Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2009 o 18:52, Vernio napisał:

Jak to jest z prawkiem od 16lat? Słyszałem że można wtedy jeździć samochodem do 550Kg,
to prawa?? I jaki samochód pod taką wagę podpada? Istnieje taki? Bo mi się tylko Smart
kojarzy że morze ma taką wagę.


haha to jest własnie zwała bo podobno nawet maluch waży więcej.
A słyszałem że 550 kg waży tylko i wyłącznie Tico, jeśli wyjmie mu się siedzenia + coś tam jeszcze LOL !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 18:51, Grizzly. napisał:

Jest dużo błędów które popełnisz na egzaminie a jeździsz do końca i dopiero na końcu
egzaminator mówi Ci że oblałeś. A są błędy gdzie musisz się zatrzymać i przesiąść z egzaminatorem
a on odwozi Cię do WORDu, i to jest natychmiastowe przerwanie egzaminu. I właśnie chciałbym
wiedzieć czy przy wymuszeniu pierwszeństwa np. w takich przypadkach jak podałem mój
egzamin jest natychmiast przerywany ?

Sytuacje w których egzamin jest przerywany natychmiastowo były chyba określone w ustawie, gdzieś tam miałem wypisane najważniejsze zasady obowiązujące na egzaminie, ale z grubsza z tego co pamiętam egzamin może być przerwany w momencie, gdy egzaminator stwierdzi że egzaminowany nie panuje nad pojazdem, lub złamie przepisy w sposób zagrażający zdrowiu lub życiu innych użytkowników ruchu- czyli w skrócie będzie to zazwyczaj właśnie niezastosowanie się do znaków nakazu i zakazu, znaków świetlnych i nieustąpienie pierwszeństwa.
Czyli jeżeli dobrze rozumiem opisane przez Ciebie sytuację, to tak, egzamin mógłby zostać natychmiast przerwany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 18:51, Grizzly. napisał:

Jest dużo błędów które popełnisz na egzaminie a jeździsz do końca i dopiero na końcu
egzaminator mówi Ci że oblałeś. A są błędy gdzie musisz się zatrzymać i przesiąść z egzaminatorem
a on odwozi Cię do WORDu, i to jest natychmiastowe przerwanie egzaminu. I właśnie chciałbym
wiedzieć czy przy wymuszeniu pierwszeństwa np. w takich przypadkach jak podałem mój
egzamin jest natychmiast przerywany ?


Tak jak pisałem wiele zależy od humoru osoby egzaminującej. Formalnie powinno być to udokumentowane drugą eNką (nieprawidłowo), a eNke można dostać chociażby za złą redukcje biegów, nieprzygotowanie się do jazdy samochodem (sprawdzenie lusterek, przekręcenie nagłówka, ustawienie fotelu, rozluźnienie skrzyni biegów)... Jedyne co możesz zrobić to poprosić swojego instruktora ze szkoły aby odtworzył film z Twojego egzaminu i wtedy ewentualnie możesz walczyć o poprawe egzaminu nie ponosząc dodatkowych kosztów. Jednak nie może być tam żadnego dosłownie żadnego błędu!!

Ogólnie rzecz biorąc zbieraj doświadczenie, słuchaj instruktora na temat kruczków jakie wykorzystują egzaminatorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 19:00, kordzio1 napisał:

Sytuacje w których egzamin jest przerywany natychmiastowo były chyba określone w ustawie,


"Kursant stworzył zagrożenie na drodze", a to jak je interpretujemy to już w zależności od nas. Tak samo jak biblia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 19:04, s2nto napisał:

> Sytuacje w których egzamin jest przerywany natychmiastowo były chyba określone w
ustawie,

"Kursant stworzył zagrożenie na drodze", a to jak je interpretujemy to już w zależności
od nas. Tak samo jak biblia. :P

Jak wszystko na jakimkolwiek egzaminie innym niż test oceniany przez maszynę :), równie dobrze można zakończyć egzamin na jakimś przewinieniu, a równie dobrze można nawet enki nie dostać, zależy co zrobimy, jak to zinterpretuje egzaminator, czy da nam szansę na wytłumaczenie i czy ją ewentualnie wykorzystamy.
Nie chce mi się szukać "teczki kursanta", ale zdaje mi się że część przewinień kończących egzamin jest jasno określona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 18:59, Grizzly. napisał:

>>>>


Tico docelowo wazy 670kg także i wyjęcie foteli nie pomoże.

Tu masz listę aut nadających się na kategorię B1:

Jawa Chic
Jawa Roadster 500
Secma Fun Tech 340
Secma Fun Extrem
Secma Fun Runner
Microcar MC1
Microcar MC2
Aixam A.751
Aixam A.741
Aixam Crossline
Chatenet Barooder
JDM Albiza
Casalini Ydea
Colo Cabrio
Colo Sport
Bellier Divane II
Bellier Opale
CMC Gipsy
Effedi Maranello
Giottline Ginko
Grecav Eke
Ligier Xtoo
Piaggio m500
Tasso Bingo


Przemilczymy tylko kwestię komfortu/jakiegokolwiek bezpieczeństwa.

Osobiście użytkuję Nubirę i czasem jeżdżę Saxo i już w Saxo dziwnie bezbronny sie czuje. Nie ma to jak auto większych rozmiarów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa ważne pytania. Czy można zdawać na A1 z wadą wzroku? I czy jeśli ma się cukrzyce to czy można uzyskać A1? Czy zostaje mi tylko kategoria B?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 18:41, Grizzly. napisał:

Czy wymuszenie pierszeństwa przerywa odrazu egzamin praktyczny że trzeba się przesiąść
z egzaminatorem ? Np. takie wymuszenie jak przy zjeżdżaniu na lewą stronę jezdni by skręcić
w lewo albo przy włączaniu się do ruchu ?

z góry dziękuje za szybką odpowiedź


Tak - mówię z doświadczenia :/ :D
U mnie było wymuszenie w lewo z podporządkowanej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 18:51, Grizzly. napisał:

I właśnie chciałbym
wiedzieć czy przy wymuszeniu pierwszeństwa np. w takich przypadkach jak podałem mój
egzamin jest natychmiast przerywany ?


W takim przypadku egzamin jest bezwzglednie przerywany. Sam tydziem temu sie na kurs na prawko zapisalem, a bedac na nim zadaje rozne pytania. Za wymuszenie pierwszenstwa egzemin jest przerywany, bo w takim wypadku stwarzasz zagrozenie na drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie czy cofając i patrząc w tył muszę mieć obie ręce na kierownicy, czy mogę np. prawą trzymać za zagłówkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 17:33, OmegaX napisał:

Ja mam takie pytanie czy cofając i patrząc w tył muszę mieć obie ręce na kierownicy,
czy mogę np. prawą trzymać za zagłówkiem?

Nawet powinieneś mieć rękę za zagłówkiem jeżeli chodzi o jazdę po łuku, choć chyba w każdym wypadku poza wyjazdem z parkowania "ręka za zagłówkiem" pomaga prowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 17:33, OmegaX napisał:

Ja mam takie pytanie czy cofając i patrząc w tył muszę mieć obie ręce na kierownicy,

A wyobrażasz sobie to? Miałbyś niezłą gimnastykę "za kółkiem", pomijając fakt, iż byłoby to baaardzo niewygodne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 17:59, czapla56 napisał:

A wyobrażasz sobie to? Miałbyś niezłą gimnastykę "za kółkiem", pomijając fakt, iż byłoby
to baaardzo niewygodne :).

Kiedyś obydwie ręce na kierownicy podczas cofania były obowiązkowe.. Wtedy trzeba sie bylo mocno wyginac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale lepszego nie znalazłem.
Od ilu lat można zrobić kartę motorowerową? Bo mama chce mi crossa kupić :D Tak żeby można było jeździc bez nadzoru...z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta ustawa już weszła, ale ma być teraz osobna kategoria na takie pojazdy - AM
Gdzieś o tym pisali w gazecie :P

Tak samo jak 18 lat nie wystarczy żeby jeździć skuterem (gdy wejdzie ta ustawa, nie jestem na bieżąco w tych sprawach) tylko trzeba będzie mieć AM lub prawo jazdy kat A-B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście wiadomości dzisiaj ?
Paranoja , normalny debilizm , przekroczy się prędkość o 5 km i już mamy mandat w wysokości 50 zł w górę .
To jest popieprzone , każdy wie oprócz tych debilów z rządu , że fotoradary nie mierzą idealnie prędkości samochodów , o 5 % podwyższają już prędkość samochodu .
Już chyba nie opłaca się innym robić prawa jazdy .
Teraz to trzeba się przesiąść na rowery żeby nie dostać mandatu za przekroczenie prędkości :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 19:36, Crew 900 napisał:

Oglądaliście wiadomości dzisiaj ?
Paranoja , normalny debilizm , przekroczy się prędkość o 5 km i już mamy mandat w wysokości
50 zł w górę .
To jest popieprzone , każdy wie oprócz tych debilów z rządu , że fotoradary nie mierzą
idealnie prędkości samochodów , o 5 % podwyższają już prędkość samochodu .
Już chyba nie opłaca się innym robić prawa jazdy .
Teraz to trzeba się przesiąść na rowery żeby nie dostać mandatu za przekroczenie prędkości
:|

Momentami politycy zachowują się jakby chcieli prześcignąć się w tym kto zrobi ludziom bardziej na siłę dobrze. Najlepsze jest to, że ci idioci chcieli zaproponować by przekroczenie prędkości dozwolonej o 1km/h było karane (sam pomysł od strony technicznej jest kompletnym kretynizmem, prędkościomierz w samochodzie ma inny błąd pomiaru niż ten w radarze), do tego chcą wprowadzić w życie karanie z automatu - czyli jeżeli mamy ograniczenie np.90km i wszyscy jadą80-75km to właściwie nie możemy ich wyprzedzić, albo wyprzedzać na odcinku kilku kilometrów...
Do tego dochodzi ustawianie znaków ograniczenia prędkości przez WORD czasami wg. "widzimisię"...
A tak apropos samego materiału był tam fragment, gdy ktoś ostro przeskoczył prędkość i policjant nagle wyskakuje z lizakiem, gość daje po heblach... przecież takie coś jest bardziej niebezpieczne niż przekroczenie prędkości o kilka, czy nawet kilkanaście km przy dobrych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować