Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2011 o 21:28, nightfaler napisał:

Z ciekawości. Co daję, że auto zarejestrowane jest jako ciężarowe? Nawet jeśli może pełnić
funkcje auta osobowego.

w sensie np. kombi z kartką ? wrzucić paliwo itp. w koszty firmy, jeszcze nie dawno można było odliczyć VAT od samochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Mam jazdy ale to nie jest ważne. Prawdopodobnie pod koniec sierpnia będę miał egzamin.
Jak zaliczę państwowy pisemny to jest ważny pół roku. A jak nie zdam przez pół roku jazd i będę musiał znowu zaliczać pisemny to będę miał już ten nowe testy które wchodzą w 2012?? Czy te stare?

Z czystej ciekawości się pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 12:51, Slappy napisał:

Mam pytanie.
Mam jazdy ale to nie jest ważne. Prawdopodobnie pod koniec sierpnia będę miał egzamin.
Jak zaliczę państwowy pisemny to jest ważny pół roku. A jak nie zdam przez pół roku jazd
i będę musiał znowu zaliczać pisemny to będę miał już ten nowe testy które wchodzą w
2012?? Czy te stare?

Podejrzewam, że będziesz miał już te nowe, a to, że pierwszy raz podchodziłeś przed zmianą
nie będzie miało tutaj znaczenia. Ale spoko, nie ma opcji, żeby nie zdać w ciągu 6 miesięcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla wiekszosci nie ma opcji, sa jednak persony, ktore zdawaly/zdają latami, tak jak jedna znajoma, zdala po 2 latach i nastym egzaminie juz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dark_elves - Heh :D
Mam jeszcze inne pytanie.

Jak będą miał na egzaminie praktycznym plac i go zdam, ale obleję na mieście to jak będę podchodził drugi raz to plac już mam odhaczony i jeżdżę tylko po mieście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 18:25, Slappy napisał:

Jak będą miał na egzaminie praktycznym plac i go zdam, ale obleję na mieście to jak będę
podchodził drugi raz to plac już mam odhaczony i jeżdżę tylko po mieście?

Gdziekolwiek oblejesz będziesz zaczynał od początku ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 18:28, nightfaler napisał:

Gdziekolwiek oblejesz będziesz zaczynał od początku ;p


Jest możliwość drugi raz zrobić górkę, lub łuk (ale tylko po zatrzymaniu samochodu gdzie indziej niż na kopercie).
Poza tym można wyjechać na miasto bez zdania na placu - żeby poćwiczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 18:46, tomas92 napisał:

Poza tym można wyjechać na miasto bez zdania na placu - żeby poćwiczyć :)

Nie wiem czy cos ZNOWU sie zmienilo, ale jak zdawalem te dwa lata temu i oblalem na placu to NIE moglem wyjechac na miasto, bo sie wlasnie troche wczesniej zmienily przepisy i juz nie moglem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 18:46, tomas92 napisał:

> Gdziekolwiek oblejesz będziesz zaczynał od początku ;p

Jest możliwość drugi raz zrobić górkę, lub łuk (ale tylko po zatrzymaniu samochodu gdzie
indziej niż na kopercie).

Ale takie rzeczy to on chyba wie ;p. Jemu przecież chodziło o co innego. Może źle się wyraziłem w odpowiedzi
@Slappy
Jeśli za pierwszym wyjedziesz na miasto (po udanym placu) i na mieście cię obleje to idąc na drugą próbę bedzięsz musiał zaczynam znowu od placu.

Dnia 03.08.2011 o 18:46, tomas92 napisał:

Poza tym można wyjechać na miasto bez zdania na placu - żeby poćwiczyć :)

Masz na myśli kogoś kto obleje na placu? Powodzenia w trzymaniu nerwów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2011 o 19:00, Piotrek_K napisał:

Nie wiem czy cos ZNOWU sie zmienilo, ale jak zdawalem te dwa lata temu i oblalem na placu
to NIE moglem wyjechac na miasto, bo sie wlasnie troche wczesniej zmienily przepisy i
juz nie moglem...

Zależy jak oblałes, np. na łuku jak dwa razy zatrzymasz się, ale nie dotkniesz żadnego pachołka, to masz niezaliczone zadanie, ale nadal możesz jechać na miasto. Natomiast, jeżeli najedziesz na słupek, to egzamin zostaje natychmiast przerwany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 23:30, dzej_bi napisał:

Zależy jak oblałes, np. na łuku jak dwa razy zatrzymasz się, ale nie dotkniesz żadnego
pachołka, to masz niezaliczone zadanie, ale nadal możesz jechać na miasto. Natomiast,
jeżeli najedziesz na słupek, to egzamin zostaje natychmiast przerwany.


To zależy głównie od egzaminatora... jak kiedyś oblałem właśnie przez wcześniejsze zatrzymanie to egzaminator powiedział, że i tak nie ma czasu i nie pozwala mi wyjechać na miasto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdałam :-) Można powiedzieć, że z efektami specjalnymi, zapomniało mi się zwolnic hamulec ręczny przy pierwszym podejściu na górkę, no i jak z impetem wcisnęłam pedał gazu by mi samochód nie stoczył się do tyłu... zapach palonej gumy był wyczuwalny do końca egzaminu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 18:16, Polinka198 napisał:

Zdałam :-)

Gratuluję!
Za pierwszym razem?

P.S. Ja, mimo że prawko mam od 12 lat, to pewnie teraz egzaminu bym nie zdał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 18:16, Polinka198 napisał:

Zdałam :-) Można powiedzieć, że z efektami specjalnymi, zapomniało mi się zwolnic hamulec
ręczny przy pierwszym podejściu na górkę, no i jak z impetem wcisnęłam pedał gazu by
mi samochód nie stoczył się do tyłu... zapach palonej gumy był wyczuwalny do końca egzaminu
;-)

Liczy się efekt końcowy:) Gratuluję. Właśnie nie wiem jak to jest, ale dziewczyny zdają
zdecydowanie częściej za pierwszym razem niż chłopcy:) Co jest tego powodem? Większe opanowanie, a
może mniej im zależy i przez to się tak nie stresują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 08:53, Dark_elves napisał:

Właśnie nie wiem jak to jest, ale dziewczyny zdają
zdecydowanie częściej za pierwszym razem niż chłopcy:) Co jest tego powodem? Większe
opanowanie, a
może mniej im zależy i przez to się tak nie stresują?


A może krótsze spódnice niż u facetów? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2011 o 09:03, Phobos_s napisał:

A może krótsze spódnice niż u facetów? ;)



Haha, dokładnie, sam znam przypadek z mojego otoczenia, jak krótka spódnica i duży dekolt miały bezpośredni wpływ na wynik egzaminu :) Chociaż z drugiej strony, w mojej klasie, jak już ktoś zdawał za pierwszym razem, to prawie tylko chłopaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziewczyna znajomego nieustapila pierwszenstwa i depnal jej egzaminator po hamulcach, dziewcze mialo odkryty ladnie dekolcik, kazal jej jechac dalej i zdala. nie ustapilem pierwszenstwa na swym pierwszym egz = wynik negatywny i gdzie tu sprawiedliwosc? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 18:51, Abi_Dalzim napisał:

> Zdałam :-)
Gratuluję!
Za pierwszym razem?

P.S. Ja, mimo że prawko mam od 12 lat, to pewnie teraz egzaminu bym nie zdał :)

Niestety ale nie za pierwszym :-) Nerwy mnie zjadły. Za pierwszym razem wjechałam na skrzyżowanie równorzędne bez zwolnienia (najzabawniejsze było to, że zamiast zwolnić zastanawiałam się czy był znak pierwszeństwa przejazdu). No i ta noga skacząca z nerwów na sprzęgle :-) Cud, że w ogóle wyjechałam z placu.

Jak już o tym wspomnicie, wczoraj miałam spory dekolt :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 16:41, Zauri napisał:

dziewczyna znajomego nieustapila pierwszenstwa i depnal jej egzaminator po hamulcach,
dziewcze mialo odkryty ladnie dekolcik, kazal jej jechac dalej i zdala. nie ustapilem
pierwszenstwa na swym pierwszym egz = wynik negatywny i gdzie tu sprawiedliwosc? :(

Mogłeś też mu coś pokazać, może by poskutkowało:) hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować