Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

MTSMAFIOSO -> w rozporządzeniu jest napisane, że trzeba używać zarówno lusterek bocznych jak i tylnej szyby. U mnie się nie przyczepiali, że używałem tylko tylnej szyby, ale niektórzy mówią, że warto kontrolnie zerknąć w lusterka.

Łuk można oczywiście robić "na metodę", ale jest to odwzorowanie jakieś sytuacji podczas ruchu pojazdem i na logikę tak powinno się go wykonywać. Gdyby trafić na "łukową" ulicę bez słupków i linii (za to np otoczoną murkiem) to bez używania zarówno lusterek jak i tylnej szyby nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja łuk robię zawsze jak wyjeżdżam samochodem z podwórka tylko że łuk jest w lewo i pół metra węższy, a zamiast słupków mam ściany, więc jest mocno ;] ale do wszystkiego można się przyzwyczaić i z czasem wszystko przestaje być trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrał mnie instruktor na plac i miałem Łuk oraz Ruszanie ze wzniesienia.
Co do łuku - Mnie uczył metodą "słupkową" tzn. to drugiego pachołka i obrót kierownicy o 360, następnie patrzymy w prawe lusterko aby wyrównać do linii, i potem radził mi odwrócić się i patrzeć przez szybę, mówił że to chwalą u uczniów egzaminatorzy.

5 razy robiłem, za każdym razem bezbłędnie. Więc wydaje mi się to dobra metoda xP

Co do ruszania ze wzniesienia - wydawało mi się to trudne, ale jak wszystko po kolei mi wytłumaczył - Normalnie i Naturalnie!

I kierowanie robi się całkiem proste ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam stronke http://ww6.tvp.pl/6287.dzialy - mnostwo filmów 10 minutowych programu Jedź Bezpiecznie realizaowanego przez TVP Kraków. Pomimo, ze program realizowany na drogach Małopolski, to uwazam, ze dla kazdego przyszlego i obecnego kierowcy moze byc bardzo przydatny! Posiada wiele wskazówek dot. radzenia sobie w szczegolnych sytuacjach! Naprawde genialny program!

Ja juz jestem po kursie i po egzaminie teoretycznym, oczekuje praktyki - dla tych, co maja teorie przed soba polecam strone http://grupaimage.home.pl/testy/ testy zgodne z tym, co dostajemy na egzaminie panstwowym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć;] Podajcie mi jakies sposoby na zrobienie łuku dobrze ;p bo jakos mi to nie bardzo wychodzi :( a niedlugo mam egzamin....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metoda działająca na wszystkich samochodach: ustawienie lusterek bocznych lekko pod łuk (nie prosto w asfalt, bo na egzaminie ustawiasz je raz). Dzięki temu widzisz linię i jednocześnie możesz jeździć bezpiecznie po mieście. Początek łuku do tyłu wykonujesz kontrolując linię lusterkami, prostujesz samochód, a na koniec odwracasz się i używasz tylnej szyby by zakończyć manewr.

Moje uwagi do tej metody: jest ona zgodna z procedurami, ponieważ wg rozporządzenia łuk należy wykonać "przy pomocy lusterek i tylnej szyby". A więc metody na słupek/obroty mogą (ale nie muszą) skutkować oblaniem, bo często nie korzysta się przy nich z lusterek. Mankamentem tej metody jest to, że zbytnie wpatrywanie się w lusterka może wzbudzić podejrzenia egzaminatora, że są ustawione pod łuk. Dlatego radzę "zerkać" w lusterka, a nie się w nie wpatrywać. The End ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 21:57, Ludvic napisał:

Cześć;] Podajcie mi jakies sposoby na zrobienie łuku dobrze ;p bo jakos mi to nie bardzo
wychodzi :( a niedlugo mam egzamin....


ja dodam do tego co napisał kolega, że ta linia musi być raczej w prawej części prawego lusterka i jak zacznie się zbliżać do samochodu to trzeba prostować kierownicę, a jak zacznie uciekać bardziej w prawo mocniej skręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten cały łuk, to szczerze powiedziawszy wdaje mi się on prosty, dziś robiłem go po raz pierwszy - 2 razy zrobiłem go bezbłędnie, raz chyba na linię najechałem, bo Panda jest lekko za mała dla mnie i zahaczyłem ręką o nogę i nie zdążyłem dokończyć obrotu kierownicą. Instruktorka nauczyła mnie tak, abym zaczynając cofać zerkał do tyłu, kiedy (o ile dobrze pamiętam) ostatni słupek przed zakrętem znika mi z małego okienka robię obrót o 360 stopni, zerkam w lewe lusterko, sprawdzam czy dobrze prostuję, ewentualnie koryguję, jak już aczynam jechać prosto ->obrót do tyłu, słupek między zagłówkami i dojeżdżamy.
W moim wypadku wszystkie te patenty z lusterkami są zbędnym zawracaniem tyłka, mówili mi, że powinno się robić łuk tak, że ok80% czasu to patrzenie przez szybę, a 20%lusterka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 20:10, Thor napisał:

UWAGA: kto moze niech zdaje egzamin jeszcze w tym roku! szykuje sie tragedia!
http://polskatimes.pl/fakty/kraj/43565,rzad-szykuje-rewolucje-w-egzaminac h-na-prawo-jazdy,id,t.html#material


Ta strona chyba została zlikwidowana lub coś bo nic się nie wyświetla. A o co dokładnie chodziło ?

Widzę że wyżej rozmawiacie o łuku. Ja narazie mam 9 h wyjeżdżonych i jak się uczyłem parkowania równoległego to dla mnie masakra. to chyba najtrudniejsza rzecz jaka może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 11:17, Grizzly. napisał:

Widzę że wyżej rozmawiacie o łuku. Ja narazie mam 9 h wyjeżdżonych i jak się uczyłem
parkowania równoległego to dla mnie masakra. to chyba najtrudniejsza rzecz jaka może
być.


A tam od razu masakra :-) uczysz się pewnie na jakimś schemacie i fakt z początku manewr ten wydawać może się trudny i dość skomplikowany. Ale zobaczysz że jak już będziesz miał prawko i trochę samodzielnie pojeździsz to większość manewrów będziesz wykonywał na wyczucie bo będziesz już po prostu czuł samochód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 20:10, Thor napisał:

UWAGA: kto moze niech zdaje egzamin jeszcze w tym roku! szykuje sie tragedia!
http://polskatimes.pl/fakty/kraj/43565,rzad-szykuje-rewolucje-w-egzaminac h-na-prawo-jazdy,id,t.html#material


może wyda ci się to dziwne, ale po przeczytaniu pierwszej strony jestem jak najbardziej za, gdy będziesz już jakiś czas jeździł to zrozumiesz. Sam mam w klasie mistrzów kierownicy jeżdżących po rowach i mających stłuczki na rondzie np trzech kumpli z klasy w sylwestra miało stłuczkę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> UWAGA: kto moze niech zdaje egzamin jeszcze w tym roku! szykuje sie tragedia!
> http://polskatimes.pl/fakty/kraj/43565,rzad-szykuje-rewolucje-w-egzaminac h-na-prawo-jazdy,id,t.html#material
Zmiany częściowo zdają mi się być ok, ale częściowo trącą mi kolejnym wyciąganiem kasy od kierowców.
Okres próbny i ograniczenia prędkości- z jednej strony może i dobry pomysł, ale z drugiej... to zagrożeniem są ci, którzy i tak nie przestrzegają tych przepisów, a te obostrzenia dla niektórych będą dużym utrudnieniem w wykonywaniu pracy. Same ograniczenia prędkości w mieście też bywają sztuczne.
Naklejka z listkiem, sam miałem plan sobie taką po zdobyciu prawka nakleić, ale po kilku "historiach z życia wziętych" porzuciłem go... "ten ma naklejkę, jakaś młoda psita, można sobie z nim na wiele pozwolić", w przypadku stłuczki zwłaszcza ze "złotówą" można sobie nią tylko kłopotów narobić.
Skutery i motory - jak najbardziej, głupotą jest dla mnie to, że ktoś może praktycznie bez jakiejkolwiek znajomości zasad ruchu drogowego prowadzić np. skuter, niektórzy wyprawiają takie rzeczy, że głowa boli.
Teoria- taka trochę sztuka dla sztuki, podejrzewam że jeżeli nie będą zmieniać pytań co jakiś czas, to i tak dość szybko pojawią się w sieci i na kursach. Teraz niektóre pytania są niezbyt precyzyjne i w planowane rozwiązanie nie wierzę.
Okresowość prawa jazdy i konieczność jego przedłużania, z jednej strony dobrze, stan zdrowia się zmienia z wiekiem i może to być coś całkiem pozytywnego, zwłaszcza że niektórzy "wiedzą, że są zdrowi i dobre widzą" i nawet gdyby widzieli na 1m to nie poszli by do optyka, a samochód nadal by prowadzili. Jednak z drugiej strony, prawie wszystkie obowiązkowe badania (masowe) to jedna wielka g. dająca wyciskarka pieniędzy, badania jeżwli w ogóle są to są na odpierdziel i najważniejsza w nich jest kasa i pieczątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 13:09, kordzio1 napisał:

Okres próbny i ograniczenia prędkości- z jednej strony może i dobry pomysł, ale z drugiej...
to zagrożeniem są ci, którzy i tak nie przestrzegają tych przepisów, a te obostrzenia
dla niektórych będą dużym utrudnieniem w wykonywaniu pracy.

To ograniczenie jest idiotyczne - spowoduje korkowanie ulic, na których dopuszczalna prędkość przekracza 50 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Króka piłka z mojej strony: czy w przeciągu roku zmieniła się zawartość pytań na egzaminie teoretycznym? Płytkę z programem dostałem rok temu i nie wiem czy pytania w nim zawarte są wciąż aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Około tygodnia. Jednak niektóre Urzędy wymagają opłaty za plastik przed rozpoczęciem procedur, inne dopiero po ich zakończeniu. Jeśli nie będziesz miał dokumentu w przeciągu dwóch tygodni, udaj się do Wydziału Komunikacji po informacje w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować