Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2008 o 17:39, Thor napisał:

od nowego roku sie to zmienia - beda pytania niejawne, glownie sytuacje drogowe i ograniczony
czas na kazde pytanie!


To znaczy, że będzie niezwykle ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy te zmiany bedą obowiązywały tych ktorzy zapisali się na kurs jeszcze w tym roku , a egzamin teoretyczny bedą mieli w przyszły roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam egzamin teoretyczny i praktyczny 6-go stycznia, także dam Wam informacje z pierwszej ręki czy wprowadzą pytania niejawne, czy nie ;] W sumie moim zdaniem zdający nie powinni znać pytań, bo to bez sensu... Znam osoby, które kilka dni przed egzaminem siadały i po prostu wkuwały na pamięć odpowiedzi do poszczególnych pytań, paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 22:23, Ludvic napisał:

A czy te zmiany bedą obowiązywały tych ktorzy zapisali się na kurs jeszcze w tym roku
, a egzamin teoretyczny bedą mieli w przyszły roku ?


Ja szczerze wątpię bo np. ja już zdałem egzamin wewnętrzny i teraz mam jazdy . Niestety tak wypadło że i teorię i praktykę będę zadawał po nowym roku. Dlatego moim zdaniem nie realne jest wprowadzenie nowych zasad dla ludzi którzy uczyli się według tych starych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 23:28, Kazmierczak-M napisał:

> A czy te zmiany bedą obowiązywały tych ktorzy zapisali się na kurs jeszcze w tym
roku
> , a egzamin teoretyczny bedą mieli w przyszły roku ?

Ja szczerze wątpię bo np. ja już zdałem egzamin wewnętrzny i teraz mam jazdy . Niestety
tak wypadło że i teorię i praktykę będę zadawał po nowym roku. Dlatego moim zdaniem nie
realne jest wprowadzenie nowych zasad dla ludzi którzy uczyli się według tych starych
...

A sensowniejsze by było robienie osobnych egzaminów dla osób, które rozpoczęły naukę przed nowym rokiem i dla tych którzy zaczęli po? bo trudno mi uwierzyć, aby takie rozwiązanie zastosowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 23:39, kordzio1 napisał:

A sensowniejsze by było robienie osobnych egzaminów dla osób, które rozpoczęły naukę
przed nowym rokiem i dla tych którzy zaczęli po? bo trudno mi uwierzyć, aby takie rozwiązanie
zastosowano.


Inaczej , jutro mam jazdę to się instruktora zapytam i napiszę na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w tych osrodkach egzaminacyjnych ich wcale nie obchodzi kiedy i gdzie zacząłeś kurs. Ważne że go skończyłes, i liczy sie to kiedy sie zapiszesz na sam egzamin. Nawet jesli teraz bys sie zapisał, moga wyznaczyc ci termin juz po nowym roku, i wtedy zmiany juz beda obowiązywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 20:34, czapla56 napisał:

Przy okazji pytanie. Co sprawdza lekarz na tych badaniach? Domyślam się, iż zapewne wzrok,
znajomy coś mówił o reakcji.... Mógłby ktoś mnie oświecić? :)).


Gdy ja chodziłem 3 miesiące temu, to była tylko ankieta do wypełnienia, i zadał kilka pytań. Żadnych badań nie było nawet..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nam mówili, że teraz w środę na spotkaniu będzie lekarz i przy okazji jakieś badania mają być... Jak będzie po wszystkim, to postaram się napisać co tam mieliśmy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 20:34, czapla56 napisał:

Dla tych co nie wiedzą jak "zrobić kopertę" :D http://infobot.pl/r/XoX
Przy okazji pytanie. Co sprawdza lekarz na tych badaniach? Domyślam się, iż zapewne wzrok,
znajomy coś mówił o reakcji.... Mógłby ktoś mnie oświecić? :)).


U nas lekarz sprawdzał na kursie to czy mamy zachowaną równowagę stojąc na jednej nodze, czy chodzimy prosto, pytał się czy mieliśmy jakieś urazy i chyba czy umiemy powiedzieć ile on wskazuje placów... I to wszystko;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 20:34, czapla56 napisał:

Dla tych co nie wiedzą jak "zrobić kopertę" :D http://infobot.pl/r/XoX
Przy okazji pytanie. Co sprawdza lekarz na tych badaniach? Domyślam się, iż zapewne wzrok,
znajomy coś mówił o reakcji.... Mógłby ktoś mnie oświecić? :)).

Wzrok, czy jesteśmy daltonistami, czy nosimy okulary/soczewki, koordynacja ruchowa (stanie na 1nodze, dotykanie palcem nosa, wywiad czy na coś chorujemy i czy mieliśmy urazy, czy byliśmy w szpitalu itd., ogólnie badanie na szybkiego robione, mało dokładne, polegające głównie na zadawaniu pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdane wczoraj:)
Mowia, ze kobiety w Krakowskim MORDzie to siekiery, a jakos tego nie zauwazylem;)
Klapy nie moglem otworzyc, to mi pomogla (w tych Toyotach Yaris robia beznadziejna blokade:/), nie byla zgryzliwa, nie rzucala chamskich uwag. Manewr do wykonania mowila duuuzo wczesniej i nie bylo sytuacji, ze w ostatnim momencie cos trzeba bylo wykonac. Parkowanie i zawracanie w banalnym miejscu. Kilka bardziej wymagajacych skrzyzowan, ale nic nadzwyczajnego:)
Dodam jeszcze, ze nigdy wczesniej nie jezdzilem Yariska a ogolem mialem wyjezdzone 32 godzinki Aveo, jakas godzine na placu Nissanem Almera i ze 3 godziny plac + parking na Oplu Astra Classic.
Wiec mit, ze kobiety egzaminatorzy oblewaja za byle co mozna wlozyc miedzy bajki:) pokazesz, ze wiesz co i jak i potrafisz w miare jezdzic i jest wszystko w porzadku.
Pozdrawiam wszystkich, ktorzy maja to jeszcze przed soba. Jak macie jakies pytania to walcie poki jestem swierzak i wiem co i jak;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 22:55, czapla56 napisał:

/.../
Nam mówili, że teraz w środę na spotkaniu będzie lekarz i przy okazji jakieś badania
mają być... Jak będzie po wszystkim, to postaram się napisać co tam mieliśmy ;).


zależy od lekarza . u mnie było tak :
-Jest pan zdrowy?
Ja - Tak
-Widzi Pan ?
Ja- tak

(tutaj pani doktor stawia podpis na badaniu i tyle :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratsy.
Wiesz, złosliwosc egzaminatorów nie zalezy od płci. Jest masa dupków, którzy wydaja polecenia niezgodne z przepisami, tylko po to zeby kogos udupic. Jak ja zdawałem, to facet na poczatku powiedział wprost ze nie bedzie takich akcji i byłem spokojny. A co do kobiet, to pewnie jest ich jak na lekarstwo w osrodkach egzaminacyjnych, i kazdy kto u nich nie zdaje potem pewnie psioczy, ze "baby to nie umieją jeździc, a co dopiero oceniac na egzaminie". Kazde usprawiedliwienie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 13:09, Problematik napisał:

Może mi ktoś powiedzieć ile kosztuje obecnie kurs prawo jazdy (badania,egzamin itd) i
na czym dokładnie polega (ile godzin trzeba wyjeździć itd)?

Kurs kosztuje (zeleżnie od auto szkoły) w granicach 1000 - 1300 zł. Badanie są albo wliczone w cene kursu a jeśli nie to trzeba wybulić kolejne 50 zł. Egzamin teoretyczny to coś ok. 20 zł , zaś praktyczny 120 (nie jestem pewien wrzie czego wejdź na strone WORDu). A jeśli chodzi o kurs to wygląda to tak że masz 30 godz. teorii i 30 godz. praktyki (jeżdżenie autkiem). Na teorii osobiście się strasznie nudziłem (ale niektóre informacje są bardzo cenne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować