Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard - wkrótce może pogorszyć się jakość obsługi klienta w Europie

11 postów w tym temacie

No tak jedynie złe Activision xD Wcale nie ma to nic wspólnego z malejącymi zyskami z wowa i brakiem nowych gier, jedynie złe Activiosion zmusza biednego blizzarda do oszczędzania. W "redakcjach growych" chyba naprawdę pracują dzieci które nie wiedzą jak wygląda zarządzanie firmami a ni tego że filma by funkcjonować musi mieć zysk. Oczywiście żadna krytyka nie spada na standardowy przykład wyzysku pracowników, crunchy i kijowych warunków jak CDPROJEKT.

Edytowano przez ZubenPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZubenPL napisał:

No tak jedynie złe Activision Wcale nie ma to nic wspólnego z malejącymi zyskami z wowa i brakiem nowych gier, jedynie złe Activiosion zmusza biednego blizzarda do oszczędzania. W "redakcjach growych" chyba naprawdę pracują dzieci które nie wiedzą jak wygląda zarządzanie firmami a ni tego że filma by funkcjonować musi mieć zysk. Oczywiście żadna krytyka nie spada na standardowy przykład wyzysku pracowników, crunchy i kijowych warunków jak CDPROJEKT.

Z tego co mi wiadomo to battle for azeroth pobiło rekord sprzedażowy, overwatch sprzedał się również rewelacyjnie. A o tym cięciu kosztów to z tego co mi się wydaje było powiedziane oficjalnie że ktoś z Activision wchodzi na stanowisko zarządzania finansami czy coś koło tego. I proszę cię daruj sobie porównywania do dzieci bo to żałosne. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, baran1423 napisał:

Z tego co mi wiadomo to battle for azeroth pobiło rekord sprzedażowy.

Tylko wow nie zarabia głownie na sprzedaży kopi dodatku tylko na abonamencie a po premierze tego dodatku poleciała fala hejtu i suby zaczęły szybko spadać do poziomów niższych niż za legionu i do premiery classica nic się nie zmieni w tej materii.

 

46 minut temu, baran1423 napisał:

 overwatch sprzedał się również rewelacyjnie. 

Tak to prawda tylko to miało miejsce w 2016 i 2017 roku głównie. Teraz już powoli zysk z overwatcha który i tak od 2017 stanowią głównie mikrotransakcje zaczął spadać. A w 2019 na pewno będzie jeszcze niższy a z nowych gier blizzard ma zapowiedziane całe 0 tytułów i dodatków jedynie dwa remastery będą w przyszłym roku. 

49 minut temu, baran1423 napisał:

A o tym cięciu kosztów to z tego co mi się wydaje było powiedziane oficjalnie że ktoś z Activision wchodzi na stanowisko zarządzania finansami czy coś koło tego. I proszę cię daruj sobie porównywania do dzieci bo to żałosne. 

No nowym dyrektorem od spraw finansów została osoba która wcześniej zajmowała się wcześniej relacjami z inwestorami całego holdingu a nie tylko Activision a jeszcze wcześniej pracowała w foxie na podobnym stanowisku. Tak czy siak jest prowadzona obecnie w blizzardzie restrukturyzacja w związku że perspektywą spadku przychodów w następnych latach jak to miało miejsce np w 2012 roku gdy zwolniono 600 pracowników. Do póki redukcja kadry nie dotyczy osób bezpośrednio pracującymi nad grami nie ma powodów do niepokoju.

https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/Blizzard-zwalnia-600-pracownik%C3%B3w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ZubenPL napisał:

Tylko wow nie zarabia głownie na sprzedaży kopi dodatku tylko na abonamencie a po premierze tego dodatku poleciała fala hejtu i suby zaczęły szybko spadać do poziomów niższych niż za legionu i do premiery classica nic się nie zmieni w tej materii.

I tu się mylisz kolego, Blizz już dawno ogłosił że najwięcej zarabia na sklepiku do gry, a nie na subów. BTW wklej proszę jakiś link gdzie można zauważyć tendencję spadkową w subach. Myślałem że blizz nie publikuję takich informacji, ale piszesz o tym tak pewnie że na pewno masz dostęp do tego rodzaju info.

12 minut temu, ZubenPL napisał:

Tak to prawda tylko to miało miejsce w 2016 i 2017 roku głównie. Teraz już powoli zysk z overwatcha który i tak od 2017 stanowią głównie mikrotransakcje zaczął spadać. A w 2019 na pewno będzie jeszcze niższy a z nowych gier blizzard ma zapowiedziane całe 0 tytułów i dodatków jedynie dwa remastery będą w przyszłym roku. 

Tutaj też poproszę o linka do info że zysk z OW spada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, TigerXP napisał:

Tutaj też poproszę o linka do info że zysk z OW spada. 

Oczywiście że takiego linku nie ma, bo Acti-Blizz nie publikuje tak szczegółowych danych. Spadek zysków im dalej od premiery produktu jest naturalnym zjawiskiem i tylko w nielicznych przypadkach nie wystąpi.

Do maja 2017(czyli około rok od premiery) overwatch zarobił miliard dolarów https://overwatch.pl/news/overwatch-zarobil-juz-miliard-dolarow-najszybciej-rosnacy-tytul-historii-blizzarda i sprzedał się w ponad 30 milionach kopii.

W ciągu kolejnego roku liczba sprzedanych kopii wyniosła 40 milionów czyli 3 razy mniej niż w wcześniej w takim samym okresie co raczej negatywnie odbiło się na zyskach. https://lenovogaming.pl/aktualnosci/176,overwatch-ma-juz-40-milionow-graczy

Dodajmy do tego spadek oglądalności na twitchu i czy YT który wskazuje na spadek ilości graczy i to że zysk jest niższy i powoli spada jest dla mnie pewne. Oczywiście nadal overwatch zarabia ogromne pieniądze i nie jest umierającą grą ale to już nie jest tak szybki przypływ gotówki jak po premierze. Gdyby tendencja nie była spadkowa to by się na pewno pochwalili na co kwartalnej konferencji że zysk rośnie a tego nie robią podają tylko że stanowi ważne procent dochodów blizzarda.

52 minuty temu, TigerXP napisał:

I tu się mylisz kolego, Blizz już dawno ogłosił że najwięcej zarabia na sklepiku do gry, a nie na subów.

Nie wiedziałem ale i tak raczej nie ma powodów by sądzić że przychód z niego dynamicznie rośnie.

54 minuty temu, TigerXP napisał:

ale piszesz o tym tak pewnie że na pewno masz dostęp do tego rodzaju info.

Nie mam, sugerowałem się jedynie tym średniej wiarygodności wyciekiem i dużo ilością negatywnych opinii o dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZubenPL napisał:

Nie mam, sugerowałem się jedynie tym średniej wiarygodności wyciekiem i dużo ilością negatywnych opinii o dodatku.

 

Ja odnośnie dodatku mam całkiem inne zdanie. W porównaniu do Legionu na moim serwerze/serwerach z którymi jestem połączony jest znacznie więcej ludzi, w legionie jak questowałem czy szedłem na world bossa to na 1 mnie z hordy przypadało z 15 aliantów, horda na tych serwerach nie istniała, przy każdym evencie, nowym questline zaraz po patchu itd. ludzi praktycznie nie było, nie było z kim grać, czułem się jakbym grał single player + 1-2 znajomych vs tysiące graczy w drugiej frakcji, którzy jak tylko mnie zobacyzli biegli za mną ze spuszczonymi spodniami bo widzą kogoś z hordy. W BfA po za marnym systemem azeritu, który w sumie po "paczu" jest już znośny jest ciekawe, wyeliminowało wiele bolączek legionu i rozwinęło inne aktywności, graczy jest bardzo dużo, idąc na questy, eventy czy grając world PvP cały czas na kogoś wpadam, mam wrażenie, że hordy jest prawie tyle samo co aliantów, kolejki na bg, dungeony itd są znacznie krótsze, ogólne wrażenia i doświadczenia z rozgrywki mam znacznie lepsze niż na legionie. Po za tym odżyły gildie, w mojej nagle z 4-6 członków online zrobiło się średni ok. 20, dochodzą nowi ludzi, a podczas całego legionu dodaliśmy może 2 osoby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotleciq napisał:

 mam wrażenie, że hordy jest prawie tyle samo co aliantów,

To zależy od serwera. Przykładowo na Kazzak masz 442tyś kont hordy i 21tyś przymierza. Silvermoon 478tyś przymierza 29tyś hordy. Nie podałeś jaki ty masz server to nie sprawdzę. Ze wszystkich serwerów 5-7 ma prawie wyrównaną liczbę graczy reszta ma znaczące różnice populacji.

kolejki na bg, dungeony itd są znacznie krótsze,

Gracze z innych serwów są łączeni by nie musieli godzinami czekać na kogoś. Dodatkowo czas oczekiwania jest identyczny jak w Legionie nie wiem jak DPSy, ale w tanku czy hilu czekam max 5s czyli standard.

ogólne wrażenia i doświadczenia z rozgrywki mam znacznie lepsze niż na legionie. Po za tym odżyły gildie, w mojej nagle z 4-6 członków online zrobiło się średni ok. 20, dochodzą nowi ludzi, a podczas całego legionu dodaliśmy może 2 osoby...

Jak już napisałem zależy od serwa bo na BL przymierze ledwo kwiczy, a horda ma rozkwit graczy mlekiem i miodem płynący :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard już wcześniej miał kłopoty dlatego, że zaczął produkować gry z grafiką dla dzieci. Takie np Diablo III. Zepsuł markę i zaliczył straty. Teraz wypuszcza same gnioty licząc na zyski. Do tego Activision na siłe wprowadza produkty na urządzenia mobilne. Blizzard umarł i trzeba się z tym pogodzić. Obniżenie PEGI to nie rozwiązanie gdyż dobry produkt broni się sam. Niestety Blizzard takiej polityki nie rozumie, a szkoda. Kiedyś Blizzard to była potęga... dziś mogą robić następną część The Sims, bo na nic więcej ich nie stać. W ich grach nie ma już tej niesamowitości. Teraz to kiepska imitacja legendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BanKhalid napisał:

Blizzard już wcześniej miał kłopoty dlatego, że zaczął produkować gry z grafiką dla dzieci. Takie np Diablo III. Zepsuł markę i zaliczył straty. Teraz wypuszcza same gnioty licząc na zyski. Do tego Activision na siłe wprowadza produkty na urządzenia mobilne. Blizzard umarł i trzeba się z tym pogodzić. Obniżenie PEGI to nie rozwiązanie gdyż dobry produkt broni się sam. Niestety Blizzard takiej polityki nie rozumie, a szkoda. Kiedyś Blizzard to była potęga... dziś mogą robić następną część The Sims, bo na nic więcej ich nie stać. W ich grach nie ma już tej niesamowitości. Teraz to kiepska imitacja legendy.

Graficzka cukierkowa nie jest zła. Słabo się starzeje wystarczy spojrzeć na Conkera z xboxa i Spyro, Ratchet z ps2 nadal wyglądają znośnie.

Diablo III nie zginęło przez grafę tylko w momencie usunięcia sklepiku z itemami na których ludzie zarabiali.

Blizzard to już sama nazwa. Większość pierwszych pracowników siedzi w NCsoft. Część odeszła i chyba w tym roku odszedł ostatni założyciel Blizzarda. W sumie można by ich nazywać już tylko Activision :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Renchar napisał:

Część odeszła i chyba w tym roku odszedł ostatni założyciel Blizzarda. 

Z 3 założycieli blizzarda dwóch w nim w ciąż pracuje.

9 godzin temu, Renchar napisał:

Blizzard to już sama nazwa. Większość pierwszych pracowników siedzi w NCsoft.

Większość xD Jakieś noname z niskich stanowisk zatrudnione przy wowie chyba, to nie większość to tyle co nic.

12 godzin temu, BanKhalid napisał:

Obniżenie PEGI to nie rozwiązanie gdyż dobry produkt broni się sam.

Diablo 3 ma takie same PEGI jak Diablo 2, podobnie z ich innymi grami. 

13 godzin temu, BanKhalid napisał:

Blizzard już wcześniej miał kłopoty dlatego, że zaczął produkować gry z grafiką dla dzieci.

Niemal ich wszystkie tytuły od samego początku miały cukierkowy styl artystyczny.  Z tych głównych tylko diablo nie miało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować