Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2011 o 13:16, nightfaler napisał:

Jak auto jest na luzie to pali się go bez sprzęgła? Ja zawsze pale z wciśniętym xD

Tak jak jest na luzie, to możesz zapalić bez sprzęgła:) Ale mi zawsze powtarzali, że dobrze
mieć taki nawyk jak Ty masz, bo może się zdarzyć tak, że będziesz stał przy jakimś murze, samochód
będzie na biegu Ty odpalisz bez sprzęgła i wtedy może być czapa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki nawyk :). Kiedyś nie miałem, ale odkąd kilka razy mi skoczył (na początku mojej przygody z samochodem) i mało nie grzmotnąłem o ścianę garażu wyrobiłem sobie taki nawyk. Teraz już nie ruszam nigdy bez sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i udało się zdać za pierwszym razem!
Miałem 2 błędy z czego jeden poprawiony.
- pierwszy: cofanie na 3 z użyciem drogi pobocznej Przy wycofywaniu w tą drogę stanąłem na jej lewym pasie zamiast na prawym.
- drugi: tutaj w zasadzie mógłbym się kłócić aczkolwiek nie wykluczone, że bym nie miał racji. Otóż przy dojeździe do pasów zauważył kobietę idącą szybkim krokiem. Wolałem się zatrzymać bo nie wiadomo czy czasem nie wejdzie ona na pasy (Była około 2 metrów od przejście). Powiedział, że nie zapraszamy ludzie na przejście i coś tam jeszcze pomruczał. Wydaje mi się, że dobrze zrobiłem zatrzymując się...
Ogólnie to zapomniałem ustawić wewnętrznego lusterka a, że egzaminator był niski to widziałem w odbiciu tylne siedzenia. Wolałem się jednak nie odzywać i całą drogę przejechałem bez tego lusterka, jedynie czasem w nie dla picu zerkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 15:21, nightfaler napisał:

Na mostach jest jakieś ograniczenie prędkości?

Takie samo jak na drodze na której się znajdują, chyba, że przed mostem ustawiony jest znak ograniczający prędkość.
E: Oczywiscie ekspertem nie jestem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 16:00, dzej_bi napisał:

E: Oczywiscie ekspertem nie jestem xD

Ostatnio tatuś mi coś mamrotał, że na każdym moście jest stałe ograniczenie do 60.. Wyśmiałem go wtedy, ale coś pewny się wydawał, argument nawet wyszukał xD, że z rzeki ciągnie wilgoć. Więc szukam na ten temat pewniejszych informacji.
Ale wracając czyli jak jadę terenem zabudowanym wjeżdżam na most nie ma znaku odwołania terenu zabudowanego. To dalej trzymam się 50/60? Oczywiście most mam na myśli taki większy wiadukt czy cuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2011 o 16:17, nightfaler napisał:

Ostatnio tatuś mi coś mamrotał, że na każdym moście jest stałe ograniczenie do 60.. Wyśmiałem
go wtedy, ale coś pewny się wydawał, argument nawet wyszukał xD, że z rzeki ciągnie wilgoć.
Więc szukam na ten temat pewniejszych informacji.
Ale wracając czyli jak jadę terenem zabudowanym wjeżdżam na most nie ma znaku odwołania
terenu zabudowanego. To dalej trzymam się 50/60? Oczywiście most mam na myśli taki większy
wiadukt czy cuś.

No raczej tak. A co do wilgoci, jakoś nie wyobrażam sobie, żeby na największych mostach świata jechać tak wolno, szczególnie jak ma się po 4 pasy w jedną stronę ;) Dosyć niedawno się uczyłem na prawko i sobie nie przypominam, żeby był jakiś zapis o "wyjątkowości" mostów, poza tym, że nie wolno tam cofać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie prozaiczne pytanie : ile ważny jest odbyty kurs na prawo jazdy kategorii B? Bo kurs zrobiłem dwa lata temu miałem już kilka nieudanych prób i nie wiem czy jest to jakoś ograniczone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 19:40, Kapas napisał:

Mam takie prozaiczne pytanie : ile ważny jest odbyty kurs na prawo jazdy kategorii B?
Bo kurs zrobiłem dwa lata temu miałem już kilka nieudanych prób i nie wiem czy jest to
jakoś ograniczone ?

O podbijam pytanie. Sam póki co zwlekłem egzaminy na A. I jakoś nie chce mi się ich tykać przez wakacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 19:40, Kapas napisał:

Mam takie prozaiczne pytanie : ile ważny jest odbyty kurs na prawo jazdy kategorii B?
Bo kurs zrobiłem dwa lata temu miałem już kilka nieudanych prób i nie wiem czy jest to
jakoś ograniczone ?



Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 14.12.2001r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów Dz.U. Nr 150 z dnia 24.12.2001r. poz. 1681, dokumenty potwierdzające ukończenie kursu dla osób ubiegających się o prawo jazdy wystawione przed 01.07.1998r. straciły ważność (§ 32 ust 1 pkt. 1 i 2) i nie spełniają wymagań określonych w § 29.
Innymi słowy kurs jest ważny bezterminowo, do momentu zmiany programu kursu szkoleniowego kandydatów na kierowców.
Po wprowadzeniu zmian kursy są jeszcze ważne przez pewien okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 11:40, Citkowsky napisał:

Innymi słowy kurs jest ważny bezterminowo, do momentu zmiany programu kursu szkoleniowego
kandydatów na kierowców.

Zmiany chociażby w zbiorze pytań? Czy jakieś większe? Ew kiedy najbliższe są planowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 13:04, nightfaler napisał:

> Innymi słowy kurs jest ważny bezterminowo, do momentu zmiany programu kursu szkoleniowego

> kandydatów na kierowców.

Zmiany chociażby w zbiorze pytań? Czy jakieś większe? Ew kiedy najbliższe są planowane.



Poszukaj na specjalistycznych forach. Od stycznia kilka rzeczy się zmienia ale nie mam pojęcia jak ma sie do tego kurs zrobiony przed zmianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zacytowaniu tego paragrafu wnioskuję, że chodzi o kategoryczne zmiany w przepisach np zmiana w oznakowaniu dróg albo zmiana pasu ruchów, coś co zmieniałoby przepisy tak dogłębnie, że wymagałoby to przeprowadzenie kursu ponownie. Kosmetyczne zmiany w teorii, które ostatnio zostały przeprowadzone chyba nie podlegają przymusowi ponowienia kursu. Poza tym chyba zostałoby to wpisane w kodeks drogowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek mam drugie podejście (przy cofaniu z parkingu nie włączałem kierunkowskazów ARGh...) ,mam spore obawy nawet większe niż za pierwszym razem i tu rodzi się moje pytanie za którym oblaniem trzeba wykupywać dodatkowe godziny czy coś w tym stylu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 09:22, Darnok_Rukia napisał:

W poniedziałek mam drugie podejście (przy cofaniu z parkingu nie włączałem kierunkowskazów
ARGh...) ,mam spore obawy nawet większe niż za pierwszym razem i tu rodzi się moje pytanie
za którym oblaniem trzeba wykupywać dodatkowe godziny czy coś w tym stylu ???

Po trzecim praktycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 21:28, nightfaler napisał:

Z ciekawości. Co daję, że auto zarejestrowane jest jako ciężarowe? Nawet jeśli może pełnić
funkcje auta osobowego.



bierzesz na firme i odpisujesz vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować