Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2009 o 21:22, kordzio1 napisał:

Nie wiem, jak kończyłem kurs to od instruktora słyszałem o kilku kursantach z mojego
ośrodka, którzy zdawali wcześniej egzamin, tylko zamiast pisać oficjalne pismo "zadziałali
urokiem osobistym" w WORDzie, dziewczyna która kończyła kurs kila dni przede mną miała
szczęście i zapisywała się chwile po tym jak ktoś odwołał swój termin - kończyła kurs
w piątek, albo poniedziałek zdawała egzamin w czwartek.

Do reszty:
Można takie podanie napisać, gdy z jakichś powodów bardzo zależy nam na czasie itd. i
teoretycznie można dostać wcześniejszy termin np. gdy się coś zwolni. Gdy sam się zapisywałem
na egzamin pani w WORDzie mi powiedziała, że jeśli mi zależy na czasie mógłbym napisać
podanko, ale że miałem w planach szybką obronę magisterki i sporo pracy to w końcu odpuściłem
podanie i nie dowiadywałem się zby wiele na ten temat


Oficjalnie -> Można złożyć podanie do kierownika WORD o przyspieszenie egzaminu z ważnych powodów (np., prawo jazdy potrzebne do pracy ) .
Nieoficjalnie -> trzeba nie dać się wyrzucić z takim podaniem bo panie w okienkach robia wszystko żeby podania nie przyjąć (do czego nie maja prawa !)

PS - minęły 3 dni i dalej nie dostałem odpowiedzi z WORD - a mój kolega dostał w ciągu 48h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 23:55, Kazmierczak-M napisał:

Oficjalnie -> Można złożyć podanie do kierownika WORD o przyspieszenie egzaminu z
ważnych powodów (np., prawo jazdy potrzebne do pracy ) .
Nieoficjalnie -> trzeba nie dać się wyrzucić z takim podaniem bo panie w okienkach
robia wszystko żeby podania nie przyjąć (do czego nie maja prawa !)

PS - minęły 3 dni i dalej nie dostałem odpowiedzi z WORD - a mój kolega dostał w ciągu
48h

Może właśnie dlatego, że mają wielu takich jeszcze bardziej nieoficjalnych, którzy sobie załatwili informację o tym że się miejsce zwolniło. Ja zamierzałem się dowiadywać więcej nt. przyspieszenia egzaminu jeżeli nie zdam za pierwszym razem.. i na szczęście ta inf. okazała się dla mnie nieprzydatna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 00:12, kordzio1 napisał:

Może właśnie dlatego, że mają wielu takich jeszcze bardziej nieoficjalnych, którzy sobie
załatwili informację o tym że się miejsce zwolniło. Ja zamierzałem się dowiadywać więcej
nt. przyspieszenia egzaminu jeżeli nie zdam za pierwszym razem.. i na szczęście ta inf.
okazała się dla mnie nieprzydatna ;)


No ja napisałem tak na pierwszy egzamin, przy czym jak "szanowna pani w okienku" dowiedziała się że chodzi o pierwszy egzamin to ją mało szlag nie trafił. No , ale podanie złożyłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, takie pytanie mam do was.... Jak ktoś jeździ bez prawa jazdy (nie posiada go w ogóle, lub jest niepełnoletni) i zostanie złapany, to pasażerowie też mają jakieś problemy, czy tylko ten kierowca? :)
PS. Nie chodzi tu o moją osobę, cobyście sobie czegoś nie pomyśleli ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 21:20, czapla56 napisał:

Hm, takie pytanie mam do was.... Jak ktoś jeździ bez prawa jazdy (nie posiada go w ogóle,
lub jest niepełnoletni) i zostanie złapany, to pasażerowie też mają jakieś problemy,
czy tylko ten kierowca? :)
PS. Nie chodzi tu o moją osobę, cobyście sobie czegoś nie pomyśleli ;].

Nie, przecież pasażer zawsze może powiedzieć, że nie miał pojęcia że kierowca nie ma prawka. A dla kierujacego 500 zł, może parking policyjny, a jak bardzo przeskrobales to odroczenie prawka - jak bys juz chcial probować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Odnośnie niewiedzy na temat kierowcy, to miałem identyczne przypuszczenia. A o reszcie mówił mi instruktor podczas jednej z jazd jakiś czas temu (przestrzegał mnie, cobym uważał jeśli bym chciał jeździć :D ). Dzięki za odpowiedź w takim razie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 15:39, 88Bonzo napisał:

60min :o zdawałem prawie 3 lata temu i praktyka trwała max 40 min a Ty piszesz o 60 :>
hmm Chyba że coś się zmieniało z biegiem czasu.


W egzaminach ciągle się coś zmienia aby tylko utrudnić zdanie :P Pięć lat temu to był lajt w porównaniu do tego co dziś jest. Przynajmniej tak mogę powiedzieć porównując czasy kiedy ja zdawałem z czasami dzisiejszymi kiedy to mój brat już ma czwarty egzamin w tył...
5 lat temu kurs składał się z 20 godzin jazdy i 10 teorii i był tańszy. Sam nie mając żadnego doświadczenia w jeździe zacząłem od jazdy " w głębokiej wodzie" czyli w nocy i w czasie mocnej snieżycy :] Teorię to dopiero po kilku godzinach jazdy zacząłem przerabiać i przerobiłem jej przez cały kurs jakieś 2 godziny ^^
Na egzamin składały się banalne testy teoretyczne, na placu trzy manewry (łuk + dwa losowe), na mieście napewno nie jeździło sie 40 minut, sam na swoim zdanym egzaminie nie wiem czy nawet 15 minut spędziłem na mieście :D Nie było też odpytywania o jakieś szczegóły dotyczące samochodu co chyba dziś ma miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 22:05, cinus` napisał:

na placu trzy manewry (łuk + dwa losowe)


A nie było dodatkowo ruszania "pod górę"?
Coś mi się kojarzy, było osobno tj. łuk + dwa losowe + ruszanie pod górkę.
Ale ja zdawałem 7 lat temu, dwa lata później mogło już być inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 22:15, Arclight napisał:

> na placu trzy manewry (łuk + dwa losowe)

A nie było dodatkowo ruszania "pod górę"?
Coś mi się kojarzy, było osobno tj. łuk + dwa losowe + ruszanie pod górkę.
Ale ja zdawałem 7 lat temu, dwa lata później mogło już być inaczej.


Jak ja zdawałem to górka była wsród tych losowanych, tego akurat jestem pewien, bo miałem na pierwszym egzamie ja wylosowaną, a na drugim (zdanym :P ) górki nie miałem wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zmojej strony powiem że teraz trudno nie jest . Jak się nie popełni jakiejś głupoty to się zdaje . Uściślając na mieście jest minimum 40min.

Trochę prywaty : Dziś miałem pierwszą praktykę - niestety oblany. Przez własna głupotę (wymuszenie pierwszeństwa )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozwiązywałem sobie próbne zadania z egzaminu teoretycznego i sprawdzając błędu natafiłem na takie cudo...Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu niby pojazd 1 ma pierwszeństwo przed pojazdem 4, jakoś nie mogę tego pojąć:/. Wydawało mi się, że pierwszeństwo ma pojazd na rondzie...

20090304165630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 16:59, Blackgoat napisał:

Witam. Rozwiązywałem sobie próbne zadania z egzaminu teoretycznego i sprawdzając błędu
natafiłem na takie cudo...Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu niby pojazd 1 ma pierwszeństwo
przed pojazdem 4, jakoś nie mogę tego pojąć:/. Wydawało mi się, że pierwszeństwo ma pojazd
na rondzie...

Też spotkałem się z tym pytaniem i także się zdziwiłem ;P. Wydaje mi się że pojazd 4 musi przepuścić 1 ponieważ ma go z prawej strony,a przed rondem nie ma żadnych znaków (ustąp pierwszeństwa itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 17:04, Vizimir90 napisał:

Przed rondem nie ma znaku ustąp pierwszeństwa, więc tu akurat ci wjeżdżający na rondo
maja pierwszeństwo.

Ku""!!! Że tego nie zapamiętałem...Jezu, kiepsko widzę zdanie teoretyka z takimi brakami:/...To bedzie śmiech na sali, jak nie zdam testu...dobra, do worku mam czas...wykuje się na blache pytań...

BTW: z tego, co widzę, to wszystkie pytania z rondem z przejazdem tramwajowym są dosyć trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wymuszenie pierszeństwa przerywa odrazu egzamin praktyczny że trzeba się przesiąść z egzaminatorem ? Np. takie wymuszenie jak przy zjeżdżaniu na lewą stronę jezdni by skręcić w lewo albo przy włączaniu się do ruchu ?

z góry dziękuje za szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 18:41, Grizzly. napisał:

Czy wymuszenie pierszeństwa przerywa odrazu egzamin praktyczny że trzeba się przesiąść
z egzaminatorem ? Np. takie wymuszenie jak przy zjeżdżaniu na lewą stronę jezdni by skręcić
w lewo albo przy włączaniu się do ruchu ?

z góry dziękuje za szybką odpowiedź


Oczywiście oblać możesz nawet za nie zapięcie pasów, brak świateł, nie poinformowanie instruktora o tym, że przepuszcza Cie kierowca z głównej... Możesz oblać za wszystko w zależności jaki humor ma egzaminator. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2009 o 18:45, s2nto napisał:

Oczywiście oblać możesz nawet za nie zapięcie pasów, brak świateł, nie poinformowanie
instruktora o tym, że przepuszcza Cie kierowca z głównej... Możesz oblać za wszystko
w zależności jaki humor ma egzaminator. :)


nie pytałem się o oblanie ale za natychmiastowe przerwanie egzaminu. Masz już prawko ?
Jest dużo błędów które popełnisz na egzaminie a jeździsz do końca i dopiero na końcu egzaminator mówi Ci że oblałeś. A są błędy gdzie musisz się zatrzymać i przesiąść z egzaminatorem a on odwozi Cię do WORDu, i to jest natychmiastowe przerwanie egzaminu. I właśnie chciałbym wiedzieć czy przy wymuszeniu pierwszeństwa np. w takich przypadkach jak podałem mój egzamin jest natychmiast przerywany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z prawkiem od 16lat? Słyszałem że można wtedy jeździć samochodem do 550Kg, to prawa?? I jaki samochód pod taką wagę podpada? Istnieje taki? Bo mi się tylko Smart kojarzy że morze ma taką wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować