Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2009 o 12:08, Jay-Pi napisał:

A ja słyszałem że jak się zda prawo jazdy to kurde* nalepią ci na aucie jakąś nalepkę
że jesteś świeżo po zdawaniu ogólnie "Świeżak" LoL

Czyli tzw. Zielony Listek. Tak, ale ma to wejść (podobno) na początku przyszłego roku. Będzie to dwuletni okres próbny dla nowego kierowcy, który może się przedłużyć, jeśli będziemy łamać kodeks drogowy. Poza tym, że inni kierowcy będą Cię lżyć jeszcze bardziej, to jeszcze nie będziesz mógł podjąć pracy "za kółkiem".

A propos nie pochwaliłem się, że nie zdałem. :] Oblałem na łuku... Ech. To wszystko dlatego, że dawno nie jeździłem, a nie wziąłem dodatkowych jazd. A w tych egzaminacyjnych Yarisach sprzęgło jest takie czułe... Kolejny egzamin 10 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 12:57, 8bit napisał:

> A ja słyszałem że jak się zda prawo jazdy to kurde* nalepią ci na aucie jakąś nalepkę

> że jesteś świeżo po zdawaniu ogólnie "Świeżak" LoL
Czyli tzw. Zielony Listek. Tak, ale ma to wejść (podobno) na początku przyszłego
roku. Będzie to dwuletni okres próbny dla nowego kierowcy, który może się przedłużyć,
jeśli będziemy łamać kodeks drogowy. Poza tym, że inni kierowcy będą Cię lżyć jeszcze
bardziej, to jeszcze nie będziesz mógł podjąć pracy "za kółkiem".



Nie jestem pewien, ale ''zielony listek'' musi być naklejony tylko wtedy jeśli młody kierowca jest właścicielem samochodu, kiedy właścicielem jest ojciec/matka listek nie jest obowiązkowy. Chociaż nie jestem tego tak do końca pewien... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 14:09, Kapas napisał:

>Kolejny egzamin 10 września.

Szybko ... ja mam 27.. listopada O_o


Domyślam się, że zdajesz na Śląsku :P Tam są terminy z kosmosu, w Katowicach już trzeba czekać na termin do połowy grudnia.

Ja swój 3 egzamin mam 2 września o 12:00.Oby tym razem się udało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 14:17, Noobioster napisał:

Domyślam się, że zdajesz na Śląsku :P Tam są terminy z kosmosu, w Katowicach już trzeba
czekać na termin do połowy grudnia.

Ja swój 3 egzamin mam 2 września o 12:00.Oby tym razem się udało :D


Ternimy z kosmosu, bo i kilka ośrodków zlikwidowali i wszystko wali do Bytomia :/ ... i do tego uczysz się i zdajesz na badziewnych puntach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 15:23, Cierpik182 napisał:

Powoli wycofują Corsy, ale jeszcze kilkanaście ich jest więc nimi jeżdżą;) wybrać sobie
nie można, zależy na co się trafi.

To trochę dziwne bo nie sądzę, że wszystkie ośrodki szkolenia mają dwa rodzaje samochodów na których można się szkolić. Ale wiadomo każdy egzaminator powie, że jak ktoś umie jeździć jednym rodzajem samochodu, to umie też drugim, tylko, że na pewno inaczej wyglądają choćby przyrządy obsługi, a także umiejscowienie w silniku tych wszystkich rzeczy, które trzeba wskazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja na szczęście uczę się jazdy w obydwu tych samochodach (na szczęście w moim ośrodku są oba).
Btw egzaminator może Cię wsadzić do każdego samochodu, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:10, Cierpik182 napisał:

Ja na szczęście uczę się jazdy w obydwu tych samochodach (na szczęście w moim ośrodku
są oba).
Btw egzaminator może Cię wsadzić do każdego samochodu, niestety.


To przerypane .. to już wolę na jednym puncie się uczyć niż na dwóch rożnych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie dałem ciała, chciałem się zapisać na 3 września na teorię, wszystkie dokumenty ok, termin pasuje. Dostałem karteczkę, wychodzę z WORD-u. Wracam do domu, patrze na kartkę a egzamin mam jutro!?! ... (tzn. 27.09.09)
A powiedzmy że się specjalnie jeszcze do teorii nie uczyłem;P teraz mam nadzieję że doświadczenia z tylu lat gimnazjum i liceum zaowocuje;) (nie chodzi mi o ściąganie - jakoś nie lubię - tylko o umiejętność nauki dzień przed;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się za drugim razem :) Pobudka o 4.00, później biegiem na autobus i na PKP, pociągiem do Legnicy i na 7.30 egzamin. Fajnie że poszedłem w pierwszej grupie. Ogólnie bardzo miły egzaminator i nic złego nie mogę o nim powiedzieć(choć wcześniej mnie oblał - ale to już z mojej winy). A jeździłem trochę ponad godzinkę. Teraz 2 tygodnie trzeba będzie poczekać na prawko... a miałem nadzieję, że 1 września już do szkoły autem zajadę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 18:45, Cierpik182 napisał:

Ładnie dałem ciała, chciałem się zapisać na 3 września na teorię, wszystkie dokumenty
ok, termin pasuje. Dostałem karteczkę, wychodzę z WORD-u. Wracam do domu, patrze na kartkę
a egzamin mam jutro!?! ... (tzn. 27.09.09)


Takie pytanko. Popełniłeś tutaj literówkę? Bo jeśli tak, to ok, a jeśli nie to ta data wskazuje na 27 września 2009 roku ;)

Kresseleth No to gratulacje. Witaj wśród grona kierowców ;) A propos, cosik lekko, egzaminator przesadził, jak jeździłeś ponad godzinę. Ja to z 40 minut miałem, nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 20:06, Dincooo napisał:

Nie lepiej karać od razu dożywotnim więzieniem? I za wszystko?


Ironizujesz czy chcesz coś wnieść konkretnego do tematu? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 22:17, Galadin napisał:

Ironizujesz czy chcesz coś wnieść konkretnego do tematu? :/


Swoim pytaniem zwracasz mi uwagę na ironię czy chcesz wnieść coś konkretnego do tematu?

Ja obśmiałem tylko twoją wizję idealnego rozwiązania. Bo przecież czemu nie karać za każde wykroczenie karą 1000 zł i miesięczną odsiadką..? Hmm.. zastanówmy się..
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posłowie świeżo po urlopach zabrali się za ostre majstrowanie przy ustawach m. in. odnośnie kar za jazdę po alkoholu. Szkoda, że nikt nie zwrócił uwagi na zabieranie prawa jazdy za jazdę po pijaku..., ale na rowerze. Mamy teraz okres wakacji, a zatem i na rowerku śmiga się niemal codziennie gdzie się tylko da. I tutaj pojawia się mały szkopuł - nie mogę do kumpla pójść na kilka piwek, bo "trzeźwieć" będę kilka godzin, więc papa rowerku, a i o większych imprezach nie ma co myśleć - nawet kończąc zabawę z napojami wyskokowymi bardzo szybko i tak musiałby siedzieć u gospodarza do obiadu, żeby móc dmuchać bez obaw. Od imprez i mocniejszych alkoholi oczywiście można się powstrzymać, ale wizja, że zabierają prawko za jazdę na rowerze po kiełbasie z grilla zapitej 2-3 piwkami mnie naprawdę rozbraja. Szczególnie, że są wakacje...

Oczywiście w żadnym wypadku nie jestem za jazdą po alkoholu samochodem, ale po prostu uważam, że rower to inny kaliber. Inną sprawą jest to, że jedni lecą po x piwkach, a innych taka ilość nie rusza i wychodzi na to, że zawsze ktoś będzie pokrzywdzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 22:29, Dincooo napisał:

Ja obśmiałem tylko twoją wizję idealnego rozwiązania. Bo przecież czemu nie karać za
każde wykroczenie karą 1000 zł i miesięczną odsiadką..? Hmm.. zastanówmy się..


Ty to napisałeś, nie byłem aż tak nadgorliwy żeby karać od razu miesięczną odsiadką. To co przedstawiłem skutecznie pewną część wariatów drogowych uspokoiłoby. Przecież nie ma idealnych rozwiązań i dobrze o tym wiem. Ale można ograniczać śmierć na drogach. Nie wiem jak Ty ale ja dobrego kolegę już pogrzebałem więc inaczej to widzę. No tak, lepiej krytykować niż samemu coś zaproponować nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 23:20, Galadin napisał:

No tak, lepiej
krytykować niż samemu coś zaproponować nie?


Jak to napisał Kordzio1 raczej chodzi o nieuniknioność kary, nie o ciągłe jej zwiększanie. Przecież nie wyeliminujesz przestępczości nawet jeśli za wszystko byś wieszał. No, chyba, że ci wiedzieliby, że tego się nie da ominąć.
Proponować zmiany nawet się nie odważę - nie sądzę żebym wymyślił coś lepszego niż jest obecnie, a nawet jeśli to pewnie byłoby to niewykonalne czy nierealne.

Przykro mi z powodu kolegi. Rozumiem, że patrzysz na sprawę bardziej rygorystycznie (może słusznie), ale po prostu nie wydaje mi się żeby to co zaproponowałeś mogło pomóc. To nie jest tak proste jak myślisz.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 23:59, Dincooo napisał:

Przykro mi z powodu kolegi. Rozumiem, że patrzysz na sprawę bardziej rygorystycznie (może
słusznie), ale po prostu nie wydaje mi się żeby to co zaproponowałeś mogło pomóc. To
nie jest tak proste jak myślisz.. :(


Ale jednak wyższe mandaty i większy rygor w karach robi wrażenie, wystarczy popatrzyć jak Polacy wjeżdżają do Niemiec - 90% zachowuje pełną kulturę. Dlaczego? Bo kilkaset € (a może tam jest ponad 1000€) mandatu boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować