Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Najpierw pytanie- czy Niezwykła Waleczność zwiększa ilość hp członków drużyny dowodzenia?

I teraz ciekawa rzecz- grałem wczoraj 4v4 z samymi wymiataczami- oczywiście std, każdy powyżej 80-90% winów (byłem najsłabszy) i nawet 400 gier- ślimaczyłem sie strasznie, nawet nie doszedłem do Leman Russów (nie zaczałem wojny totalnej), po drodze jeszcze rozpieprzyli mi kwaterę główną a orkowy Squiggoth zeżarł mi chyba 200 gwardzistów. Ale co ciekawe na koniec miałem najwięcej zabitych wrogów- ok 190, podczas gdy reszta 80- 120... czyżby bazyle? To w sumie moja pierwsza taka gra, zawsze ciekawie gra sie z lepszymi... pod warunkiem że szanse są w miarę równe. Aha, oczywiście wygraliśmy, ig nie da sie pokonać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za wolno klikales ;) - odwieczny problem niezgrania sie w czasie wduszen literek z klawiatury i krazenia myszka po ekranie

ja zacialem sie na dlugi czas w podstawce bodajze na 5 misji gdzie po planszy lazi awatar eldarow wlasnie przez za wolne klikanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 09:51, morthi napisał:

za wolno klikales ;) - odwieczny problem niezgrania sie w czasie wduszen literek z klawiatury
i krazenia myszka po ekranie


Z klikaniem problemów nie mam, bo na innych mapach idzie mi bardzo szybko- w tej akurat byłem wolny, bo musiałem utrzymać w zasadzie sam relikt i 4 punkty strategiczne na środku mapy, bo gdybyśmy ich nie mieli to w ogóle by nas zeżarli- dlatego rozwój sie opóźnił. A na awatara stawiaj dużo wieżyczek z rakietnicami i marines też z rakietnicami, powinien zejść bez problemów- najpierw na dole, potem chyba z prawej strony. I goń go, jak bedzie uciekał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle ze jak zaczynam awatara gonic bibliotekarzem i comandorem raz marinami to mi z gory przylatuja eldarzy jakimis hoverami i koniec :D na razie zarzucilem DoWa coby sie nie stresowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

E, nie może być tak źle- poczytaj poradnik, tam na pewno będzie dobry pomysł na przejście misji (chyba radzą sie okopać i budować wieżyczki), albo zmniejsz poziom trudności ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 10:11, morthi napisał:

tyle ze jak zaczynam awatara gonic bibliotekarzem i comandorem raz marinami to mi z gory przylatuja
eldarzy jakimis hoverami i koniec :D na razie zarzucilem DoWa coby sie nie stresowac


A po co go gonisz? Jak bedzie trzeba to sam przyjcie...Ty w tym czasie robuduj bazę i wejdz na t2. Potem daj marinsom ciezką bron (hb albo plazmę) i wtedy poluj na avka. No w bazie możesz zostawić jednen oddział assault marines bo eldarzy są słabi w cc. Potem przejmujesz mapę, rozwalasz eldara i gg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy opłaca się robić bazyle w 1.2 ?
grałem z Kaczorem (kron) i powiedział mi że to co go najbardziej boli i czego zawsze się obawia to bazyl
i w tym problem że one dostał nerfa są drogie jak cholera i zajmują sloty na senty

czy po 1.11 nadal robicie bazyle ?
osobiście powiem że ja nie robie
wolę chimke i senty/hellhoundy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 12:47, koperon napisał:

czy opłaca się robić bazyle w 1.2 ?

Tak - na QS się opłaca - ale w " normalnej" grze niezbyt - wpadnie Rhino z Takticalami rozwalą go i w trasa.. Z eldarem to podbiegną FD i go zjedzą.. Nawet w mirrorach IG sie nie opłaca - wjedzie Sentnel i po.... W 1.11 Bazyl to była podstawa da Gwardii a teraz to jest dodatek - podobnie jak koperon wolę Hellhound spam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 14:39, Ziomuś SmS napisał:

Cóż wcześniej sie toczyła dyskusja nieco o SC więc ja wam tylko powiem kończąc ją że jeżeli
to: http://www.starcraft2.com/ zachowa wszystkie najlepsze rzeczy z SC to niestety żegnaj DoW
:P


dlatego będę miał dylemat SC2 czy DoW 2 o ile taki wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ma takie loskie pytanko:

Czy walka 1 vs 1 z komputerem na obłąkanym sprawia wam trudności?? ( oczywiście mówimy tu o walkach na takich mapach o ustawieniach jak na auto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 14:39, Ziomuś SmS napisał:

Cóż wcześniej sie toczyła dyskusja nieco o SC więc ja wam tylko powiem kończąc ją że jeżeli
to: http://www.starcraft2.com/ zachowa wszystkie najlepsze rzeczy z SC to niestety żegnaj DoW
:P


Żegnaj DoW... jakoś nie podzielam twojej wizji przyszłości. Ja wolę DoW niż SC chociażby z uwagi na to, że w Dowie nie potrzebuję zaplecza "peonów" liczącego kilkunastu (kilkudziesięciu?) robotników wydobywających surowce. I klimat W40k bardziej mi pasuje.. i raczej nie jestem jedyną taką osobą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sc jest bardzo fajnągrą ale tylko dzięki scenariusziom graczy
a potyczki i inne walki to wolę z dowa bo tu mamy oddział, morale i więcej taktyki (min. +/- def miejsca) no i walka o mape to walka o surowce a nie że w sc mapki miliard surowców w bazie głównej i siedzimy robimy wojo i hajda na wroga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 15:38, Iroks1 napisał:

sc jest bardzo fajnągrą ale tylko dzięki scenariusziom graczy
a potyczki i inne walki to wolę z dowa bo tu mamy oddział, morale i więcej taktyki (min. +/-
def miejsca) no i walka o mape to walka o surowce a nie że w sc mapki miliard surowców w bazie
głównej i siedzimy robimy wojo i hajda na wroga :P


Taa może i tak ale w SC jest o wiele lepszy balans :P a do tego jest baaaardzo grywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 15:45, Ziomuś SmS napisał:

Taa może i tak ale w SC jest o wiele lepszy balans :P a do tego jest baaaardzo grywalny.


Starcraft - 3 rasy, balansowali przez x lat, balans niby jest (nie jestem w temacie).
DoW - 7 ras, balansują... 1 patch był...

Jeżeli chodzi o grywalność to dla mnie DoW > SC. Jedynym problemem DoWa jest właśnie brak balansu i ogólnie zbyt duża rola techowania (często tech > skill).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 15:45, Ziomuś SmS napisał:

Taa może i tak ale w SC jest o wiele lepszy balans :P a do tego jest baaaardzo grywalny.


Taki balans Blizzard osiągnął, po ładnych kilku latach i robotę miał ułatwioną (TYLKO 3 armie i TYLKO 1 dodatek do SC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 15:20, Dyzio Diablo napisał:

Żegnaj DoW... jakoś nie podzielam twojej wizji przyszłości. Ja wolę DoW niż SC chociażby z
uwagi na to, że w Dowie nie potrzebuję zaplecza "peonów" liczącego kilkunastu (kilkudziesięciu?)
robotników wydobywających surowce. I klimat W40k bardziej mi pasuje.. i raczej nie jestem jedyną
taką osobą. ;)


Dokładnie Dyzio. To co jest w DoWie z surką jest xxxx rzy lepsze niż wydobywanie surki ze złóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 16:07, Everial napisał:


Dokładnie Dyzio. To co jest w DoWie z surką jest xxxx rzy lepsze niż wydobywanie surki ze złóż.

To nadaje grze bardzo duzo dynamiki a,nam emocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować