Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2009 o 21:54, 8bit napisał:

A co do egzaminu praktycznego - czy zmienia się coś poza długością samego egzaminu?


Oprócz rzeczy o których wspomniał szypek26 jest jeszcze kilka zmian.Z tego co pamiętam nie można już jeździć na placu bez świateł oraz nie można powtarzać zadań w czasie jazdy tzn że jeśli parkowanie nie spodoba się dla egzaminatora to nie będziesz mógł wyjechać i powtórzyć.Korekta jednak dalej jest dozwolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 22:09, raven91 napisał:

> [...]
Z tego co pamiętam nie można już jeździć na placu bez świateł oraz nie można powtarzać zadań w
czasie jazdy tzn że jeśli parkowanie nie spodoba się dla egzaminatora to nie będziesz
mógł wyjechać i powtórzyć.Korekta jednak dalej jest dozwolona.


Aha. Każdy niestety wie tyle, co usłyszał. Będę zmuszony pogooglować... No trudno.
Najgorsze jest to, że pytałem swojego instruktora. Wiedział on niestety niewiele więcej. Wspomniał też coś o przekraczaniu linii ciągłej i przejechaniu na zielonej strzałce - teraz egzaminatorzy będą szczególnie zwracać na to uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie wymienić kilka zmian o których ja wiem. Nieprawdą jest że " nie można powtarzać zadań w czasie jazdy tzn że jeśli parkowanie nie spodoba się dla egzaminatora to nie będziesz mógł wyjechać i powtórzyć." Można dalej popełnić jeden błąd i poprawić sie przy następnej próbie. (Oczywiście nie dotyczy to listy błędów które skutkują natychmiastowym zakonczeniem egzaminu). Tutaj nawet jest dla zdajacych egzamin pewne ułatwienie ponieważ w tej chwili egzaminator powinienen powiedzieć jaki błąd został popełniony (chociaż tego nie jestem 100 procentowo pewien). Ponadto na placu jest taka zmiana ze najechanie na linie jest traktowane jako błąd i można sie poprawić natomiast przejechanie przez linie wiąze sie z zakończeniem egzaminu.

Pochwale sie ;] Zdane za drugim razem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 22:18, 8bit napisał:

Aha. Każdy niestety wie tyle, co usłyszał. Będę zmuszony pogooglować... No trudno.

Jęczysz jak stara baba... ;|
http://www.motofakty.pl/artykul/krotszy_egzamin_na_prawko_2.html?ses_mf=977d40e989aa3e368ae7d15d60aaed9c
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=zmiany+w+egzaminie+na+prawo+jazdy&btnG=Szukaj+w+Google&lr=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 22:27, manzi napisał:

[ciach]

Dzięki. Wiem już coraz więcej. ;)
Jeszcze jedna rzecz, którą usłyszałem od sam-już-nie-pamiętam-kogo. Raczej to jest nieprawda, ale nie zaszkodzi się upewnić. Podobno, jeśli przez 15 minut egzaminu (jazdy na mieście) nie popełni się żadnego błędu to egzamin może zostać przerwany, a my zdajemy... o_O

@edit: O! Wielkie dzięki szypek26 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Podobno, jeśli przez 15 minut egzaminu

Dnia 23.06.2009 o 22:34, 8bit napisał:

(jazdy na mieście) nie popełni się żadnego błędu to egzamin może zostać przerwany, a
my zdajemy... o_O


niestety ale bullshit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ale nie bullshit ;D To jest ten skrócony czas egzaminu właśnie. Egzamin musi trwać conajmniej 25 minut i w tym czasie trzeba być bezbłędnym, muszą zostać wykonane wszystkie zadania egzaminacyjne. Jeżeli sie popełni jakiś błąd to niestety trzeba dluzej jezdzic. Wiem o tym z własnego doświadczenia - moja jazda po mieście trwała 50 minut, po egzaminie powiedział mi że gdyby nie jeden błąd jaki popełniłem to skonczylibysmy egzamin duuuuzo wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 00:11, manzi napisał:

No wlasnie ale nie bullshit ;D To jest ten skrócony czas egzaminu właśnie. Egzamin musi
trwać conajmniej 25 minut i w tym czasie trzeba być bezbłędnym, muszą zostać wykonane
wszystkie zadania egzaminacyjne. Jeżeli sie popełni jakiś błąd to niestety trzeba dluzej
jezdzic. Wiem o tym z własnego doświadczenia - moja jazda po mieście trwała 50 minut,
po egzaminie powiedział mi że gdyby nie jeden błąd jaki popełniłem to skonczylibysmy
egzamin duuuuzo wczesniej.


Ja mam nadzieję, że zdam jak najszybciej ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 00:11, manzi napisał:

No wlasnie ale nie bullshit ;D To jest ten skrócony czas egzaminu właśnie. Egzamin musi
trwać conajmniej 25 minut i w tym czasie trzeba być bezbłędnym, muszą zostać wykonane
wszystkie zadania egzaminacyjne. Jeżeli sie popełni jakiś błąd to niestety trzeba dluzej
jezdzic. Wiem o tym z własnego doświadczenia - moja jazda po mieście trwała 50 minut,
po egzaminie powiedział mi że gdyby nie jeden błąd jaki popełniłem to skonczylibysmy
egzamin duuuuzo wczesniej.


No to się trochę nie zrozumieliśmy. Z nowymi przepisami jestem do tyłu ale wypowiedź kolegi zrozumiałem tak, że jeżeli 15 min wyjeździmy niemalże idealnie to później możemy sobie robić już co chcemy, gdyż zaliczenie mamy w kieszeni. Jednakże i tak nie chce mi się wierzyć, że zdający, który jeździ powiedzmy to 25 min, w drodze powrotnej, już przy ostatnich manewrach, chamsko wymusiłby pierwszeństwo - to wątpię że by zdał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście ze by nie zdal ;] Trzeba byc bezbłędnym żeby egzamin sie skończył wcześniej.

KrawawaMary: A po co sie tak spieszyc? ;) Zawsze dodatkowe minuty za kółkiem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 09:17, manzi napisał:


KrawawaMary: A po co sie tak spieszyc? ;) Zawsze dodatkowe minuty za kółkiem? :D


Ta i nie będzie musiała zalewać =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2009 o 09:17, manzi napisał:


KrawawaMary: A po co sie tak spieszyc? ;) Zawsze dodatkowe minuty za kółkiem? :D


Ale po co miałabym się dodatkowo stresować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 13:51, Lukasz924 napisał:

czy zeby zapisac sie 3 miesiace przed 18-nastka trzeba okazac jakis dokument?? ( dowod
tymczasowy, paszport??)


Chyba tak. Gość mi mówił żebym sobie przygotowała dowód albo paszport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 15:12, KrwawaMary napisał:

> czy zeby zapisac sie 3 miesiace przed 18-nastka trzeba okazac jakis dokument?? (
dowod
> tymczasowy, paszport??)

Chyba tak. Gość mi mówił żebym sobie przygotowała dowód albo paszport.


Kurczę :/ Niechcący zamiast zmodyfikować dodałam posta ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 08:33, Belegdil napisał:


No good...

Ile w ogóle trzeba w dzisiaj wyjeździć godzin żeby być dopuszczonym do egzaminu? Pewnie pójdę w następnym miesiącu, bo widzę wybitnie nie opłaca się czekanie. Chociaż w ogóle mnie nie ciągnie do siadania za kółkiem i jazdy po mieście w tak gorące dni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 16:18, KrisK91 napisał:

> Śpieszcie się z wyrabianiem prawka ;)
>
> http://motoryzacja.interia.pl/prawo_jazdy/news/rewolucja-w-prawach-jazdy,1327303


No good...

Ile w ogóle trzeba w dzisiaj wyjeździć godzin żeby być dopuszczonym do egzaminu? Pewnie
pójdę w następnym miesiącu, bo widzę wybitnie nie opłaca się czekanie. Chociaż w ogóle
mnie nie ciągnie do siadania za kółkiem i jazdy po mieście w tak gorące dni :/


30 godzin teorii+30 godzin jazd to jest kurs podstawowy jego ukończenie jest wymagane aby iść na egzamin.

w większości aut szkoleniowych (przynajmniej u mnie w miejscowych szkołach jazdy) jest klimatyzacja, a więc gorąc to nie problem. a jak cię nie ciągnie to poczekaj aż będzie jesień, na egzaminie też powiesz do egzaminatora "proszę pana jest 30 stopni na dworze a auto nie ma klimy, nie zdaję" ?:D

np. dla mnie to nie problem jeździć jak jest 20 ileś czy 30 stopni, jak nie ma klimy albo jest wyłączona to szyby na full w dół i w miarę dobrze jest :]


@Piotrbov

ja mam pierwszą próbę 9 lipca i już trochę się denerwuję, ale wiem, że trzeba opanować stres bo nic z tego nie będzie. Najbardziej mnie dołuje myśl, że jak nie zdam to prawko zobaczę na oczy najwcześniej we wrześniu :|

Powodzenia na egzaminie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 17:09, Piotrbov napisał:

Eee tam. Mam zamiar zrobić prawko do końca listopada, więc to mnie nie dotyczy ( oby )
11 lipca, mam 3 próbę.

No to powodzenia na 3-ciej próbie, oby Ci się udało, bo jak będziesz musiał zdawać w przyszłym roku, to nieciekawie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować