Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2009 o 12:55, BoloMaster napisał:

nie ma to wpływu na datę egzaminu


... słyszalem że można wcześniej zdawać... ale to chyba plota była. Jest jakiś sposób żeby wcześniej zdawać?? osiemnache mam pod koniec września... to trochę późno na motor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 12:59, Areoman54 napisał:

> nie ma to wpływu na datę egzaminu

... słyszalem że można wcześniej zdawać... ale to chyba plota była. Jest jakiś sposób
żeby wcześniej zdawać?? osiemnache mam pod koniec września... to trochę późno na motor...


Nie ma takiej możliwości. Kurs możesz zacząć wcześniej, egzamin możesz mieć dopiero po ukończeniu 18 roku życia z ważnym dowodem osobistym [oba punkty muszą być spełnione].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o nowej formule egzaminu teoretycznego ? Nie wiecie od kiedy bedzie wchodzic w zycie ? Jak tak to skad mozna wziac najnowsze pytania ?
Dziki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi wydaje się ,że głupotą jest zaliczanie wielokrotne placu manewrowego ... Gdy się nie zdaje raz a plac jest zaliczony to przy 2 próbie powinna być tylko jazda po mieście ... A tak trzeba cały czas zdawać plac ... I po co jak już go ktoś zaliczył ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 12:13, mlynar911 napisał:

A tak trzeba cały czas zdawać plac ... I po co jak już go ktoś zaliczył ... ;/


Skoro go raz już zaliczył i nie zrobił tego fuksem, tylko ma odpowiednie wyczucie, to zaliczy też drugi raz i nie powinien mieć z tym problemu. :)
---

[CIACH] Agrh, tu było dosyć długie pytanie, ale już sobie na nie znalazłem odpowiedź... coś słabo szukałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio w radiu słyszałem że od czerwca mają skrócić egzamin jazdy po mieście z 40 minut do 25.Czy to prawda jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 12:36, Coxsik napisał:

Coś ostatnio w radiu słyszałem że od czerwca mają skrócić egzamin jazdy po mieście z
40 minut do 25.Czy to prawda jest?


To miało wejść od marca, potem słyszałem, że od kwietnia. Wątpię czy w ogóle skrócą kiedykolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 12:28, Choinix napisał:

Skoro go raz już zaliczył i nie zrobił tego fuksem, tylko ma odpowiednie wyczucie, to
zaliczy też drugi raz i nie powinien mieć z tym problemu. :)

Jeżeli go zaliczył fuksem to ok ale go zaliczył. Nie potrzeba tego powtarzać i tracić czasu ... Bo na placu też mija od 10 do 15 min i te całe opisywanie co gdzie jest i do czego to jest nudne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 14:40, mlynar911 napisał:

Jeżeli go zaliczył fuksem to ok ale go zaliczył.

W tym wypadku nie mogę się z Tobą zgodzić, bo nie chciałbym, żeby np. jakiś pajac bez wyczucia samochodu przerysował mi lakier podczas powiedzmy parkowania. Odszkodowanie niby jest, ale co, jak nawet NIE BĘDZIE O TYM WIEDZIAŁ [są tacy kierowcy] i po prostu sobie odjedzie, albo będzie o tym wiedział.. i po prostu sobie odjedzie? :P

Dnia 09.04.2009 o 14:40, mlynar911 napisał:

Nie potrzeba tego powtarzać i tracić
czasu ... Bo na placu też mija od 10 do 15 min

Faktycznie, te całe 10 minut to kupa czasu. Egzaminu nie masz co godzinę, tylko te kilka razy [ewentualnie raz, no ale jak już powtarzasz to któryś raz ;p] w życiu, więc akurat stratą tych cennych 10 minut bym się nie przejmował.
Cóż, nie wiem jak Ty, ale ja uważam, że "checkpointy" to trochę bezsensowna rzecz by była. Egzamin praktyczny zdajesz, to zdajesz, a nie od któregoś tam momentu, bo poprzednią część zaliczyłeś. :)

Dnia 09.04.2009 o 14:40, mlynar911 napisał:

i te całe opisywanie co gdzie jest i do
czego to jest nudne ...


Taaak, na pewno na egzaminie się bardzo nudzisz. Powiedz mi jeszcze, że sobie ziewasz i przewracasz nóżkami, co? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 15:36, Choinix napisał:

W tym wypadku nie mogę się z Tobą zgodzić, bo nie chciałbym, żeby np. jakiś pajac bez
wyczucia samochodu przerysował mi lakier podczas powiedzmy parkowania. Odszkodowanie
niby jest, ale co, jak nawet NIE BĘDZIE O TYM WIEDZIAŁ [są tacy kierowcy] i po prostu
sobie odjedzie, albo będzie o tym wiedział.. i po prostu sobie odjedzie? :P

Hmm tylko ,że podczas nauki jazdy na placu manewrowym nie siedzimy 5 minut ... ja 3 godziny spędziłem i to jest średni czas... A na fuksa podczas egzaminu na placu liczyć nie możemy... To trzeba umieć. I dalej jestem przy swoim zdaniu ,że powinno się to zdawać raz jeżeli zaliczymy.

Dnia 09.04.2009 o 15:36, Choinix napisał:

Cóż, nie wiem jak Ty, ale ja uważam, że "checkpointy" to trochę bezsensowna rzecz by
była. Egzamin praktyczny zdajesz, to zdajesz, a nie od któregoś tam momentu, bo poprzednią
część zaliczyłeś. :)

A niby czemu nie? Jak jest poprawka danego manewru to czemu nie miało by się zaczynać od jakiegoś momentu?

Dnia 09.04.2009 o 15:36, Choinix napisał:

Taaak, na pewno na egzaminie się bardzo nudzisz. Powiedz mi jeszcze, że sobie ziewasz
i przewracasz nóżkami, co? :P

Nie chodzi mi ,że nudna i chce nam się ziewać. Ale ,że monotonne i nużące... W Japonii babka zdawała koło 720 razy chyba to sobie teraz pomyśl to o czym napisałem ;] o zaliczaniu i znużeniu .. ;> w stanach chyba z 400 razy zdawała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 11:38, Mafioso_PL napisał:

To prawda że aby zrobić prawo jazdy kat. C trzeba minimum 2 lata posiadać kat. B ?


Nie. Aby zdawać na kat. C wystarczy mieć prawo jazdy kat. B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki :)
A orientuje się ktoś może ile teraz mniej więcej kosztuje kurs + egzamin na kat. C ? I czy jest on trudny? (jeśli można to tak ogólnie ująć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 20:34, Mafioso_PL napisał:

Ok, dzięki :)
A orientuje się ktoś może ile teraz mniej więcej kosztuje kurs + egzamin na kat. C ?
I czy jest on trudny? (jeśli można to tak ogólnie ująć).

Najlepiej sprawdź sobie ośrodki w swoim mieście. W Szczecinie kurs na C kosztuje ok 1900zł(w sumie w kilku sprawdzonych szkołach rozbieżność dość spora do ok 1650 do ponad 2000), a egzamin 160+20zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować