Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

No, za pół godziny wychodzę po mój już trzeci (!) egzamin na prawo jazdy.
Pytanie - ktoś może przypomnieć, czy poziom oleju silnikowego sprawdzało się przy zimnym, czy rozgrzanym silniku? Bo to, że na równej powierzchni, toto wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 10:44, ww3pl napisał:

No, za pół godziny wychodzę po mój już trzeci (!) egzamin na prawo jazdy.


Życzę powodzenia :)

Dnia 05.02.2010 o 10:44, ww3pl napisał:

Pytanie - ktoś może przypomnieć, czy poziom oleju silnikowego sprawdzało się przy zimnym,
czy rozgrzanym silniku? Bo to, że na równej powierzchni, toto wiem.


Zalecane jest sprawdzanie na rozgrzanym, zgaszonym po odczekaniu 3-5 minut. Przynajmniej ja tak robię, bo mnie tak uczono :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W momencie, gdzie olej jest rozszerzony niemalże dwukrotnie... oO Gratuluję pomysłowości instruktora. TYLKO zimny silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2010 o 10:51, Isildur napisał:

Zalecane jest sprawdzanie na rozgrzanym, zgaszonym po odczekaniu 3-5 minut. Przynajmniej
ja tak robię, bo mnie tak uczono :)

A nie uczono Cię przypadkiem, że sprawdza się po odczekaniu 3-5 minut po zgaszeniu silnika? Tylko na zimnym silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 10:51, Isildur napisał:

>>>..........

Zalecane jest sprawdzanie na rozgrzanym, zgaszonym po odczekaniu 3-5 minut. Przynajmniej
ja tak robię, bo mnie tak uczono :)



NA 100% pomieszałeś to co ci mowili. Nikt nie sprawdza oleju gdy jest rozgrzany. Uważaj bo kiedyś jeszcze cie poparzy jak będzie mocno zagotowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ZIMNYM......... tylko i zawsze. Przeciez wiedzialem to jak mialem 12 lat ;-D Jak jest rozgotowany to mozna sie poparzyc, a nawet moze w oko prysnac (znam taki przypadek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 16:03, mateuszbanach0 napisał:

lol, fajny instruktor... moze jeszcze chce zebys jechal z wylaczonym silnikiem??


Ok wystarczy mi jak jedna osoba zwróciła uwagę, że błędnie napisałem, nie trzeba kolejnych postów pisać :P
Pomylić się mogłem bo tak mnie instruktor uczył ale widocznie miał z tego przyjemność. Poza tym tak to jest jak się robi u prywaciarza. Brat poszedł do LOKu i go uczyli poprawnie tyle, że jak go pytałem również twierdził, że mówiono mu, że sprawdzać należy na rozgrzanym. Tak to bywa jak się do końca wierzy...
W wojsku raz powiedzieli gdzie co jest, w silniku samochodu ciężarowego a potem się dziwili, że większość oblała egzamin...

Sorry za wprowadzenie w błąd, zwykle samochód daje do mechanika a jak sprawdzam olej to przed wymianą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2010 o 16:28, Isildur napisał:


Sorry za wprowadzenie w błąd, zwykle samochód daje do mechanika a jak sprawdzam olej
to przed wymianą :)


i prawidłowo. a wymieniasz sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 16:30, mateuszbanach0 napisał:

i prawidłowo. a wymieniasz sam?


Jak mam czas to tak, ale zwykle oddaje auto w dobre ręce i fachowiec mi go wymienia.
Można wiedzieć dlaczego pytasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 16:35, Isildur napisał:

> i prawidłowo. a wymieniasz sam?

Jak mam czas to tak, ale zwykle oddaje auto w dobre ręce i fachowiec mi go wymienia.

Można wiedzieć dlaczego pytasz? :)



nie żal ci kasy?? godzina roboty w dobrym miejscu i masz zaoszczędzoną forsę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 16:36, mateuszbanach0 napisał:

nie żal ci kasy?? godzina roboty w dobrym miejscu i masz zaoszczędzoną forsę.


Akurat wymieniam u kolegi, który już od dość dawna prowadzi swoją firmę. Mam tam zniżki przeważnie wymianę oleju mam za darmo, płacę jedynie za olej i filtr. Tyle, że olej sam kupuje wolę zrobić to sam, niż dowiedzieć się, że wlał mi jakieś badziewie najtańsze ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
czy motocyklem o pojemności poniżej 125 ccm i mocy równej 15 KM mogę jeździć posiadając prawo jazdy kategorii A1?
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 10:44, ww3pl napisał:

No, za pół godziny wychodzę po mój już trzeci (!) egzamin na prawo jazdy.
Pytanie - ktoś może przypomnieć, czy poziom oleju silnikowego sprawdzało się przy zimnym,
czy rozgrzanym silniku? Bo to, że na równej powierzchni, toto wiem.

Zdałeś? : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 22:12, Kapas napisał:

W środe robię prawko... mam nadzieję że TO: http://www.sfora.pl/Mlodzi-kierowcy-pod-kontrola-Przez-2-lata-beda-jezdzic-z-opiekunem-a16900
nie wejdzie...


Życzę powodzenia. Ja zdałem za drugim razem ponad tydzień temu i czekam teraz na dokument. Cieszę się, że ominie mnie ewentualna zmiana przepisów na te z linka powyżej. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wedle przepisów A1 uprawnia do kierowania jednośladem o pojemności do 125 ccm włącznie i 15 KM włącznie, więc tak - możesz ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakieś rady na jutrzejszy egzamin? pierwszy oblałem na łuku, a drugi na parkowaniu prostopadłym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować