Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Swoją drogą to jest strasznie śmieszne. Musisz jeździć z listkiem. Czyli co? Zdam (już od dawna mam prawo jazdy) i mogę jeździć jednym samochodem, albo nakupić listków i przyklejać na każdym aucie (jeśli taki listek będzie normalnie dostępny w nieograniczonych ilościach). Już teraz ludzie mają problemy jak przesiadają się do innego samochodu, a tu dokładają wręcz nakaz jazdy jednym pojazdem. Rozumiem, że to dla innnych kierowców ma być informacja: "uważaj" ale ilu ludzi ma prawo jazdy od lat i .... jeżdzą gorzej od świeżaków, czyt. nie potrafią w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zdalem egzamin :D (3 podejscie) ale nie o tym chcialbym pisac.

Czy na egzaminie, egzaminator moze obrazac kandydata? Zwroty typu "masz wyrazne problemy z mysleniem/trzeba byc glupim by w takim wieku prawko zdawac/etc." sa dopuszczalne? Pomijam, ze ciagle mnie pospieszal, czy to na rekawie, czy na drodze, gdzie jest ograniczenie do 50, jade 50 a on dyszy i mowi "szybciej, jezu szybciej". Wiadomo, ze na egzaminie noga lata na sprzegle, ale mowienie co 10 minut "oszczedzaj to sprzeglo bo cie obleje" nie pomaga (a swoja droga, oszczedzalem, zawyl mi moze ze 3 razy. Przez 1,5h).

Jesli zlozenie skargi na danego egzaminatora jest mozliwe, ale bedzie to sie wiazalo z kolejnym egzaminem pod piecza innego egzaminatora- to olewam. Jesli jednak MI nic nie grozi, to mam ochote kolesia, mowiac wprost udupic tak, jak sie tylko da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiscie to olal, bo obawialbym sie ryzykowac, ze przejrza dokladnie nagranice i okaze sie, ze nie jednak nie powienienem byl zdac (zdarzyc sie moze, ze egzaminator przeoczy cos, albo postanowi przymknac oko) i wtedy nawet juz wydane i odebrane prawo jazdy moze zostac cofniete (byl takie przypadek w Lodzi kilka lat temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę z innej strony. Prawko B mam już od paru lat i zainteresowała mnie opcja jazdy na motocyklu do 125 cm3. Tu mam trochę pytań:
1. Jak rozumiem, nie muszę zdawać żadnego egzaminu ani nic z tych rzeczy, wsiadam na pojazd i jadę, czy potrzebuje gdzieś to zgłaszać?
2. Co się stanie, teoretycznie, jeśli będę się poruszał na pojeździe o wyższej pojemności i zostanę zatrzymany. Czy policja zwraca na to uwagę, to raz. Dwa, jakiego mandatu można się spodziewać i konsekwencji prawnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2016 o 15:26, necron1501 napisał:

1. Jak rozumiem, nie muszę zdawać żadnego egzaminu ani nic z tych rzeczy, wsiadam na
pojazd i jadę, czy potrzebuje gdzieś to zgłaszać?

Wsiadasz i jedziesz. Zakładam, że wymóg posiadania prawa jazdy kategorii B od 3 lat spełniasz.

Dnia 03.08.2016 o 15:26, necron1501 napisał:

2. Co się stanie, teoretycznie, jeśli będę się poruszał na pojeździe o wyższej pojemności
i zostanę zatrzymany. Czy policja zwraca na to uwagę, to raz. Dwa, jakiego mandatu można
się spodziewać i konsekwencji prawnych?

300 zł mandatu i zakaz dalszej jazdy (będziesz musiał wezwać na miejsce zatrzymania osobę z właściwymi uprawnieniami). Gorzej, jeżeli weźmiesz udział w zdarzeniu drogowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2015 o 18:19, Prince_Miki napisał:

O ile się nie mylę, to jazda do przodu i do tyłu po łuku przy pachołkach.

Rękaw to w slangu hamulec ręczny xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio? Jak jeżdżę różnymi kategoriami pojazdów, tak jeszcze z takim określeniem ręcznego się nie spotkałem. A w tym kontekście nie mam wątpliwości, że nie o hamulec chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Hellmut napisał:

Serio? Jak jeżdżę różnymi kategoriami pojazdów, tak jeszcze z takim określeniem ręcznego się nie spotkałem. A w tym kontekście nie mam wątpliwości, że nie o hamulec chodziło.

Moze to kwestia regionu w jakim sie mieszka. U mnie akurat czesto uzywa sie okreslenia rekaw na hamulec reczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować