Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Taka sytuacja, znajomy znajomego zdawał na A, ale wniosek się opóźnił i dostał A2 w związku ze zmianą przepisów 19 stycznia, i to są jakieś jaja, kumpel zdał w lecie A, zachował papierek, bo chciał mieć od razu z B co by nie płacić tym noobom 2 razy, i teraz się boi że dostanie A2.

Sama idea jest dobra, ale znając życie jak osiągną tą wymaganą ilość lat na A, to będą pewnie musieli od nowa zdawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 16:45, Piotrek_K napisał:

Przeczytac ze zrozumieniem Prawo o Ruchu Drogowym


Nie ma to jak marnowanie czasu i zaśmiecanie głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 17:13, Feallan napisał:

> Przeczytac ze zrozumieniem Prawo o Ruchu Drogowym
Nie ma to jak marnowanie czasu i zaśmiecanie głowy.


Kiedyś było lepiej, wystarczyło zaśmiecić sobie głowę 600 pytaniami, ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 12:04, crash807 napisał:

Mam pytanie, prawdą jest, że jak dostałem mandat (za brak włączonych świateł...) na którego
zapłącenie teoretycznie mam tydzień to jak zapłacę np. za 3 tygodnie to nic się nie stanie?
żadnych odsetek itp nie będzie?

z mandatami jest tak że nie ścigają tego o ile nie są to kwoty powyżej 500zł, jak nie zapłacisz to z podatkiem ci odbiorą, albo wyślą upomnienie po roku z kosztami upomnienia ~5zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 17:13, Feallan napisał:

Nie ma to jak marnowanie czasu i zaśmiecanie głowy.

Powiedz to tym >70% ludzi, ktorzy nie zdaja teoretycznego, bo... bo czegos nie wiedzieli, czegos nie doczytali, albo cos pomineli ;).

Kiedys wystarczylo wykuc tych ''x'' setek pytan, przeczytac opracowanie Kodeksu Drogowego i przejechanie miasta w miare czysto. Teraz pytan jest tyle, ze nie ma szans tylko tak zdac. Trzeba sie jednak orientowac troche w tym wszystkim bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie cała obecna sytuacja z bardzo marnymi wynikami egzaminów teoretycznych w WORDach tylko uwidacznia jak bardzo schematyczne było przygotowywanie się kursantów do egzaminu. Gdzieś na tvn24 albo innej telewizji informacyjnej pewien facet wypowiedział się, że zostały wprowadzone NOWE egzaminy, które weryfikują STARY model przygotowania kursantów, i że nie należało spodziewać się w ogóle innych rezultatów. Coś w tym jest, ale nie wierzę, że te egzaminy są AŻ TAK trudne, że zdawalność z tego powodu jest tak mała. Szkoły jazdy muszą przykładać większą wagę do nauki teorii. Kiedy ja robiłem prawko jakiś rok temu to pamiętam, że na wykładach było ledwie 25 % kursantów z grupy. W końcu po co mieliby chodzić skoro wszystkie pytania były jawne... Dzisiaj to już chyba nie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wykładach robiło się tylko pytania z testów. Tylko jedna godzina była przeznaczona na pierwszą pomoc. Naszczęście egzamin miałem pod koniec listopada, a teraz mam przejechane kilkaset kilometrów i całkiem dobrze sobie radzę według opinii innych jakby co :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 20:14, Piotrek_K napisał:

Trzeba sie jednak orientowac troche w tym wszystkim bardziej.


Bez sensu. Trzeba wepchnąć sobie do głowy masę informacji, które i tak opuszczą ją od razu po egzaminie, bo będą zwyczajnie niepotrzebne. Kierowca powinien znać przepisy, ale nie na poziomie "Nadzór nad stacjami kontroli pojazdów sprawuje starosta"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące egzaminu praktycznego. Kiedy należy włączyć światła mijania? Na łuku można jechać jeszcze bez nich? Wydawało mi się, że tak i że trzeba je mieć włączone dopiero przed opuszczeniem placu. Ale sam zdawałem prawie 2 lata temu i nie wiem czy mnie pamięć nie myli. Jak to jest? I wiecie gdzie można znaleźć takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to podczas wykonywania manewrów na placu nie trzeba mieć włączonych świateł. Osobiście jednak radzę je włączyć, bo później bardzo łatwo o nich zapomnieć, a wyjazd na miasto bez włączonych świateł to najgłupszy błąd, jaki można popełnić na egzaminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od egzaminatora, albo na początku przed łukiem powie "Proszę włączyć światła", albo po zjechaniu ze wzniesienia zapyta "Czy jest Pan gotowy do jazdy?". Lepiej od razu po wejściu wbić, żeby potem nie zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce mimo wszystko egzamin na prawo jazdy jest trudny porównując do nas Ukrainę lub USA czy nawet Anglię ;). Osobiście i tak się cieszę, że zdałem prawko przed reformą ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 01:20, noobie napisał:

W Polsce mimo wszystko egzamin na prawo jazdy jest trudny porównując do nas Ukrainę lub
USA czy nawet Anglię ;). Osobiście i tak się cieszę, że zdałem prawko przed reformą ;p.


tz ? Bo jesli chodzi ci o te nowe zmiany to egzamin z jazd sie nie zmienił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 14:54, Gumisiek2 napisał:

O ile dobrze pamiętam, to podczas wykonywania manewrów na placu nie trzeba mieć włączonych
świateł. Osobiście jednak radzę je włączyć, bo później bardzo łatwo o nich zapomnieć,
a wyjazd na miasto bez włączonych świateł to najgłupszy błąd, jaki można popełnić na
egzaminie.



Trzeba mieć włączone światła na placu, właśnie w tak piękny sposób uwaliłem raz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować