Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Że jak? Wyjeździłem swoje, nie czuję tego to co? Ktoś mnie zmusi żebym koniecznie zdawał egzaminy wewnętrzne? Przecież to jakaś głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tego roku chyba jest, ze mozesz do teorii podejsc bez skonczenia kursu w Szkole Jazdy. Ale ja bym dla swietego spokoju go zdal, bo skoro jestes taki chojrak, ze nie czujesz egzaminu w szkole jazdy, to na oficjalnym w WORDzie zje Cie trema i skonczysz albo na placyku, albo 100m po wyjechaniu na miasto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ty mnie chyba nie rozumiesz. Ja nie mówię o sytuacji ''mam w dupie wewnętrzny i idę na wordowski, bo tak'' tylko o czymś w stylu ''nie czuję tego, nie radzę sobie, może uda się zdać teorię, praktykę nie [ przynajmniej nic na to nie wskazuje ] więc skończę przynajmniej na tym etapie na ten moment'. No sorry ale na sianie nie śpię żeby wydać hajs na x-dziesiąt godzin dodatkowych jazd i jazd egzaminacyjnych które też są płatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny jest obowiązkowy dla każdego przystępującego do kursu nauki jazdy. Co prawda wiele szkół pomija ten praktyczny (teoretyczny za łatwo zweryfikować), albo zawiera go w ostatnich godzinach szkolenia - ale nie zmienia to faktu, iż odbyć się musi, i musisz go zaliczyć. Jako, że powinien być zawarty w cenie kursu nie musisz się obawiać nieuniknionych wydatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ale nie zmienia to faktu,

Dnia 27.05.2015 o 21:29, Hellmut napisał:

iż odbyć się musi, i musisz go zaliczyć. Jako, że powinien być zawarty w cenie kursu
nie musisz się obawiać nieuniknionych wydatków.

No rozumiem to ''muszenie'' ale ktoś mi zabroni to po prostu olać, zapłacić co ma do zapłacenia i wyjść? I ''kiedyś tam'' wrócić do zdawania? Nie, prawda? No i to pytam. I jakoś właśnie z tego co wiem poprawki wewnętrznego praktycznego są płatne a kosztują tyle co godzina jazdy. No więc coś tu nie halo w naszych wersjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli, ze chcesz skonczyc kurs, ale nie przystapic do wewnetrznego jeszcze? To ja bym gadal ze szkola jazdy, bo to oni podejmuja decyzje i zrobia co zechca ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 21:34, Tyler_D napisał:

No rozumiem to ''muszenie'' ale ktoś mi zabroni to po prostu olać, zapłacić co ma do
zapłacenia i wyjść? I ''kiedyś tam'' wrócić do zdawania? Nie, prawda? No i to pytam.

Nikt Ci nie broni płacić za kurs i z niego nie korzystać - to prawda :) Tylko, że bez tego nie będziesz miał wpisanej do PKK informacji o zakończeniu kursu, co uniemożliwi Ci zapisanie się na egzamin państwowy w WORD.

Dnia 27.05.2015 o 21:34, Tyler_D napisał:

I jakoś właśnie z tego co wiem poprawki wewnętrznego praktycznego są płatne a kosztują
tyle co godzina jazdy. No więc coś tu nie halo w naszych wersjach.

W cenie kursu masz jeden egzamin wewnętrzny. Oblanie go oficjalnie oznacza, iż 30 obowiązkowych godzin nie wystarczyło do przygotowania - potrzeba ich więcej. Stąd też wymóg dokupienia godzin doszkalających, w trakcie których będziesz przy okazji oceniany pod kątem zadań egzaminacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 00:15, Damianuss1 napisał:

Zdawał ktoś może ostatnio teorię? Za którym razem zdaliście? Dzisiaj zdawałem pierwszy
raz, zabrakło mi 1 punkcika aby zaliczyć ehhh.

Na B zdałem za drugim, na pierwszy raz poszedłem nieprzygotowany. Ostatnio zdałem kolejną kategorię, już bezbłędnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 15:22, Malevyn napisał:

mozecie polecic jakas dobra strone z nowymi testami ?

Ja uczyłem się z dwóch miejsc przy czym to - http://testy.grupaimage.pl/ - jest chyba najlepsze. Oczywiście musisz zapłacić grosz, ale większość pytań miałem identycznych jak z tej stronki. To zdaje się jest przy okazji firma, która je wymyśla na państwowy egzamin. Ta druga stronka to http://www.zdamyto.com/ również bardzo fajna. Warto naprzemiennie robić sobie testy na jednej i drugiej.

Co do cen. Teoria 30zł, praktyka 140zł na B. Tak przynajmniej jest u mnie (Wrocław).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 16:56, Damianuss1 napisał:

Co do cen. Teoria 30zł, praktyka 140zł na B. Tak przynajmniej jest u mnie (Wrocław).

U mnie też a rejon zgoła inny więc to chyba jest jeden cennik na cały kraj, przynajmniej na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 20:02, Tyler_D napisał:

U mnie też a rejon zgoła inny więc to chyba jest jeden cennik na cały kraj, przynajmniej
na to.

Tak właśnie jest, cennik egzaminów na prawo jazdy jest jednolity we wszystkich ośrodkach ruchu drogowego.

@Damianuss1

Dnia 14.07.2015 o 20:02, Tyler_D napisał:

Po zdanym egzaminie jest jakiś określony czas aby pójść do urzędu aby opłacić wyrobienie dokumentu (prawa
jazdy)?

Administracyjnego limitu brak. Może jest jakiś techniczny (zapytaj w wydziale komunikacji). Aczkolwiek nie będzie on dla Ciebie istotny, dopóki nie planujesz wstrzymać wyrobienia dokumentu na wiele lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2015 o 07:24, zerohunter napisał:

Jak mam już kat. B, to na A2 muszę powtarzać testy, i na A potem również?

Na A2 na pewno, na A dla posiadających A2 kurs jest bodajże krótszy i trzeba zdać tylko egzamin praktyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, problem mam następujący. Jak wygląda sprawa badań lekarskich żeby przedłużyć prawo jazdy. Do kogo się z tym zgłosić? Trzeba iść do lekarza pierwszego kontaktu żeby gdzieś nas pokierował czy wystarczy się umówić do jakiejś pracowni? Macie coś do polecenia? Najlepiej w Krakowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra czas na edycję się skończył, ale po wstępnych internetowych oględzinach stwierdzam, że w moim przypadku będę musiał się udać do Małopolskiego Ośrodka Medycyny Pracy. Wyczytałem również, że koszty badania wzrosły od 20 lipca 2014 roku do ceny minimalnej 200 zł. Nasz kraj taki piękny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, dzisiaj byłem się pytać o A2, i jak będę chciał po 2 latach na A, to tylko 10h wyjeździć, i sama praktyka bez testów, to samo moto, tylko że odblokowane do pełnej mocy. Cena badań zabija, jak się kiedyś przymierzałem, to było 50zł, teraz 200, a orientuje się ktoś czy na B są jakieś inne badania czy coś w ten deseń, i ile się czeka na PKK? Tzn. jak przyniosę badania i zdjęcie, to dostanę do ręki PKK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować