Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

/..../
Ewentualnie mogłeś jeszcze wyrobić sobie tymczasowy dowód, ja tak będę robił i za miesiąc idę się zapisać. Jak pójdziesz z tym paszportem, to napisz czy wszystko ok. Mam paszport i może nie będę musiał tracić kasy na dowód (nie wiem tylko jak ze zdjęciem w tym paszporcie... :> ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyrozumiały egzaminator z tego co widzę. Dziwne że jeśli pod górkę ruszyłeś z piskiem (a co za tym idzie z utrata przyczepności) to nie musiałeś jej powtarzać. No ale w każdym razie gratki za zdany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:25, Boskii napisał:

Ktoś może mi napisać dokładnie jak sprawdzić poziom oleju w clio?

Pomiędzy wlewem oleju, a zbiornikiem płynu chłodniczego (bliżej wlewu oleju) masz żółtą główkę wskaźnika poziomu oleju. (Przynajmniej tak to wygląda w pomocach naukowych, które dostałem na kursie - są tam "bebechy" wszystkich samochodów egzaminacyjnych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, może trochę przesadziłem, ale to z emocji! :)

Urząd we Wrocławiu działa szybciutko, 5-tego podanie złożone, a 9 już Prawo Jazdy dostępne do odbioru ^^
4 dni tylko!

Teraz przydało by się tylko jakaś dobra praca, mały kredycik żeby można było coś kupić, i będę szczęśliwy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 12:58, MTSMAFIOSO napisał:

Teraz przydało by się tylko jakaś dobra praca, mały kredycik żeby można było coś kupić,
i będę szczęśliwy :]


W kredyciki to teraz się lepiej nie wplątywać, bo można się wkopać, szczególnie że z pracą też niepewnie. Lepiej tylko praca i odkładać. A autko od rodziców czy rodzeństwa starszego pożyczać, a swoje jak już trochę wprawy i umiejętności więcej będzie. Może gadam jak ojciec albo ksiądz na kazaniu, ale miałem "przyjemność" oglądać kilka osób po wypadkach krótko po zdaniu prawka. Niemiły widok.
A tak przy okazji to wiecie czy teraz można od razu samemu/samej jeździć czy z kimś doświadczonym przez pół roku jak kiedyś bo młodszy brat się przymierza do prawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację... Tylko że ja nie mam za bardzo od kogo pożyczać samochodu :P
Jedynie ojczym ma auto, a z nim w najlepszych stosunkach nie jestem.

Wiem że z kredytami jest ostatnio coraz gorzej, ale ja nie potrafię odkładać kasy ^^
Zawsze jak na coś odkładam to zobaczy się coś/gdzieś i kasy nie ma :/

Co do Twojego pytania: Tak, teraz można od razu jeździć samemu. Ogólnie pierwsze słyszę żeby było coś takiego, ale teraz na pewno tak nie ma =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zdałem teorii :(( Wiem, wiem zlamiłem :(
Ale pisze o tym żeby spytać się, ile kosztuje poprawka ? Byłem pewien że 11 zł a babka kazała mi zapłacić ok 20 zł. Czy ktoś mnie przypadkiem w "konia" nie zrobił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem że nie zdam, bo połowy pytań w ogóle nie pamiętałem ^^
Ale akurat 2 błędy xD

Co do płatności, to nie wydaje mi się żeby za drugim podejściem było tylko 50% ceny, więc chyba dobrze Ci policzyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2008 o 15:10, MTSMAFIOSO napisał:

Co do płatności, to nie wydaje mi się żeby za drugim podejściem było tylko 50% ceny,
więc chyba dobrze Ci policzyła.


Jak narazie tylko raz nie zdałem, 4 błędy :( Ale miałem dwa podejścia bo za pierwszym zostałem wyrzucony bo nie miałem jeszcze dowodu :( A o paszporcie nie pomyślałem.
Czyli za każdym podejściem będzie coraz drożej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 13:38, MTSMAFIOSO napisał:

Może i masz rację... Tylko że ja nie mam za bardzo od kogo pożyczać samochodu :P
Jedynie ojczym ma auto, a z nim w najlepszych stosunkach nie jestem.

Ja w sumie też nie rzadko mogłem wziąć auto od rodziców, za to szukałem różnych "fuszek" jako driver po szkole. Np. rozwoziłem rodzinkę po imprezach ;) podobnie jak jeździłem ze swoją ekipą robiłem za kierowcę. Fakt, że ja wtedy nie mogłem pić, no ale coś za coś. Pierwszy rok głównie tak mi zleciał jeśli chodzi o prawko ale nie narzekam, bo przez to, że woziłem innych jeździłem trochę ostrożniej i głupoty nie przychodziły mi do głowy :D

Dnia 10.12.2008 o 13:38, MTSMAFIOSO napisał:

Wiem że z kredytami jest ostatnio coraz gorzej, ale ja nie potrafię odkładać kasy ^^
Zawsze jak na coś odkładam to zobaczy się coś/gdzieś i kasy nie ma :/

Znam ten pain :P

Dnia 10.12.2008 o 13:38, MTSMAFIOSO napisał:

Co do Twojego pytania: Tak, teraz można od razu jeździć samemu. Ogólnie pierwsze słyszę
żeby było coś takiego, ale teraz na pewno tak nie ma =]


Ok dzięki. Jak ja zdawałem to było takie coś. Ale to było w A.D. 2000, więc trochę już wody w Wiśle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 20:55, czapla56 napisał:

/.../
A wiesz na czym się wyłożyłeś? Dobrze by było wiedzieć :).
Btw, jutro idę na swój pierwszy wykład :].


Na egzaminie w wordzie na końcu widzi się tylko wynik. Nie można zobaczyć które były to pytania. Ale za to jak w domu sobie ćwiczysz na kompie to po teście możesz sprawdzić błędne. Ale na egzaminie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 21:28, Grizzly. napisał:

> /.../
> A wiesz na czym się wyłożyłeś? Dobrze by było wiedzieć :).
> Btw, jutro idę na swój pierwszy wykład :].

Na egzaminie w wordzie na końcu widzi się tylko wynik. Nie można zobaczyć które były
to pytania. Ale za to jak w domu sobie ćwiczysz na kompie to po teście możesz sprawdzić
błędne. Ale na egzaminie nie.

Z tego co ja pamiętam to można zobaczyć, na koniec egzaminu po prawej stronie masz pytania niezaliczone (na czerwono), a po lewej jest wynik całego egzaminu. Przynajmniej ja tak to zapamiętałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde podejście do egzaminu teoretycznego to 22 zł. Po 3 niezdanych należy dokupić dodatkowe godziny wykładów.

A poza tym: jak można tego nie zdać ;] Wszystkie pytania znane, człowiek robi je już automatycznie widząc pierwszy wyraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2008 o 00:03, Dark Templar napisał:

A poza tym: jak można tego nie zdać ;] Wszystkie pytania znane, człowiek robi je już
automatycznie widząc pierwszy wyraz.


He he Pamiętam to automatyczne wklepywanie odpowiedzi... tak w ogóle to zastanawia mnie sens takich testów, gdzie automatycznie zaznacza się odpowiedzi niewiele myśląc nad odpowiedzią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyuczysz się pytań na pamięć to nawet nie musisz czytać pytań tylko widzisz ilość tekstu i zaznaczasz właściwą odpowiedź. W moim przypadku tak było i nie popełniłem żadnego błędu i skończyłem pierwszy z mojej grupy, ale ja zdawałem jeszcze na starych zasadach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 00:03, Dark Templar napisał:

A poza tym: jak można tego nie zdać ;] Wszystkie pytania znane, człowiek robi je już
automatycznie widząc pierwszy wyraz.

Nie jest prawdą to, co piszesz. Na pierwszy rzut oka pytanie potrafi być identyczne z tym, które było w testach (taki sam obrazek i treść pytania lub odpowiedzi), jednak pewne niuanse językowe sprawiają, że trzeba się uważnie wczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 00:08, Mateox86 napisał:


> A poza tym: jak można tego nie zdać ;] Wszystkie pytania znane, człowiek robi je
już
> automatycznie widząc pierwszy wyraz.

He he Pamiętam to automatyczne wklepywanie odpowiedzi... tak w ogóle to zastanawia mnie
sens takich testów, gdzie automatycznie zaznacza się odpowiedzi niewiele myśląc nad odpowiedzią

od nowego roku sie to zmienia - beda pytania niejawne, glownie sytuacje drogowe i ograniczony czas na kazde pytanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2008 o 17:39, Thor napisał:

od nowego roku sie to zmienia - beda pytania niejawne, glownie sytuacje drogowe i ograniczony
czas na kazde pytanie!

To widze że szybko prawka nie zdobęde.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować