Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Po lewej stronie znajduje sie pojazd, ktory hamuje przed przejsciem. Juz samo to wystarczy, by udzielic odpowiedz NIE. To jakis filmik jest? Bo jesli tak to ten po lewej moze akurat wykonywac skret w lewo i jak tylko ma wlaczony kierunkowskaz to juz sie mozna klocic czy mozna wyprzedzic czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, ale jeśli on skręca, to nie jest wtedy to już omijani? Aha i rozumiem, że jak mam światła nad przejściem dla pieszych, to mogę wyprzedzać na 2 pasmowce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przewidzisz czy komuś nie odwali i znacznie zwolni a ty w tym czasie jadąc stałą prędkością go chcąc nie chcąc wyprzedzisz. 2. Możesz bo wtedy jest ruch kierowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować posta. Nie wiem czemu nie ogarnąłem o co chodziło w pierwszym :D Ale fakt, że pytanie dosyć podchwytliwe. Sam jestem ciekaw dlaczego taka a nie inna odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 17:20, zerohunter napisał:

OK, ale jeśli on skręca, to nie jest wtedy to już omijani?

Omijanie jest wtedy gdy przeszkoda stoi w miejscu. Tutaj moge przypuszczac, ze skoro Citroen ma swiatla stopu, to jednak hamuje, bo sie nadal porusza. Ale kto go tam wie - moze lubi stac z hamulcem ;D

Dnia 25.08.2015 o 17:20, zerohunter napisał:

jak mam światła nad przejściem dla pieszych, to mogę wyprzedzać na 2 pasmowce?

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, cięższe te nowe testy, lepsze niż stare, ale cięższe, w sumie mogliby dawać jakieś pytania tylko stricte techniczne dla kogoś, kto już posiada np. B jak ja. W dodatku przy egzaminie większość błędów robię na głupotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 18:44, Piotrek_K napisał:

Omijanie jest wtedy gdy przeszkoda stoi w miejscu. Tutaj moge przypuszczac, ze skoro
Citroen ma swiatla stopu, to jednak hamuje, bo sie nadal porusza. Ale kto go tam wie
- moze lubi stac z hamulcem ;D


Może mieć automatyczną skrzynię biegów, w takich samochodach żeby nie jechać musisz trzymać nogę na hamulcu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fizyka. Każdy jadący pojazd musi pokonać opór powietrza, a to oznacza, że przed nim jest większe ciśnienie niż normalnie. To powietrze opływa pojazd z boków i to jest właśnie podmuch każdorazowo odczuwany, kiedy wymija się z innym pojazdem. Z tyłu całe to powietrze wraca na swój normalny tor, więc odczuwa się efekt ssania. Autobus jako wysoki pojazd z pionowym frontem ma słabe właściwości aerodynamiczne i stąd jego przejazd jest znacznie bardziej odczuwalny niż pojazdów o opływowym kształcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2015 o 15:38, Tyler_D napisał:

Czy egzaminy będą jakoś znacznie trudniejsze od nowego roku? Jeżeli tak to przez co?

Nie będą, jednak konieczne będzie odbycie dodatkowego kursu doszkalającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2015 o 15:38, Tyler_D napisał:

Czy egzaminy będą jakoś znacznie trudniejsze od nowego roku? Jeżeli tak to przez co?


Same w sobie egzaminy nie.

Tu sa wszystkie zmiany opisane:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Tlumy-na-egzaminach-na-prawo-jazdy-Ida-nowe-przepisy-7274897.html

Nic poki co nie wiadomo o poziomie trudnosci kursow doszkalajacych ktore trzeba bedzie odbyc pomiedzy 4, a 8 miesiacem od wydania prawa jazdy, a za ktore dodatkowo trzeba bedzie zaplacic 300zl.

BTW. Bodajze nabycie uprawnien liczy sie od daty wydania dokumentu, a nie od zdania egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakies dobre, interaktywne programy pozwalajace na poznanie teorii jak i mozliwosci sprobowania swoich sil w formie praktyki? Slyszalem o Symulatorze Jazdy 2, no ale komentarze nie sa zbyt zachecajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 Stycznie mają wejść nowe przepisy, zainteresowani wiedzą, niezainteresowanym polecam zrobić prawko jak najszybciej.

A ja mam takie pytanie, na motocykl też będę musiał nakleić listek? A i czy przepis dotyczy nabycia prawa jazdy, czy też uprawnień na daną kategorię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy będzie chciał zdawać prawko ale już niewiele czasu zostało. Ja rok temu zacząłem we wrześniu, po teorii i praktycznym za pierwszym razem skończyłem w listopadzie. Jeśli na przykład oblałby jeden z egzaminów w grudniu to czy po ponownym podejściu wszystko liczyłoby się pod nowe zasady? Dajmy na to - zda teorię w 2015 i obleje praktykę, jeśli zdana będzie praktyka w 2016 na jakich zasadach wszystko się zakończy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma sie liczyc data wydania dokumentu, wiec niech lepiej sie przylozy, nie odwleka, zda i wnioskuje o dokument jak najszybciej. Zwlaszcza, ze teraz bedzie wiecej osob chcialo zdazyc zdawac, wiec terminy na kolejne egzaminy moga byc pozniejsze (tak jak to bylo w 2012 roku).

Jesli Twoj znajomy sie nie zapisal jeszcze na kurs dobrze jakby zapisal sie na jakis przyspieszony kurs czy inny co trwalby najkrocej (najbardziej upchana ilosc godzin w najkrotszym czasie - oczywiscie na zdawalnosc i opinie o danej szkole tez patrzec).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować