Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2012 o 17:56, Hummer napisał:

To zależy jak się zapisał. Jeśli zapisał się jednego dnia na teorię i od razu po niej
praktykę, to z tego co pamiętam oddadzą mu połowę kwoty za praktykę, jeśli nie zaliczył
teorii. Jak osobno no to tylko za teorię.


Przy pierwszym podejściu chyba zawsze teoria i praktyka mają być w tym samym dniu. O tym fakcie nie wiedziałem,teraz zapłacił znowu za teorię ale na tej karteczce to się dostaje ma wykreślony praktyczny .Powiem mu bo może coś źle sformułował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem osobno.
A o zwracaniu pieniędzy za łączony (teoria+praktyka w tym samym dniu) w przypadku nie zdania teorii pierwsze słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 18:03, Daelor napisał:

A o zwracaniu pieniędzy za łączony (teoria+praktyka w tym samym dniu) w przypadku nie
zdania teorii pierwsze słyszę.

Nie pamiętam jak to dokładnie było, bo znajomy miał taką sytuację, i albo dostał 50% zniżki na drugą praktykę, po tym jak oblał teorię na łączonym, albo oddali mu połowę za praktykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 22:02, LubieWafle napisał:

Czy mogę wykonać test pod koniec grudnia teoretyczny, by w czerwcu 2013 rozpocząć jazdy
etc. ?


Egzamin teoretyczny jest ważny przez 6 miesięcy, a jako że trzeba mieć fart lub naprawdę duże umiejętności (żeby stres nie zadział negatywnie), aby zdać za pierwszym razem, to nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 22:02, LubieWafle napisał:

Czy mogę wykonać test pod koniec grudnia teoretyczny, by w czerwcu 2013 rozpocząć jazdy
etc. ?


Rozpocząć jazdy? Czyli zamierzasz zdać teorię, przed zaliczeniem kursu? Tak się nie da.
By móc się zapisać na egzamin musisz, mieć ukończony kurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 22:14, Piotrbov napisał:

> Czy mogę wykonać test pod koniec grudnia teoretyczny, by w czerwcu 2013 rozpocząć
jazdy
> etc. ?

Rozpocząć jazdy? Czyli zamierzasz zdać teorię, przed zaliczeniem kursu? Tak się nie da.

By móc się zapisać na egzamin musisz, mieć ukończony kurs.

No mówię o tym, że zapisuję się na test z prawa jazdy teoretyczny, a potem mam jazdy. Czyli trzeba najpierw chodzić na wykłady etc.? Cholera. :/ to się nie załapię jeszcze na ten prostszy test. Chciałem go zrobić teraz, bo miałem operację ręki, stąd nie mogłem wcześniej, a w styczniu czeka mnie operacja kolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

Niestety tak się nie da. Żeby zapisać się na egzamin ( niezależnie jaki ), jak już wyżej pisałem, trzeba zaliczyć kurs na prawo jazdy ( a w nim są właśnie wykłady, 30 godzin jazd itd. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 22:36, LubieWafle napisał:

Cholera. :/ to się nie załapię jeszcze
na ten prostszy test.

Nie bój się. Na 99% nie wprowadzą nowych testów tak jak planowali, czyli w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 22:53, filip29 napisał:

> Cholera. :/ to się nie załapię jeszcze
> na ten prostszy test.
Nie bój się. Na 99% nie wprowadzą nowych testów tak jak planowali, czyli w styczniu.

Skąd ta pewność? I kiedy to będzie wprowadzone? :o
Piotrbov, rozumiem. Widać byłem źle doinformowany. :) Myślałem, że test teoretyczny można zdać od razu, a potem są wykłady, jazdy, a na końcu praktyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 22:36, LubieWafle napisał:

No mówię o tym, że zapisuję się na test z prawa jazdy teoretyczny, a potem mam jazdy.
Czyli trzeba najpierw chodzić na wykłady etc.?


Tak. Przed egzaminem teoretycznym musisz zaliczyć 30 godzin lekcyjnych teorii i 30 godzin zegarowych jazd.

Dnia 18.11.2012 o 22:36, LubieWafle napisał:

Cholera. :/ to się nie załapię jeszcze na ten prostszy test.


Jeszcze wszystkich pytań chyba nikt nie widział (na pewno nie widział miesiąc temu), ale prawdopodobnie nowy egzamin teoretyczny będzie na podobnym poziomie, albo nawet prostszy. Nie będzie można uczyć się na pamięć, ale za to pytania będą dużo łatwiejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2012 o 16:20, Feallan napisał:

Jeszcze wszystkich pytań chyba nikt nie widział (na pewno nie widział miesiąc temu),
ale prawdopodobnie nowy egzamin teoretyczny będzie na podobnym poziomie, albo nawet prostszy.
Nie będzie można uczyć się na pamięć, ale za to pytania będą dużo łatwiejsze.

Też słyszałem, że podobno będzie lepiej. Będzie trzeba pomyśleć, a nie wykuć, a potem lamić na drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 22:53, filip29 napisał:

Nie bój się. Na 99% nie wprowadzą nowych testów tak jak planowali, czyli w styczniu.


W najnowszym "Motorze" piszą, że zmiany jednak zostaną wprowadzone 13 stycznia 2013 r. Czas pokaże, kto ma rację ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować