Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2009 o 16:31, Draco X napisał:

No nie, musicie to zobaczyć.....
Kobieta zaparkowała samochód......, dzisiaj robione:

takie rzeczy w Krakowie wlasciwie codziennie sie zdarzaja niestety:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 12:31, Thor napisał:

> No nie, musicie to zobaczyć.....
> Kobieta zaparkowała samochód......, dzisiaj robione:
takie rzeczy w Krakowie wlasciwie codziennie sie zdarzaja niestety:/

To może ta pani z Krakowa przyjechała ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D ja oprócz mandatu zafundowałbym temu kierowcy wizytę kontrolną u psychologa, żeby sprawdzić zdolność logicznego myślenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości. Jak to jest z egzaminami teoretycznymi. Bo miały być niby wprowadzone nowe pytania których nie ma w "książeczce" tylko trzeba samemu kombinować. Jak to z tym teraz jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za dwa lata robie prawo jazdy, i chchialem zapytac, czy sa jakies roznice miedzy regulami w Niemiec i Polska, czy nie? Jak tak, to bede musial robic prawo jazdy w Polsce jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 13:27, Hubi Koshi napisał:

Z czystej ciekawości. Jak to jest z egzaminami teoretycznymi. Bo miały być niby wprowadzone
nowe pytania których nie ma w "książeczce" tylko trzeba samemu kombinować. Jak to z tym
teraz jest ??


Powiem Ci, że ja zdawałam jakoś niedawno - znaczy miesiąc temu egzamin teoretyczny - nie trafiłam na żadne pytanie z poza książeczki z krzyżówkami, które dostałam od instruktora. W sumie pierwsze słysze o czymś takim. Słyszałam, że egzamin praktyczny miał zostać skrócony (z 60 min na 30 min) ale nie wiem czy to dojdzie do skutku. Popytaj ludzi z kręgu instruktorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 14:56, dna16 napisał:


Powiem Ci, że ja zdawałam jakoś niedawno - znaczy miesiąc temu egzamin teoretyczny -
nie trafiłam na żadne pytanie z poza książeczki z krzyżówkami, które dostałam od instruktora.
W sumie pierwsze słysze o czymś takim. Słyszałam, że egzamin praktyczny miał zostać skrócony
(z 60 min na 30 min) ale nie wiem czy to dojdzie do skutku. Popytaj ludzi z kręgu instruktorów


60min :o zdawałem prawie 3 lata temu i praktyka trwała max 40 min a Ty piszesz o 60 :> hmm Chyba że coś się zmieniało z biegiem czasu. Co do pytań teoretycznych, co jakiś czas dodawane są nowe, aczkolwiek szkoła w której się nabywa naukę na 100% poinformuje o tym i zaktualizuje zestaw omawianych zagadnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 15:39, 88Bonzo napisał:

60min :o zdawałem prawie 3 lata temu i praktyka trwała max 40 min a Ty piszesz o 60 :>
hmm Chyba że coś się zmieniało z biegiem czasu.


Egzaminator musi w ciągu 2 godzin przeegzaminować 3 osoby, więc wychodzi ok. 40 min. na łebka, a wiem to, gdyż właśnie robię prawko. Dzisiaj miałem pierwsze jazdy, koleś wziął mnie na 2-pasa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2009 o 15:39, 88Bonzo napisał:

60min :o zdawałem prawie 3 lata temu i praktyka trwała max 40 min a Ty piszesz o 60 :>


Widzę, że zmienia się to co chwile...ja wiem że teraz jest godzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2009 o 17:40, dna16 napisał:


Widzę, że zmienia się to co chwile...ja wiem że teraz jest godzina



O zgrozo :D jak dobrze, że nie zdaje teraz :D dla mnie 40 min było wiecznością, co dopiero godzina :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 17:40, dna16 napisał:

Widzę, że zmienia się to co chwile...ja wiem że teraz jest godzina

Zdawałem na początku stycznia i jeździłem po mieście ~30-40 minut. Generalnie czas jazdy jaki podają to jest czysta teoria. Po prostu trzeba wykonać manewry, które egzaminator musi sprawdzić i można wracać ''do bazy''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 17:49, 88Bonzo napisał:

O zgrozo :D jak dobrze, że nie zdaje teraz :D dla mnie 40 min było wiecznością, co dopiero
godzina :x


Hmm... Mnie już się dłużyło po 5 minutach... Ciekawie na mnie działał stres.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 17:49, 88Bonzo napisał:

O zgrozo :D jak dobrze, że nie zdaje teraz :D dla mnie 40 min było wiecznością, co dopiero
godzina :x


Ja mam 26 marca egzamin, ale czy po 3 miesiącach nauki coś umiem to nie wiem


Belegdil

>Zdawałem na początku stycznia i jeździłem po mieście ~30-40 minut. Generalnie czas jazdy jaki podają to jest >czysta teoria. Po prostu trzeba wykonać manewry, które egzaminator musi sprawdzić i można wracać ''do bazy''.

Oby i tak było w moim przypadku, życzcie mi powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Słyszałam, że egzamin praktyczny miał zostać skrócony (z 60 min na 30 min) ale nie wiem czy to dojdzie do skutku.

dna16 jesli mozesz, nie wprowadzaj ludzi w blad. Nigdzie nie jest powiedziane, ze egzamin ma trwac 60 minut (i nigdy tak nie bylo). Maja byc wykonane wszystkie manewry i ma trwac on co najmniej 40 minut.
Wedlug planowanych zmian (ktore na chwile obecna nie wiadomo kiedy wejda) minimalny czas ma byc skrocony do 25 minut. Te zmiany dotycza takze m.in. sposobu przeprowadzania egzaminu teoretycznego (pytania niejawne, ograniczony czas na odpowiedz, brak mozliwosci powrocenia do ominietego pytania), a takze trybu wydawania praw jazdy (czasowe prawa jazdy).
Mialy byc takze ograniczenia dotyczace predkosci poruszania sie osobie z prawem jazdy <1 rok, jakies zielone listki na szybe - z tego chyba zrezygnowano.
Z tego co wiem, w planach jest takze jakas modernizacja zwiazana z pkt. karnymi.
Na chwile obecna nie przejmowalbym sie tymi planami, z prostego powodu - nowa ustawa miala wejsc na poczatku roku, mamy polowe lutego, a dalej nie wiadomo jaki bedzie jej los.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się pochwalę - dziś zdałem teorię !

Zapisałem się na 6 marca na praktykę, ale napisałem też podanie o skrócenie oczekiwania .

Mam pytanko , czy wie ktoś jaka jest średnio szansa na uznanie takiego podania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nigdy nie słyszałem o takim podaniu. Mógłbyś napisać o tym coś więcej? Trzeba spełniać jakieś konkretne warunki do tego podania? To może być interesujące :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 20:36, Kazmierczak-M napisał:

Najpierw się pochwalę - dziś zdałem teorię !

Gratulacje ^^

Dnia 11.02.2009 o 20:36, Kazmierczak-M napisał:

Zapisałem się na 6 marca na praktykę, ale napisałem też podanie o skrócenie oczekiwania .

Szczerze mówiąc to nie widzę sensu... Nawet jeśli podanie zostanie pozytywnie rozpatrzone, to zbawi Cię ten tydzień mniej czekania? -.-

Dnia 11.02.2009 o 20:36, Kazmierczak-M napisał:

Mam pytanko , czy wie ktoś jaka jest średnio szansa na uznanie takiego podania ?

Generalnie pierwsze słyszę o takim podaniu podobnie jak czapla56 ^^

dna16
Powodzenia na egzaminie. Skoncentruj się na jeździe i wszystko będzie w porządku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 20:36, Kazmierczak-M napisał:

Najpierw się pochwalę - dziś zdałem teorię !

Zapisałem się na 6 marca na praktykę, ale napisałem też podanie o skrócenie oczekiwania
.

Mam pytanko , czy wie ktoś jaka jest średnio szansa na uznanie takiego podania ?

Nie wiem, jak kończyłem kurs to od instruktora słyszałem o kilku kursantach z mojego ośrodka, którzy zdawali wcześniej egzamin, tylko zamiast pisać oficjalne pismo "zadziałali urokiem osobistym" w WORDzie, dziewczyna która kończyła kurs kila dni przede mną miała szczęście i zapisywała się chwile po tym jak ktoś odwołał swój termin - kończyła kurs w piątek, albo poniedziałek zdawała egzamin w czwartek.

Do reszty:
Można takie podanie napisać, gdy z jakichś powodów bardzo zależy nam na czasie itd. i teoretycznie można dostać wcześniejszy termin np. gdy się coś zwolni. Gdy sam się zapisywałem na egzamin pani w WORDzie mi powiedziała, że jeśli mi zależy na czasie mógłbym napisać podanko, ale że miałem w planach szybką obronę magisterki i sporo pracy to w końcu odpuściłem podanie i nie dowiadywałem się zby wiele na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 22:42, Thor napisał:

> Słyszałam, że egzamin praktyczny miał zostać skrócony (z 60 min na 30 min) ale nie
wiem czy to dojdzie do skutku.

dna16 jesli mozesz, nie wprowadzaj ludzi w blad. Nigdzie nie jest powiedziane, ze egzamin
ma trwac 60 minut (i nigdy tak nie bylo). Maja byc wykonane wszystkie manewry i ma trwac
on co najmniej 40 minut.


To w takim razie to ja zostałam wprowadzoną w błąd przed instruktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować