Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

W szkole, unia robi dofinansowanie i szkoła ustala przetarg, wcześniej z tego miałem pierwszą pomoc, są jeszcze kursy autocada, wózków widłowych, spawania i różne tam, które mam zamiar porobić.

Nie wiem jak po tych innych, ale po pierwszej pomocy mam certyfikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 20:34, Mysterum napisał:

Lex-sama, czyżby jakieś doświadczenie życiowe? :>

Yup. Kumple przed egzaminem naopowiadali mi masę głupot o egzaminatorce-blondynie. Nigdy się tak nie trząsłem ze strachu, jak wtedy gdy zobaczyłem, że właśnie ona będzie mnie oceniać. Zdałem za drugim razem i jak na razie nie miałem żadnych kolizji czy punkcików (w przeciwieństwie do znajomych, którzy zdali w pierwszym terminie). :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było tak, że ja dzwoniłem do osoby, która prowadziła wykłady i umawiałem się na jakiś termin.

I o ile dobrze pamiętam to do skutku trzeba było zdawać. Ale jak wiadomo w każdej szkole jazdy może być inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Mogą się mundurowi doczepić do tego, że noszę okulary - a prawo jazdy mam bezterminowe? Dopiero niedawno okulista stwierdził, że mam niewielką wadę wzroku (na pewno nie więcej niż -0,5 - nie pamiętam dokładnie a nie chce szukać mi się karteczki ;p). Jak to jest regulowane prawnie? Może muszę gdzieś to zgłosić? Prawdę mówiąc zakładam okulary tylko na wykłady gdy siedzę gdzieś z tyłu a czcionka jest strasznie mała. A gdy wykłady mam cały dzień to zdarza mi się i w okularach prowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 10:47, KrisK91 napisał:

Hej.
Mogą się mundurowi doczepić do tego, że noszę okulary - a prawo jazdy mam bezterminowe?
Dopiero niedawno okulista stwierdził, że mam niewielką wadę wzroku (na pewno nie więcej
niż -0,5 - nie pamiętam dokładnie a nie chce szukać mi się karteczki ;p). Jak to jest
regulowane prawnie? Może muszę gdzieś to zgłosić? Prawdę mówiąc zakładam okulary tylko
na wykłady gdy siedzę gdzieś z tyłu a czcionka jest strasznie mała. A gdy wykłady mam
cały dzień to zdarza mi się i w okularach prowadzić.



Jeżeli nie masz adnotacji w prawku to mogą się doczepić. Ale jak masz małą wadę wzroku, to możesz się tłumaczyć, że nosisz okulary dla ozdoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 11:33, Piterus_Von_Drackus napisał:

Jeżeli nie masz adnotacji w prawku to mogą się doczepić. Ale jak masz małą wadę wzroku,
to możesz się tłumaczyć, że nosisz okulary dla ozdoby.


Jeśli w prawku nie ma nic o okularach to Policjant nie ma, o co sie czepiać a jeśli nawet to mówisz, że masz 0 bo nie jest w stanie sprawdzić, jaka masz wadę a tym bardziej przy ~ -0,5 ;D.

sam mam okulary i małą wadę, lecz musze nosić je cały czas a już nieraz byłem zatrzymany do kontroli i nigdy żaden policjant się nie pytał o okulary a w prawku nie ma nic o nich, bo zdawałem jeszcze jak ich nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 16:35, TTBoS napisał:

> Jeżeli nie masz adnotacji w prawku to mogą się doczepić. Ale jak masz małą wadę
wzroku,
> to możesz się tłumaczyć, że nosisz okulary dla ozdoby.

Jeśli w prawku nie ma nic o okularach to Policjant nie ma, o co sie czepiać a jeśli nawet
to mówisz, że masz 0 bo nie jest w stanie sprawdzić, jaka masz wadę a tym bardziej przy
~ -0,5 ;D.


Policjant jednak ma się co czepiać, bo nie ma zgodności z informacjami przedstawionymi w prawku... Szczegół, że policjantom nie chce się sprawdzać czy jest odpowiednia adnotacja.

Dnia 24.10.2012 o 16:35, TTBoS napisał:

sam mam okulary i małą wadę, lecz musze nosić je cały czas a już nieraz byłem zatrzymany
do kontroli i nigdy żaden policjant się nie pytał o okulary a w prawku nie ma nic o nich,
bo zdawałem jeszcze jak ich nie miałem.


To jak teraz nosisz cały czas, to możesz zostać poproszony o skorygowanie danych w prawku.Jak masz stałą wadę wzroku, to możesz mieć adnotację 01.06.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować