Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2008 o 11:33, Lord Avatar napisał:

/.../

W trybie kampanii na poziomie ''easy'' twoje jednostki mają 2x więcej HP, zaś jednostki
komputera mają połowę.
''Na normalu'' ty masz 2x więcej, komp ma normę. Na poziomie ''hard'' zarówno twoje jednostki,
jak i krzemiaki komputera, mają właściwą ilość HP. Taką jak w normalnym skirmishu czy
na multi.



Dzięki - o to mi chodziło. Chociaż mała uwaga - na easy wojska gracza mają bodaj 2,5x więcej HP.

Czyli po prostu ktoś źle opisał te poziomy trudności. Wrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli chcesz stać się członkiem najbardziej fafulastej kasty wojowników we wszechświecie - wstąp do Wojowników Ognia.

- Istnieje też mozliwość szybkiego awansu na dowódcę drużyny (bo śmiertelność jest porażająca) - Shas''o, przezywanych przez własnych fafuł-wojaków "Szas''au, ajj, aua...".

Jeśli pragniesz żyć w strachu o własny tyłek i specjalizować się w uciekaniu-w-podskokach - Stealthsuity Tau czekają na ciebie.

Jeśli twoim marzeniem jest pilotować tekturowy pancerz wspomagany, którego ekskluzywną funkcją jest opcja "Ładny Wybuch" - Drużyny (1-osobowe, z braku chętnych) Kryzys (nazwa wzięła się od skuteczności tychże drużyn) to coś dla ciebie.

Jeśli masz w sobie coś z Aragorna (tj. wołają cię Gaylord), lubisz bawić się latarkami i ogólnie życie cię nuży (nic dziwnego, w końcu jesteś Tau i żyjesz dla kolektywu) - wstąp do Zwiadowców. Jednorazowe emocje gwarantowane...

Jeśli lubisz być naprawdę powooolny, spóźniać się zawsze i wszędzie oraz szukasz szansy na nie-wzięcie udziału w największych kampaniach - XV88 to coś dla ciebie. Przy okazji zyskujesz pewność, że skasują cię jako ostatniego, gdy będziesz mozolnie wlókł się w kierunku pola bitwy, a reszta twojego oddziału już dawno pójdzie do piachu.

- Najnowsze modele także posiadają opcję "Ładny Wybuch"...

Jeśli czujesz, że masz w sobie to coś, że stać cię na więcej niż innych, że masz drżący głos pełen zabawnego patosu, a twoje nóżki są krótsze niż u przeciętnego Tau - jest fucha dla ciebie. Zostaniesz Komandorem! W zestawie znajdziesz - pancerz z laki wzmacniany tekturą, hiperobrotowe działko impulsowe "Gryzoń" Mk3 (w sam raz na Pentaki), bajer hełm z opcją dostępu do swojego bloga i emo-antenkami oraz dżamp-dżety, abyś mógł bardziej widowiskowo wiać przed wrogami, którzy i tak cię dopadną i wyrzeźbią krótką serią (więcej i tak nie wytrzymasz).

- Za dopłatą dorzucamy specjalny zestaw sideł na króliki.

Jeśli zaś lubisz laski, masz bajer ciuszki, myślisz i wysławiasz się powoli oraz za grosz nie potrafisz walczyć - zostań Niebianinem! W zamian za zrobienie z siebie głupka otrzymasz - super-lagę energetyczną ze światełkami, zdobny w homoseksualne motywy ornat, sztuczną brodę oraz pozłacane kierpce. Gratulujemy wyboru. Przy okazji staniesz się magnesem dla kulek, bo nikt nie zdzierży widoku takiego kapiszona na polu bitwy...

Tau to naprawdę zupa jarzynowa. Really, really, really...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać, że u Dobzie Dobzie jest też coś dla spragnionych prawdziwej męskiej przygody - czyli zostań Krootem - zapewniamy gustowne dzidy z unikalnym designem, dużo ruchu i pyszną kuchnię pod chmurką - mmmmm padlinka palce lizać^^ (p.s. pamiętajcie tylko łakomczuszki że chaosowa padlinka jest fe)
Acha - najnowsze modele posiadają funkcję "Ładny Rozbryzg".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 14:08, Lord Avatar napisał:

/ciach/


Rozumiem że przerośnięci macho,

*którzy brak męskiego nadrabiają duzymi spluwami i dużymi pancerzykami (coż, jak się nie ma co ma zwykły Gwardzista, to się zawsze ma Drednota),
*z pieśnią na ustach ładują się do boju bo zaawansowana taktyka jest dla sissy boyów a zwiad dla nowicjuszy,
*którym rozwój technologiczny jest niepotrzebny bo chroni ich duch ich wspaniałego Patriarchy oraz nieśmiertelny Imperator
*a jak coś się nie uda, to zawsze możemy zorganizować mały Exterminatus, będą fajerwerki,
*których zawsze można posądzić o spaczenie Chaosem i sprzątnąć ot tak dla pewności,

...są lepsi od Tau?? :>

Ejj, tak można zjechać po bandzie każdą rasę, nawet mych ukochanych Orków i maxymalnie drętwych Necrów. Daj Tau szansę... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 14:38, Maciek2194 napisał:

Jest jakaś szansa żeby wersje 1.2 z dc dać na 1.10?? Bo patcha takiego nie wiedzę


Zainstaluj DC od nowa i nie instaluj patcha. Jeśli masz już wersję z patchem to nic nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, powiem szczerze że nie zawiodłem się na Dark Crusade :)
To moim zdaniem bardzo dobry dodatek, sporo wnosi do gry, szczególnie podobają mi się dwie nowe rasy, no i ta mapa świata jest niezła. Tymczasem mam pytanie - czy dobrze robię, że podczas gry pomijam Wojowników Krootów? Ja głównie stawiam na Wojowników Ognia oraz Czołgi Rakietowe "Skyray" i jestem w sumie zadowolony, ale czy może według Was jednak lepiej tworzyć Krootów? Lepiej się sprawdzają w walce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 13:38, Nagaroth napisał:

O tak, Tau dobro da wszystkim.
O ile się do nich przyłączą.

To samo daje Chaos tyle że więcej.
For the Dark Gods!


o tak ... przyłączcie się do Mrocznych Bogów a dostąpicie potęgi i nieśmiertelności - kto inny wam to zaoferuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 15:13, Teokrata napisał:

o tak ... przyłączcie się do Mrocznych Bogów a dostąpicie potęgi i nieśmiertelności -
kto inny wam to zaoferuje ?


Jezus

Dexter-Tak:)Przynajmniej nie bawię się w głupoty typu Greater Good.

Lord-A gdzie najnowszy projekt Pussyheads czyli Burakuda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Eh, ujmę to tak. Design jednstek Tau jest nice. Lubię high-tech, a oni tacy są. Ekonomicznie ich Imperium ma podstawy (taka Holandia, ciekawe co będzie jak Krooci zaczną wchodzić w związki homoseksualne i zbuntują się radykałowie Vespidów). Ale w porównaniu do takiego Imperium, Chaosu czy Eldarów (obu gatunków) to po prostu miękną.

- Zero silnej ideologi.
- Zero ponurej determinacji.
- Zero krwiożerczości czy też bezwzględności.

Po prostu są jak małe, zaspane króliki wielkanocne, które ktoś wrzucił w absolutnie masakryczną wojnę obejmującą swoim zasięgiem całą galaktykę. A to tylko mali Tau...i ich skromniutkie, młodziutkie Dominiątko.

Mmm...nic tylko wpaść z jakimś Legionem i zrobić im z ojczystej planety deathworld. Muahaha...
Albo wynurzyć się z osnowy wraz z flotą łupieżców, powypruwać im ich niebieskie flaki i pożreć ich dusze!

Ja po prostu nie lubię Tau...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2008 o 16:17, Lord Avatar napisał:

Ja po prostu nie lubię Tau...


Hehe, to widać ;)

Ja osobiście też nie przepadam za tau , ale niekiedy, jak nie chce mi się nikim innym grać to je wezmę,
ale i tak już wolę Nekronami albo SM albo obojętnie kim se zagrać, byle by ich nie brać.

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ogromny problem z Winter assault ,a mianowicie po zainstalowaniu gry otrzymuje error z komunikatem:
"Instalacja wydaje się błędna.Zainstaluj Ponownie Dawn of War i Winter assault" ,a po nim jeszcze coś takiego "Nie znaleziono punktu wejścia procedury ?throwInvalidParameters@Exception@LuaBinding@@SGXHPD0@Z w bibliotece LuaConfig.dll".Dodam ze Dawn of War uruchamia się bez problemu.Obie gry są orginalne z extra klasyki next :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilerów ciąg dalszy:

Ending dla Tau:

http://pl.youtube.com/watch?v=xqIeWGrk_Tw

Inne endingi również w profilu tamtego użytkownika, jeśli byłby ktoś zainteresowany. Moim zdaniem filmiki wydają się dużo ciekawsze od tych z DC, a także nieco dłuższe. Przynajmniej jest jakaś fabułka w tej meta-kampanii. Tak jak w DC, również tutaj bardzo podoba mi się zakończenie Tau. Poza tym wygląda na to, że ci z Fal''shia są mniej litościwi od tych z T''au. Nie ma nic wspomnianego nawet o wcielaniu części pozostałych przy życiu gwardzistów do armii Tau, ci z Fal''shia tutaj raczej zwyczajnie wybijają wszystkich bez wyjątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz, o której zapomniałem wcześniej napisać.

Niby wybudowane obeliski na punktach dają bonus do szybszej produkcji jednostek etc. Tylko że ja... tego nie zauważyłem u siebie. Grając zwykły skirmish (nie kampanię) i mając zbudowane 3 obeliski wojownicy nekronów budowali się tak samo, jak bez obelisków.

W kampani w jednej misji, gdzie miałem osiągnięty T3 i rozwinięte eco, jednostki produkowały się znacznie szybciej.

Więc o co chodzi? Same obeliski nie dają bonusu? Co trzeba jeszcze mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> - Zero silnej ideologi.

Mylisz się ideologia Tau jest silna i pcha ich do dalszych podbojów.

> - Zero ponurej determinacji.

Są zdeterminowani, aby zaprowadzić w galaktyce pokój pomiędzy rasami, a ich technologia i broń są jedynie środkami do osiągnięcia celu.

> - Zero krwiożerczości czy też bezwzględności.

Nie okazują litości tym, którzy na to nie zasłużyli, jeżeli jesteś wrogiem Większego Dobra zginiesz.

Co do Necronów to tylko bezmózgie puszki, które ślepo wypełniają wolę C''tan.
To samo tyczy się Chaosu, ale oni mają trochę oleju w głowie.
Gwardia napędzana własnym strachem, gdyby nie dowódcy to gwardziści uciekliby na samą myśl o walce z wrogiem.
Space marines- wiara w Imperatora oślepiła ich, a inkwizycja może pozbyć się każdego za rzekomy przejaw herezji według mnie jest to bardzo chore.

Po obejrzeniu filmików jestem pod wrażeniem o wiele lepsze niż w DC już nie mogę się doczekać Soulstorma na swoim kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 20:50, Patryk R napisał:

> - Zero silnej ideologi.

Mylisz się ideologia Tau jest silna i pcha ich do dalszych podbojów.

Tak silna ta ideologia że niedługo za nich będą walczyły roboty

Dnia 09.03.2008 o 20:50, Patryk R napisał:

> - Zero ponurej determinacji.

Są zdeterminowani, aby zaprowadzić w galaktyce pokój pomiędzy rasami, a ich technologia
i broń są jedynie środkami do osiągnięcia celu.

O tak bardzo zdeterminowani, póki co wszyscy mają ich w dupie bo nic się nie liczą więc słabo widzę to zjednoczenie wszystkich ras

Dnia 09.03.2008 o 20:50, Patryk R napisał:

> - Zero krwiożerczości czy też bezwzględności.

Nie okazują litości tym, którzy na to nie zasłużyli, jeżeli jesteś wrogiem Większego
Dobra zginiesz.

Czyli cała reszta galaktyki. Jakoś nie zauważyłem wśród Tau ruchów nerkońsko-Chaoso-tyranidzkich

Dnia 09.03.2008 o 20:50, Patryk R napisał:

Co do Necronów to tylko bezmózgie puszki, które ślepo wypełniają wolę C''tan.

Trudno żeby mogły robić co innego nie mając własnej woli

Dnia 09.03.2008 o 20:50, Patryk R napisał:

To samo tyczy się Chaosu, ale oni mają trochę oleju w głowie.

Trochę? Odpowiadają za największe i najbardziej skomplikowane intrygi jakie widziała ta galaktyka.

Dnia 09.03.2008 o 20:50, Patryk R napisał:

Gwardia napędzana własnym strachem, gdyby nie dowódcy to gwardziści uciekliby na samą
myśl o walce z wrogiem.

Ze szczególnym uwzględnieniem Cadiańskich Oddziałów Uderzeniowych, Korpusów Śmierci z Krieg i Vostroyańskich Pierworodnych...

Dnia 09.03.2008 o 20:50, Patryk R napisał:

Space marines- wiara w Imperatora oślepiła ich, a inkwizycja może pozbyć się każdego
za rzekomy przejaw herezji według mnie jest to bardzo chore.

Co sprawia że połowy galaktyki nie zajęły demony. Tak to jest chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko co do Tau...jak działają te ich karabinki? bo z tego co zauważyłem to pomimo że dowódca oddziału FW ma ten sam karabin co ci doborowi FW a jakoś ma mniejszy zasięg...czy to nie jest błąd? a to samo tyczy się innych przypadków...np. każdy z dowódców SM ma ten sam pistolet bolterowy...to dlaczego zadają zupełnie inne obrażenia? z powodu celności czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardziej fluffowe. W grze jak w grze. Różne jednostki, różne staty. We fluffie 2 pistolety plazmowe mogą różnić się mocą i zasięgiem, albo raczej skłonnością do przegrzewania się. A zależy to od ich wieku, a co za tym idzie, technologii w oparciu o jaką je wyprodukowano. A w grze chodzi o to, żeby jakoś zróżnicować i zbalansować wszystko. Jaki jest sens w robieniu fluffowych jednostek? Gdyby tak było to... nie, to jest zbyt straszne żeby o tym pisać.

A karabinki Tau to ichniejszy wariant technologii plazmowej. Z tym, że Tau stawili na zasięg, celność i niezawodność (broń nie przegrzeje się i wybuchnie strzelcowi w twarz, jak to może się stać z Imperialnymi broniami plazmowymi) kosztem mocy.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11839&u=2808 <-- A to temat o fluffie, żeby potem nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować