Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Udało mi się zdać kategorię B i zastanawiam się nad jedną rzeczą.
Przy pierwszym podejściu, egzaminator informował mnie, że popełniam błąd, ale nie mówił jaki (na moje pytanie, stwierdził, że nie może pomagać egzaminowanym) i w końcu dwa razy zrobiłem to samo i do widzenia.

Natomiast przy drugim, egzaminator za każdym razem tłumaczył mi jaki błąd popełniłem i głównie dzięki temu zdałem, bo zwracałem później uwagę na rzeczy, które zrobiłem źle (typu brak kierunkowskazu, zbyt bliskie wyprzedzanie rowerzystów itp).

Jak to wyglądało u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy drugim podejsciu, egzaminator nie wspominal mi o bledach na miescie. Tylko na koncu powiedzial, co bylo nie tak - kiwalem glowa, ze tak, ale do konca nie zarejestrowalem jednego z dwoch bledow. Jeden kojarzylem :)

Przy pierwszym podejsciu (oblanym na placu), egzaminator mowil co bylo zle, ale to w sumie nie bylo konieczne - dokladnie wiedzialem co zawalilem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 16:26, zerohunter napisał:

Jutro mam egzamin, na czym lubią oblewać, wiem że lusterka, linie i stopy są ważne, przychodzi
wam coś jeszcze na myśl?

Wygląd ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel poszedł w garniaku, dostał plusa za podejście poważnie do egzaminu, nie widziałem nigdy jak on jeździ, ale zdał za 1szym razem, przynajmniej tak mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 16:26, zerohunter napisał:

Jutro mam egzamin, na czym lubią oblewać, wiem że lusterka, linie i stopy są ważne, przychodzi
wam coś jeszcze na myśl?


Najbardziej powszechny i najbardziej trudny do pokonania w trakcie stresu błąd, to wymuszenie pierwszeństwa. Za każdym razem, gdy ktoś mignie Ci lub pokaże ręką, że możesz jechać, to spytaj się egzaminatora, czy możesz jechać, ponieważ inny kierowca chce Ci ustąpić pierwszeństwa. Kolejnym często spotykanym błędem jest zapomnienie o włączeniu świateł, przejedziesz bez nich 50 metrów i koniec egzaminu. Ostatnim czynnikiem, niestety na który możesz mieć mały wpływ to piesi. Jedź zdecydowanie, żeby ktoś nie spróbował wejść ci pod koła, a tuż przed każdym przejściem zwolnij nogę z gazu, bo inaczej będziesz miał błąd nazywany ''brakiem zachowania szczególnej ostrożności. Jest jeszcze pełno rzeczy, na które trzeba uważać, ale raczej jeśli stres nie weźmie góry, a na jazdach szło Ci dobrze, to zdasz spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 16:26, zerohunter napisał:

Jutro mam egzamin, na czym lubią oblewać, wiem że lusterka, linie i stopy są ważne, przychodzi
wam coś jeszcze na myśl?


Pamiętaj o kierunku, uważaj przy cofaniu. Póki w nic nie przywalisz powinno być ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrzyżowania równorzędne (wyraźnie się rozglądaj i zwalniaj, żeby egzaminator nie miał żadnych wątpliwości), brak kierunkowskazów (łatwo o tym zapomnieć, a już nawet przy omijaniu stojących na jezdni samochodów trzeba go użyć) i przeklęte przejścia dla pieszych (głupio się czają i nie potrafię zdecydować czy wchodzą na pasy, czy nie).
Niektórzy zwracają uwagę na dynamikę jazdy.

Wklejam tu linki do filmiku, który sobie oglądałem przed egzaminem.

http://www.youtube.com/watch?v=6I0XKXFo4L0 (drugą część sobie znajdziesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 16:26, zerohunter napisał:

Jutro mam egzamin, na czym lubią oblewać, wiem że lusterka, linie i stopy są ważne, przychodzi
wam coś jeszcze na myśl?


Nie dachuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 22:10, Daelor napisał:

> Jutro mam egzamin, na czym lubią oblewać, wiem że lusterka, linie i stopy są ważne,
przychodzi
> wam coś jeszcze na myśl?

Nie dachuj.


Myślałem że to część placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2012 o 22:17, zerohunter napisał:

> Nie dachuj.
Myślałem że to część placu.


Chodzą słuchy, że dostaje się za to dodatkowe punkty za styl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na necie cos takiego:
http://www.ekursy.prawojazdy.com.pl/testy2013/index.html
Jesli tak to ma wzgladac to sorry, ale osoba, ktora nie zda powinna dostac dodatkowa kare ;)

Sam po 10min od rozpoczecia zakonczylem test z wynikiem pozytywynym. Pomylilem sie tylko w drodze zatrzymania i w jednym pytaniu, bo za szybko wylaczylem filmik, a tam sie okazalo, ze pojawia sie jeszcze jeden znak o ktorym bylo pytanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się dziwnie prosty, zaliczyłem z dwoma błędami i jednym niezaładowanym filmikiem. Mam wrażenie, że nawet osoby bez kursy są w stanie to zaliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Oblałem egzamin na prawo jazdy i chce się zapisać na kolejny termin problem w tym ze nie mam czasu bo WORD zamykany jest o godz 15 a ja do tego czasy mam lekcje. Czy gdybym dał dowód mojemu ojcu albo mamie, mogli by pójść zapisać mnie,czy trzeba przyjść osobiście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2012 o 23:37, Piotrek_K napisał:

Sam po 10min od rozpoczecia zakonczylem test z wynikiem pozytywynym. Pomylilem sie tylko
w drodze zatrzymania i w jednym pytaniu, bo za szybko wylaczylem filmik, a tam sie okazalo,
ze pojawia sie jeszcze jeden znak o ktorym bylo pytanie :P


Jeśli oni tak na serio, to faktycznie ludzie będą mieć łatwiej, niż do tej pory. Aż się dziwię, że tyle ludzi, chce zdążyć przed nowymi testami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2012 o 19:41, Jedimax napisał:

Jeśli oni tak na serio, to faktycznie ludzie będą mieć łatwiej, niż do tej pory. Aż się
dziwię, że tyle ludzi, chce zdążyć przed nowymi testami :)


Tu nie chodzi o nowe testy, tylko o to, że zasady posiadania prawka przez rok czy ileś dam będą bardziej restrykcyjne niż teraz: zielony listek, po pół roku jeszcze jeden płatny kurs pod groźbą utraty, dwa wykroczenia i też pożegnanie się chyba z prawkiem. Współczuję tym, co będą zdawali na nowych zasadach, większość długo prawka nie będzie posiadać. Z drugiej strony wyeliminuje to problem młodzieńczej brawury na drogach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować