gratuluje :) i nie zapomnij: nie jestes sam na drodze !! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 17:04, pendejo napisał:

mam pytanie co znaczy to(patrz obrazek) co mam napisane na kartce od lekarza?


Oznacza to, że będziesz musiał za pięć lat przejść badania lekarskie, by móc dalej jeździć maszyną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 17:10, hunter22 napisał:

Oznacza to, że będziesz musiał za pięć lat przejść badania lekarskie, by móc dalej jeździć
maszyną....

tyle to wiem tylko co oznacza to 0.1 0.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować