Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Heh, nieźle. Jadę do garażu zawieść rower i wyjeżdża mój stary znajomy ^^ mający 16 lat. Jechał z drugim kolegom w tym samym wieku, bez rodziców itp, sami jechali. Wyjechał normalnie na ruchliwą ulicę itd. Powiedziałem o tym koledze i dowiedziałem się od niego, że on dość często jeździ... Teraz tylko czekać aż go policja złapie. Niepełnoletni, jazda bez prawa jazdy i na dodatek narażanie innych (chodź z tym to nie jestem do końca pewien).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 16:13, crash807 napisał:

Heh, nieźle. Jadę do garażu zawieść rower i wyjeżdża mój stary znajomy ^^ mający 16 lat.
Jechał z drugim kolegom w tym samym wieku, bez rodziców itp, sami jechali. Wyjechał normalnie
na ruchliwą ulicę itd. Powiedziałem o tym koledze i dowiedziałem się od niego, że on
dość często jeździ... Teraz tylko czekać aż go policja złapie. Niepełnoletni, jazda bez
prawa jazdy i na dodatek narażanie innych (chodź z tym to nie jestem do końca pewien).



karta rowerowa wystarcza i załatwia całą sprawę. W miescie nie mozna po chodnikach jeździć rowerem. Albo ulica albo ścieżka rowerową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 20:46, Citkowsky napisał:

karta rowerowa wystarcza i załatwia całą sprawę. W miescie nie mozna po chodnikach jeździć
rowerem. Albo ulica albo ścieżka rowerową.

Można jeździć po chodniku o ile na ulicy jest dopuszczalna prędkość powyżej 50km/h i nie ma np. ścieżki rowerowej w tym miejscu, a chodnik ma min. 2m szerokości + jeszcze jakieś wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2009 o 20:46, Citkowsky napisał:

karta rowerowa wystarcza i załatwia całą sprawę. W miescie nie mozna po chodnikach jeździć
rowerem. Albo ulica albo ścieżka rowerową.


kordzio1 i Citkowsky Źle napisałem posta... tzn. ee... nie wyjaśniłem do końca, chodzi o to, że on wyjechał samochodem xD Nie wiem czemu ale uciekł mi wyraz "samochód" i faktycznie cały post wygląda jak by to chodziło o rower xD Hmm... i nawet pasowało to trochę do roweru xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 21:11, crash807 napisał:

kordzio1 i Citkowsky Źle napisałem posta... tzn. ee... nie wyjaśniłem do końca,
chodzi o to, że on wyjechał samochodem xD Nie wiem czemu ale uciekł mi wyraz "samochód"
i faktycznie cały post wygląda jak by to chodziło o rower xD Hmm... i nawet pasowało
to trochę do roweru xD


Hym... Dziwne, bo ja jak przeczytałem tego posta, to automatycznie pomyślałem, o samochodzie, a nie rowerze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 21:13, Piotrbov napisał:

Hym... Dziwne, bo ja jak przeczytałem tego posta, to automatycznie pomyślałem, o samochodzie,
a nie rowerze ;)


Ja identycznie ... mi instruktor gadał że taki jego uczeń nie umiał zdać teorii na prawku i jeździł bez niego, ale go nigdy nie złapali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2009 o 18:19, Noobioster napisał:

I zdałem za 3 podejściem xD

Gratulacje, mi udało się dokładnie za tym samym razem, teraz tylko poczekasz z 10 dni za odbiorem i możesz śmigać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Noobioster, BoloMaser - do dwóch razy sztuka :)

Co do wypowiedzi Kapasa - jak można nie potrafić zdać teorii? Rozumiem że komuś może się zdażyć raz, bo się tak zestresuje że coś pomyli, ale "nie umiał zdać"? Chyba nie chciało mu się przyłożyć do tego.

A co do batalii z rowerami i prawkiem jazdy, jestem jak najbardziej za tym, aby zabierać delikwentom prawko. A co, jak nie mają wyobraźni, niech cierpią. Byle teraz, nie w przyszłości, kiedy okaleczą siebie lub innego, Bogu ducha winnego uczestnika ruchu drogowego.

Dalej, to że jedzie po ścieżce rowerowej niczego nie zmienia, na ścieżkach rowerowych piesi też się potrafią pałętać. Nietrzeźwy rowerzysta jako uczestnik ruchu stwarza zagrożenie dla nich oraz innych rowerzystów.

Jak zabiorą mu prawko to może da mu to do myślenia. kuzyn mojej żony jechał po piwku na skuterze. w obrębie niewielkiej wioski. Jechał jak najbardziej poprawnie, ale samochód przed nim zahamował, on pechowo w tej samej chwili obejrzał się. Głową wybił tylną szybę samochodu. Mimo że miał kask, to i tak skończyło się na dwóch szpitalach. Gdyby był całkowicie trzeźwy, może zdążyłby zareagować szybciej, a może nie. Tak czy owak ma przez jakiś czas z głowy robienie prawa jazdy (a wówczas był w trakcie jego robienia).
Oby wyciągnął odpowiednie wnioski na przyszłość. Mój szwagier z kolei wniosków nie wyciągnął - więcej jak dekadę temu zabrali mu prawko jak wracał pijany do domu rowerem. Kilka lat temu władował się pod ciężarówkę samochodem - również nietrzeźwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2009 o 21:50, Darth_Angel napisał:

A co do batalii z rowerami i prawkiem jazdy, jestem jak najbardziej za tym, aby zabierać
delikwentom prawko. A co, jak nie mają wyobraźni, niech cierpią. Byle teraz, nie w przyszłości,
kiedy okaleczą siebie lub innego, Bogu ducha winnego uczestnika ruchu drogowego.

Dalej, to że jedzie po ścieżce rowerowej niczego nie zmienia, na ścieżkach rowerowych
piesi też się potrafią pałętać. Nietrzeźwy rowerzysta jako uczestnik ruchu stwarza zagrożenie
dla nich oraz innych rowerzystów.

Pieszy także się porusza po drodze dla rowerów - mimo iż nie powinien, porusza się po chodniku - gdzie często parkują samochody, przekracza drogi gdzie poruszają się samochody - więc pieszy wychodzący z domu pod wpływem także powinien mieć nakładany zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi...
Zagrożenie jakie wywołuje rowerzysta jadący po chodniku po 2 piwach, kierowca samochodu po 2 piwach i pieszy przechodzący przez ulicę po 2 piwach to 3 zupełnie inne bajki.
Rowerzysta po 2 piwach na jezdni realne zagrożenie, mniejsze niż kierowca samochodu, ale nadal w miarę poważne zagrożenie, sam nikomu nic nie zrobi, ale może spowodować wypadek gdzie samochód kogoś zabije... rowerzysta po 2 piwach w parku? zagrożenie podobne jak pieszy po 2 piwach w parku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale musisz wziąć pod uwagę, że każdy ma inną głowę i organizm to picia.. ja np po 2 piwach plotę już totalne głupoty, a niektórych nawet 8 piw nie rusza, więc jaka tu ma być skala kar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2009 o 23:27, Kapas napisał:

Tak, ale musisz wziąć pod uwagę, że każdy ma inną głowę i organizm to picia.. ja np po
2 piwach plotę już totalne głupoty, a niektórych nawet 8 piw nie rusza, więc jaka tu
ma być skala kar ?



2 dni temu pojechałem z dziewczyną na rowerach dróżkami między polami przy lesie no i wypiliśmy sobie 2 piwka i normalnie wróciliśmy. Nie zauważyłem jakiejkolwiek zmiany na gorsze jeżeli chodzi o refleks czy ogólnie o jazdę. Tego wyegzekwować się chyba nie da. Polne ścieżki przy lesie, jak wiadomo zero kogokolwiek w promieniu kilkuset metrów to i zagrożenia nie ma. A, że dośc ciepło, słonko przypieka to i człowiek piwka by się napił:) Śmiech na sali byłby jakby za takie coś prawko zabierali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 00:00, Citkowsky napisał:

Śmiech na sali byłby jakby za takie coś prawko zabierali.


Skoro w Polsce pozywają ludzi, za to, że nie oddali 11 gr podatku, to mnie już nic w tym kraju nie zdziwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2009 o 00:00, Citkowsky napisał:

2 dni temu pojechałem z dziewczyną na rowerach dróżkami między polami przy lesie no i
wypiliśmy sobie 2 piwka i normalnie wróciliśmy. Nie zauważyłem jakiejkolwiek zmiany na
gorsze jeżeli chodzi o refleks czy ogólnie o jazdę.

Jasne, że nie zauważyłeś. Nikt nie zauważa, dlatego wsiada za kółko.

Dnia 04.09.2009 o 00:00, Citkowsky napisał:

Polne ścieżki przy lesie, jak wiadomo zero kogokolwiek w promieniu kilkuset metrów to
i zagrożenia nie ma.

Szukanie wymówek na nic się nie zda. Ani przed policją, ani -przed prokuraturą. Przepis jest wszędzie tan sam.

>A, że dośc ciepło, słonko przypieka to i człowiek piwka by się napił:)
Słyszałem, że woda też gasi pragnienie.

Dnia 04.09.2009 o 00:00, Citkowsky napisał:

Śmiech na sali byłby jakby za takie coś prawko zabierali.

Ale mandat powinni wlepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 00:00, Citkowsky napisał:

Nie zauważyłem jakiejkolwiek zmiany na gorsze jeżeli chodzi o refleks czy ogólnie o jazdę.

Jeżeli uchlejesz się na trupa, to też nie zauważysz, a jak już zauważysz, to i tak olejesz bo dla pijanego czy odurzonego będzie to co najwyżej zabawne.
Na tym właśnie polega problem. Na trzeźwo trzeba mieć na tyle silne przeświadczenie, żeby nie siadać, żeby na pijaka stało się to odruchem i naprawdę się nie siadało.

Dnia 04.09.2009 o 00:00, Citkowsky napisał:

Tego wyegzekwować się chyba nie da.

Da się. Mandat w wysokości zbliżonej do ceny samochodu sprawę rozwiązuje. Nawet nie chodzi o zabranie delikwentowi samochodu, ale żeby sam musiał go sprzedać, żeby zdobyć pieniądze na spłacenie swoich wybryków. To właśnie byłoby najbardziej bolesną karą i często odpowiednią do zagrożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2009 o 10:57, Olamagato napisał:

Da się. Mandat w wysokości zbliżonej do ceny samochodu sprawę rozwiązuje. Nawet nie chodzi
o zabranie delikwentowi samochodu, ale żeby sam musiał go sprzedać, żeby zdobyć pieniądze
na spłacenie swoich wybryków. To właśnie byłoby najbardziej bolesną karą i często odpowiednią
do zagrożenia.

heh, to rzeczywiście byłby dobry pomysł. Nawet gdyby stwierdził, że nie ma tych pieniędzy to wszedłby komornik i pieniążki by się znalazły. Kara ta również niesie ze sobą najważniejszą korzyść, a mianowicie ma charakter odstraszający:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować