Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Jedź gdzieś na wieś, na jakieś boczne drogi - policja tam praktycznie nigdy nie zagląda. Akurat mieszkam w Krakowie - 10 minut jazdy od rogatek miasta i można jeździć bez żadnych problemów. Ruch praktycznie żaden, policja nigdy nie jeździ. Najlepiej wybrać się wieczorem, po 22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm, najpierw to musiałbym znaleźć kogoś z wolnym czasem i autem ... ale ok, będę już wiedział jakby co gdzie mniej więcej można się wbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są osoby, ktore przez cale lata jeżdżą bez prawka :D W mieście policja dość rzadko robi wyrywkowe kontrole, chyba tylko raz coś takiego widziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Fak je! Teoria zdana z pierwszym podejściem. Choć muszę przyznać, że trafiły mi się stosunkowo proste pytania. Niemniej pani wyznaczająca terminy egzaminów była pozytywnie zaskoczona, że mnie i dziewczynie, która miała ze mną jazdy u tego samego instruktora, udało się zdać za pierwszym razem. Najwyraźniej nie jest to normą po wprowadzeniu nowych zasad. W poniedziałek praktyka - nie wiem jak ja to przeżyję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2014 o 22:37, Perry_Cox napisał:

W poniedziałek praktyka - nie wiem jak ja to przeżyję...

Na praktykę szedłem trochę spokojniej, bo na teorię, to wręcz byłem nienormalnie przestraszony.
Dlaczego na praktykę spokojniej? Bo do ostatnich jazd na kursie zawsze było coś źle i myślałem, że tego nie zdam.
Finał mojej opowieści: Teoria za drugim ( wziąłem dzień po dniu ), praktyka za pierwszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 23:34, Tyler_D napisał:

Ile miałeś wtedy lat?

Dokładnie przed pierwszym września tamtego roku, czyli 18 lat i 2 miesiące ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No to brawo, bo na razie praktykę oblałem dwa razy. Za pierwszym nawet nie ruszyłem, ponieważ zgasł mi dwa razy na placu (kompletnie nie czułem pedałów). Za drugim było już lepiej, bo na miasto udało mi się wyjechać. Niestety po 10 min. wróciłem. Nerwy i napięcie są tak wielkie, że robi się głupie błędy. Skręciłem w lewo na nakazie jazdy prosto... W poniedziałek rano kolejne podejście, może tym razem się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ludzi zorientowanych w temacie - której uprawnienia się łatwiejsze do zdobycia, zdania i tak dalej? Chodzi mi suwnicę i wózki jezdniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2014 o 15:25, Perry_Cox napisał:


No to brawo, bo na razie praktykę oblałem dwa razy. Za pierwszym nawet nie ruszyłem,
ponieważ zgasł mi dwa razy na placu (kompletnie nie czułem pedałów). Za drugim było już
lepiej, bo na miasto udało mi się wyjechać. Niestety po 10 min. wróciłem. Nerwy i napięcie
są tak wielkie, że robi się głupie błędy. Skręciłem w lewo na nakazie jazdy prosto...
W poniedziałek rano kolejne podejście, może tym razem się uda.

Życzę ogromnie powodzenia, bo to głupi stres. A tylko w jakimś stopniu świadczący o umiejętnościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież te nowe testy nie są takie trudne. Wystarczy mieć po prostu pojecie o przepisach. I tyle. Jak dla mnie to dobrze, że je wprowadzili. Nie ma już wykucia pytań na pamięć. Sam zdałem za teorie za drugim razem, bo za pierwszym zabraknął mi jeden punkt. Jedynym minusem tych testów jest to, że czasem pytania są naprawdę absurdalne i ciężko zdecydować się na jedną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2014 o 13:30, Chaotizz napisał:

Sam zdałem za teorie za drugim razem, bo za pierwszym zabraknął mi jeden punkt. Jedynym
minusem tych testów jest to, że czasem pytania są naprawdę absurdalne i ciężko zdecydować
się na jedną odpowiedź.

I te absurdalne pytania są problemem tych testów. Tak samo jak Ty, zdałem za drugim właśnie, bo brakło punktu.
Pojawią Ci się trzy absurdalne i leżysz, mimo że na te ważne dałeś odpowiedzi dobre.
Chociaż pewnie bardziej bym narzekał jakbym nie zdał więcej razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. Moim zdaniem nie warto za bardzo kombinować, tylko w wypadku takich pytań wybrać taką odpowiedź, która pierwsza przyszła nam na myśl. Sprawdzone. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przyszły rok to dobry czas na zdawanie prawka? Czy jeszcze warto poczekać na jakieś zmiany, poprawki czy tam inne powroty do starych zasad? Ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2014 o 02:11, Tyler_D napisał:

Czy przyszły rok to dobry czas na zdawanie prawka? Czy jeszcze warto poczekać na jakieś
zmiany, poprawki czy tam inne powroty do starych zasad? Ktoś coś?


Im dluzej sie czeka tym gorzej na to wyglada. W zeszlym roku wprowadzili trudniejsza teorie, w przyszlym roku dochodzi "eko-driving" do kursu i egzaminu praktycznego (co moze poskutkowac podrozeniem kursow), a od 2016 roku juz totalny odjazd beda miec nowi zdajacy, bo:

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3566589,zmiany-w-egzaminie-na-prawo-jazdy-bedzie-ekojazda-hamowanie-silnikiem-ikolejki-do-wordow,1,id,t,sa.html

"W 2016 roku każdy kto zda egzamin kat. B, otrzyma tymczasowe prawo jazdy, a także zielony listek, który będzie musiał obowiązkowo przykleić w widocznym miejscu na samochodzie. Ma od 4 do 8 miesięcy na zdanie dodatkowego godzinnego kursu teoretycznegp z zakresu bezpieczeństwa jazdy w WORD-zie i dwugodzinnego kursu jazdy w praktyce jazdy, który przeprowadzać będą ośrodki doskonalenia techniki jazdy"

"W okresie próbnym młody kierowca będzie musiał nie tylko obowiązkowo mieć zielony listek, ale będą na niego nałożone większe ograniczenia prędkości. – Taki kierowca w mieście, w obszarze zabudowanym, będzie mógł się poruszać z prędkością do 50 km/h nawet jeśli znaki dopuszczałyby możliwość szybszej jazdy, a poza obszarem zabudowanym nie do 90 km/h, a do 80. W dodatku na autostradzie nie pojedzie z prędkością 140 km/h, a maksymalnie 100"

"To nie wszystko. – Osoba w okresie próbnym nie będzie mogła podjąć żadnej pracy jako kierowca, a także założyć działalności gospodarczej związanej z prowadzeniem pojazdów – tłumaczy egzaminator. Taksówkarzem czy dostawcą pizzy będzie można zostać dopiero wtedy, gdy za się dodatkowe szkolenia, zdobędzie stałe prawo jazdy i pozbędzie zielonego listka. Za testy trzeba będzie oczywiście zapłacić, około 300 zł."

tl;dr czekac sie nie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2014 o 11:21, Tyler_D napisał:

I wierzysz że nic do tej pory się nie zmieni?

Podejrzewam, ze jeśli zmienią coś z tego co napisał kuba to tylko na gorsze dla zdających. W Polsce niestety jest tak, że trzeba robić prawko jak tylko ma się sposobność, gdyż z roku na rok jest coraz więcej durnowatych pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2014 o 11:09, kuba9876543210 napisał:

Im dluzej sie czeka tym gorzej na to wyglada.

Nie zgadzam się.

Dnia 21.12.2014 o 11:09, kuba9876543210 napisał:

W zeszlym roku wprowadzili trudniejsza teorie

Nieprawda. W czym niby nowa teoria jest trudniejsza od starej?

Dnia 21.12.2014 o 11:09, kuba9876543210 napisał:

w przyszlym roku dochodzi "eko-driving" do kursu i egzaminu praktycznego (co moze
poskutkowac podrozeniem kursow)

Kursy na kategorię B i tak są już absurdalnie tanie (stąd zresztą kryzys wśród szkół jazdy). Sam eco-driving polecam - oszczędności na paliwie są wymierne, a nauczenie się go naprawdę nie jest trudne.

Dnia 21.12.2014 o 11:09, kuba9876543210 napisał:


Zdecydowanie przekombinowane. Aczkolwiek doskonalenie techniki jazdy przydałoby się już na poziomie kursu na prawo jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować