Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2013 o 22:14, Malevyn napisał:

ile teraz kosztuja egzaminy teoretyczny i praktyczny ?? i od czego zaczac sie uczyc na
teorie na nowych zasadach ???


Teoria kosztuje 30zł ,a praktyka 140zł . Najlepszą nauką jest praktyka podczas jazd. Jeśli to Ci nie wystarcza najlepiej przeczytaj podręcznik ,jeśli takowy dostałeś od instruktora i tłucz egzaminy. Chyba najbardziej sprawdzoną metodą podczas robienia tych egzaminów jest sprawdzanie każdej błędnej odpowiedzi w podręczniku i po przeczytaniu danego rozdziału samemu odpowiedzeniu sobie jaka powinna być prawidłowa odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 15:37, Malevyn napisał:

praktyki mialem 3 lata temu. bede musial wykupic kilka godzin jazd. po ile chodza ?


Kurs prawa jazdy nie jest ważny 3 lata. O.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 15:37, Malevyn napisał:

praktyki mialem 3 lata temu. bede musial wykupic kilka godzin jazd. po ile chodza ?


Miałeś kurs 3 lata temu, czy egzamin praktyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z góry za podwójnego posta, zrozumiałem o co wam się rozchodzi dopiero teraz.
Wykupienie jazd nie wiąże się w żadnym stopniu z wykupieniem kursy prawa jazdy. Każdy może przyjść do Ośrodka Szkolenia Kierowców i wykupić sobie kilka jazd. Moja matka parę lat temu postanowiła zrobić użytek z kurzącego się prawa jazdy ,wykupiła kilka jazd dla przypomnienia z czym to się je i teraz śmiga na prawie jazdy zrobionym hen hen hen. Ceny są różne - w zależności od OSK. W mojej miejscowości jest to 50 golda za godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ludziska, czy ja dobrze pamiętam? Pierw robi się 2 wdechy a potem 30 ucisków tak? W styczniu mam egzamin z teorii na kategorię D, 23 grudnia zdałem KW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 23:12, Slaverox napisał:

Ej ludziska, czy ja dobrze pamiętam? Pierw robi się 2 wdechy a potem 30 ucisków tak?

Dobrze pamiętasz, 2 wdechy potem 30 ucisków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 23:17, gto65 napisał:

Dobrze pamiętasz, 2 wdechy potem 30 ucisków

A jak jest z odległością parkowania od skrzyżowania, przejścia dla pieszych, przejazdu kolejowego itd.? Nie mniej niż 10m.? Dobrze pamiętam? Bo nie jestem pewny i coś mi się kojarzy że było coś że gdzieś trza było nie mniej niż 13 lub 15m parkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 16:38, Feallan napisał:

Kurs prawa jazdy nie jest ważny 3 lata. O.O

Jest, mój brat robił egzamin po prawie 10 latach od zakończenia nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z taką sytuacją gdy w aucie są dwie osoby - jedna mająca prawko ale nie kierująca i druga prawka nie mająca a chcąca sobie pojeździć ''dla nauki'' po jakichś nieużytkach, za miastem czy coś w tym guście? Jest to zawsze zakazane czy są jakieś sytuacje kiedy jest to dopuszczalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 22:21, Tyler_D napisał:

Jak to w końcu jest z taką sytuacją gdy w aucie są dwie osoby - jedna mająca prawko ale
nie kierująca i druga prawka nie mająca a chcąca sobie pojeździć ''dla nauki'' po jakichś
nieużytkach, za miastem czy coś w tym guście? Jest to zawsze zakazane czy są jakieś sytuacje
kiedy jest to dopuszczalne?


Z tego co pamiętam kiedyś można było sobie pojeździć chociażby po parkingu pod marketem, ale jak zrobili z tego normalną drogę publiczną to już niestety nie. W każdym razie zawsze jest mandat 500 za jazdę bez prawka.
Jednak nie jestem pewien w 100% raczej w 90%.
Po własnym podwórku możesz sobie jeździć do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No po podwórku to wiadomo a jakieś miejscówki ''bezludne'' wchodzą też w grę? Jak nie to trochę lipa, chciałbym sobie popróbować coś cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 22:47, Tyler_D napisał:

No po podwórku to wiadomo a jakieś miejscówki ''bezludne'' wchodzą też w grę? Jak nie
to trochę lipa, chciałbym sobie popróbować coś cokolwiek.


Możesz popróbować, ale na własne ryzyko. Zresztą jaka jest szansa i po co Policja miałaby przyjeżdżać na jakieś odludzie?
Stary plac, ewentualnie jakiś market na przedmieściach i jeździsz po 22, tylko na ochronę uważaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 22:47, Tyler_D napisał:

No po podwórku to wiadomo a jakieś miejscówki ''bezludne'' wchodzą też w grę? Jak nie
to trochę lipa, chciałbym sobie popróbować coś cokolwiek.


Zawsze możesz też zapytać o miejscówki na forach fanów np. BMW lub Subaru, oni raczej wiedzą gdzie można jeździć bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 22:21, Tyler_D napisał:

Jak to w końcu jest z taką sytuacją gdy w aucie są dwie osoby - jedna mająca prawko ale
nie kierująca i druga prawka nie mająca a chcąca sobie pojeździć ''dla nauki'' po jakichś
nieużytkach, za miastem czy coś w tym guście? Jest to zawsze zakazane czy są jakieś sytuacje
kiedy jest to dopuszczalne?


Szukaj drog niepublicznych. Czesto beda to nienajlepsze drogi, ale na poczatek moze byc.

A jesli popelnisz inne wykroczenie jadac bez prawa jazdy (pomijajac sam fakt nie posiadanie prawa jazdy) to moze sie skonczyc na wiecej niz samym mandacie 500zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować