Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2011 o 23:47, Iverson7 napisał:

Egzamin łączony zgłoszony na 26 sierpień,teraz pozostaje czekać i się przygotować na
teorię(głupio by było oblać ;p).Najbardziej się boje placu,mimo,że na jazdach łuk robię
bez problemu,to jakoś i tak się tego obawiam.Myślę,że jak wyjadę na Wrocław to będzie
dobrze :).


Pamiętaj, najważniejsze to nie dachować xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 23:37, Citkowsky napisał:

>>........

Od -nastu lat jest tak samo, 2 dopuszczalne błędy i prędko się to nie zmieni.
W styczniu minie 5 lat jak zdawałem swoje prawko, 1 błąd popełniłem na teorii. Ogólnie
to banalne rzeczy są jak się poczyta trochę.



Zmieni się i to prędko :-) Od lutego nowa formuła egzaminu: "Nowy egzamin ma składać się z ok. 4 tys. pytań, które nie będą ogólnodostępne, jak to jest obecnie. Nie będzie testów wyboru, a ... symulator sytuacji drogowych. Kursant, będzie miał tylko 10 sekund na podjęcie decyzji". I zdaje się, nie można będzie popełnić żadnego błędu. Fajnie nie? Znajomy egzaminator mojego instruktora już zaciera ręce mówiąc, że każdy będzie przynajmniej raz oblewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 09:48, Polinka198 napisał:

...

Więc jednak... Jak już to wprowadzili to mogli i te testy psychofizyczne wprowadzić xD Komplikuje mi to życie;| Do kiedy jest sezon na motory otwarty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..........

Nie jestem przekonany czy tu już pewne bo ta formuła miała się pojawić i rok temu i dwa lata temu też i jak na razie nic się nie zmieniło. Chyba, że jakiś oficjalny komunikat już jest i wszystko jest przesądzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 11:42, Citkowsky napisał:

>>..........

Nie jestem przekonany czy tu już pewne bo ta formuła miała się pojawić i rok temu i dwa
lata temu też i jak na razie nic się nie zmieniło. Chyba, że jakiś oficjalny komunikat
już jest i wszystko jest przesądzone.



http://www.abc-trans.pl/aktualnosci-i-ciekawostki/60-od-2012-roku-zmiany-w-egzaminie-teoretycznym-na-prawo-jazdy.html

lub

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/od_2012_roku_zmiany_w_egzaminie_na_prawo_jazdy_194131.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plusem nowej części teoretycznej będzie tylko jedna poprawna odpowiedź, ponieważ do wyboru będą tylko dwie: "tak" lub "nie".

Phiii... z takimi ulatwieniami to mysle, ze teoria bedzie prostsza, a nie ''wybierz od 1 do 4 poprawnych odpowiedzi'' ...
W sumie nowa teoria chyba na plus, mam dosc ludzi nie potrafiacych zareagowac szybko na to co sie na drodze dzieje. Tutaj naprawde jest MALO czasu na reakcje, wiec trzeba robic rzeczy z automatu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 11:51, Polinka198 napisał:

> >>..........

>>..........Wydaje się, że kształt i zakres zmian jest już przesądzony.


Ja tam poczekam aż będzie to oficjalna wiadomość na stronach wordów i zostania zapisana w odpowiednich zbiorach przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 08:40, Dark_elves napisał:

> Ogólnie to banalne rzeczy są jak się poczyta trochę.
Jak się trochę poczyta dobrze powiedziane. Jak zdawałem na prawko i uczyłem się
tych testów, to dałem go rozwiązać kierowcom, którzy mają prawo jazdy od ponad
20 lat i mają o sobie mniemanie dobrych. Efekt był taki, że żadne by nie zdał bez
przygotowania:)

Nic dziwnego, większość osób które się przygotowują do egzaminu ma mniejszy problem z rozwiązaniem testu niż osoby doświadczone za kółkiem z prostej przyczyny - oni już nie potrzebują niektórych informacji, ja np. wszystkie zasady ruchu które są mi potrzebne znam, ale wiedza odnośnie ograniczeń prędkości dla różnych pojazdów i kilka innych spraw jakoś mi z głowy uleciały.
A testy mając wcześniej pytania można rozwiązywać na pamięć, ja widząc dostępne odpowiedzi nie potrzebowałem już wcale czytać pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 22:38, kordzio1 napisał:

> > > Aha ale egzamin nie jest taki chyba trudny ?XD
> >
> > Jak zdawałam egzamin teoretyczny to na 15 osób co najmniej 5 oblało :-)
> Bo tam można mieć max ileś błędów ?
Jak ja zdawałem to dopuszczalne były 2 błędy, z tego co wiem nic się w tej kwestii nie
zmieniło.

To jeżeli tak to o zlanie testu się nie muszę bać gorzej z pierwszą jazdą ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś z 3Miasta? Gdzie dokładnie jest w Gdańskim WORD`zie ta sala komputerowa w której jest egzamin teoretyczny? Nie chcę marnowac czasu na szukanie w dniu egzaminu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś sprawdzony sposób na parkowanie równoległe tyłem?? Co i kiedy gdzie zrobić?

Mam 27 godzinę i wychodzi mi to, ale chciałbym za każdym razem żeby było poprawnie, a czasami instruktor mi mówi że za daleko od krawężnika zaparkowałem(gdzieś 20 cm jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz swoje drzwi w połowie samochodu przy którym zaczynasz to skręcasz na full, trzymasz tak długo aż zobaczysz tablice tego samochodu który będzie przed tobą, wtedy odkręcasz na prosto. I teraz zależy z której strony parkujesz ale musisz zrobić tak aby na linii była twoja głowa, bądź głowa pasażera i wtedy znów kręcisz na full tylko że w drugą stronę. I tak oto wychodzi za każdym razem, przynajmniej mnie. Ciężko się to tłumaczy, ale mam nadzieję, że załapałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po dzisiejszych jazdach no i nie powiem twoja metoda się sprawdziła, szczególnie odbijanie w drugą stronę jak głowa minie linię, naprawdę dobrze jest.
Dzięki ;)

Przyłączam się do pytania kolegi powyżej, jakieś porady co do parkowania równoległego przodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawszę parkowałem tyłem i nie byłem uczony parkowania przodem. Nie pytajcie dlaczego nie wiem. Na żadnym egzaminie nie miałem parkowania przodem. Po prostu mówili "tutaj zaparkujemy sobie równolegle", więc robiłem tyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 09:44, Gierlo napisał:

Zawszę parkowałem tyłem i nie byłem uczony parkowania przodem. Nie pytajcie dlaczego
nie wiem. Na żadnym egzaminie nie miałem parkowania przodem. Po prostu mówili "tutaj
zaparkujemy sobie równolegle", więc robiłem tyłem :)

No tak na jazdach też nigdy nie parkowałem przodem, na egzaminie też nie zostałem o to poproszony. Ale czasami w jeździe po mieście wydawało mi się praktyczniejsze (czasami) jest zaparkowanie przodem z tyłu się śpieszą itp, itd. Jak teraz tak myślę to odkąd zdałem (dochodzi 3 miesiąc) ani razu nie parkowałem równolegle tyłem ;/. Chyba rozłożę sobie jakieś pachołki koło domu i poćwiczę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 09:50, nightfaler napisał:

> Zawszę parkowałem tyłem i nie byłem uczony parkowania przodem. Nie pytajcie dlaczego

> nie wiem. Na żadnym egzaminie nie miałem parkowania przodem. Po prostu mówili "tutaj

> zaparkujemy sobie równolegle", więc robiłem tyłem :)
No tak na jazdach też nigdy nie parkowałem przodem, na egzaminie też nie zostałem o to
poproszony. Ale czasami w jeździe po mieście wydawało mi się praktyczniejsze (czasami)
jest zaparkowanie przodem z tyłu się śpieszą itp, itd. Jak teraz tak myślę to odkąd zdałem
(dochodzi 3 miesiąc) ani razu nie parkowałem równolegle tyłem ;/. Chyba rozłożę sobie
jakieś pachołki koło domu i poćwiczę ;]



Hmm... Według mnie to w większości sytuacji miejskich (czyt. nie ma zbyt wiele miejsca) parkowanie równoległe przodem jest bardzo trudne, a nawet niemożliwe. Z tego też powodu nie uczy się go (zazwyczaj) na kursach, ani nie wymaga na egzaminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblany kurs z prawka bardzo boli bo to jednak koszty są. Ja słyszałem że kursy na prawko chodzą po 2000-2500 zł i zdębiałem. To przecież niemożliwe aby aż tak drogie były bo na favore.pl widzę że chodzą po 1100-1300 zl
http://www.favore.pl/uslugi/prawo%20jazdy.html

Najgorzej to chyba mają ci co nigdy nie prowadzili auta i nie mają kogoś kto by ich podszkolił. Nie wiem czy pozwoliłbym sobie podchodzić do egzaminu po 5 czy 10 razy. Nawet gdyby tak było, to kasa na prawko zjadłaby mi kasę na auto. Miałbym prawko ale nie miałbym auta. To jakiś paradoks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować