Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Wie ktoś jak wygląda kurs na A1? Ma szanse osoba, która wcześniej na niczym nie jeździła? Egzamin jest trudny? Proszę o jakieś w miarę dokładne informacje, bo nie wiem czy dam radę, a do motocykli mnie ciągnie. Niestety ze znajomych nikt nie jeździ, więc nie mogę sobie potrenować przed kursem jak w przypadku samochodu, a przed prawkiem sobie własnego pojazdu nie kupię.

(może i było, ale szukajka mi nie pomoże przy haśle z 2 znaków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po to jest kurs, zeby osoba zielona nauczyla sie jezdzic...troche zalezy od osrodka jaki wybierzesz - pamietaj, ze za jakosc sie placi i raczej nie warto isc do tych najtanszych! Egzamin jak egzamin, jesli mowisz, ze Cie ciagnie do motorow to znaczy, ze masz motywacje, wiec zdanie go nie powinno byc dla Ciebie problemem.
Ale przekalkuluj, czy nie warto poczekac jeszcze 2(?) lata i zdac zwyklego A?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie słyszałem już tyle legend o tym prawku, że już sam nie wiem o co kaman. Potrzebuje jasnej odpowiedzi od ile lat mogę zdawać kurs. Od ilu teoretyczny, od ilu jazdę i kiedy prawko otrzymam. Słyszałem już kilka wersji np. teoria 17,5 lat, jazda 18. Czy inna - gdy skończę 17 lat mogę zdać wszystko, ale prawko otrzymam dopiero po ukończeniu 18 lat. W co tu wierzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 14:48, Doktor93 napisał:

/ciach/

Do kursu możesz przystąpić już 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat. Lecz teorie oraz praktykę (egzaminy zewnętrzne w WORD''zie) można zdawać tylko wtedy gdy jesteś pełnoletni (nawet jeśli nie będziesz miał dowodu to możesz okazać paszport lecz wtedy potrzebne jest zaświadczenie o twoim zameldowaniu BTW sam tak zdawałem ;P ).

P.S. Nie wiem czy wszystko powiedziałem, wrazie czego pytać.
EDIT : Ty masz jeszcze sporo czasu ;) (spojrzałem na GS ;D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 14:59, MasterOfBlaster napisał:

P.S. Nie wiem czy wszystko powiedziałem, wrazie czego pytać.
EDIT : Ty masz jeszcze sporo czasu ;) (spojrzałem na GS ;D )


Tak tak wiem ;] Ale wole mieć wszystko w głowie zawczasu poukładane. No to teraz muszę koleżankę uświadomić że nie będzie tak różowo i nie będzie zdawać na wakacje ;] (niedawno skończyła 17 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 14:29, Thor napisał:

Ale przekalkuluj, czy nie warto poczekac jeszcze 2(?) lata i zdac zwyklego A?


W moim przypadku opłaca się to bardzo, bo od tego, czy zdam A1 zależy, czy w ogóle będę mieć motor (ma być prezent za 2 lata na 18, ale rodzice trochę nie ufają motorom i stawiają taki wymóg - dobre i to). Poza tym, kilku moich znajomych też się na taki kurs wybiera, a po jego zaliczeniu będę miał mniejszy stres przy podejściu za 2 lata do A i B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za niedługo mam wewnętrzny egzamin teoretyczny i zauważyłem że jeśli chcemy zdać, to zamiast dobrej znajomości przepisów jest potrzebna znajomość odpowiedzi, niektóre pytania są strasznie głupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 15:55, BoloMaster napisał:

za niedługo mam wewnętrzny egzamin teoretyczny i zauważyłem że jeśli chcemy zdać, to
zamiast dobrej znajomości przepisów jest potrzebna znajomość odpowiedzi, niektóre pytania
są strasznie głupie


Dokładnie, sam przerabiam te pytania i mimo, że niektóre sa łatwe to trafią się czasem takie babole iz nalezy je wkuć na pamięć (odpowiedzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 18:32, pawelck91 napisał:

Dokładnie, sam przerabiam te pytania i mimo, że niektóre sa łatwe to trafią się czasem
takie babole iz nalezy je wkuć na pamięć (odpowiedzi)

''Babole''?
Pytania są adekwatne do kodeksu, kto zna kodeks, ten zna odpowiedzi, nawet jeśli wydają się głupie, czy oczywiste. Ja zdawałem egzamin całościowy 6-go stycznia tego roku i mimo obaw dotyczących części teoretycznej, poszło gładko. Wystarczy się orientować w przepisach i przeczytać sobie raz te pytania ze zrozumieniem.
Tak, jeden raz wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 15:55, BoloMaster napisał:

za niedługo mam wewnętrzny egzamin teoretyczny i zauważyłem że jeśli chcemy zdać, to
zamiast dobrej znajomości przepisów jest potrzebna znajomość odpowiedzi, niektóre pytania
są strasznie głupie

Poza kilkoma pytaniami z całego zestawu, wszystkie są logiczne i wystarczy znać przepisy, oraz pierwszą pomoc. Pytań, które są niezbyt jasno sprecyzowane jest tylko kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moto ma być prezentem na 18 urodziny to bez sensu robić teraz A1 skoro nie posiadasz żadnego sprzętu, nie sądzisz ? a jak będziesz miał 18 to zrobisz prawko A i nie będziesz 2 razy płacił. Chyba że wejdą nowe przepisy to będziesz robił PJ kat A2 .

mateusz -> kurs chyba 1200 w ProMotorze kosztuje z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 22:41, Grucha91 napisał:

Jeśli moto ma być prezentem na 18 urodziny to bez sensu robić teraz A1 skoro nie posiadasz
żadnego sprzętu, nie sądzisz ? a jak będziesz miał 18 to zrobisz prawko A i nie będziesz
2 razy płacił. Chyba że wejdą nowe przepisy to będziesz robił PJ kat A2 .


Może i bez sensu, ale rodzice tego wymagają, a skoro są chętni kupić za to motor, to protestował nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 15:49, Strange101 napisał:

W moim przypadku opłaca się to bardzo, bo od tego, czy zdam A1 zależy, czy w ogóle będę
mieć motor (ma być prezent za 2 lata na 18, ale rodzice trochę nie ufają motorom i stawiają
taki wymóg - dobre i to). Poza tym, kilku moich znajomych też się na taki kurs wybiera,
a po jego zaliczeniu będę miał mniejszy stres przy podejściu za 2 lata do A i B.


Ale wiesz że A1 ma spore ograniczenia jeśli chodzi o to na jakich motorach możesz jeździć? W większości przypadków mając prawko na A1 to taki odrobinę mocniejszy skuter można prowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 00:27, Nufiko napisał:

W większości przypadków mając prawko na A1 to taki odrobinę mocniejszy skuter można prowadzić.


Tak, wiem, że jest ograniczenie do 125 pojemności i 15KM mocy. Aż tak zielony w kwestii motocyklów nie jestem. Słyszałem też o projektach wprowadzenia kategorii A2 itd. Przygotowanie teoretyczne mam dobre, o egzamin z przepisów się nie martwię, jedynie kurs prawa jazdy będzie dla mnie pierwszym kontaktem z jednośladem i właśnie tego trochę się obawiam, że te 20 godzin mi nie starczy na nauczenie się wszystkiego, ale wybrałem już dobrą szkołę i jestem dobrej myśli.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdałem. Za czwartym razem :P Co jak co, ale za tym czwartym razem pojechałem perfekcyjnie. Jestem rewelacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 00:27, Nufiko napisał:

> W moim przypadku opłaca się to bardzo, bo od tego, czy zdam A1 zależy, czy w ogóle
będę
> mieć motor (ma być prezent za 2 lata na 18, ale rodzice trochę nie ufają motorom
i stawiają
> taki wymóg - dobre i to). Poza tym, kilku moich znajomych też się na taki kurs wybiera,

> a po jego zaliczeniu będę miał mniejszy stres przy podejściu za 2 lata do A i B.


Ale wiesz że A1 ma spore ograniczenia jeśli chodzi o to na jakich motorach możesz jeździć?
W większości przypadków mając prawko na A1 to taki odrobinę mocniejszy skuter można prowadzić.


Mi osobiście A1 spokojnie by starczyło.
Honda NSR125, Aprilia RS 125 - one i tak są za szybkie.Nieodblokowana NSR jedzie ponad 130km/h, a odblokowana Aprilia po tunningu zbliża się do 200 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że (nie wiem czy dobrze pamiętam) jest jeszcze ograniczenie stosunku mocy do masy, przez które sporo nowoczesnych fajnych 125tek się nie łapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować