Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2013 o 20:20, zerohunter napisał:

Znaczy pytam się o egzamin praktyczny, wie ktoś coś o tym?

Nie wprowadzili i nie ma żadnych planów żeby to wprowadzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 5 razie się zdaje od nowa testy?

Dowiedziałem się że od ostatnich jazd bardzo słabo teraz jeżdżę, niestety dowiedziałem się tego trochę za późno, bo przed egzaminem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 21:38, zerohunter napisał:

Po 5 razie się zdaje od nowa testy?

Dowiedziałem się że od ostatnich jazd bardzo słabo teraz jeżdżę, niestety dowiedziałem
się tego trochę za późno, bo przed egzaminem;/

O ile mi się dobrze wydaje, to próbować zdawać możesz do pół roku po zaliczeniu teorii (bo tyle jest ważna).
Potem musisz robić wszystko od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoria jest ważna pół roku, a liczba podejść jest nieograniczona. W piątek w końcu zdałem, więc mogę Ci dać jedną dobrą radę, nie spinaj się przed egzaminem, tylko idź na luzie. Ja gdy się denerwowałem przed to oblewałem, gdy olałem temat pojechałem bezbłędnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o spinanie, tylko ogólne umiejętności, w ogóle już po tym mieście jeździć nie umiem, da się gdzieś sprawdzić ile mam ważną teorię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale np. co z miesiącami krótszymi, dłuższymi, zdałem np. 29 listopada czy 28, więc do 28/29 maja mam czas?

Kurdę następny termin mam 18 kwietnia, zaczynam się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 16:31, zerohunter napisał:

No ale np. co z miesiącami krótszymi, dłuższymi, zdałem np. 29 listopada czy 28, więc
do 28/29 maja mam czas?

Kurdę następny termin mam 18 kwietnia, zaczynam się bać.


Dla mnie 6 miesięcy to 6 miesięcy pewnie liczone do ostatniego dnia czyli np. Od 1stycznia do 30 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 17:57, hammerfall87 napisał:

zdałem prawko za 4 razem :P

Hyh, ja też :).
Teraz muszę tylko czekać na dokument, ale mam już dashcama chociaż :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zmień podejście, jeździj dla przyjemności i chęci do nauki, a nie traktuj ''robienia'' prawka jako przymus, taka mała rada ode mnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 22:40, Zbicku napisał:

Może zmień podejście, jeździj dla przyjemności i chęci do nauki, a nie traktuj ''robienia''
prawka jako przymus, taka mała rada ode mnie. :D


Tak można już jeździć, kiedy się zdało ten egzamin - serio. W kwietniu minie 8 miesiąc, jak mam prawko i choć pierwsze tygodnie wyglądały strasznie, to z czasem, kiedy nie ma się takiej presji, stres się gdzieś chowa, a na wierzch wychodzą wszystkie umiejętności, które się opanowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 09:41, zerohunter napisał:

Ja już nie czułem stresu przy ostatnich 2 podejściach, jedynie rozczarowanie że znowu
trzeba tak długo czekać.


Zmień word na taki który ma mniejsze terminy i większą zdawalność;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 15:17, zerohunter napisał:

http://www.zielonelistki.pl/

Żeby im to 100 zł w gardle stanęło, bucefałom.


Pogięło ich z tymi pieniędzmi ,nie dośc że niektórzy fortunę wydają na cały proceder zdawania to jeszcze ostatni grosz wyciągnąć od zainteresowanego . Dobrze że prawko za mną a do 2016 i stawki się może zmienią ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako przyszły psycholog transportu czekam na obowiązkowe badania psychomotoryczne dla kierowców (nie tylko zawodowych). SOON $_$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 16:53, Darnok_Rukia napisał:

> http://www.zielonelistki.pl/
>
> Żeby im to 100 zł w gardle stanęło, bucefałom.

Pogięło ich z tymi pieniędzmi ,nie dośc że niektórzy fortunę wydają na cały proceder
zdawania to jeszcze ostatni grosz wyciągnąć od zainteresowanego . Dobrze że prawko za
mną a do 2016 i stawki się może zmienią ...


Nie ma szans, żeby to przeszło, ktoś się wkurzy o te dwa punkty:

6. W okresie próbnym przed upływem 8 miesiąca kierującemu zabrania się podejmowania pracy zarobkowej w charakterze kierowcy pojazdu określonego w prawie jazdy kategorii B.

7. W okresie próbnym przed upływem 8 miesiąca kierującemu zabrania się osobistego wykonywania działalności gospodarczej polegającej na kierowaniu pojazdem określonym dla prawa jazdy kategorii B. (pkt.6 i 7 nie dotyczy osób które uzyskały kwalifikację wstępną lub kwalifikacje wstępną przyspieszoną - patrz ustawa o transporcie drogowym z 6 września 2011, rozdział 7a).

Czyli np. mając prawko od pół roku nie mogę pracować jako taxiarz, albo jako przedstawiciel handlowy na własnej działalności?
Czekam na pozwy przeciwko państwu Polskiemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować