Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

W ośrodku pod Szyndzielnią do dziś wspominają też dojrzałego mężczyznę skierowanego urzędowo na egzamin sprawdzający, który nie potrafił znaleźć podpórki do przedniej maski.

Myślałem że to o mnie, a to artykuł z 2009:D

Brat mi opowiadał że postrachem był pan T. a teraz postrachem tam jest pan P.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja, http://www.beskidzka24.pl/artykul,kursantka_pomylila_hamulec_z_gazem,11530.html widziałem tą elkę rano, ale myślałem że jakaś nieużywana czy coś w tym guście, ale faktycznie ratownicy i policja byli zastanawiający, ale miałem co innego na głowie:D

Dobrze że mi się udało, bo kolegę zapisywał instruktor o 8 rano i 7 czerwca;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20-5-2013
Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.

OMG, mam nadzieję że ta strona działa z opóźnieniem, muszę jechać w sobotę do Krakowa;/

Swoją drogą, w piątek dzwoniłem i dopiero wtedy wysłali papiery, masakrycznie wolno to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 11:39, Skayfer napisał:

Płacę sobie z góry za egzamin teoretyczny i praktyczny 170zł, nie zdaje teorii i co ?
Dopłacam tylko 30zł za następny teoretyczny ? A gdybym się chciał wycofać z egzaminów
to dostanę jakiś zwrot za praktyczny ?


Możesz podzielić na teorię i praktykę, nie zdałeś teorii, dopłacasz 30 i masz znowu. Kluczem jest to, że masz się zapisać na początek tylko na teorię, a nie na teorię i praktykę od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, siema, dzień dobry, dobry wieczór i dobranoc.
Doszły mnie słuchy że w październiku mają powrócić stare zasady na prawo jazdy. Jak myślicie? Czy to prawda czy blef? Ja myślę że może być prawdą żeby po prostu zachęcić ludzi do robienia prawka bo jak słyszą że jest bardzo ciężko zdać to aż się odechciewa a co za tym idzie - nasi kochani nigdy nie nachapani politycy mają mniej kasy w kieszeni.
A Wy co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 23:22, Slaverox napisał:

Cześć, siema, dzień dobry, dobry wieczór i dobranoc.
Doszły mnie słuchy że w październiku mają powrócić stare zasady na prawo jazdy. Jak myślicie?
Czy to prawda czy blef? Ja myślę że może być prawdą żeby po prostu zachęcić ludzi do
robienia prawka bo jak słyszą że jest bardzo ciężko zdać to aż się odechciewa a co za
tym idzie - nasi kochani nigdy nie nachapani politycy mają mniej kasy w kieszeni.
A Wy co o tym sądzicie?


I call bullshit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2013 o 00:14, diablolod napisał:

> Cześć, siema, dzień dobry, dobry wieczór i dobranoc.
> Doszły mnie słuchy że w październiku mają powrócić stare zasady na prawo jazdy.
Jak myślicie?
> Czy to prawda czy blef? Ja myślę że może być prawdą żeby po prostu zachęcić ludzi
do
> robienia prawka bo jak słyszą że jest bardzo ciężko zdać to aż się odechciewa a
co za
> tym idzie - nasi kochani nigdy nie nachapani politycy mają mniej kasy w kieszeni.

> A Wy co o tym sądzicie?

I call bullshit


Czyli tfierciż że to jest kuamstfo? Ja na szczenście zdaffałem na starych zasadah w 2010r. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2013 o 00:23, Slaverox napisał:

Czyli tfierciż że to jest kuamstfo? Ja na szczenście zdaffałem na starych zasadah w 2010r.
:D


Tjak, tfierdze ze klamstfFFo.

Tez na starych, co prawda pod koniec 2012, ale jeszcze na starych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na to, żeby powróciły stare zasady zdawania na prawo jazdy. Czy to dobrze to nie wiem, ale to nie jest mój problem. Będąc niedawno w Kanadzie tam zrobiłem uprawnienia do kierowania pojazdami czyli prawo jazdy. Procedura wygladała następująco:

1. Na internecie przeczytałem podręcznik, który jest dostępny za darmo i legalnie
2. Zrobiłem przykładowe testy
3. Pojechałem do jednego z ośrodków, powiedziałem, że chcę zrobić prawo jazdy i pokazałem polski paszport. Od razu poinformowano mnie, że mogę zrobić testy w wersji PL, ale i tak wybrałem ENG.
4. Poszedłem do okienka, jeszcze raz dałem paszport, karteczkę z adresem. Wydrukowali mi wniosek z już naniesionymi danymi, kazali zaznaczyć trzy różne kratki i podpisać. Na miejscu w tym samym okienku zrobili badanie wzroku, wzięli opłatę i cyknęli zdjęcie.
5. Poszedłem do sali egzaminacyjnej, dostałem dwa testy, jeden ze znaków drogowych, drugi zaś z zasad ruchu drogowego. Każdy test miał po 20 pytań i 4 możliwe odpowiedzi, z czego jedna tylko była poprawna. Czas na rozwiązanie testów: tyle ile potrzeba, niedłużej jednak niż do chwili zamknięcia ośrodka. Do pytań można wracać ile się chciało i kiedy się chciało, bo to normalny test na papierze był. Warto dodać, że żeby zdać trzeba mieć na jednym i drugim teście 80% poprawnych odpowiedzi, co oznacza, że można zrobić maksymalnie po 4 błędy na test.
6. Po wypełnieniu testu oddałem go, poczekałem dosłownie minutę i dostałem informację, że zdałem. Następnie wydrukowali mi na miejscu tymczasowe prawo jazdy, a normalne plastikowe mieli dosłać pocztą.

Jednym zdaniem: bez żadnej użerki i stresów zrobiłem w Kanadzie prawo jazdy. :) Najfajniejsze było to, że nie musiałem wypisywać żadnego podania, nie przynosiłem żadnych zdjęć, nie trzeba było szukać punktu opłaty, po prostu wszystko załatwione w na miejscu w jednym okienku. No i nie było żadnego egzaminu praktycznego. :)

Ten zaś jest dopiero po roku. W Kanadzie bowiem prawo jazdy kategorii G jest trójstopniowe. Pierwsze jest G1, które mam. Uprawnia ono do kierowania samochodem osobowym, samochodem z przyczepą, a także małą ciężarówką do 11 ton, pod warunkiem, że na przednim siedzeniu siedzi pasażer, które ma pełne uprawnienia od przynajmniej 4 lat. Inne ograniczenia to: nie można kierować pojazdem od północy do 5 rano, nie można mieć jakiegokolwiek alkocholu we krwi oraz wolno jeździć tylko drogami lokalnymi. Po roku można iść na egzamin na G2 ciekawostka: cena tego egzaminu już jest wliczona w cenę prawa jazdy. Na tym egzaminie jest jazda po mieście, przestrzeganie zasad, znaków, zachowanie na skrzyżowaniach i może być także jazda po autostradzie. Nie ma zaś parkowania. Generalnie nie ma problemu ze zdaniem. Wtedy znika większość ograniczeń z G1 nadal jednak można mieć 0 promili w organiźmie. Po następnym roku można zdawać egzamin na pełne G. Na zrobienie całości ma się 5 lat. Jeżeli się nie zrobi w tym czasie pełnego G to traci się licencję i trzeba zacząć robić prawo jazdy od nowa.

I teraz najfajniejsze: mogę to kanadyjskie prawo jazdy zamienić na polskie, pod warunkiem zdania egzaminu teoretycznego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, choć osobiście chyba nie będę się w to bawić. Tak więc niezależnie od tego jak w Polsce są durne przepisy i zasady zdobycia prawa jazdy, mnie one nie interesują, bo prawko już mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2013 o 08:43, Wojman napisał:

Nie ma zaś parkowania. Generalnie nie ma problemu ze
zdaniem.

Nie ma parkowania? No i dobrze, bo to powinno być w opcji dodatkowej w OSK jak ktoś wie że będzie musiał parkować na parkingu. Ja oczywiście potrafię parkować, ale po co mi to skoro Ja raz na milion lat potrzebuję zaparkować samochód na parkingu bo samochód garażowany, a nawet jeżeli by nie był garażowany, to u mnie na podwórku nie ma miejsc wydzielonych dla aut(tzn. nie ma określonych miejsc do stawiania aut, można postawić gdzie się chce), a po za garażem to czasem u dziadka pod mieszkaniem na uboczu stawiałem wóz i w mojej byłej pracy był tylko plac, a nie parking na którym są miejsca parkingowe.
Więc myślę że mimo to że plac manewrowy jest tak bardzo łatwy i parkowanie też, to i tak parkowanie powinno być tylko na życzenie kursanta w OSK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile na tą chwilę kosztuje prawko na C?? i czy testy które teraz są nowe są aż tak skąplikowane jak to można słyszeć w telewizji i na ulicy:P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OStatnio miałem małą kolizje, jadąc w nocy na zakręcie wjechałem w rów, uszkodziłem prawy zderzak, zero rannych, czy uszkodzeń innych samochodów. Odjechałem z miejsca tej kolizji<odbyła się 2 dni temu>, czy mogę ubiegać się o jakieś odszkodowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 18:17, slipknotslayersoad napisał:

OStatnio miałem małą kolizje, jadąc w nocy na zakręcie wjechałem w rów, uszkodziłem prawy
zderzak, zero rannych, czy uszkodzeń innych samochodów. Odjechałem z miejsca tej kolizji<odbyła
się 2 dni temu>, czy mogę ubiegać się o jakieś odszkodowanie?


Ciężko powiedzieć. Po pierwsze musisz mieć ubezpieczenie autocasco, czyli AC. Ubezpieczenie to obejmuje m.in. wypadki z innymi pojazdami, osobami, zwierzętami lub przedmiotami znajdującymi się poza pojazdem. Jeżeli po prostu wypadłeś z drogi i wjechałeś w rów, nie masz szans na odzyskanie pieniędzy z ubezpieczenia (w takim wypadku każdy stukałby w mały murek i wmawiał ubezpieczycielowi, że powinęła mu się noga na gazie/sprzęgle podczas parkowania w garażu). Oczywiście możesz powiedzieć, że na drodze leżał jakiś przedmiot, po najechaniu na który wyrzuciło Cię z drogi. Pozostaje tylko jeszcze jedna sprawa. Jeżeli już chciałbyś załatwić sprawę w taki sposób, to telefon do ubezpieczyciela należałoby wykonać bezpośrednio po wypadku. 2 dni po kolizji szanse na odzyskanie pieniędzy są praktycznie zerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy,

Mam pytanie. Kolega chciałby zrobić sobie prawo jazdy kat. A, B już posiada. Czy jeśli nie zda na kat. A powiedzmy samych przepisów to automatycznie zostanie zabrane prawo jazdy na kat. B? Sąsiad nas tak straszył. Jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak mialoby byc?

Nic takiego nie ma. A za pierwszym razem moze faktycznie nie zdac, bo teraz sa trudniejsze testy i zdawalnosc jest ze 3x mniejsza (no, ale mozna powtarzac az sie uda (oczywiscie za kazdy egzamin sie placi)).

Prawo jazdy kat. A i B mogloby mu byc zabrane, gdyby jechal motocyklem lub autem i uzbieraloby mu sie 20/24 pkt karnych w <365 dni albo gdyby jechal z 0.02% lub wiecej alkoholu we krwi, ale to tez nie zawsze:
http://jazdapopijanemu.pl/

Oczywiscie kolega ma skonczone 24 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź. Ja zdawałem dawno temu i też nic takiego nie było. Myślałem może że jak weszło nowe prawo jazdy to coś się zmieniło. Dodatkowo sąsiad straszył. Pewnie specjalnie :) I tak kolega ma skończone 24 lata :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z tym nowym egzaminem? Naprawdę jest o wiele trudniejszy niż ten stary [ cokolwiek ten ''stary'' znaczy bo tu chyba też co rusz jakieś nowinki dodają ]? Jest sens w ogóle to tego podchodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 17:28, Tyler_D napisał:

Jak to w końcu jest z tym nowym egzaminem? Naprawdę jest o wiele trudniejszy niż ten
stary [ cokolwiek ten ''stary'' znaczy bo tu chyba też co rusz jakieś nowinki dodają
]?


Jest trudniejszy. Stary egzamin mógł zdać każdy idiota, kto poświęcił parę godzin na naukę pytań. Nowy jest cięższy, bo nie wykujesz się go na pamięć. Na początku roku niezłe żniwo zbierał, jak jest teraz to nie wiem, ale
pewnie już z 50% ludzi zdaje go za pierwszym.

Dnia 11.07.2013 o 17:28, Tyler_D napisał:

Jest sens w ogóle to tego podchodzić?


Jeśli głupi egzamin z teorii zniechęca Cię do zdawania na prawko, to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie samochody i motoryzacja tyle interesują co zeszłoroczny śnieg. Mam jednak dziwne wrażenie, że mimo wszystko tak zwanej ''teorii'', pomijając jej formę, trudność et etc da się ją zaliczyć. Wg mnie szybciej i łatwiej jednak niż jazdę / plac. I chyba bardziej to mnie na swój sposób przerasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować