Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2008 o 22:25, Długi18 napisał:

No to gratuluję, " flache" postaw nam :D, mam nadzieje, że na praktycznym pójdzie Ci
dobrze ;)


<stawia_flache> xD Kurde, tylko czemu typ powiedział, że już do miasta jedziemy O_o Pierwsza jazda i już? O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do podwyzki za kurs to jakos lekko po wakacjach pojda w gore o max. 300zl, jak wejda nowe zasady egzaminowania teoretycznego + reszta wymyslów ministra [w woj. slaskim bedzie cena oscylowac kolo 1700zl], wiec jak ktos ma mozliwosc to niech sie juz zapisuje ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2008 o 23:35, bojanzaw napisał:

<stawia_flache> xD Kurde, tylko czemu typ powiedział, że już do miasta jedziemy
O_o Pierwsza jazda i już? O_o


Najwidoczniej jest pewien, że sobie poradzisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 23:35, bojanzaw napisał:

<stawia_flache> xD Kurde, tylko czemu typ powiedział, że już do miasta jedziemy
O_o Pierwsza jazda i już? O_o


No a gdzie byś chciał jeździć? :) Na autostrady i drogi podmiejskie przyjdzie czas :P Instruktor musi wiedzieć, że panujesz nad samochodem bo przy prędkości 120 km/h to wystarczy jeden fałszywy krok, jeden błąd i możesz się zlbo modlić albo liczyć na to, że pasy Cię uratują ^^ Gorzej z instruktorem bo oni nie zapinają :)

Ja od razu miałem miasto. Przez jazdą pokazał mi tylko światła i powiedział, że mam jechać. Myślałem, że najpierw jakiś plac czy coś... Manewry jakieś a tu od razu z grubej rury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2008 o 11:49, jakoktochce napisał:

No a gdzie byś chciał jeździć? :) Na autostrady i drogi podmiejskie przyjdzie czas :P
Instruktor musi wiedzieć, że panujesz nad samochodem bo przy prędkości 120 km/h to wystarczy
jeden fałszywy krok, jeden błąd i możesz się zlbo modlić albo liczyć na to, że pasy Cię
uratują ^^ Gorzej z instruktorem bo oni nie zapinają :)

Wiesz, niektórzy instruktorzy wolą napoczątek jeździć na podmiejskich drogach żeby zapoznac się z tym co dany, przyszły kierowca juz potrafi..

Dnia 27.03.2008 o 11:49, jakoktochce napisał:

Ja od razu miałem miasto. Przez jazdą pokazał mi tylko światła i powiedział, że mam jechać.
Myślałem, że najpierw jakiś plac czy coś... Manewry jakieś a tu od razu z grubej rury
:D

Ja też od razu wyjechałem na miasto, instruktor powiedział że szkoda godzin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 11:49, jakoktochce napisał:

Ja od razu miałem miasto. Przez jazdą pokazał mi tylko światła i powiedział, że mam jechać.
Myślałem, że najpierw jakiś plac czy coś... Manewry jakieś a tu od razu z grubej rury
:D


A ja mam nadzieję, że najpierw plac będzie, bo ja tylko 2 razy w życiu jeździłem ;P Może typ ma przekonanie, że skoro mój brat u niego bardzo dobrze jeździł, to i ja będę xD Trzeba będzie sobie kupić Forzę 2 na X360 i kierownicę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 13:13, bojanzaw napisał:

A ja mam nadzieję, że najpierw plac będzie, bo ja tylko 2 razy w życiu jeździłem ;P Może
typ ma przekonanie, że skoro mój brat u niego bardzo dobrze jeździł, to i ja będę xD


Ja przed pierwszą jazdą wiedziałem tylko gdzie jest kierownica oraz rozróżniałem pedały ;] I od razu na miasto mi kazał jechać :/ Ale byli policjanci może tak już mają ^^

Dnia 27.03.2008 o 13:13, bojanzaw napisał:

Trzeba będzie sobie kupić Forzę 2 na X360 i kierownicę :P


Ja tam trenowałem elegancko w NFS Carbon :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej a jak mam taki status ? :
(2008-03-25) Prawo Jazdy: przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne.

(2008-03-27) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 14:34, Virus 500 napisał:

Ej a jak mam taki status ? :
(2008-03-25) Prawo Jazdy: przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne.

(2008-03-27) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.

hehe niektórzy na to czekają długie tygodnie. a u ciebie szybko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 14:41, Virus 500 napisał:

Coś za szybko : |
Czyli już mogę odebrać ?


Ooo widzę, że stronka zaczęła działać ?? ;]
Już masz w urzędzie do odebrania. Ja odebrałem prawo jazdy po 6 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko, słyszałem, że można prawko zdawać przed 18 urodzinami jeszcze, ponoć jest to termin paru miesięcy, orientuje się ktoś jak to wygląda konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 22:01, pizmak666 napisał:

mam takie pytanko, słyszałem, że można prawko zdawać przed 18 urodzinami jeszcze, ponoć
jest to termin paru miesięcy, orientuje się ktoś jak to wygląda konkretnie?


Do kursów możesz przystąpić w wieku 17 lat i 9 miesięcy. Natomiast jeżeli chciałbyś zapisać się na egzamin państwowy, to dopiero gdy będziesz miał dowód tożsamości i ukończone 18 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o to pierwsze mi chodziło. czyli tak jak słyszałem, 3 miesiące przed urodzinami można przystępować. to great, dzięki za info ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi przybliżyć cały schemat zdawania prawa jazdy? To znaczy co trzeba złożyć, ile zapłacic, jak wygląda zdawanie egzaminu? Jestem zupełnie zielony w tym temacie i o taką też prosiłbym odpowiedź. Najlepiej jakby ktoś polecił mi najlepszą placówkę w Poznaniu, ale znając moje szczęście to pewnie nikt z Was nie zamieszkuje tego zacnego miasta. W ogóle nie wiem jak zabrać się do tematu więc jakby ktoś mógł mi tio przybliżyć to byłoby fajnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałem o tyle dobrze, że mi tata wyszukał LOK i tam brałem kurs bo mieli największą zdawalność.
Po prostu idziesz do biura nauki jazdy, do której chcesz się zapisać i się zapisujesz. Oczywiście tego dnia kiedy są zapisy ;) (u mnie było tak, że zdjęcia dwa trzeba było przynieść do ośrodka nauki a potem oni przekazywali WORD''owi ;)) Potem masz chyba badanie lekarskie czy się w ogóle nadajesz na kierowcę. Jeżeli tak to przystępujesz do kursów. Jest ich chyba wszędzie 30 godzin teorii, które kończą się egzaminem wewnętrznym, gdzie możesz mieć tylko dwa błędy. Sam kurs to coś koło 1000 zł kosztuje razem z kosztem badania lekarskiego. No i po zdaniu umawiasz się z wybranym przez Ciebie instruktorem i też bodajże jest 30 godzin nauki. Ostatnia godzina jazdy, to jest taka godzina jak byś był na egzaminie ale bez stresu jeszcze ;) Po tym Ty i instruktor podpisujecie jakiś papier, że jesteś gotowy do egzaminu państwowego.
No i idziesz tam z papierami, najpierw oczywiście trzeba zapłacić ok 120 zł (teraz nie wiem jak jest) i wtedy dajesz papiery i zapisujesz się na egzamin państwowy: teoretyczny i praktyczny. No i jak zdasz to masz już prawo jazdy.
Całość plus minus wyniesie Cię jakieś 1200 - 1500 zł ale też nie wiem na pewno. Natomiast okres czasu razem z nauką to może trwać od 3 miesięcy do pół roku także lepiej jest zdać za pierwszym razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 21:03, pizmak666 napisał:

a ten kurs wstępny przed państwowym to obowiązek jest, żeby do państwowego przystąpić,
tak?


Zdanie tego egzaminu jest potrzebne żeby w ogóle dopuścili Cię do jazdy po mieście ;P I maksymalnie można mieć 2 błędy na 18 pytań... albo 16 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yhm, rozumiem... nie wiem czemu, ale sądziłem jakoś, że to nieobowiązkowe jest. no nic, 1k trzeba będzie wydać.
ale jak 2 błędy na 16-18 pytań to nie tak tragicznie.. może mnie dopuszczą xD
dzięki za info ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A ile razy można spieprzyć ten pierwszy egzamin? Kidyś słyszałem, że trzy razy można zanim będziesz musiał płacić jeszcze raz. Tych godzin nauki chyba też jest mniej bo u mnie w klasie to sie w meisiąc ze wszystkim uwinęli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować