Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Krótkie pytanie - z czego uczyć się na nowy egzamin teoretyczny? W ostatni piątek byłem w Skierniewicach i po tym jak nikt nie zdał, facet mówił coś żeby się uczyć z... jakiegoś rozporządzenia ruchu drogowego? oO Jakoś tak, ale pewnie przekręciłem. Zdać nie zdałem, ale myślę, że jak na pierwszy raz i to prawie bez uczenia się, to 57 punktów jest całkiem niezłym wynikiem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 11:11, Pablovy napisał:

Krótkie pytanie - z czego uczyć się na nowy egzamin teoretyczny? W ostatni piątek byłem
w Skierniewicach i po tym jak nikt nie zdał, facet mówił coś żeby się uczyć z... jakiegoś
rozporządzenia ruchu drogowego? oO Jakoś tak, ale pewnie przekręciłem. Zdać nie zdałem,
ale myślę, że jak na pierwszy raz i to prawie bez uczenia się, to 57 punktów jest całkiem
niezłym wynikiem. ;)

http://www.ekursy.prawojazdy.com.pl/testy2013/index.html

Nadal jest to samo co tutaj? Bo jeśli tak to dziwię się jak można tego nie zdać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 14:15, Eff3ctiv3 napisał:

Ja słyszałem, że dyrektor Wordu nie zdał tego egzaminu.


No i? Jak ja zdawałam egzamin, to po pierwszym (średnio udanym) podejściu egzaminator na moich oczach mało nie rozjechał kobiety z wózkiem przechodzącej na zielonym świetle. Oni są od pilnowania, a nie odpowiadania, a od sprawdzania odpowiedzi to jest program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak oblałem to egzaminator nie zapiął pasów (ale są chyba z tego zwolnieni), gadał przez telefon cały czas, kierunków też nie używał. Oni po prostu są, bo są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 20:10, Hummer napisał:

Ja jak oblałem to egzaminator nie zapiął pasów (ale są chyba z tego zwolnieni), gadał
przez telefon cały czas, kierunków też nie używał. Oni po prostu są, bo są.


Są zwolnieni ale tylko w czasie trwania egzaminu. Jak siedzi za kółkiem, to ma obowiązek zapiąć pasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim egzaminie przed wejściem do samochodu dostałem propozycję " 500zł i ma pan zdane" na co gościa wyśmiałem i tak czy siak zdałem...
@offtop
Najgorsze jest szkolenie nie egzaminy. Gość po miesiącu czasu od zdania prawka wjechał we mnie na czerwonym świetle rozwalając pół mojego auta(podłużnica przestawiona itp itd.).
Sytuacja taka: ruszam ze świateł (przejechałem 10metrów) na budziku było może 20-25km/h, a z prawej strony sunie we mnie alfa 159 (na czuja mogę powiedzieć 120km/h) + do tego trzeba dodać, że cholerna szklanka była na drodze to jego 120km/h to jakieś 200-240m hamowania. Typ przed samymy światłami noge na hamulec dał i stało się co się stało.
Ja się pytam, czemu instruktorzy nie uświadamiają ludzią jakie zagrożenie mogą spowodować zapierniczając z taką prędkością...? Inna sprawa, że gość nie wiedział, że biegami też można hamować(pff...).
Na moich kursach instruktor prawie w ogóle nie ingerował w jazdę tzn. nie hamował na stopach, jeśli przekroczyłem prędkość to musiałem zapłacić mandat itp. Teraz instruktorzy walą po hamulcach jak powaleni, a później świerzy kierowcy nie mają pojęcia o przepisach czy nawet jeździe lub podstawowej budowie samochodu, czy nawet manewrach na drodze podczas poślizgów itp. I do tego zdają te egzaminy za pierwszym razem, drugim razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik to 65/74 punkty, bez przygotowania i analizowania każdego szczegółu pytania, więc myślę, że jest bardzo dobrze ;-) Nie mam pytań, jeżeli jest zdjęcie, na którym jak byk widnieje ograniczenie do 40km/h i za takie pytanie przyznawane są aż trzy punkty.

Sypnąłem się na następujących pytaniach:
1. 5 - cóż, nie znałem definicji drogi twardej, ale myślę, że nie spowodowałbym tym zagrożenia na drodze :P,
2. 8 - pomyślałem, że zakaz obowiązuje od momentu ustawienia znaku do skrzyżowania i wybrałem odpowiedź "NIE",
3. 14 - jak nie od dobrej woli kierującego, to od czego jeszcze?
4. 17 - cóż, mnie uczono, że przed przejazdem kolejowym, przed którym nie ma ustawionego znaku "STOP", wystarczy zwolnić i zachować szczególną ostrożność, właściwie zabraniano mi zatrzymywania się przed takim przejazdem. Gdybym zaznaczył inną odpowiedź (na początku tak chciałem, lecz później przypomniałem sobie o uwagach instruktora), miałbym 68 punktów, a to oznaczałoby zdany test ;-),
5. 28 - miałem zaznaczać B, nie mam pojęcia, czemu więc zaznaczyłem C ^^.

Ogółem test jest banalny, trzeba kompletnie nie mieć pojęcia o ruchu drogowym, aby go nie zdać (wiem, lekka hipokryzja, ale wytłumaczyłem się powyżej :P), choć mogliby obniżyć próg zdawalności do tych 64 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 18:10, Gumisiek2 napisał:

4. 17 - cóż, mnie uczono, że przed przejazdem kolejowym, przed którym nie ma ustawionego
znaku "STOP", wystarczy zwolnić i zachować szczególną ostrożność, właściwie zabraniano
mi zatrzymywania się przed takim przejazdem.

To prawie dobrze cię uczyli. Jak nie ma żadnych znaków to wystarczy zwolnić, ale tam masz jeszcze krzyż św. Andrzeja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 18:23, filip29 napisał:

To prawie dobrze cię uczyli. Jak nie ma żadnych znaków to wystarczy zwolnić, ale tam
masz jeszcze krzyż św. Andrzeja.


Zwróciłem na niego uwagę, jednak nie pamiętałem, czy na wspomnianym przejeździe się on znajdował, najwyraźniej uznałem, że tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 18:10, Gumisiek2 napisał:

3. 14 - jak nie od dobrej woli kierującego, to od czego jeszcze?

Od przepisow :). Prawo o Ruchu Drogowym WYMUSZA na kierujacym zachowania szczegolnej ostroznosci poruszajac sie kolo pojazdow oznaczonych ''L'' (tak samo jak przed skrzyzowania, przejsciami dla pieszych i spora innych miejsc ;) ). Nie jest to wiec czyjas dobra wola, a mus ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 20:32, Piotrek_K napisał:

Od przepisow :). Prawo o Ruchu Drogowym WYMUSZA na kierujacym zachowania szczegolnej
ostroznosci poruszajac sie kolo pojazdow oznaczonych ''L''


A w pytaniu nie chodzi czasem o to, że kierujący to właśnie osoba siedząca w "elce" i powinien zachować ostrożność, gdyż zbliża się do skrzyżowania/włącza do ruchu? :P Oczywiście przepisy przepisami, ale wiadomo, jak jest, stąd zaznaczyłem odpowiedź "TAK" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie ja wymyslalem pytania i na 100% nie moge powiedziec, ale te filmiki do pytan, ktore do tej pory widzialem byly krecone kamera umieszczona w okolicy maski.

Nie widzac calego filmu to sobie moge gdybac, ale wedlug mnie filmik zaczyna sie troche wczesniej i na poczatku Lki nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, prawdą jest, że jak dostałem mandat (za brak włączonych świateł...) na którego zapłącenie teoretycznie mam tydzień to jak zapłacę np. za 3 tygodnie to nic się nie stanie? żadnych odsetek itp nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 12:04, crash807 napisał:

Mam pytanie, prawdą jest, że jak dostałem mandat (za brak włączonych świateł...) na którego
zapłącenie teoretycznie mam tydzień to jak zapłacę np. za 3 tygodnie to nic się nie stanie?
żadnych odsetek itp nie będzie?


Jak dostałem kiedyś mandat za dewastowanie zieleni to mi wprost powiedzieli że nawet do miesiąca można zwlekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 12:08, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Jak dostałem kiedyś mandat za dewastowanie zieleni to mi wprost powiedzieli że nawet
do miesiąca można zwlekać.


aha :D Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować