Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Jeżeli można to chciałbym dodać coś od siebie na temat Grey Knights:

Jak pisał Mateusz9214 - Grey Knights to tajny Chapter SM (numer 666) założony przez Imperatora po zakończeniu Horus Heresy (prawdopodobnie). Chapter ten podlega pod dział Inkwizycji zajmujący się eliminacją demonów - Ordo Malleus [Daemonhunters]. Są oni trzonem tego działu (Chamber Millitant) - tak jak Sisters of Battle dla Ordo Hereticus [Witch Hunters]. Różnica między nimi, a resztą SM jest taka, że ich gene-seed pochodzi bezpośrednio z Imperatora; ich szkolenie i selekcja jest o wiele cięższa/bardziej rygorystyczna; ich wyposażenie jest najlepszym jakie posiada Imperium i generalnie mają dostęp do wszystkiego, co najlepsze/najbardziej zaawansowane; chyba każdy z nich jest potężnym psionikiem; nie obowiązuje ich Codex Astartes. Mogą wspierać zarówno Chaptery SM (chyba nie wszystkie) jak i wojska IG oraz SoB. Ogólnie udział Ordo Malleus w innych armiach sprowadza się chyba zazwyczaj do Inkwizytora lub oddziału Grey Knights (jak w DoW). Oprócz tego sama Inkwizycja (chyba dowolny Ordo) może w razie potrzeby powoływać jako wsparcie właściwie każdą inną formację Imperium.

Budo - tak jak pisał Everial: powinieneś jeszcze raz wkleić pliki ze starymi speechami, bo gdy uruchomiłeś kampanię to prawdopodobnie gra je nadpisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 20:20, gtx69 napisał:

nie obowiązuje ich Codex Astartes


Żadnego z zakonów nie obowiązuje, ale patrzą mniej krzywym okiem na te zakony które się do niego stosują. A stosuje się duża częśc bo to mądra i przydatna książka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, źle to sformułowałem...

W przeciwieństwie do większości Chapterów, Grey Knights nie stosują się do reguł dotyczących struktury organizacyjnej Chaptera zawartych w Codex Astartes - chyba tak powinno to brzmieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 20:46, gtx69 napisał:

Fakt, źle to sformułowałem...

W przeciwieństwie do większości Chapterów, Grey Knights nie stosują się do reguł dotyczących
struktury organizacyjnej Chaptera zawartych w Codex Astartes - chyba tak powinno to brzmieć?


No raczej dobrze. To nie był wielki błąd ale ja jestem wredny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 20:46, gtx69 napisał:

W przeciwieństwie do większości Chapterów, Grey Knights nie stosują się do reguł dotyczących
struktury organizacyjnej Chaptera zawartych w Codex Astartes - chyba tak powinno to brzmieć?


Codex Astrates to święta księga każdego SM czy GK. To nie jest księga TYLKO o schemacie organizacyjnym armii ale też całą reszta. Patriarcha Ultramarines po Herezji Horusa napisał Codex Astrates by już więcej nie doszło do takiej Herezji. Imperator narzucił przestrzeganie tegoż Codexu. Więc nie przestrzeganie Codexu jest równoważne z herezją. Możliwe są odstępstwa od codexu ale nie totalne olewanie a pisanie że któregoś z SM (GK) CA nie obowiązuje jest już samo w sobie herezją :P Gdzie ta inkwizycja ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Unlike almost all other Space Marines Chapters, the Grey Knights do not follow the tenets of the Codex Astartes in the matter of force ogranisation."

Ten fragment miałem na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie się wtrącić panowie, jak wszyscy dobrze wiemy, to jest temat o grze i jak wszyscy dobrze wiemy o uniwersum jest osobny temat ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słusznie, że zwracasz uwagę. O 20:20 zamieściłem info w celu podsumowania tego, o czym była tu niedawno mowa (GK) - oczywiście było to w nawiązaniu do DoW. Niestety przez pewną nieścisłość w tych informacjach wynikła potrzeba małego sprostowania, co powyższym uczyniliśmy :)

Co w temacie SS? Wiadomo już na 100% jakie będą wszystkie nowe jednostki? Czy dalej są w sferze domysłów? SoB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym spisie - sam z niego korzystam :) Nie byłem tylko przekonany co do wiarygodności tego źródła, bo natknąłem się tam na kilka drobnych nieścisłości (chociażby odnośnie nazewnictwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 22:02, gtx69 napisał:

(chociażby odnośnie nazewnictwa).

To również mnie niejednokrotnie w błąd wprowadziło. Jednak jakby nie patrzeć - statystyki i inne tego typu rzeczy są przygotowane porządnie.

Więc jeśli to źródło nie jest wiarygodne, to innego do czasu wydania gry, raczej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 15:45, nemczek napisał:

Zazwyczaj ludzie z gram spotykają się o 20.00 na Obskurze i tyle , fajna atmosfera gwarantowana.


HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAhahaha ...Fajna atmosfera gwarantowana dla potrafiących grać...

Dziś pobiłem swój rekord.Ponad 20 rozegranych gier z czego 0 wygranych.Grałem same teamówki na std...NA usprawiedliwienie podam że grałem Tau ponad połowę z tych rozgrywek...

PS:Zmieniłem badge i banner PussyLoversom na bardziej zjadliwą i zrobiłem sobie armię Tau którą tyle razy przegrałem.

20080126224517

20080126224724

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2008 o 22:47, Krzysztof111177 napisał:

Dziś pobiłem swój rekord.Ponad 20 rozegranych gier z czego 0 wygranych.

No cóż wynik nie najlepszy(ok jest do dopy) ale za to przynajmniej z tego co widzę gra sprawia ci przyjemność ;P. Fajny zakon...SM PussyLovers ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 22:47, Krzysztof111177 napisał:

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAhahaha ...Fajna atmosfera gwarantowana dla potrafiących grać...


Jaaasneee...ja często tam przegrywam.Ostatnio wygrałem 4vs4 dlatego,że Chaos wyszedł,a przyjazny Ork położył bombę w dobrym miejscu.

Dnia 26.01.2008 o 22:47, Krzysztof111177 napisał:

Dziś pobiłem swój rekord.Ponad 20 rozegranych gier z czego 0 wygranych.Grałem same teamówki
na std...NA usprawiedliwienie podam że grałem Tau ponad połowę z tych rozgrywek...


Owned...TC+Vespid jedziesz na wroga i rozwalasz mu Micro.

Dnia 26.01.2008 o 22:47, Krzysztof111177 napisał:

PS:Zmieniłem badge i banner PussyLoversom na bardziej zjadliwą i zrobiłem sobie armię
Tau którą tyle razy przegrałem.


Różowe Tau...owned.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 22:52, Konował napisał:


> Dziś pobiłem swój rekord.Ponad 20 rozegranych gier z czego 0 wygranych.
No cóż wynik nie najlepszy(ok jest do dopy) ale za to przynajmniej z tego co widzę gra sprawia
ci przyjemność ;P. Fajny zakon...SM PussyLovers ;P.


Hehe nie tylko wygrane się w końcu liczą.Ja już dawno wiem że nic w tej grze nie wskóram,więc pozostaje mi bawić się wkurzając innych graczy :) Zauwarzyłem że do pasjii ich doprowadza głupie niszczenie swojej bazy kiedy wpadają by zniszczyć mi budynki :))) Niższe staty na koniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 22:47, Krzysztof111177 napisał:

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAhahaha ...Fajna atmosfera gwarantowana dla potrafiących grać...


Omg stary, nie bądź taki zakompleksiony :P

Dnia 26.01.2008 o 22:47, Krzysztof111177 napisał:

Dziś pobiłem swój rekord.Ponad 20 rozegranych gier z czego 0 wygranych.Grałem same teamówki
na std...NA usprawiedliwienie podam że grałem Tau ponad połowę z tych rozgrywek...


Tau no skill race wg niektórych xP

Dnia 26.01.2008 o 22:47, Krzysztof111177 napisał:

PS:Zmieniłem badge i banner PussyLoversom na bardziej zjadliwą i zrobiłem sobie armię
Tau którą tyle razy przegrałem.


Omg, za gumkę xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szit ale lipa :/. Grałem sobie 2 vs 2 na mapce góry van der mara przeciw dwóm nekronom, dałem sobie na losową rasę i dostałem eldarów(sojusznik chaos). Zrobiłem robola, i 2x guardianów, banshee(chyba nie powinienem), żniwiarzy i jednego gena. Zaatakowało mnie naraz tych 2 cholernych necków i właśnie, lipa, sojusznik przyszedł za późno bo techował sobie a ja nie dałem rady dwóm heavymetalowym lordom i reszcie bandy :/. Jakieś rady dla eldara na nekrona? Ogólnie to nie gram eldarami ale byłoby dobrze znać jakieś taktyki bo ostatnio gram wszystkimi po trochu(nawet tau) :P. Nie sądzicie że nekroni są zbyt przekozaczeni? Ciągle mam z nimi jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jakieś rady dla eldara na nekrona? Ogólnie to

Dnia 27.01.2008 o 13:16, Konował napisał:

nie gram eldarami ale byłoby dobrze znać jakieś taktyki bo ostatnio gram wszystkimi po trochu(nawet
tau) :P. Nie sądzicie że nekroni są zbyt przekozaczeni? Ciągle mam z nimi jakieś problemy.


NEKRONI SĄ PRZEKOZACZENI!!! mam nadzieje ze w ss sie to troche zmieni... a co do gry eldarami, spróbuj tego http://gry.onet.pl/28060,1455481,24,artykul.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2008 o 13:23, Krizard napisał:

NEKRONI SĄ PRZEKOZACZENI!!! mam nadzieje ze w ss sie to troche zmieni... a co do gry eldarami,
spróbuj tego http://gry.onet.pl/28060,1455481,24,artykul.html

Hm czyli z tego co widzę to powinienem zrobić rusha mrocznymi żniwiarzami...no niestety nie zrobiłem tego ale mam wątpliwości czy to bym wygrał nawet gdybym tak zrobił :P. Ten lord jest głupi po prostu, cholerny kozak, faktycznie dr dość gładko koszą nekronów ale kiedy się lord pojawia to lipa jest, a co dopiero dwóch ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować