Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2013 o 19:29, Accid napisał:

Zdałem dziś za pierwszym. 68pkt. pogrom jest jakiś O_o. W mojej 16-osobowej grupie zdało
4 osoby w tym dwie za pierwszym zdawały (razem ze mną). Ogólnie pytania miałem zupełnie
inne (częśc bardzo podobna) jak te w necie z testów i zbiorów. Strzelałem 4 odpowiedzi
a sześciu nie byłem pewny. Szczęście dopisało. Kolesiowi obok mnie już nie- siódmy raz
nie zdał, a wyglądał na ogarniętego.


No, no tylko pogratulować... ;)

I przy okazji jakoś to tak wypadło, że +/- dziś mija siedem lat, od kiedy zdałem prawko (tj. zaliczyłem teorię i praktykę). :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martwię się teraz o praktykę, bo nie jeździłem już 2 tygodnie.Mam w środę o 13:30 (olaboga 13-ka). Wydaje mi się, że gdybym nie odmówił koronki do Bożego Miłosierdzia wczoraj w nocy i dziś dziesiątki na koronce byłoby fatalnie xD Siła wiary jest niezłomna.

Naprawdę uczycie się schematami na łuku etc? Mnie instruktor cisnął dopóki się nie nauczyłem jak normalny człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 19:42, Tyler_D napisał:

A jak u was z cenami za poszczególne części kursu? Wszędzie jest taka drożyzna? -.-

Ja za 30h teorii i 30h jazd zapłaciłem 1200zł. Koszty egzaminów ponosisz sam.
Czytałem, że bardzo się tego boisz. Ja też byłem zielony, ale po uczestniczeniu w zaj. teoretycznych, jazdach, nauce przez robienie testów i czytanie kodeksów (polecam zdamyto.pl, dzięki temu m.in zdałem) zrozumiałem teorię i praktykę. A nigdy nie siedziałem za kółkiem przed jazdami.
ps: absolutnie każdy facet nauczy się jeździć przez 30h, chyba, że ma jakiś zespół Klinefeltera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 19:39, Accid napisał:

Martwię się teraz o praktykę, bo nie jeździłem już 2 tygodnie.Mam w środę o 13:30 (olaboga
13-ka). Wydaje mi się, że gdybym nie odmówił koronki do Bożego Miłosierdzia wczoraj w
nocy i dziś dziesiątki na koronce byłoby fatalnie xD Siła wiary jest niezłomna.


Ja tam na jazdę byłem gotowy, bo dużo jeździłem przed. Powiedzenie trening czyni mistrza pasuje jak ulał, ale i tak teraz więcej jeżdżę na rowerze niż autem. ;P
Może szczęście ci dopisze? Choć może jak zdałeś teorię wybiorą cię do oblania jazdy?

Dnia 31.07.2013 o 19:39, Accid napisał:

Naprawdę uczycie się schematami na łuku etc? Mnie instruktor cisnął dopóki się nie nauczyłem
jak normalny człowiek.


Raczej trzeba normalnie, bo schematy w prawdziwej jeździe po zdaniu nie pomogą za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2013 o 19:49, Kakarotto napisał:

Raczej trzeba normalnie, bo schematy w prawdziwej jeździe po zdaniu nie pomogą za wiele.

Tym bardziej, że kilku moich kolegów w innych osk uczyli schematami na 4 pachołki a na egzaminie mieli 6 :>

Tyler_D
No to jak nie chcesz zdawać mimo wszystko to przestań zniechęcać innych. Jeśli nie masz auta to rzeczywiście, wywalisz kasę w błoto. Ale jazda samochodem jest niezbędna do mnóstwa form pracy i pomaga w większej niezależności. Zresztą- rób jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 19:59, Tyler_D napisał:

Też mi wielkie zniechęcanie ... napisałem, że to kosztuje tyle a tyle i że to sporo.


Jak ja zdawałem to "moja" szkoła jazdy losowała jedną osobę na bodajże 20, która nie musiała płacić za szkolenie :-) Zawsze można poszukać takiej okazji i liczyć na farta xd Mojej koleżance się udało zaoszczędzić te 1,2k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 19:42, Tyler_D napisał:

A jak u was z cenami za poszczególne części kursu? Wszędzie jest taka drożyzna? -.-


U mnie bylo 1200 razem z egzaminem . Ale mozna bylo znalezc od 800 zl ale to pewnie byle jakie szkoly . Na teorie nawet nie chodzilem :P Takze wszedzie to samo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2013 o 20:16, LastOrder napisał:

U mnie bylo 1200 razem z egzaminem . Ale mozna bylo znalezc od 800 zl ale to pewnie byle
jakie szkoly . Na teorie nawet nie chodzilem :P Takze wszedzie to samo .

Teorie moja szkoła prowadziła świetnie ale byłem na 3 lekcjach (po półtorej h) bo to nuda. I tak uczysz się sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 20:33, Accid napisał:

Teorie moja szkoła prowadziła świetnie ale byłem na 3 lekcjach (po półtorej h) bo to
nuda. I tak uczysz się sam.


Ja bylem gotow chodzic ale nikt nie chodzil to co sam bede ?> :) Ja jeszcze mialem stare testy wiec ZZZ .Do tych nowych nie zagladam bo nie chce sie stresowac co by bylo gdyby ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli nie masz auta to rzeczywiście, wywalisz kasę w błoto.

Nie zgodze sie, nie mam wlasnego auta i wcale nie czuje sie jakbym wywalil kase w bloto.

Zawsze moze sie zdarzyc, ze naprawde bede potrzebowal miec to prawo jazdy i nie bede potrzebowal spedzac tych kilku tygodni do kilku miesiecy jakie poswieca sie na kurs + egzamin(y) + wydanie dokumentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem lepszego tematu, dlatego napiszę tutaj;) Otóż dzisiaj dostałem pamiątkę z wakacji w postaci mandatu z fotoradaru. Prędkość przekroczyłem dwukrotnie(100km/h przy dopuszczalnej prędkości50 km/h). Prawo jazdy mam krócej niż rok. Słyszałem, że jeżeli kierowca, który przekroczy dwukrotnie prędkość, a prawo jazdy ma krócej niż rok, to może się z prawkiem pożegnać. Chcę zapytać czy powyższe zdanie jest prawdziwe i mam szukać kogoś kto przyjmie na siebie "winę", czy mogę psokojnie przyjąć punkty bez obawy utraty prawa jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem takie cos jeszcze nie weszlo (mialoby wejsc w 2014 roku). No i za pierwszym razem, taka ''akcja'' miala sie zakonczyc zabraniem prawka na 3miesiace:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/podwojne-przekroczenie-predkosci-trzy-miesiace-bez-prawa-jazdy,302781.html
Wiec raczej smialo mozesz brac na siebie wine - nawet jakby mieli zabrac prawko. Mozesz bys sie opamietal troche. Skoro juz popelniasz wykroczenie to miej chociaz odwage sie przyznac jak mezczyzna. Proponuje rowniez zdjac noge z gazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 19:22, Piotrek_K napisał:

Z tego co wiem takie cos jeszcze nie weszlo (mialoby wejsc w 2014 roku). No i za pierwszym
razem, taka ''akcja'' miala sie zakonczyc zabraniem prawka na 3miesiace:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/podwojne-przekroczenie-predkosci-trzy-miesiace-bez-prawa-jazdy,302781.html
Wiec raczej smialo mozesz brac na siebie wine - nawet jakby mieli zabrac prawko. Mozesz
bys sie opamietal troche. Skoro juz popelniasz wykroczenie to miej chociaz odwage sie
przyznac jak mezczyzna. Proponuje rowniez zdjac noge z gazu.


Niestety sytacja zmusiła mnie do przekorczenia prędkości. Przecież nie pójdę i nie powiem w ITD że musiałem jechać do szpitala bo to i tak nic nie da. A przyznać się mam odwagę tylko głupio by było tracić prawko nie przez własną głupotę(bo demonem szybkości nie jestem) tylko przez stres i potrzebę szybkiej jazdy;) Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 14:01, Daelor napisał:

Zdawaj w ośrodku na Bronowicach, jest łatwiej :P


Mozna wiedziecw ktorym osrodku na Bronowicach? i dlaczego tam latwiej? chodzi moze o Auto-Krak, bardzo zalezy mi na jakiejs opinni z pierwszej reki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować